Bitcoin izdzīvo BitMEX aizplūšanu, Trampa COVID-19 un DeFi izpārdošanu

Market Watch Weekly ir pārskats par kriptogrāfijas tirgiem un attīstības tendencēm katru nedēļu.

Pagājušajā nedēļā bija dažas grūti pamanāmas ziņas gan par kriptogrāfijas telpu, gan finanšu tirgiem kopumā. Kaut arī mēs pirmo reizi redzējām Bitcoin cenu kritumu pēc tam, kad ASV regulatori paziņoja par maksājumiem par populāro atvasināto instrumentu biržu BitMEX, tirgus noskaņojumu vēl vairāk iegremdēja ASV prezidents Donalds Tramps, pārbaudot COVID-19. 

Tomēr gan Bitcoin, gan akciju tirgi kopumā piedzīvoja ātru atveseļošanos. S&P 500 indekss pabeidza savu četru nedēļu kritumu un pieauga līdz 3348, savukārt Bitcoin (BTC) pēc preses laika atkal ir virs 10 650 USD.

Kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija, kas pēc BitMEX ziņām bija samazinājusies līdz aptuveni 341 miljardam ASV dolāru, arī ir atgriezusies un ir gandrīz 347 miljardi USD, kā norādīts CoinGecko dati.

OKEx BTC spot cenas 1W diagramma – 10/5. Avots: OKEx, TradingView

Lielākie altkīni pagājušajā nedēļā bija jaukti maisi. Lai gan lielākā daļa bija zaudētāji, XRP bija līderis ar nedēļas pieaugumu 2,46%, kam sekoja Litecoin (LTC) peļņa par 1,03%.

Chainlink (LINK) pagājušajā nedēļā notika būtiska korekcija, nokrītot par 12,78%, savukārt ētera (ETH) un Polkadot (DOT) cenas samazinājās attiecīgi par 1,05% un 2,54%..

Nedēļas atdeve no galvenajām kriptovalūtām, 9 / 28-10 / 4. Avots: TradingView

BitMEX ir liecinieks BTC aizplūšanai

Pēc CFTC pagājušajā nedēļā bija milzīga BTC aizplūde no BitMEX jāmaksā BitMEX īpašnieki Artūrs Hejs, Bens Delo un Semjuels Rīds ar nelegālu kriptogrāfisko atvasinājumu tirdzniecības platformas darbību un nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas noteikumu pārkāpšanu.

Kopš CFTC paziņojuma no BitMEX ir pārskaitīti vairāk nekā 45 000 BTC – aptuveni USD 477 miljoni – ar biržas BTC rezervēm nometot 27%, līdz apmēram 120 000 BTC.

BTC atlikums BitMEX. Avots: Glassnode

Lielākā negatīvā neto plūsma notika 2. oktobrī, kad tika izņemti 44 000 BTC un aptuveni 30% no tiem vienādās summās tika pārskaitīti uz Dvīņi un Binance.

BTC neto pārsūtīšanas apjoms no / uz BitMEX. Avots: Glassnode

Neatkarīgi no tā BTC bilances samazināšanās bija arī ievērojams kritums BitMEX atklātās procentu likmēs par BTC beztermiņa nākotnes līgumiem. Atklātā interese samazinājās no aptuveni 600 miljoniem USD līdz apmēram 450 miljoniem USD – zemākā kopš 2020. gada maija.

Bitcoin atklāj intereses par BitMEX pastāvīgajiem nākotnes līgumiem. Avots: Glassnode

DeFi izpārdošana turpinās

DeFi izpārdošana turpinājās pagājušajā nedēļā, un lielākā daļa žetonu zaudēja vairāk nekā 10% no savas vērtības. Vissliktāk veicās Yearn.finance (YFI) un tās dakšai DFI.money (YFII), zaudējot attiecīgi 37,72% un 41,45% no savas vērtības. Pārdošanu lielā mērā veicina incidents ap Eminence.finance, nepabeigtu DeFi protokolu, kuru uzsāka YFI dibinātājs Andre Cronje. Noskaņojums ir tāds, ka, neskatoties uz papildinājums Uniswap (UNI) no Compound protokola (COMP), abi žetoni cieta no pārdošanas spiediena, un šonedēļ saruka attiecīgi 22,87% un 13,11%.

Tomēr TRON ekosistēma pagājušajā nedēļā saņēma impulsu pēc TRON JustWrapper palaišana veikt anonīmus darījumus. Justin Sun’s DeFi iniciatīva JustSwap (SUN) pagājušajā nedēļā bija viena no labākajām ieguvējām, kuras vērtība pieauga par 8,65%. Pagājušajā nedēļā citi labākie ieguvēji bija Maker (MKR) un Balancer (BAL). Viņu vērtības pieauga attiecīgi par 11,34% un 8,71%.

Nedēļas lielāko DeFi žetonu atgriešana, 9 / 28–10 / 4. Avots: TradingView

Pēc Dune Analytics, ikmēneša Uniswap tirdzniecības apjoms septembrī sasniedza 15,3 miljardus USD, tajā pašā laika posmā pārsniedzot Coinbase 13,6 miljardus USD.

Tikmēr kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi protokolos, pagājušajā nedēļā nedaudz samazinājās, sasniedzot 14,12 miljardus USD, un trīs galvenās vietas bija Uniswap, Maker un Curve.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi protokolos – 10/5. Avots: DeBank

Skatāmies uz šo nedēļu

Paredzams, ka 8. oktobrī Eiropas Centrālā banka izdos paziņojumu par monetāro politiku attiecībā uz lēmumu par aktīvu pirkšanu. Tikmēr ASV šonedēļ paziņos divus ekonomiskos rādītājus – sākotnējās bezdarbnieka prasības un jēlnaftas krājumus. Āzijas tirgū Japāna savus IKP ceturkšņa rādītājus paziņos arī 8. oktobrī.

Tirgus dalībnieki, visticamāk, sekos arī prezidenta Trampa COVID-19 atkopšanai un politiskajiem notikumiem pirms vēlēšanām.

Kriptogrāfijas telpā Ethereum Classic to darīs ieviest sauca 51% uzbrukuma risinājumu "MESS" savā mājaslapā 10. oktobrī, mēģinot novērst jebkādu hakeru peļņas motīvu. Vissliktākais DeFi žetonu izpildītājs pagājušajā nedēļā, yearn.finance, paziņoja gaidāmā Vault v2 palaišana, kurā tiks noteikta tā pārvaldības atlīdzības struktūra.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

68e f1c 818 1ac 0f1 fef 2a9