Ride the Wave: Decentralizētās likviditātes tagadne un nākotne – OKExDeFi apaļais galds

Uzņēmumā OKEx mēs pastāvīgi skatāmies nākotnē – un uzskatām, ka tas nozīmē DeFi. 

Lai izplatītu ziņu, mūsu izpilddirektors Džejs Hao rīko jaunu virtuālu #OKExDeFi apaļā galda sarunu sēriju ar dažādu nozaru līderiem, lai Defi pārrunātu viņu progresu, ieskatus un nākotnes plānus..

Šajā apaļajā galdiņā Džejs intervē Neitu Hindmanu, Bancor izaugsmes vadītāju, un Džeju Džou, Loopring TKO. Bancor ir ķēdes likviditātes protokols, kas ļauj veikt automatizētu, decentralizētu žetonu apmaiņu Ethereum un pāri blokķēdēm. Loopring ir Ethereum ZK-Rollup apmaiņas un maksājumu protokols.

Šeit ir galvenie apaļā galda akcenti.

Džejs Hao: Drošības problēmas joprojām ir šķērslis decentralizētas apmaiņas plaša ieviešanai, ko atspoguļo nesenais Balancer 500 000 ASV dolāru izmantojums. 

Tāpat kā centralizētās apmaiņas, kā DEX var dot lietotājiem lielāku pārliecību par uzlaušanas novēršanu – no tehniskā viedokļa?

Nate: Tātad, es gribētu domāt, ka pastāv antifabilitātes jēdziens – ideja, ka, jo vairāk jūs kaut ko stresojat un tam uzbrūkat, jo spēcīgāk tas kļūst. Tas dziedē no šiem uzbrukumiem un jo spēcīgāks tas kļūst. Tātad, es domāju, ka mēs joprojām esam ļoti antifragilā telpā ar DeFi. Jūs ievērosiet, ka ikreiz, kad pastāv gudra līgumu ievainojamība – atšķirībā no centralizētajām institūcijām vai tradicionālajām finanšu iestādēm – ir sava veida ierobežota pārredzamība par to, kas patiešām izraisīja problēmu un kā mēs to varam novērst nākotnē. 

Tā kā lielākajā daļā šo produktu tiek atvērts atvērtā koda kods DeFi telpā, tas patiešām ir nozares noskaņojums, ka vienmēr, kad ir ievainojamība, visi precīzi zina, kas noticis. Varat to sakārtot reāllaikā, un ir daudz analīžu. Es domāju, ka tā ir daļa no procesa, kas kļūst antifabils. Es būtībā redzu, kā šīs lietas notiek reāllaikā, es precīzi zinu, kā tās novērst vai samazināt risku nākotnē. Un pēkšņi jebkura veida DeFi projekti var pielāgot un mainīt savas sistēmas, lai nodrošinātu, ka nākotnē tie tiek aizsargāti pret šiem riskiem. 

Tajā pašā laikā neviena revīzija vai neviena kļūdu summa nav 100% izturīga. Es domāju, ka daudziem šiem projektiem, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu, tirgotājiem patiešām ir izšķiroša nozīme – ka jūs neatmetat savu žetonu īpašumtiesības. Un, ja jūs rīkojaties kā likviditātes nodrošinātājs, jūs zināt, ka darāt to tā, lai pilnībā zinātu riskus un varētu tos novērtēt kā lietotājs. Es domāju, ka pārredzamība un atvērtā koda daba lietotājiem, kuri nodrošina likviditāti un bloķē savus žetonus šajos viedajos līgumos, ļauj tos labāk novērtēt. 

Džejs Džou: Runājot no projekta viedokļa, mūsu nopelns ir tāds, ka mēs iztērējām daudz naudas drošības auditam, lai uzlabotu mūsu viedo kontaktu drošību. Mēs tiešām aicinām ārējos auditorus nākt pārskatīt mūsu viedos līgumus, kā arī kopienām dodam daudz labumu programmu un aicinām visus šos talantīgos cilvēkus nākt pārskatīt mūsu viedos līgumus. Tas ir mūsu līdzņemšana. Es domāju, ka šobrīd šajā telpā nav daudz lietu, ko mēs varam darīt. 

