AMA apibendrinimas: dar kartą peržiūrėkite „DeFi“ su „Compound“

Gegužės 21 d. Mes buvome be galo susijaudinę, kai Calvinas Liu iš „Compound for a Ask-Me-Anything“ (AMA) diskutavo įvairiais klausimais, įskaitant pagrindinius „DeFi“ privalumus ir pagrindines kliūtis, kuo „DeFi“ projektas yra kokybiškas ir kaip veikia „Compound“ protokolas.

Sudėtinis yra algoritminis, autonominis palūkanų normos protokolas, sukurtas kūrėjams, norint atrakinti visuotinę finansinių programų visatą. „Calvin“, kaip strategijos lyderė, vadovauja visoms verslo plėtros ir augimo iniciatyvoms.

Po trumpo Calvino pristatymo ši AMA yra padalinta į dvi dalis, tada jis buvo paprašytas pasidalinti savo nuomone apie „DeFi“ ir jo ateitį, po kurios sekė neįtikėtinai aistringas tiesioginis Q&A mūsų grupėje.

Įvadas

„Coco @ OKex“: Visiems prašome pasveikinti „Compound Strategy Lead“, Calviną Liu!

Calvinas Liu: Sveiki visi, malonu būti čia, ačiū, kad pakvietėte mane.

„Coco @ OKEx“: Mums labai malonu šiandien jus turėti AMA. Taigi, prieš pradėdami jį su AMA. Ar galėtumėte papasakoti šiek tiek daugiau apie save? Ir kaip jūs ėjote į kriptografijos pramonę?

Calvinas Liu: Džiaugiuosi jūsų klausimais! Taip, žinoma. Aš esu strategijos lyderis sudėtyje. Aš ten buvau 2,5 metų, nuo pat įmonės įkūrimo. Aš dirbu viskuo, kas susiję su verslu: lėšų rinkimu, operacijomis, augimu ir įsivaikinimu. Aš gyvenu San Franciske, Kalifornijoje, kur įsikūrusi mūsų įmonė. Pirmą kartą į kriptografiją patekau 2013 m. Pabaigoje; Dirbau konsultacinėje įmonėje, kurioje buvo klientų, įskaitant „Coinbase“, „Ripple“, „Kraken“, „Bitstamp“, „Gemini“ San Franciske, ir jie mane supažindino su „Bitcoin“. Aš nusipirkau šiek tiek, bet iki 2016 m. Pabaigos nebuvau itin aktyvi kriptografijos pramonėje.

„Coco @ OKEx“: Oho, puiku žinoti, kad esate ir ankstyvas kriptografijos pritaikytojas.

Calvinas Liu: taip, ir aš tikriausiai dalyvausiu kriptografijoje visą savo karjerą.

1 dalis: „Twitter Q“&A

1. „Coco @ OKex“: Parengėme 10 klausimų ir iš „Twitter“ vartotojų. Pradėkime nuo šio: "Kokie yra pagrindiniai „DeFi“ privalumai?" sukūrė @ SPADE_1

Calvinas Liu: Ačiū, kad visiems atsiuntėte klausimų! „DeFi“ turi daug privalumų, tačiau daugiausia dėmesio skirsiu trims pagrindiniams pranašumams, kurie jį skiria nuo tradicinių finansų:

1 – „DeFi“ yra visiškai atvira prieiga. Jums nereikia sąskaitos, nereikia registruotis; daugumai šių „DeFi“ produktų prie jų gali prisijungti visi, jei tik jie gali naudotis „Ethereum“ blokine grandine. Tai labai skiriasi nuo tradicinių bankų, kur labai sunku naudotis skirtingomis finansinėmis galimybėmis – pavyzdžiui, pagalvokite, kiek pastangų reikia norint gauti paskolą iš banko!

2 – Sandoriai yra skaidrūs. Galite peržiūrėti projekte vykstančią veiklą, tiesiog žiūrėdami grandinės duomenis. Tai nepaprastai galinga; daugumoje tradicinių finansinių produktų neįsivaizduojate, kas vyksta su jūsų pinigais.

