Tesla pirkt diskus BTC cenu un altcoins sāk atdzīvoties

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pagājušajā nedēļā notika kriptogrāfijas tirgus uzplaukums, jo kopējā tirgus kapitalizācija pieauga no aptuveni 1,2 triljoniem USD līdz gandrīz 1,5 triljoniem USD. Pieaugums radās pēc tam, kad 8. februārī Tesla paziņoja par 1,5 miljardu ASV dolāru lielu Bitcoin iegādi, kam sekoja intensīvs plašsaziņas līdzekļu atspoguļojums un palielināta mazumtirdzniecības interese. Tā rezultātā pēdējās septiņās dienās Bitcoin pieauga no zemākā līmeņa 37 344 USDT līdz augstākajam 49 705 USDT atbilstoši OKEx BTC spot cenai.

Kaut arī vadošā digitālā valūta nedēļu noslēdza 48 543 USDT – iknedēļas pieaugums pārsniedza 25%, tā šodien zaudēja šos līmeņus, samazinoties līdz 45 680 USDT, pirms atkal atgriezās tirdzniecībā ap 46 700 USDT.

OKEx BTC / USDT 4h diagramma. Avots: TradingView

Tomēr visu pagājušo nedēļu tirgus noskaņojums saglabājās pozitīvs un atspoguļojās mūsu piektdienas BTC nākotnes datu analīzē. Kaut arī Bitcoin šajā periodā neizdevās pārsniegt USD 50 000 slieksni, tā vidēja termiņa perspektīvas saglabājās pozitīvas.

Pienāk Alt-sezona

Lai gan pagājušajā nedēļā nedaudzie labākie monētas nopelnīja vairāk nekā 20%, šonedēļ bija vērojams plašāks altu pieaugums – BCH katru nedēļu guva 65% pieaugumu, kam sekoja XRP, LTC un OKB ar 42%, 41,59% un 40,29% , attiecīgi.

ETH bija samērā pieradis 13,26%, savukārt DOGE un ADA, kas abas iepriekšējā nedēļā darbojās ļoti labi, samazinājās interese. Kamēr ADA joprojām bija spēcīga izpildītāja ar nedēļu 31%, DOGE nedēļu noslēdza ar zaudējumiem 13,72%.

Nedēļas lielāko altkoīnu atdeve, 2/8 līdz 2/14. Avots: TradingView

Cenu pieaugums "vecāki" monētas, piemēram, LTC, XRP, BCH un XLM, norāda, ka tirgus sāk justies pārāk optimistisks, un mēs varam redzēt, ka šī tendence turpināsies arī nākamajās nedēļās, ja vien Bitcoin spēs saglabāt diapazonu no 48 000 līdz 49 000 USDT.

DeFi TVL tuvojas 60 miljardiem dolāru

Salīdzinot ar nedēļu pirms tās, pagājušajā nedēļā DeFi protokolos bloķētā kopējā vērtība pieauga par gandrīz 10 miljardiem ASV dolāru, lai kopumā pieskartos 58 miljardiem ASV dolāru, pēc datiem DeBank.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeBank

Starp decentralizētajām biržām līderis palika Uniswap ar 8 miljardiem USD TVL, kam sekoja Curve un Synthetix, kuru abu TVL bija aptuveni 4 miljardi USD.

Cenu ziņā AAVE, kas bija labākais rādītājs iepriekšējā nedēļā, pagājušajā nedēļā bija negatīvs – 2,41%, kam sekoja neliels COMP un CRV pieaugums – attiecīgi 4,78% un 1,53%..

Pagājušās nedēļas labākais DeFi izpildītājs bija YFI ar 43,53% pieaugumu, kam sekoja BAL, LRC un SNX – attiecīgi 26,55%, 26,35% un 24,26%.

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atdošana no 2/8 līdz 2/14. Avots: TradingView

Salīdzinoši zemākais DeFi žetonu pieaugums salīdzinājumā ar plašāku tirgu pagājušajā nedēļā arī atspoguļo tirgus tieksmi atrast nākamos lielos izpildītājus starp altkoiniem, kas iepriekš bija palikuši izslēgti.

Iestādes uz pēdējo mītiņu skatījās piesardzīgi

CME atjaunināja savus jaunākos (no 9. februāra) Bitcoin nākotnes līgumus atrašanās vietas dati 14. februārī. Šajā pārskata periodā Tesla jaunumi bija parādījušies, un Bitcoin bija pieaudzis no mazāk nekā 40 000 USDT līdz vairāk nekā 44 000 USDT.

Dati rāda, ka atklāta interese pieaug, lai atgūtu, no 9500 līdz vairāk nekā 11 000. Aktīvu pārvaldnieku konti samazināja viņu īsās pozīcijas šajā periodā no 357 līdz 265 un palielināja ilgumu no 308 līdz 348.

CME Bitcoin nākotnes dati – aktīvu pārvaldnieku kontu ilgums pret šortiem. Avots: Quandl

Turpretī fondu piesaistītie konti pēc tam, kad trīs nedēļas pēc kārtas bija samazinājuši pozīcijas abos virzienos, beidzot nolēma tos palielināt. Viņu īsās pozīcijas palielinājās no 7 224 līdz 8 481, un, lai arī viņu garās pozīcijas pieauga, no 3 031 līdz 3 149, vispārējā perspektīva bija lācīga.

CME Bitcoin nākotnes dati – piesaistīto fondu kontu garo un īso īpatsvaru skaits. Avots: Quandl

Jo īpaši CME ETH nākotnes līgumi sāka tirgoties arī pagājušajā nedēļā, un no 12. februāra tiem bija 595 ETH atklātā procentu likmē un 427 ETH apjomā..

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Tā kā Bitcoin ir nonācis citā nepastāvīgā fāzē, tirgus dalībniekiem vajadzētu sekot līdzi akcijām, lai šonedēļ saņemtu papildu norādījumus. Galvenais ieskats ir BTC 50 000 ASV dolāru līmenis, kas īstermiņā to varētu katapultēt un visu tirgu novirzīt uz jaunām virsotnēm. Gluži pretēji, ja Bitcoin nespēj uzturēt savu augšupejošo tendenci, mēs varam redzēt apstāšanos ar novēlotu un strauju korekciju monētām ar vājiem pamatiem..

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me