Elons Musks, pieminot Bitcoin, atjauno tirgu ar jaunu mazumtirdzniecības interesi

Nākotnes piektdiena ir iknedēļas pārskats par Bitcoin ceturkšņa nākotni OKEx.

Piektdien tehnoloģiju uzņēmējs, investors un pasaules bagātākais cilvēks Elons Musks atjaunināja savu Twitter bio ar vārdu #Bitcoin. Tā kā tirgus to uztvēra kā bullish zīmi, Bitcoin nekavējoties palielināja 15%, reaģējot uz iepriekš izveidotā dubultdibena modeļa kakla līniju un mēģinot šķērsot 38 000 USD pretestību.

Atskatoties uz pagājušajām septiņām dienām, Bitcoin uzrādīja vāju sniegumu, divreiz pārbaudot 30 000 USDT atbalstu 22. un 27. janvārī. Arī ceturkšņa līguma prēmija bija samazinājusies līdz gada zemākajam līmenim 500 USDT norādot uz tirgus neuzticēšanos. Tomēr pretuzņēmuma noskaņojums, kuru vadīja Volstrītas derības šonedēļ satricināja tirgus.

Vispirms Dogecoin (DOGE) nedaudz vairāk kā vienas dienas laikā pieauga par vairāk nekā 1000%, un pēc tam Bitcoin stundas laikā palielinājās par 15%. Tirgotājiem būs labi pārskatīt iepriekšējās stratēģijas un plānot šīs jaunās attīstības.

Arī BTC ceturkšņa fjūčeru piemaksa šodien strauji pieauga līdz 1200 USD jeb 3,4%, norādot, ka tirgus ir atguvis savu uzticību augšup. Arī BTC atklātā interese par OKEx ir atgriezusies virs 2 miljardiem ASV dolāru, apstiprinot, ka ir sākusies jauna ilgi-īsu cīņu kārta.

Šorīt arī mūžīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likme tika paaugstināta līdz 0,1%, norādot, ka ir privātie ieguldītāji, kuri ir ļoti piesaistīti šī rallija dzenāšanai.

Raksta tapšanas laikā ceturkšņa līgums BTCUSD0326, kura termiņš beidzas marta beigās, tiek tirgots 36 500 USDT līmenī ar prēmiju 1200 USDT jeb 3,4% virs indeksa cenas. 

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 29. janvārī plkst. 10:00 pēc UTC. Avots: OKEx, TradingView

OKEx tirdzniecības datu rādījumi

Apmeklējiet OKEx tirdzniecības datu lapu, lai izpētītu vairāk rādītāju. 

BTC garā / īsā attiecība

Šīs nedēļas garās / īsās attiecības kustība bija gandrīz identiska cenām, norādot, ka privātajiem investoriem nebija skaidra priekšstata par tirgus kustību. Bet skaidrs ir tas, ka garās / īsās attiecības trešdienas krituma laikā samazinājās ļoti ātri, norādot, ka daudzi buļļi tajā laikā pārdomāja. Iespējams, ka šis īsais slazds daudziem tirgotājiem ir atvēris jaunus šortus ar zemāku cenu līmeni.

Datu apkopošanas laiks: 1/22 10:00 UTC līdz 1/29 10:00 UTC

Garā / īsā attiecība salīdzina kopējo lietotāju skaitu, kuri atver garās pozīcijas, salīdzinot ar tiem, kas atver īsās pozīcijas. Attiecība tiek apkopota no visiem nākotnes līgumiem un pastāvīgajiem mijmaiņas līgumiem, un lietotāja garo / īso pusi nosaka pēc viņu neto pozīcijas BTC.

Atvasināto finanšu instrumentu tirgū vienmēr, kad tiek atvērta gara pozīcija, to līdzsvaro īsa pozīcija. Kopējam garo pozīciju skaitam jābūt vienādam ar īso pozīciju kopējo skaitu. Kad attiecība ir zema, tas norāda, ka vairāk cilvēku tur šorti.

BTC pamats

Ceturkšņa līguma prēmija trešdienas krituma laikā piedzīvoja ļoti ievērojamu kritumu, sasniedzot pat 500 USDT. Tas pilnībā parāda buļļu neuzticību tajā laikā.

Pēdējo stundu laikā ceturkšņa līguma prēmija ir pārsniegta virs 1200 USDT jeb 3,4%, turpat, kur tā bija pagājušās nedēļas beigās, un mums jāturpina sekot, vai šis līmenis tiek saglabāts. Piemaksa USD 1000 vai vairāk varētu kaut kādā veidā nostiprināt tirgus uzticību.