3 – „DeFi“ yra programuojamas; jį galima lengvai integruoti į kitas sistemas. Idealiu atveju tai yra tiesiog programinė įranga, kuri nepasikliauja žmonėmis. Tai reiškia, kad jūs galite prieiti prie jų kaip ir prie programinės įrangos – bet kuriuo metu naudodamiesi telefonu ar nešiojamuoju kompiuteriu. Niekada nereikia lankytis banke, pildyti formų, derėtis dėl sutarčių ar skambinti klientų aptarnavimo tarnybai.

Manau, kad tai yra 3 svarbiausi privalumai.

2. „Coco @ OKex“: Puiku žinoti, kad „Defi“ yra labiau prieinamas, palyginti su tradiciniu banku. Štai @ Yoosinoona klausimas Nr. 2: "Esate ekspertas, ar galite pagalvoti apie pradedantįjį kriptovaliuta, kokios yra kliūtys norint pasiekti „Defi“?"

Calvinas Liu: Deja, kol kas nėra labai lengva pradėti naudoti „DeFi“, tačiau tai darosi lengviau kiekvieną dieną! Apsvarstykite „DeFi“ būklę prieš metus – ji vos egzistavo! Pirmiausia turite rasti keitimą, kuris leistų įnešti „fiat“ pinigus iš savo banko sąskaitos ir konvertuoti į „Ether“ („Ethereum“). Tada galite naudoti „Ethereum“ piniginę, pvz., „MetaMask“ ar „Ledger“, ir pateikti ją „Ether“. Galiausiai turite apsilankyti kiekvieno „DeFi“ projekto svetainėje („Compound“ yra https://compound.finance) ir sužinoti, kaip naudotis ta programa.

Tikimės, kad ateityje daugiau programų ir mainų, tokių kaip „OKEx“, integruos tokius projektus kaip „Compound“, kad jų vartotojams būtų lengviau pasiekti „DeFi“ projektus. Jei naudojate „OKEx“, galų gale galėsite įnešti kriptografiją į „OKEx“ piniginę ir spustelėkite vieną mygtuką, kad uždirbtumėte palūkanų iš „Compound“ iš savo „OKEx“ piniginės..

3. „Coco @ OKex“: Puiku tai žinoti. Tai įspūdinga uždirbti pasyvias pajamas. 3 klausimas, kurį pateikė @ cody123: "Didėjant „DeFi“ produktų ir „DeFi“ projektų paklausai, kaip nustatyti kokybiškus projektus ir kas suteikia pranašumą rinkai?"

Calvinas Liu: O taip, tai jaudina. Svarbiausia nepamiršti sutelkti dėmesį į komandos kokybę ir suprasti, kaip jie pasiryžę saugoti jūsų lėšas. dabar tiek daug naujų projektų dabar kiekvieną dieną! Tikrai tikrai sprogsta galimybė. Nuo pirmosios „Compound“ dienos lėšų saugumas visada buvo mūsų prioritetas. Mes atlikome 12 saugumo auditų ir turime 150 000 USD klaidą, jei kas nors aptiks klaidą. NIEKADA nė vienas vartotojas neprarado lėšų – lėšos saugios 100% laiko. Manau, kad įsipareigojimas saugumui yra geriausias būdas nustatyti tvirtą projektą. Tai reiškia, kad jie tikrai rūpinasi savo vartotojais, ir tai reiškia, kad jie labai apgalvojo, ką stato, todėl tai gali būti saugu.

4. „Coco @ OKex“: Nuostabu, atrodo, kad junginys įdėjo daug pastangų apsaugodamas savo vartotojų saugumą. "Kas trukdys „Defi“ vystytis ir kokias kliūtis tai bus galima įveikti? Kur matote „Defi“ ateitį po 20 metų?" 4 klausimas, kurį pateikė @ SPADE_1

