Komisijos narys Hesteris Peirce’as nesutaria dėl SEC telegramų sprendimo ir taikos

Komisijos narys Hesteris M. Peirce’as iš Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) pateikė: Birželio 21 dienos kalba „Blockchain“ savaitėje Singapūre, kur ji pareiškė nesutikimą dėl pastarojo meto atsiskaitymas tarp SEC ir „Telegram“.

Nenuostabu, kad komisaras Peirce nesutinka su neseniai paskelbtu teismo sprendimu, draudžiančiu išleisti „Telegram“ žetonus visiems investuotojams ir vėliau atsiskaityti su SEC. Komisijos narė Peirce aiškiai pasakė, kad ji nesutinka su kilme 2019 m. Spalio skubus įsakymas SEC pateikė „Telegram“.

„Telegram Rise“ ir teismo bylos laiko juosta

2018 m. Vasaris Populiari susirašinėjimo programa „Telegram“, naudodama SAFT (paprastą susitarimą dėl būsimų žetonų) struktūrą, surenka 850 mln. USD
2018 m. Kovo mėn Naudodama SAFT struktūrą, telegrama gauna papildomus 850 mln. USD
2019 m. Spalis Telegramos žetonų platinimas investuotojams numatomas 2019 m. Spalio 31 d
2019 m. Spalis SEC pateikia neatidėliotinus veiksmus ir laikiną suvaržymą „Telegram“, siekdamas užkirsti kelią „Telegram“ žetonų platinimui investuotojams.
2020 m. Kovo mėn Teismas nurodė, kad „Telegram“ negali platinti žetonų jokiems investuotojams, amerikiečiams ir užsieniečiams
2020 m. Birželio mėn „Telegram“ atsiskaito su SEC ir sutinka grąžinti investuotojams 1,2 mlrd. USD, uždaryti operacijas ir sumokėti 18,5 mln. USD baudą

„Telegram Raise“ santrauka

  • Investuotojai surinko 1,7 mlrd. USD (Amerikos investuotojai – 424,5 mln. USD)
  • 171 investuotojas (39 amerikiečiai)
  • Tik akredituoti investuotojai
  • Minimali 1 mln. USD investicija asmeniui ar subjektui
  • Investuoti pinigai turėjo būti naudojami „Telegram Open Network“ (TON) blokų grandinei sukurti ir „Telegram Messenger“ auginti bei prižiūrėti..

Kokias problemas kelia komisaras Peirce’as?

Teismas mato „vieną vienintelę schemą“. Komisijos narys Peirce’as ginčija teismą dėl „Telegram“ ir akredituotų investuotojų investicinio susitarimo, žetonų pristatymo investuotojui ir žetonų perpardavimo kaip vieną schemą. Ji apgailestauja: „Dingo skirtumas tarp investicinės sutarties („ Telegram “ir akredituotų investuotojų susitarimas) ir žetono (turtas, kuris bus sukurtas ir pristatytas pagal sutartį)“. Komisijos narys Peirce’as mano, kad pradinės investicijos į bendrovę yra kapitalo pritraukimas platformai sukurti ir kad šios pradinės investicijos yra atskiros nuo funkcinio ženklo perpardavimo “… tokius žetonus, kai jie bus vartojami vartotojui, turėtų būti įmanoma parduota pirkėjams ne pagal vertybinių popierių sandorį “. Ji mano, kad Howey testas palaiko idėją, kad žetonų perpardavimas nėra vertybinis popierius vien todėl, kad žetonai iš pradžių buvo įsigyti kaip vertybinių popierių sandorio dalis..

Tai, kas reikalinga sėkmei, yra laikoma SEC neteisėtu vertybinių popierių siūlymu. Tai, ką SEC vertina kaip neteisėtą vertybinių popierių siūlymą (plačiai paplitęs žetono platinimas visame pasaulyje), komisaras Peirce’as laiko būtinu sėkmingo blokų grandinės elementu. „Aš nepalaikau pranešimo, kad žetonų platinimas savaime susijęs su vertybinių popierių sandoriu…. Aš matau [plačiai paplitusius žetonus] kaip būtiną bet kokio sėkmingo „blockchain“ tinklo prielaidą “.

SEC per daug. Komisijos narys Peirce taip pat ginčija faktą, kad SEC paprašė ir buvo priverstas vykdyti korporaciją, kuri nėra įsteigta ar įsikūrusi JAV, ir tik ketvirtadalis investuotojų ir visų investicijų buvo JAV. Ji mums primena, kad amerikietiškas būdas nėra vienintelis būdas pasaulio ekonomikoje. „Šis SEC noras prašyti ir apygardos teismo suteikti tokią plačią teismo nutartį ne JAV įmonei tuo atveju, kai – ketvirtadalį lėšų skyrė JAV investuotojai, pagrįstai tai gali kelti susirūpinimą tarp mūsų tarptautinių kolegų … būtų gerai prisiminti, kad mūsų kelias nėra vienintelis būdas. Turėtume būti atsargūs prašydami priemonių, kurios veiksmingai nustato mūsų taisykles už mūsų sienų “.

