Vertė, kaina ir kaina: kaip „Blockchain“ keičia verslo vertę

Originalus autorius : Haebinas Lee

Ninos Paley vaizdas / Kaina ir vertė

Kai rinka subyra prieš jūsų akis, sunku įsivaizduoti, kas bus toliau. Nors pati „blockchain“ technologija klesti su vyriausybėmis, viešosiomis tarnybomis ir kai kuriomis privačiomis įmonėmis, viešosios „blockchain“ įmonės labai ieško vilties ženklo, kuris liktų rinkoje. Tačiau tai taip pat gali būti tinkamiausias laikas kalbėti apie tikrąją vertę, kurią gali pasiūlyti „blockchain“ technologija ir ši rinka. Ar „blockchain“ technologija gali pakeisti vertę verslui ir vartotojams? Jei taip, kiek kam vertės? Ar ji gali pasiūlyti konkurencingą verslo modelį, lyginantį esamą verslą? Pakalbėkime apie naujo tipo vertę, kurią „blockchain“ verslas – konkrečiau, viešųjų „blockchain“ verslų atsiradimas – gali atnešti iš trijų vertės, kainos ir sąnaudų perspektyvų.

Kaina: Kas pasiima sąskaitą?

Priminkime pagrindinius vertės, kainos ir išlaidų pagrindus. Kaina ir kaina lemia firmos pelną, o kaina ir vertė duoda vartotojo perteklių.

[1 pav.] Vertės, kainos ir išlaidų pagrindas

Žvelgiant iš paslaugų teikėjo perspektyvos, sumažėjus sąnaudoms ar (ir) pakėlus kainą padidėtų jo pelnas. Daugelis sako, kad „blockchain“ technologija sumažina verslo valdymo išlaidas, tačiau šis argumentas gali būti prieštaringas. Kalbant apie centralizuoto duomenų serverio ar tinklo eksploatavimo išlaidas, „blockchain“ technologija tokias išlaidas sutaupo. Tačiau netikėta kaina gali kilti užtikrinant stabilią paslaugų kokybę keliems mazgams, dalyvaujantiems blokų grandinės tinkle – kaip mes visi žinome, „blockchain“ nėra technologija, pasižyminti aukščiausiu efektyvumu kaip centralizuotas tinklas. Kaip matyti iš kelių projektų, „neefektyvumo kaina“ gali būti dar didesnė už sutaupytą kainą naudojant „blockchain“ technologiją, kai verslas auga. „Ethereum“ įkūrėjas Vitalikas Buterinas sakė: „„ Amazon “EC2 vidutinės apimties skaičiavimo sąnaudos (pasižyminčios elastinga skaičiavimo debesų paslauga) yra 0,04 USD per valandą, o atliekant tą pačią užduotį„ Ethereum “yra apie 13,40 USD už 200 milisekundžių, kuris yra 1,4 milijono kartų brangesnis nei „Amazon“. [1] Tai rodo dabartinį efektyvumo atotrūkį, kurį „blockchain“ pramonei gali tekti pasivyti. Verslui augant, ribotas „blockchain“ mastelio padidėjimas ir neefektyvumas dar labiau pablogėja, tuo tarpu centralizuotas tinklo serveris naudojasi masto ekonomija ir patiria mažiau išlaidų vienam vartotojui. Taigi negalime paprasčiausiai teigti, kad visos „blockchain“ verslo vykdymo išlaidos bus daug mažesnės nei anksčiau. Vis dėlto „blockchain“ versle iš tiesų stebina tai, kad sąskaitas už tokias išlaidas paprastai pasiima ne įmonės, o vartotojai..

Tradiciniame verslo modelyje tai veikia taip: įmonė sukuria ir prižiūri centralizuotą tinklo serverį, galintį apdoroti daugybę vartotojų užklausų. Tokio tinklo eksploatavimo išlaidas padengia įmonė, o paskui gaunamas aptarnaujančių vartotojų pelnas. Tačiau „blockchain“ tinkle įmonės nėra atsakingos už vartotojų užklausų apdorojimą, tačiau „savanoriškai dalyvaujantys mazgai“ yra. Ir vartotojai apmokestinami už jų atlyginimą. Pvz., Kai žmonės naudoja DApp, pagrįstą „Ethereum“ tinklu, jiems reikia sumokėti atlygį už mazgus, kad jie galėtų apdoroti savo užklausas arba „DApp“, arba ETH išduotu žetonu – tai reiškia, kad įmonė nebėra vienintelė, kuri moka sąskaitą, kad gautų veikia tinklas.