Calvinas Liu: Puikus klausimas. Mes tikrai ką tik pradėjome nuo „DeFi“. Prieš dvejus metus jo iš esmės nebuvo. Prieš metus „Compound“ tikriausiai buvo vienas iš 5 projektų. Dabar „DeFi“ yra kaip 100 projektų. Tai fantastiška. Svarbiausi dalykai, kurių mums reikia, yra net DAUGIAU projektų (ir kūrėjų / inžinierių), taip pat reikia daugiau investuotojų susidomėjimo erdve. Tikimės, kad iki kitų metų bus 1000 „DeFi“ projektų. Kiekvienas naujas projektas daro visą „DeFi“ pramonę įdomesnę ir naudingesnę. Be to, kylant „Ethereum“ ir kito kriptografinio turto kainai, bus labiau domimasi „DeFi“ galimybėmis, todėl tikiuosi, kad ir rinka yra stipri. Manau, kad per 20 metų „DeFi“ gali būti kiekvienos jūsų išmaniojo telefono finansinės programos dalis. Tai gali būti kasdienio gyvenimo dalis. Apie „DeFi“ kalbėjome su didžiuliais pasauliniais bankais. Vieną dieną jie taip pat jį priims. tai užtruks!

5. „Coco @ OKex“: Dabar žinome, kad junginys yra vienas iš „DeFi“ pramonės pradininkų. Mūsų klausimas Nr. 5 yra "Kaip veikia sudėtinis protokolas?" sukūrė @ SPADE_1

Calvinas Liu: Spade’as uždavė gerų klausimų. Lengviausia suprasti, kaip veikia „Compound“, apsilankę mūsų tinklaraštyje arba mūsų dokumentuose. Mūsų tinklaraštį rasite „Medium“, o mūsų svetainė yra compos.finance. Bet ir aš čia paaiškinsiu. Sudėtinis leidžia vartotojams pateikti kriptografiją, kad uždirbtų palūkanas. Galite uždirbti palūkanas bet kokį laiką – 15 sekundžių, 15 minučių, kiek norite, o tada galėsite atsiimti savo lėšas ir palūkanas. Sudėtinis taip pat leidžia vartotojams skolintis kriptografiją. Jei paskolos gavėjas pateikia „Compound“ užstatą, jis gali nedelsdamas pasiskolinti kriptogramą iš „Compound“, kai tik nori, bet kokiam laikotarpiui. Taigi „Compound“ yra labai lanksti platforma, skirta užsidirbti susidomėjimo kriptografija ar jos skolinimosi – ji palaiko ETH, WBTC, DAI, USDC, USDT, REP, ZRX, REP šiandien ir daug daugiau palaikys ateityje. Tiekėjai deda kripto į "likvidumo telkinį" o skolininkai skolinasi iš "likvidumo telkinį" – tai nėra "peer to peer".

6. „Coco @ OKex“: Puiku žinoti apie junginio pritaikymo lankstumą. Klausimas Nr.6 yra "„MakerDao“ platforma išleidžia DAI. Dabar naudojant „Compound Finance“ yra "cToken" kad išleidžia CUSDC. Kaip tai veikia?" pateikė @Ferlee

Calvinas Liu: O, taip. tai šiek tiek įsigilina į tai, kaip veikia junginys. Kai tiekiate turtą „Compound“, „Compound“ grąžina jums konkretų „cToken“. Pavyzdžiui, jei tiekiate eterį, junginys suteikia jums eterį. „CEther“ yra žetonas, kurį bet kada galima pakeisti į „Ether“, įskaitant jūsų uždirbtas palūkanas. Galite galvoti apie tai kaip apie „pretenzijos kvitą“, kurį bet kada galite grąžinti „Compound“, kad susigrąžintumėte savo eterį. Išskyrus tai, kad TAIP PAT žetonas, kurį galite perduoti ar prekiauti tam tikrose biržose.

7. „Coco @ OKex“: Tai kieta. 7 klausimas: "Ar matote daugiau galimybių skolinant užstatą USD, nei kaupiant kokią nors monetą?" sukūrė @ agu3000

Calvinas Liu: Taip, šiuo metu tai yra patraukliausias variantas, jei norite tik užsidirbti palūkanų. Šiandien pagrindinis skolinimosi kriptovaliutų rinkoje atvejis iš tikrųjų yra pirkti daugiau kriptografijos! Norėdami gauti daugiau svertų ir sąveikos su kriptografija. Todėl dauguma žmonių nori pasiskolinti stabilių monetų (užstato USD) ir prekiauti jais į BTC, ETH ar bet kokį kitą turtą biržose, tokiose kaip „OKEx“. Tai reiškia, kad stabilių monetų tiekėjų palūkanų norma paprastai yra didesnė už kitų monetų palūkanų normą. Visi nori pasiskolinti stabilius daiktus; labai nedaug žmonių nori skolintis kitų kriptografinių valiutų. Taigi taip, šiuo atveju palūkanų norma už stabilių monetų (įkeisto USD) skolinimąsi paprastai yra didesnė už kitų kriptovaliutų palūkanų normą.

