Institucionālie investori pievērš uzmanību decentralizētām finansēm

Kāpēc mēs tagad redzam skaidru institucionālo interesi par pieaugošo decentralizēto finanšu telpu, kas to novirzīs nākamajam līmenim.

Šis atzinuma raksts no OKEx izpilddirektora Jay Hao bija sākotnēji publicēts vietnē Cointelegraph.

Decentralizētais finanšu sektors nepārtraukti aug un ir sācis redzēt sava darba augļus. Bet, lai gan DeFi projekti un lietojumprogrammas ir ļoti satraukušas, it īpaši Bitcoin (BTC) laikā neraksturīgs nepastāvības trūkums, vēl ir tāls ceļš ejams. 

Tehnoloģija joprojām ir agrīnā stadijā, taču pat tad, ja lietojamības, mērogojamības, savietojamības un regulatīvās skaidrības trūkums joprojām palielina telpu, DeFi solījums ir nenoliedzams, un tā vērtību nav iespējams ignorēt.

DeFi neapturamā izaugsme 2020. gadā

Līdz šim 2020. gads daudziem gadiem nav bijis labākais, bet DeFi noteikti ir izveidojies pats, eksponenciāli paplašinoties. Tas pagāja galveno pagrieziena punktu februārī, kad tas bija kumulatīvs sasniegta DeFi lietojumprogrammās bloķēto žetonu vērtība vairāk nekā 1 miljards USD. Neskatoties uz zināmu kritumu no pārdošanās martā, kas izplūda visos tirgos, līdz jūnijam šis skaitlis jau bija atguvies. Šodien tā stāv pie 2,52 miljardiem dolāru.

Starp dažiem galvenajiem protokoliem, kas veicina šo izaugsmi, ir decentralizēts Oracle tīkls Chainlink, kura marķierim ir uzsprāga šogad pārsniedza 1000%. Kreditēšanas protokoli arī ir redzējuši dažus no visvairāk vilces, ar Savienojums veido 28% no kopējās bloķētās vērtības un MakerDAO seko netālu. Jaunā “ienesīguma lauksaimniecības” parādība investoriem un kriptogrāfijas tirgotājiem ir devusi iespējas gūt labumu.

Ienesīguma lauksaimniecība, citādi saukta par likviditātes iegūšanu, ir svarīgs stimulu mehānisms, ko DeFi protokoli izmanto, lai piesaistītu likviditāti. Viņi to izdod, izsniedzot pārvaldības žetonus, piemēram, Compound monētu COMP, kas piešķir pārvaldības tiesības turētājiem, kuri nodrošina tik nepieciešamo likviditāti tīklā.

Visa šī darbība ir iekļāvusi DeFi žetonus starp šī gada vislabāk izpildītajiem kriptogrāfijas aktīviem. Papildus COMP satriecošajai izaugsmei pēc ienākšanas tirgū un Chainlink’s LINK neapturamajam pieaugumam pēdējo 90 dienu laikā citi DeFi žetoni, piemēram, Aave (LEND) un Bancor (BNT), ir ieguvuši krietni vairāk nekā 300%.

Neviena gudra nauda nevar ignorēt šādu zvaigžņu pieaugumu DeFi telpā, kurā joprojām pārsvarā dominē privātie ieguldītāji. Tomēr tas ir guvis nopietnu atsaucību institucionālo investoru vidū – neskatoties uz to, ka infrastruktūra vēl nav gluži gatava. Apskatīsim dažus piemērus.

Institucionālās intereses pieaugums par DeFi

Saskaņā ar a nesenā Fidelity Asset Management aptauja, 80% no aptaujātajām institūcijām tagad pievilcīgas ir investīcijas digitālajos aktīvos. Tas ir ievērojams skaits un gigantiska maiņa, salīdzinot ar tikai pirms pāris gadiem, kad daudzi kā krāpšanos zīmogoja Bitcoin un citas kriptovalūtas.