Kaina: nuo nematyto iki matyto

Į kainą įskaičiuotos išlaidos ir įmonės pelnas. Pagalvokime, kiek sumokėjome už naudojimąsi IT paslaugomis, kuriomis naudojamės kasdien. Stebina tai, kad pati „mokėjimo už naudojimąsi paslauga“ idėja dabartiniame IT versle yra gana nepažįstama. Prisijungę prie interneto, jums nereikia mokėti nė cento kaskart, kai siunčiate el. Laišką su „Google“ ar patikrinate savo draugų nuotraukas „Facebook“. Išskyrus aukščiausios klasės narystės planus praleisti skelbimą ar išplėsti debesies saugyklą, dauguma IT firmų neapmokestina vartotojų už naudojimąsi jų paslaugomis. Tai nereiškia, kad šios paslaugos yra visiškai nemokamos – mainais vartotojai turi perduoti savo duomenis paslaugų teikėjams ir reklamuotojams, kurie yra pagrindinis verslo pajamų šaltinis.. Nenuostabu, kad kai kurie IT milžinai yra kritikuojami dėl netinkamo naudotojų duomenų naudojimo, kai tai tiesiog „nematoma kainų etiketė“, padėta jų paslaugoms.. Sveiki atvykę į „užsiregistruok nemokamai ir naudokis mūsų paslauga“ pasaulį, kuriame gyvename.

Tačiau „blockchain“ pagrįstose paslaugose kainų etiketė tampa labiau matoma. Vartotojo duomenų teikimas norint naudotis paslauga dabar griežtai atskiriamas nuo mokėjimo už naudojimąsi ja. Tik vartotojas, o ne paslaugų teikėjas, gali tik valdyti ir reikalauti vartotojo duomenų nuosavybės teisės „blockchain“ tinkle. Kai kurios „blockchain“ įmonės savo vartotojams netgi suteikia galimybę „parduoti“ savo duomenis, kad gautų žetonų ar sumokėtų už naudojimąsi paslaugomis. Vis dar lieka klausimas, ar „blockchain“ pagrįstos paslaugos, uždėjusios matomą kainą, gali šokiruoti ar būti pagrįstos masiniams vartotojams, kurie yra įpratę prie to, kas atrodo nemokama. Keli naudojimo atvejai netrukus galės atsakyti į šį klausimą.

Vertė: filosofija, o ne praktiškumas?

Tarp „blockchain“ verslo sudėtingiausia aptarti „vertę“. Firmų vertė dažnai apibrėžiama kaip jų pelnas, o vartotojams tai yra sudėtingiau. Paprastais žodžiais tariant, vertė yra „tai, dėl ko vartotojai nori pirkti produktą / paslaugą.“ Mes dažnai susiduriame su „blockchain“ paslaugų reklaminėmis frazėmis, tokiomis kaip „geriau kontroliuoti savo privatumą“ arba „skaidresniu ir decentralizuotesniu sandoriu“, o tradiciniai reklamose buvo pabrėžiama, kaip greitai, pigiai ar patogu naudotis konkrečiomis paslaugomis. Taigi, čia yra keletas klausimų, kurie gali kilti. Ar vartotojai norėtų naudotis „blockchain“ paslaugomis, tuo pačiu pakenkdami efektyvumui ir greitam klientų aptarnavimui? Ar „blockchain“ verslo siūlomos vertybės, tokios kaip privatumas ir pasipriešinimas centralizuotai valdžiai, būtų pakankamai galingos, kad pritrauktų masinį vartotojų būrį?

Jie sako, kad gėris negali egzistuoti be blogio. „Blockchain“ pramonėje tokios sąvokos nuo pat pradžių buvo visiškai aiškios – decentralizacija yra gera, o centralizacija – ne. Daugelis „blockchain“ verslo modelių dažnai gauna grįžtamąjį ryšį, pvz., „Tai nėra pakankamai decentralizuota“ ar „Ar nemanote, kad jūsų paslauga yra per daug centralizuota, kad ją būtų galima vadinti„ blockchain “paslauga?“, O keliuose komentaruose sakoma: „Tai nėra pakankamai praktiška. „Kaip matėme daugybėje socialinio verslo nesėkmių, pabrėžiant gerą priežastį, nepaisoma, ar ji iš tikrųjų gali laimėti vartotojo pasirinkimą prieš kitas galimybes. Mes išmokome daugybę pamokų, kurios mums tik filosofija negali pasiekti šios pramonės. Visiems patinka gera kompanija, bet tik tada, kai tai gali suteikti žmonėms svarių priežasčių būti jos vartotojais. Kai kurie sako, kad po žeme esanti simbolinė ekonomika ir filosofija gali stebuklingai suvilioti vartotojus siekiant finansinio atlygio. Tačiau trūksta realių įrodymų ar naudojimo atvejų. Turime susidurti su tuo, kad dauguma simbolinių ekonomikų pasitarnavo investuotojams, o ne vartotojams. Mes taip pat matėme, kaip decentralizacijos filosofija buvo pažeista labai keliomis matomomis rankomis. Lengva prarasti tikėjimą filosofija, bet praktiškumu – ne. Tik tada, kai „blockchain“ verslas nepakenks jo paslaugų praktiškumui, filosofija gali būti pritaikyta vartotojams kaip paskutinis prisilietimas.