8. „Coco @ OKex“: Gerai. Daugelį grupės investuotojų gali sudominti šis klausimas: "Koks yra sudėtinio ženklo vaidmuo sudėtinio projekto ekosistemoje?" sukūrė @typhucrypto

Calvinas Liu: Taip, tai yra didžiulė iniciatyva, kurią paskelbėme artimiausiu metu. Ateinančiomis savaitėmis / mėnesiais COMP žetonas bus platinamas visuomenei – daugiausia „Compound“ vartotojams. Tai yra valdymo žetonas ir gali būti naudojamas siūlant sudėtinio protokolo pakeitimus, pavyzdžiui, kokios turėtų būti kiekvienos rinkos palūkanų normos arba kokios rinkos turėtų būti įtrauktos į protokolą. Jis taip pat gali būti naudojamas balsuojant už šiuos pasiūlymus ir juos įgyvendinant į sudėtinę sistemą. Išsamesnė informacija bus paskelbta po kelių savaičių / mėnesių. Bet ateityje visi, kurie naudojasi Compound, gaus COMP!

9. „Coco @ OKex“: Puiku žinoti, kad COMP bus naudojamas decentralizuoto valdymo tikslais. "Mes visi žinome, kad DEFI yra puikus priedas, tačiau praeityje jų saugumo pažeidimai kelia antakius. Kaip planuojate sustiprinti saugumą, atsižvelgdami į savo integraciją į DEFI?" Klausia @Papiboulder

Calvinas Liu: Taip, kaip minėta anksčiau, saugumas yra pagrindinis mūsų tikslas nuo „Compound“ pradžios ir visada bus. Mes ir toliau reguliariai gausime kodo saugumo auditus (juos atlikome „Trail of Bits“, „Certora“, „Open Zeppllin“) ir toliau atliksime mokslininkų testavimą nepalankiausiomis sąlygomis dėl junginio ekonominio saugumo (juos atlikome „Gauntlet“ Tinklai). Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad junginys iš tikrųjų yra gana paprastas; galite pateikti kriptografiją, atsiimti kriptografiją, skolintis kriptografiją arba grąžinti kriptografiją. Sistema nėra sudėtinga. Daugelis sistemų, kuriose buvo klaidų ar saugumo pažeidimų, yra daug sudėtingesnės ir turi daug daugiau funkcijų, nei turi „Compound“. Paprastumas padeda užtikrinti saugumą. Kaip sakiau, „Compound“ visada buvo 100% saugus – nė vienas vartotojas niekada neprarado pinigų dėl sistemos klaidos. Junginys visada dirbo 100% pagal paskirtį – saugiai!

10. „Coco @ OKex“: Galiausiai, paskutinis mūsų klausimas 1 dalyje: "Kur dar galiu pasiekti „Compound“ protokolą?" suabejojo ​​@oidiotso

Calvinas Liu: Ak taip, prašau išbandyti „Compound“! Galite pabandyti su 1 USD, galite pabandyti su 10 USD arba 10 mln. USD, tai išbandyti užtruks vos kelias minutes. Mūsų svetainė yra https://compound.finance. Galite naudoti mūsų programą adresu https://app.compound.finance. Taip pat galite išbandyti „Compound“ per tokias programas kaip „Dharma“ arba „Argent“ (mobiliosios programos). Galiausiai taip pat galite sukurti savo programą – peržiūrėkite mūsų kūrėjo dokumentus adresu https://compound.finance/docs ir atsiųskite man el. Laišką, jei jus domina kurti „Compound“: [email protected] ([email protected])

2 dalis: Tiesioginis Q&A

1 klausimas: Tokenization strategijoje, įgyvendinamoje Compount projekte, kurį naudojate "cTokens" kurios leidžia padidinti kiekvieno indėlininko balansą! Ar galėtumėte išsamiau paaiškinti, kaip „cTokens“ dirba, kad tai būtų įmanoma ir kokį vaidmenį jie vaidina susidomėjimo sraute?

