Ieguldījumi ETF (kā izvēlēties labāko ETF)

Tā kā ieguldītājiem ir pieejami tūkstošiem ETF, pareizā fonda izvēle var būt biedējošs uzdevums. Bet tam nav jābūt – ja to veicat soli pa solim, varat ātri sašaurināt sarakstu līdz tiem, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Jūsu pirmajam solim vajadzētu būt pārliecināties, ka precīzi zināt, kādi ir ETF, to mērķi un dažādie pieejamie fondu veidi. Mēs detalizēti aplūkojām šīs tēmas šeit.

Meklējot piemērotus ETF, varat izmantot fondu skrīnerus, piemēram, ETFdb, ETF.com vai Yahoo skrīnings rīks. Izmantojot šos rīkus, jūs varat sākt filtrēt sarakstu atbilstoši turpmāk uzskaitītajām fonda īpašībām.

Indeksa fonda ETF

Pasīvi pārvaldīti ETF – kas ir lielākā daļa no tiem – izseko indeksu. Tātad, ieguldot ETF, patiesībā jūs darāt lēmumu par indeksa izsekošanu. Tāpēc vissvarīgākais ir lēmums par pareizo indeksu celiņu.

Ja jūs gatavojaties veikt pirmos ieguldījumus ETF, jūsu tiešajam mērķim vajadzētu būt diversificētai iedarbībai uz akcijām. Akciju tirgus ilgtermiņā ir pārspējis visas pārējās aktīvu klases, un ļoti maz ieguldītāju izdodas pārspēt galveno akciju tirgus indeksu ienesīgumu. Šī iemesla dēļ jūsu sākuma punktam vajadzētu būt ETF, kas izseko lielāko uzņēmumu virsrakstu indeksu.

Lielākajai daļai investoru S&P500 indekss ir laba vieta, kur sākt, jo tajā ietilpst 500 lielākie un veiksmīgākie uzņēmumi Ziemeļamerikā. Tomēr jūs varētu apsvērt arī tādu globālu indeksu kā MSCI pasaules indekss. Jūs varētu arī sadalīt savus ieguldījumus ASV indeksā, Eiropas indeksā un globālajā indeksā.

Paturiet prātā, ka daži globālie indeksi izslēdz ASV akcijas, bet citi ne. Ja vēlaties ieguldīt tikai vienā globālā fondā, jāiekļauj viens ar ASV riska darījumiem. Ja vēlaties ieguldīt ASV fondā un globālā fondā, piemērotāks būtu globālais bijušo ASV fonds.

Daži ETF izseko indeksus, kas izveidoti tieši fondam. Tas ir labi, taču jums jāpārbauda, ​​vai indekss ir svērts pēc tirgus kapitalizācijas un ietver vismaz 75% no visu sarakstā iekļauto akciju vērtības attiecīgajā tirgū..

Specializētie ETF

 Acīmredzot ir daudz citu ETF, kas neizseko plašos tirgus indeksus. Daži fondi izseko noteiktas aktīvu klases, sektorus, reģionus vai valstis, bet citi filtrē vērtspapīrus pēc citiem kritērijiem. Šos līdzekļus var pievienot vispārējā kapitāla ETF pamatportfelim, lai mēģinātu uzlabot sniegumu vai samazināt risku.

Šeit rodas jūsu zināšanas un pieredze. Uzzinot vairāk par ieguldījumiem, varat savam portfelim pievienot sarežģītākus produktus. Lai sāktu ar to, iespējams, vēlēsities pievienot obligāciju ETF un palielināt ekspozīciju vienam vai diviem sektoriem, taču jums nevajadzētu steigties darīt vairāk nekā tas.

Veiktspēja un izsekošanas kļūda

Lielākajai daļai ieguldījumu produktu ir brīdinājums, piemēram, “iepriekšējie rezultāti var nenorādīt uz nākotnes rādītājiem”. Tas attiecas uz ETF tāpat kā uz jebkuru citu produktu. Patiesībā nesenajiem ETF rādītājiem patiesībā nevajadzētu būt vispār bažām.