Judėjimas už konkurentų ribų

Daugelis stebisi, ar būsimas „blockchain“ verslas gali įveikti savo milžiniškus konkurentus. 2 paveiksle apibendrintas idealus „blockchain“ verslo vertės, kainos ir sąnaudų pagrindo scenarijus, palyginti su jo konkurentu – išlaidos ir kaina tampa mažesnės, kai atsiranda daugiau vartotojų pertekliaus, kuris galiausiai duoda daugiau sukurtos vertės nei jo konkurentai. Nors niekas negali pasakyti, ar šis idealus scenarijus virs realybe, gali būti prieštaringai vertinama tai, kad įmonės „blockchain“ verslo pelningumas buvo pavaizduotas žemiau nei jos konkurentai. Tačiau kol kas laikykimės jo šūkio – „mažiau nuomos tarpininkams“, nes pačios įmonės yra tarpininkai tarp tinklo mazgų ir galutinių vartotojų. Žinoma, šis skaičius skirtas tik trumpam palyginimui, o konkrečios sąnaudų, kainos ir vertės dalys sistemoje gali skirtis..

[2 pav.] Ideali „blockchain“ verslo vertės, kainos ir išlaidų sistema, palyginti su konkurentais

Šiuo metu tai atrodo nelengvas laimėjimas – visos trys vertės, kainos ir išlaidų perspektyvos rodo niūrią prognozę apie konkurenciją su esamomis įmonėmis. Neefektyvumo kaina yra per didelė, vartotojai yra įpratę naudotis „nemokamomis“ paslaugomis ir kyla klausimas, ar „blockchain“ filosofija gali patikti masiniams vartotojams. Pažvelkime į šviesiąją šio neapibrėžtumo pusę – naudodamiesi „Inovatoriaus dilema“ – teorija, kurią Claytonas Christensenas pasiūlė knygoje „Novatoriaus dilema: kai naujos technologijos sukelia didelių įmonių žlugimą“. Ši teorija parodė, kaip nauja technologija gali sutrikdyti dabartinę rinką ir netgi priversti kai kuriuos milžinus pasitraukti iš verslo. Knygoje aprašyti „žlugdančių technologijų“ bruožai, kurie keičia esminę vertybinę nuostatą rinkoje ir sukelia drastišką ir staigų paradigmos pokytį, prie kurio stipriausi ir didžiausi žaidėjai dažnai nesugeba prisitaikyti. Jei „blockchain“ technologiją apibūdinsime kaip trikdančią, ji gali išaugti į visai kitokią paradigmą, net nekonkuruojant su dabartiniais IT milžinais. Nenuostabu, kad ši teorija teigia, kad trikdanti technologija iš pradžių siūlo prastesnį našumą, turint mažiau pajėgumų nei esami sprendimai. Nors vertės, kainos ir sąnaudų sistema gali nepasakyti apie šviesią „blockchain“ verslo ateitį, gali būti „blockchain“ verslo potencialas, kurio dar negalime pamatyti paradigmoje, kurioje gyvename. Mes taip pat turime sutelkti dėmesį į tai, kaip tai jau yra nulaužė nedidelę žmonių mąstymo dalį. Daug daugiau žmonių pradėjo pastebėti „netinkamą“ tarpininkų nuomos dydį arba problemas, susijusias su centralizuotu verslu ir ekonomika. Net kai „blockchain“ technologija nesugeba išspręsti šių problemų ir išnyksta ore, tai, kas liko, tęsis ir paspartins kito iš tikrųjų veikiančio sutrikimo atsiradimą. Na, išlaikykime dideles viltis.

Pati „blockchain“ technologija neatitinka „tinkamo“ verslo modelio ar vertybių sistemos. Ši technologija tik suteikia aplinką, prie kurios turėtų prisitaikyti nauji verslo modeliai. Niekas niekada negali numatyti, kiek užtruks, kol „blockchain“ ažiotažas virs faktine verslo sėkme. „Blockchain“ technologija gali mums nežadėti pelningiausio verslo žmonijos istorijoje. Vienas tikras faktas yra tas, kad vis dėlto tai parodė mums naujo normalumo galimybę, sutrikdydamas centralizuoto verslo pasaulį, kuriame įmonės pelno maksimizavimas anksčiau buvo laikomas dorybe. Tai viltis, kurios ši pramonė visada turėtų laikytis per apytikslį laiką.

Perspausdinta iš: https://medium.com/block-crafters/value-price-and-cost-how-blockchain-changes-business-value-b17c2aecb06f

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me