Datu apkopošanas laiks: 1/22 10:00 UTC līdz 1/29 10:00 UTC

Šis rādītājs parāda ceturkšņa nākotnes cenu, spot indeksa cenu un arī bāzes atšķirību. Noteiktā laika pamats ir vienāds ar ceturkšņa fjūčeru cenu, atņemot spot indeksa cenu.

Fjūčeru cena atspoguļo tirgotāju cerības uz Bitcoin cenu. Ja pamats ir pozitīvs, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Ja pamats ir negatīvs, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs.

Ceturkšņa nākotnes darījumu bāze var labāk norādīt tirgus ilgtermiņa tendenci. Ja pamats ir augsts (vai nu pozitīvs, vai negatīvs), tas nozīmē, ka ir vairāk vietas arbitrāžai.

Atklātie procenti un tirdzniecības apjoms

Nedēļas laikā atklātā procentu likme bija samazinājusies no USD 2 miljardiem, kas norāda uz īso pozīciju turpināšanu. Tomēr vakardienas cenu rallija laikā atklātā procentu likme atkal pieauga un tagad ir aptuveni 2 miljardi ASV dolāru, un pēdējās pāris stundās arī tirdzniecības apjoms ir eksplodējis.

Datu apkopošanas laiks: 1/22 10:00 UTC līdz 1/29 10:00 UTC

Atvērtie procenti ir to nenomaksāto nākotnes līgumu / mijmaiņas darījumu kopējais skaits, kuri attiecīgajā dienā nav slēgti.

Tirdzniecības apjoms ir kopējais nākotnes līgumu un pastāvīgo mijmaiņas darījumu apjoms noteiktā laika periodā.

Ja ir atvērti 2000 ilgtermiņa līgumu un 2000 īstermiņa līgumu, atvērtie procenti būs 2000. Ja tirdzniecības apjoms palielinās un atvērtā procentu likme īsā laika posmā samazinās, tas var norādīt, ka daudzas pozīcijas ir slēgtas vai spiestas likvidēt. Ja palielinās gan tirdzniecības apjoms, gan atvērtie procenti, tas norāda, ka ir atvērts daudz pozīciju.

BTC maržas aizdevuma koeficients

Atšķirībā no garās / īsās attiecības, tirgotāji spot kredītplecu tirgū nedēļas krituma laikā turpināja pievienot vairāk līdzekļu un pēc tam pēc cenu atsitiena sāka slēgt. Maržas aizdevuma koeficients šonedēļ vienā brīdī sasniedza 21 punktu un tagad ir tuvu 16, kas liecina, ka daži tirgotāji ir ieņēmuši peļņu kopā ar cenu atlēcienu.

Datu apkopošanas laiks: 1/22 10:00 UTC līdz 1/29 10:00 UTC

Nodrošinājuma aizdevuma koeficients ir tūlītēja tirgus tirdzniecības dati, kas parāda attiecību starp lietotājiem, kuri aizņemas USDT, salīdzinot ar BTC aizņemšanos USDT vērtībā noteiktā laika periodā.. 

Šī attiecība arī palīdz tirgotājiem izpētīt tirgus noskaņojumu. Parasti tirgotāju, kuri aizņemas USDT, mērķis ir iegādāties BTC, un tiem, kas aizņemas BTC, mērķis ir to saīsināt.

Ja starpības aizdevuma koeficients ir augsts, tas norāda, ka tirgus ir vērojams. Kad tas ir zems, tas norāda, ka tirgus ir lācīgs. Šīs attiecības galējās vērtības vēsturiski norāda uz tendenču maiņu.

Tirgotāja ieskats

Robijs, OKEx ieguldījumu analītiķis

Pēdējo stundu straujais kāpums ir veicis lielas izmaiņas diagrammā. Pirmkārt, mums jāpārliecinās, vai Bitcoin var pārtraukt lejupejošās tendences līniju, kas izveidojusies kopš janvāra sākuma. Ja nē, nākamais skatāmais līmenis ir kakla izgriezums dubultdibena zīmējumā, kas atrodas netālu no indeksu cenas 35 000 USD vai ceturkšņa nākotnes 36 000 USDT.

Tomēr kopējais tirgus noskaņojums ir pozitīvs, jo telpā ienāk vairāk privāto investoru.

Dahuzi, Kripto tirgotājs vietnē TradingView

Mūsdienu Bitcoin kustība ir ļoti kritiska pēcpārdošanas tirgum. Divkāršā dibena modelis līdz šim ir veiksmīgi izveidots. No tirgotāja viedokļa riska un ieguvuma attiecība šajā brīdī ir labāka. Tomēr, ja cena galu galā nokritīsies, kā rezultātā dubultdibena modelis neizdevās, tirgus sāks izskatīties neperspektīvs.

OKEx BTC ceturkšņa nākotnes līgumi (BTCUSD0326), 12 stundas. Avots: TradingView

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

511 488 7db b1d 836 886 9a6