Pasīvo ieguldījumu mērķis ir pasīvi izsekot akciju tirgus sniegumam – nevis vajāt fondus, kuru veiktspēja nesen bija laba.

ETF gadījumā izsekošanas kļūda ir kaut kas, kas patiešām tiek skaitīts. Tas mēra starpību starp fonda un tā izsekojamā indeksa rādītājiem. Izsekošanas kļūdas rodas no noteiktiem tirdzniecības izdevumiem un likviditātes jautājumiem pamatā esošajā tirgū. Ja indeksā iekļauti vērtspapīri ar zemu likviditāti, izsekošanas kļūda, visticamāk, būs lielāka.

Ir sagaidāmas nelielas izsekošanas kļūdas, un tās ilgtermiņā parasti maz ietekmē veiktspēju. Tomēr, ja izsekošanas kļūda pārsniedz 1% gadā, ieteicams pievērst lielāku uzmanību.

Izsekošanas kļūda jāņem vērā kopā ar fonda mērķiem un indeksa veiktspēju. Ja indekss atgriež 50% un izsekošanas kļūda ir 2%, tas nav ļoti liels darījums. Bet, ja indekss atgriež 5% un izsekošanas kļūda ir 2%, jūs varētu zaudēt 40% no paredzamās peļņas.

Kāpēc ir svarīga izdevumu attiecība

Viens no lielākajiem ETF pārdošanas punktiem ir to zemās maksas. Agrāk kopfondiem bija raksturīgi iekasēt gada pārvaldības maksas, kas ievērojami pārsniedza 1%, taču mūsdienās ETF investori var tikt galā ar tik zemām cenām kā 0,1% – maksu kritums par 90%. Patiesībā daži fondi pat nepieprasa pārvaldības maksu.

Realitāte ir tāda, ka jebkuru izdevumu attiecību zem 0,15% var uzskatīt par lētu. Kamēr izdevumu attiecība ir zem šī līmeņa, lētāka ne vienmēr ir labāka. Ja jūs nolemjat starp diviem fondiem un vienu iekasē 0,07%, bet pārējie maksā 0,12%, citi faktori, iespējams, ir svarīgāki par maksu.

Situācija mainās, kad sākat apsvērt specializētākus fondus. Nozarei paredzētie fondi iekasē maksu no 0,15 līdz 0,3%, savukārt uz nozari orientētie fondi reģionā no 0,3% līdz 0,6%. Sarežģītāki fondi, piemēram, viedā beta, piesaistītie un apgrieztie fondi, iekasē līdz 1,5%, un aktīvi pārvaldītie fondi var iekasēt pat 5%!

Jebkuram ETF, kura izdevumu attiecība ir lielāka par 0,2%, jums būs jānosver maksa pret iespējamām priekšrocībām, ieguldot fondā. Lielāka maksa var būt pamatota, taču jums arī jābūt pārliecinātam, ka fonds darīs to, kas tam jādara. Šeit pagātnes sniegumam var būt zināma vērtība – ne vienmēr atdeves ziņā, bet gan svārstīgums, dividenžu ienesīgums un citi rādītāji.

Jūsu paredzamais turēšanas periods ir būtisks arī, apsverot maksu. Ja turēšanas periods ir īss, jūs faktiski maksāsiet nelielu daļu no ikgadējās pārvaldības maksas, bet biežāk maksāsiet komisiju.

Aprēķināmās papildu maksas

Teorētiski ETF izdevumu attiecība ietver visas pārvaldības maksas un fonda pārvaldīšanas darbības izmaksas. Tomēr ir noteiktas izmaksas, kas nav iekļautas. Lielākās no tām ir darījumu maksas, kas fondam rodas, pērkot un pārdodot vērtspapīrus, ieskaitot komisijas maksu, piedāvājuma un piedāvājuma starpību un atvasinātajos produktos iebūvētās izmaksas..