Calvinas Liu: Kai tiekiate kriptografiją, tarkime, USDT į Compound, gausite atgalinį skirtingo žetono cUSDT. „Compound“ leidžia bet kuriuo metu parduoti cUSDT atgal į USDT. Jis stebi cUSDT: USDT kursą kas 15 sekundžių. CUSDT valiutos kursas: USDT didėja atsižvelgiant į tai, kiek USDT uždirba palūkanų junginyje. Tarkime, kad tiekėte 100 USDT ir gavote 50 cUSDT. Valiutos kursas yra 2 USDT už 1 cUSDT. Tarkime, kad jūsų USDT uždirbo 10% palūkanų ir dabar vertas 110 USDT. Vis tiek turite tik 50 cUSDT. Bet dabar valiutos kursas yra 2,2 USDT už 1 cUSDT. Sudėtinis stebi šį valiutos kursą, todėl po vienerių metų galite pakeisti 1 cUSDT už 2,2 USDT, o ne tik į 2 – jis auga kartu su palūkanų norma.

2 klausimas: Kiek kainuoja sudėtinė platforma skolininkams ir greitosioms paskoloms? Ar galite paaiškinti savo paslaugų įkainių struktūrą?

Calvinas Liu: 10% palūkanų, kurias moka skolininkai, surenkama "Rezervai" kuris veikia kaip draudimo fondas visiems „Compound“ vartotojams. Be to, nėra jokių mokesčių – juo naudotis galima nemokamai, nemokamai kurti. Šiandien mes neturime viešai paskelbto verslo modelio. Mūsų tikslas yra padaryti protokolą kuo plačiau naudojamą ir populiarų. Ateityje mes galime planuoti kurti naujas įmones ant protokolo, tačiau dabar mes sutelkėme dėmesį tik į tai, kad ši pagrindinė technologija būtų sėkminga.

3 klausimas: Kokius kainų kanalus / orakulus naudojate? Ar tu jais patenkintas? Kaip juos galima patobulinti?

Calvinas Liu: Šiuo metu mes naudojame orakulą, kurį palaiko mūsų komanda – jis naudoja kainas iš geriausių centralizuotų biržų. Tačiau šiuo metu mes ruošiame labiau decentralizuotą „Oracle“ – „Open Oracle“ sistemą. Šioje sistemoje kiekvienas gali pateikti kainas, o tada projektai gali nuspręsti, kieno kainas jie nori naudoti. Kol kas „Coinbase“ prisideda prie „Open Oracle“ kainų. Taip pat yra junginys. Tai mes taip pat diskutuojame su „OK Group“ komanda 🙂 Taigi ateityje, tikiuosi, yra grandinės kainų orakulas, kurio kainos tiekiamos decentralizuotai iš daugelio pirmaujančių biržų.

4 klausimas: Daugelyje projektų, net tuos, kurie gyvuoja kelis mėnesius, metus turi tik keletas vartotojų, kurie perka žetonus naudingumui, o ne spekuliacijoms. Kaip užtikrinsite, kad junginys įgyja komunalinių paslaugų vartotojų, o ne tik spekuliantų?

Calvinas Liu: Lėtas ir pastovus. Viską, ką darome, darome atsargiai, atsargiai ir remdami bendruomenę. Beveik 3 metus dirbome prie „Compound“. Mes neskubame. Mūsų tikslas yra sukurti 100 metų veikiančią sistemą, kuri yra pagrindinė naujos, decentralizuotos, didžiulės finansų sistemos infrastruktūra..

5 klausimas: Pagrindinis „DeFi“ trūkumas yra mažas likvidumas. Koks jūsų požiūris į tai ir kaip, jūsų manymu, galime tai išspręsti?

Calvinas Liu: Šiuo metu junginyje yra ~ 130 mln. USD kriptografijos likvidumo fonde, o 20 mln. USD yra pasiskolinta. Daugeliui vartotojų iš tikrųjų nėra likvidumo problemos! Vis dar yra 110 milijonų dolerių kriptografijos, kurią galite pasiskolinti – https://compound.finance/markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

a99 006 5a0 66b 7a0 896 b6b