Džejs Hao: Pašlaik lielākā daļa DeFi lietojumprogrammu ir veidotas uz Ethereum. Daudzi DeFi cienītāji gaida, ka Ethereum 2.0 uzlabos tā mērogojamību un drošību. 

Kādā veidā Eth2 ieviešana palīdzēs decentralizētas apmaiņas attīstībai?

Džejs Džou: Ja godīgi, Ethereum 2.0 vēl ir tāls ceļš ejams. Pat ja sekojat Vitalika čivināt, jūs varat redzēt, ka viņš pastāvīgi mudina cilvēkus izmantot ZK-Rollup tieši tagad, jo Eth2 drīzumā nenāks – praktisko lietotāju gaumei var paiet vēl trīs līdz pieci gadi. Šobrīd cilvēkiem ir pieejams tikai apkopojuma paplašināšanas risinājums. Pašlaik ZK-apkopojums ir viens no labākajiem veidiem, kā izvēlēties paplašināšanu, jo tas neatstās nekādu drošību jūsu projektam. Nulles zināšanu risinājums ir divu līmeņu risinājums Ethereum, kas nodrošina lielāku caurlaidi un darījumus sekundē un daudz zemākas izmaksas, nezaudējot vērtspapīrus. Loopring un Metlab jau ir ZK-apkopojums, kas ļauj lietotājiem nekavējoties apstrādāt darījumus. Un, kamēr pastāv Ethereum, visi jūsu aktīvi ir pilnībā jūsu kontrolē. Šobrīd tas jau ir tūkstoš reižu ātrāks un lētāks nekā parastā decentralizētā pirmā slāņa lietojumprogramma. 

Nate: Es domāju, ka mēs jūtamies nedaudz līdzīgi – mēs esam ļoti priecīgi, ka Eth2 dramatiski samazina izmaksas un dramatiski palielina caurlaidi, taču mēs negaidām, kamēr tas notiks. Mēs aktīvi cenšamies integrēt šos otrā slāņa risinājumus, lai samazinātu šīs izmaksas pirms Eth2, un ļoti priecājamies, ka Eth2 beidzot tiks piegādāts, bet, jūs zināt, kā jau pēdējās nedēļās esam teikuši visā šajā sarunā, gāzes izmaksas patiešām apdraudēja DEX un DeFi lietojumprogrammas gan no tirgotāja, gan no ražas lauksaimnieka viedokļa. Kā likviditātes nodrošinātājam, mēģinot optimizēt un, kā jūs zināt, atlekšanas ienesīgumu starp dažādiem protokoliem, jums jāpārliecinās, ka jūsu peļņa netiek samazināta uz pusi no gāzes izmaksām. Tātad, mēs esam sajūsmā par Eth2, taču mēs neturam elpu – un aktīvi integrējam dažādus risinājumus un optimizējam savus viedos līgumus, lai patiešām samazinātu gāzes patēriņu. 

Džejs Hao: Forši. Daži cilvēki var domāt, ka centralizētā apmaiņa ir tikai tiešie DEX konkurenti. Es tā nedomāju, un mūsu attiecības šobrīd vairāk atgādina partnerattiecības. 

Ko DeFi projekti cer, ka OKEx darīs, lai padarītu DeFi telpu pievilcīgāku centralizētiem spēlētājiem?

Neits: Es domāju, ka centralizētās apmaiņas ir dabiski spēlētāji, lai integrētu daudzus no šiem DeFi protokoliem. Es domāju, ka mēs jau sākam redzēt centralizētas apmaiņas, veidojot saskarnes, kas lietotājiem ļauj likt savu žetonu – vai jūs zināt, kad es pērku savus žetonus centralizētā centrā, kāpēc gan arī tos neuzņemt? Ja es pērku DeFi žetonu un vēlos to ieviest un radīt peļņu, šķiet, ka centralizētas apmaiņas saskarnes ir patiešām dabiskas vietas, kur to darīt. Tātad, ja es vēlos likt savu žetonu automātisko tirgus veidotāju iekšienē, lai radītu ienesīgumu, un, ja es to varu izdarīt savā OKEx vadības panelī, es domāju, ka tas būtu patiešām aizraujoši. Lai to izdarītu, lietotājam nav jāpamet OKEx platforma. Tā ir mana cerība – ka, ņemot vērā visus šos dažādos DeFi aktīvus, inovāciju līmenis patiešām ir ārpus grafikiem attiecībā uz ražas audzēšanu un ražas piesaisti. 

