Džejs Hao: Kriptogrāfijas biržu likvidācijas dzinēju salīdzināšana

Pēdējo divu gadu laikā mēs esam virzījuši savus centienus pilnveidot riska pārvaldības dzinēju nākotnes tirgum, un aptuveni pusotra gada laikā mēs vēl esam reģistrējuši jebkādas BTC atmaksas. Šī sistēma tika izstrādāta, lai saglabātu nelielu daudzumu lietotāju līdzekļu mūsu apdrošināšanas fondā, lai mēs spētu izdzīvot >Nepastāvības laikā tirgus kritums par 30%. Man ir pilnīgi skaidrs, ka akls uzturēšanas rezerves koeficienta paaugstināšana kaitē mūsu lietotājiem.

Pēdējo 6 mēnešu laikā OKEx vairākkārt publiski atzina mūsu vienaudžu apmaiņas vadītāji, piemēram, FTX un Deribit. Līdz 13. martam mums nekad nav bijusi iespēja īsti redzēt, kā viss sanāks, ne arī ļaut tirgum pārbaudīt mūsu riska pārvaldības sistēmu. Mēs nevēlamies šo piektdienu nosaukt par 13. avāriju par melnā gulbja notikumu, jo mēs jau paredzējām, ka šāda diena varētu notikt, izstrādājot mūsu sistēmas. Mēs tam bijām labi sagatavojušies.

Avots: https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1237569751460671491 Avots: https://blog.deribit.com/insights/crypto-deratives-exchanges-liquidation-pioneers/

Kā OKEx izpilddirektors viens no maniem lepnākajiem brīžiem bija tas, kad Huobi (mūsu doppelgänger) tikai dažas dienas pirms tirgus sabrukuma nokopēja un palaida tādu pašu riska pārvaldības sistēmas sistēmu kā mūsējā. Viņi teica, ka imitācija bija patiess glaimošanas veids – es gribētu domāt, ka Huobi spēja izturēt šo tirgus svārstīgumu, sekojot mūsu pēdām, kas ir viens no mūsu “īpašajiem” ieguldījumiem kriptogrāfijas ekosistēmā. Mēs nepārtrauksim jauninājumus. Mūsu mērķis ir kļūt par Nikola Tesla bloku ķēdes nozarē, veidojot galveno bloku ķēdes infrastruktūru un bruģējot augsni visu panākumiem. Es ceru, ka mūsu tuvākie draugi, kas ir guvuši labumu no mūsu jauninājumiem, turpinās baudīt mūsu augļus, drīz uzlabojot savu mijmaiņas darījumu un lineāro atvasinājumu dizainu, pamatojoties uz mūsējiem.

Avots: https://huobiglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/900000297826-Huobi-DM-Huobi-Futures-Releases-Partial-Liquidation

Tāpat kā lielākajai daļai atvasināto instrumentu biržu, arī mums bija savi žagas 12. – 13. Martā, kad mūsu mijmaiņas darījumu produkti ceturtdienas vakarā pirms dažām minūtēm uz dažām minūtēm samazinājās. Mūsu tehnoloģiju komanda īsā laika posmā spēja paplašināt darbību un atgriezt sistēmu tiešsaistē. Tad OKEx komanda visu atlikušo nakti bija nomodā ar paaugstinātu modrību, un nekāda cita liela avārija apmaiņai nenotika. Kopš tā laika mūsu atvasināto instrumentu tirgiem bija diezgan gluda braukšana, un mēs necietām nekādas pretrunas.

Salīdzinot ar citiem nozares līderiem, Deribit cieta no apdrošināšanas izsīkuma, taču viņi rīkojās ātri un, lai aizsargātu tirgotājus, injicēja 500 BTC sava kapitāla. Piektdienas rīta tumšākajās stundās, līdzīgi kā S&P500 automātiskais slēdzis iedarbojas, kad tirgus ievērojami samazinās, BitMEX ir nonācis tehniskās apkopes dēļ un pārtrauca nozares likvidāciju turpināt.

Baumas vēsta, ka apkope bija manuāla darbība, lai apturētu BitMEX likvidācijas dzinēja kaskādes likvidēšanu visiem lietotājiem, kamēr viņu likviditāte bija maza. Ja BitMEX nebūtu samazinājies, likvidācijas varētu viegli turpināt samazināt Bitcoin cenas līdz trīs ciparu līmenim viņu nākotnes apgrieztās dabas dēļ.

Tomēr es neuzskatu, ka tas bija tīšs, un nozarei vajadzētu būt pateicīgai par to, kā tā pārcēlās. Ja tirgus neatelpotu, tas patiešām būtu iekļuvis melnā gulbja līmeņa pasākumā. Pēc tam domāja, ka bija ļoti iespējams, ka BitMEX no konkurentiem cieta DDoS uzbrukumu, tāpat kā tas, kas notika ar OKEx.

Avots: https://blog.bitmex.com/site_announcement/system-status-update-13-march-2020/ Avots: https://twitter.com/DeribitExchange/status/1238426708895830018

Šķiet, ka vissliktākā situācija notika ar Binance, kurš cieta apm. 50% no viņu apdrošināšanas fonda izsīkuma. Viņu apdrošināšanas fonds darbojas diezgan interesanti. Lielākajā daļā biržu, izņemot gadījumus, kad apdrošināšanas fonds ir pilnībā iztukšots, birža neieviesīs ne atgriešanos, ne automātisku aizņemto līdzekļu samazināšanu; bet Binance zaudēja aptuveni 6,5 miljonus ASV dolāru no sava fonda. Pat tad, ja ir palikuši 6 miljoni ASV dolāru, viņi atsauca tirgotāja pozīcijas, izmantojot automātisko kredītplecu samazināšanu (ADL), izraisot Twitter sašutumu, kā paredzēts. Nebija skaidrs, vai gadījumā, ja sistēma bija taisnīga, vai arī bija iesaistīti priviliģēti tirgus veidotāji, kuriem šī automātiskā samazināšana nav obligāta. Šādos apstākļos ADL ir postoša tirgotājiem, ja lietotājs izmantotu nākotnes līgumus, lai ierobežotu citu pozīciju, viņš būtu zaudējis ievērojamu summu uz otras kājas. Piemēram, kad piektdienas rītā tirgus kritās no 6000 līdz 5000 un, ja jūs samazinājāt kredītvērtību, jūs gandrīz droši cietīsit 20% zaudējumus. Kamēr OKEx visi spēlē pēc vieniem un tiem pašiem noteikumiem, atgūšana tiek piemērota tikai tad, ja apdrošināšanas fonds ir izsmelts.

Avots: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/1 Avots: https://twitter.com/cz_binance/status/1238070877289353217 Avots: https://twitter.com/Fat_macedonian/status/1238080834982346753 Avots: https://twitter.com/lionel_tlse/status/1238074058664804352 Avots: https://twitter.com/skewdotcom/status/1238428787865460736

Kad visi putekļi nosēdās, OKEx sistēma izturēja svārstības, un mūsu apgrozījums un likviditāte kritiskās 24 stundas bija vadībā. Mēs, iespējams, neesam perfekti, un vēl ir iespējas pilnveidoties, taču mēs apsolām, ka aizvien turpināsim nenogurstoši strādāt, lai aizsargātu lietotāju aktīvus.

Sekojiet OKEx vietnē:

Steemits: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me