Savo rizika – nėra aiškaus kelio

Įdomu tai, kad Komisijos narys Peirce’as pažymi, kad „Telegram“ dirbo sudėtingais patarėjais, „stengėsi sąžiningai laikytis federalinių vertybinių popierių įstatymų“ ir „intensyviai bendradarbiavo su SEC darbuotojais“. Kyla klausimas – kas nutiko ne taip? Ar SEC neteisingai nurodė? Ar „Telegram“ nusprendė nesivadovauti SEC rekomendacijomis? Ar SEC persigalvojo, kai „Telegram“ turėjo platinti žetonus investuotojams? Šie klausimai neturi aiškių atsakymų ir toliau palieka įmones rizikinguose ir nežinomuose vandenyse, kai teikia žetonų aukas JAV ir (arba) su Amerikos investuotojais..

Akivaizdu, kad Komisijos narė Peirce mano, kad SEC nepakankamai padeda įmonėms nukreipti teisinga linkme, ji pažymi, „užuot pateikusi naudingų saugos standartų ir funkcinių stabdžių technologijų gairių … [palikdama] pramonei atspėti kelią laikymasis”. Bendrovės neturėtų prisiimti rizikos atspėti teisingą kelią į atitiktį.

Kas padarė SEC apsaugą? 

Atvejo atvejis SEC prieš „Telegram Group Inc.“ ir „Ton Issuer Inc.“. kreipėsi į tris investuotojus; septyni investuotojai yra įtraukti į suinteresuotąsias šalis. Visi investuotojai, norėdami investuoti į „Telegram“ pritraukimą, turėjo būti laikomi „akredituotais investuotojais“ pagal federalinę apibrėžtį. Minimali investicijų į „Telegram“ riba buvo 1 000 000 USD.

Savo kalbos pabaigoje komisarė Peirce klausia: „ką mes apsaugojome pareikšdami šį ieškinį?“. Tai yra geras klausimas – galima manyti, kad investuotojas, turintis kapitalą investuoti 1 mln. USD į „Telegram“ padidinimą, yra pakankamai sudėtingas asmuo ar subjektas, suprantantis būdingą riziką investuoti į naujas technologijas ir ankstyvojo etapo įmones. Taigi, ką SEC iš tikrųjų apsaugojo šiuo atveju? Panašu, kad vieninteliai apsaugoti žmonės buvo keli rafinuoti investuotojai, kurie nebuvo patenkinti sąmoningai prisiimta rizika.

Judėti pirmyn

Nuo 2018 m. Kripto pramonė pastebėjo augančią tendenciją, kai įmonės atsisakė priimti Amerikos investuotojus. Tikėtina, kad ši tendencija uždrausti Amerikos investuotojus tęsis tol, kol SEC nepateiks aiškių nurodymų. Dėl SEC vykdymo užtikrinimo veiksmų ir rekomendacijų stokos dauguma kompanijų tiesiog mano, kad yra pernelyg rizikinga leisti Amerikos piliečiams, gyventojams ar subjektams investuoti į kapitalą (žetoną).

Šių metų vasarį Komisijos narė Peirce ją paskelbė pasiūlymas panaikinti atotrūkį tarp reguliavimo ir decentralizavimo. Ji šį pasiūlymą vadina saugiu uostu, suteikiančiu bendrovėms trejų metų lengvatinį laikotarpį plėtoti funkcinį tinklą. Trejų metų pabaigoje žetonai nebus laikomi vertybiniais popieriais, jei yra veikiantis tinklas, kuriame žetoną galima aktyviai naudoti prekėms ir paslaugoms. Papildomos informacijos apie Komisijos nario Peirce’o saugaus uosto pasiūlymą rasite aukščiau esančioje nuorodoje.

Nors Komisijos nario Peirce saugaus uosto pasiūlymas yra gerai apgalvotas ir, atrodo, yra puikus būdas judėti į priekį, deja, tai vis dar yra tiesiog pasiūlymas. Atsižvelgdami į nuolatinį SEC atsisakymą pateikti aiškias rašytines gaires, taisykles ar reglamentus, mes nesitikime, kad SEC greitai priims Komisijos nario Peirce saugų uostą. Mes tikimės, kad decentralizuotuose projektuose lyderės pozicijos bus kitose pasaulinėse rinkose, jei SEC nenurodys aiškių nurodymų ar taisyklių.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me