Es domāju, ka, iespējams, daži no DeFi protokoliem patiešām ir mazāk koncentrēti un tiem ir mazāka spēja izveidot šo ārkārtīgi vienmērīgo lietotāja pieredzi, un šķiet, ka centralizētās apmaiņas saskarnēs ir dabiski piemērota šī lietotāja pieredze. Tāpēc es ceru, ka šāda veida partnerattiecības arvien vairāk parādīsies. 

Džejs Džou: Bez šīs daļas, pēc manām domām, es arī ceru, ka OKEx var turpināt piesaistīt vairāk lietotāju no reālās pasaules, un tādējādi viņi no reālās pasaules var piekļūt kriptovalūtām. Tas palielinās visu kriptogrāfijas ekosistēmu un izglītos viņus par kriptonauda – jo, kā mēs visi zinām, cilvēki nedodas uzreiz no nulles uz DeFi. Lielākā daļa cilvēku ir no nulles līdz kriptovalūtai līdz DeFi. DeFi ir vairāk paredzēts pieredzējušiem lietotājiem. Ja OKEx var piesaistīt vairāk cilvēku kriptogrāfijas valūtā, tas nozīmē, ka mums ir vairāk iespēju izglītot cilvēkus un jaunināt uz DeFi lietotājiem. 

Džejs Hao: Viens pēdējais jautājums: iesakiet vienu vārdu, lai aprakstītu DeFi nākotni. Un kāpēc?

Nate: Mans viens vārds ir "piekļuvi" – un tas nav tikai "piekļuvi" pašiem dienestiem. Tāpēc es ne tikai atsaucos uz to, ka, piemēram, ir vieglāk tirgoties, bet arī "piekļuvi" īpašumtiesību ziņā. Pēkšņi daudziem lietotājiem – nesaistītiem lietotājiem – var piederēt neliels vai liels DeFi protokola gabals, piedalīties pārvaldībā un gūt daļu no šī protokola ieņēmumiem, kas pilnībā ir bijuši saistīti ar pārredzamu pārvaldnieku. Šāda veida izplatīšana – ieņēmumi no protokola prasa, lai jūs būtu pilnībā ķēdes pārredzams un decentralizēts protokols. Tātad, manuprāt, piekļuve īpašumtiesībām starp neierobežotu skaitu nesaistītu lietotāju ir ārkārtīgi spēcīgs jēdziens, un kaut kas, ko mēs redzēsim tikai pieaugumu nākamajos mēnešos un gados. 

Džejs Džou: Varbūt varu pateikt "sviras" jo DeFi tagad var mums palīdzēt daudz vieglāk radīt sviras. 

Redaktora piezīme: Šis teksts skaidrības labad ir nedaudz saīsināts un rediģēts.

Pievienojieties mūsu kanāliem, lai uzzinātu vairāk par blokķēdi, kriptovalūtu un DeFi:

Džejs Hao, OKEx izpilddirektors 

https://twitter.com/JayHao8

https://www.linkedin.com/in/jayhaookex/

OKEx oficiālais

https://twitter.com/OKEx

https://www.linkedin.com/company/okex/

https://www.facebook.com/okexofficial/

Kredīts mūsu #OKExDeFi apaļā galda viesiem:

Neits Hindmans, Izaugsmes vadītājs @Bancor

https://twitter.com/natehindman

https://www.linkedin.com/in/nathanielhindman/

Bancor

https://twitter.com/Bancor

https://www.linkedin.com/company/bancor-foundation/

Džejs Džou, TKO @ Loopring

https://twitter.com/jay_loopring

https://www.linkedin.com/in/thatjayzhou/

Cilpas

https://twitter.com/loopringorg

https://www.linkedin.com/company/loopring/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

da9 c6a 9e2 e23 9d4 515 ba0