Šīs izmaksas tiks atspoguļotas izsekošanas kļūdā, taču parasti, jo sarežģītāks ir fonds, jo augstākas būs šīs izmaksas.

ETF un AUM likviditāte

ETF likviditāte un tajā esošo vērtspapīru likviditāte ietekmē ieejas un izejas cenu ETF ieguldītājiem. Ja piedāvājums un piedāvājuma cena ir tuvu fonda NAV, pērkot vai pārdodot ETF akcijas, jums rodas nelieli papildu izdevumi. Tātad, fondi ar ierobežotu starpību ir daudz lētāki.

ETF piedāvājuma un piedāvājuma starpību uztur tirgus veidotāji, kas arī izveido un izpērk daļas, lai apmierinātu pieprasījumu. Divi faktori ietekmē viņu spēju saglabāt stingru izplatību. Pirmkārt, lielākiem fondiem pastāvīgāks piedāvājums un pieprasījums no citiem investoriem, kas atvieglo stingras starpības uzturēšanu. Pēc pamatnoteikuma fondam ideālā gadījumā aktīviem vajadzētu būt 100 miljoniem vai vairāk, bet noteikti ne mazākam par 10 miljoniem.

Otrais faktors ir fonda vērtspapīru likviditāte. Tirgus veidotāji var arī izveidot un izpirkt daļas, lai uzturētu likvīdu tirgu. To darot, viņi pērk un pārdod fonda vērtspapīrus. Ja šo vērtspapīru piedāvājuma un piedāvājuma starpība ir ļoti plaša, pašas ETF izmaksas mainīsies plašākā starpībā.

Emitenta un fonda struktūra

Biržā tirgotie fondi pastāv kā atsevišķi uzņēmumi no to emitentiem, un ieguldītājus labi aizsargā tiesību akti, saskaņā ar kuriem tie tiek regulēti. Tomēr emitents joprojām var pārvaldīt fondu neefektīvi, kas radīs augstākas darījumu izmaksas. Šī iemesla dēļ jums jāņem vērā emitenta pieredze.

Globālie ETF giganti ir iShares / Blackrock, Vanguard, State Street / SPDR un Invesco. Citi nozīmīgi emitenti ir XTrackers, Schwab, First Trust, VanEck, Lyxor, WisdomTree un ProShares. Turklāt lielas pasaules bankas, piemēram, JP Morgan un UBS, emitē ETF. Visiem šiem uzņēmumiem ir laba pieredze, taču, ja jūs apsverat cita emitenta fondu, jūs varētu vēlēties veikt dažus pētījumus par uzņēmumu un tā reputāciju.

Ja fonds, kuru jūs domājat, ir ETN (biržā tirgota parādzīme), ir vērts izpētīt arī emitenta kredītspēju un finansiālo stāvokli.

Secinājums

Izvēloties ETF, vienmēr ir vērts atcerēties savus mērķus. Piesaistītie un apgrieztie ETF lielākoties ir tirdzniecības instrumenti. Ja jūsu mērķis ir aktīvi tirgoties tirgū, tie var būt piemēroti rīki. Bet, ja jūsu mērķis ir izveidot ilgtermiņa ieguldījumu portfeli, tad jūsu prioritātei jābūt rentablai ETF, kas izseko indeksus, kas ilgtermiņā palielināsies. Slazds, kurā investori bieži iekrīt, ir “karsto” nozaru un nozaru vajāšana vai ieguldīšana fondos ar spēcīgu vēsturisko sniegumu. Ilgtermiņa ieguldītājiem indekss, kas pakļauts daudzām nozarēm un rentabliem uzņēmumiem ar pārbaudītu uzņēmējdarbības modeli, būs labāk piemērots vētru pārvarēšanai, kas neizbēgami notiks ceļā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

c87 aa1 2b4 631 157 33b d4f