Tomēr, papildus ieguldījumiem labi pazīstamos digitālajos aktīvos, dažas galvenās tradicionālās ieguldījumu firmas ir novirzījušas savu interesi pret DeFi, lai palīdzētu attīstīt telpu. The Čikāgas DeFi alianse, piemēram, tajā ietilpst dažas no vadošajām tirdzniecības, starpniecības un ieguldījumu firmām. Šī iniciatīva tika izveidota, lai atbalstītu daudzsološus DeFi jaunuzņēmumus ar finansēm, resursiem, tirgus veidošanu un citiem pakalpojumiem.

Mēs runājam par tādiem behemotu spēlētājiem kā TD Ameritrade, Arca un CMT Digital. Visas iesaistītās firmas ir virzījušas gan uz kosmosa attīstību, gan tās regulējumu. Bet, lai gan regulējums šajā decentralizētajā, daudzu jurisdikciju telpā joprojām ir pilnīgi neskaidrs, ieguldītājus ļoti iedrošināja ASV Vērtspapīru un biržu komisijas darbība attiecībā uz Arca akcijas šomēnes Ņujorkas biržā.

Bitcoin-ETF joprojām var būt karsts kartupelis, bet šī gada jūlijā SEC apstiprināja Ethereum balstītu fondu. Pēc gandrīz 20 mēnešus ilga lēmuma pieņemšanas Arca Labs 6. jūlijā pēc oficiāla paziņojuma par efektivitāti sāka pārdot savas Arca ASV Valsts kases fonda akcijas.

SEC apstiprinātas Arca digitālās akcijas pārstāv ArCoins un tās tiek tirgotas Ethereum blokķēdē. Tas ir nozīmīgs pavērsiens visai nozarei, jo tas ir pirmais gadījums, kad SEC ir ļāvis ieguldījumu tirgos ienākt fondam, kurā ietilpst kriptogrāfijas žetoni, un tas ir milzīgs solis pareizajā virzienā, lai tradicionālās finanses apvienotu ar digitālo aktīvu ieguldījumiem.

Pozitīvas perspektīvas pirms Ethereum 2.0

Kaut arī Bitcoin tirdzniecības apjoms ir sasniedzis zemāko līmeni sešos mēnešos, vairāku galveno spēlētāju interese turpina vērsties pie Ethereum. Pasaulē lielākā kripto ieguldījumu firma Grayscale, nesen paziņoja, ka palielina savu svērumu Bitcoin un Ether (ETH) savā digitālajā lielo kapitālu ieguldījumu fondā.

Fonda galvenā daļa, protams, joprojām ir Bitcoin jūdzes attālumā; laikā no marta līdz jūnijam tā fondā turēto BTC procentuālais daudzums pieauga no 81% līdz 81,5%. Tomēr Ethereum svars Grayscale arī ievērojami palielinājās no 9,6% līdz 11,7% Q2.

Visa šī institucionālā interese par Ēteru ir ārkārtīgi pozitīva kopienai, kas vēl priekšā Ethereum 2.0, un mēs esam priecīgi būt nākamā lielā kriptogrāfijas pieņemšanas viļņa priekšgalā, kas galu galā novedīs reālās pasaules aktīvus uz blokķēdi un visbeidzot ļaus banku bankām piekļūt finanšu pakalpojumiem. Mēs ne tikai uzskaitām galvenos DeFi žetonus, tostarp LINK, Maker (MKR) un COMP, bet arī esam pirmie validatori Topaz testnet, Ethereum testēšanas tīkls Ethereum 2.0.

Mēs nepārtraukti paplašinām savu darbību DeFi telpā, izmantojot klienta un klienta kreditēšanas funkcijas, DeFi pārvaldības žetonu sarakstus un mūsu pašu publisko ķēdi OKChain, ļaujot veidot daudzas DeFi lietotnes plašā komerciālā mērogā.

Mēs apzināmies problēmas, kas saistītas ar DeFi telpu, un saprotam vēl veicamos soļus. Bet pieaugošā institucionālā interese par vēl topošo teritoriju ir laba zīme, ka DeFi turpinās paplašināties, un OKEx ir saviļņots būt kriptogrāfijas nākamās revolūcijas priekšgalā..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

aaa 05c 584 c40 501 ad8 de7