KYC / AML – kas yra iniciatyvus? Kas yra po ugnimi?

AML (kovos su pinigų plovimu) nurodo įstatymus, reglamentus ir politiką, kuria finansinės įstaigos naudojasi stebėdamos ir tikrindamos klientų lėšų šaltinius ir užtikrindamos, kad lėšos būtų gautos teisėtai; AML veikia kaip atgrasymas nusikaltėliams, norintiems paslėpti ir perkelti neteisėtus pinigus.

Pogrupis po didesniu AML skėčiu yra KYC (pažink savo klientą / klientą). KYC yra duomenų rinkimas, kurį vykdo finansų įstaigos, kad geriau pažintų savo klientus ir sukurtų klientų profilį, kuriame būtų išsamiai aprašyta kliento rizikos tolerancija, finansinė padėtis ir finansinis raštingumas. KYC procese dažnai renkami dokumentai yra notaro patvirtinti pasai ir sąskaitos už komunalines paslaugas, užimtumo statusas, grynoji vertė, lėšų šaltinis ir aprašymas ir kt. KYC naudojama finansų įstaigai ir klientui apsaugoti..

Nors KYC / AML vaidina svarbų vaidmenį investuojant, ne visos finansų įstaigos vienodai kruopščiai renka KYC / AML duomenis. Skaitmeninio turto pramonėje buvo kelios įmonės, kurios pateko į ugnį dėl atsainio požiūrio į KYC / AML tikrinimo procesą. Priešingai, skaitmeninio turto pramonėje taip pat yra keletas atvejų, kai jie aktyviai taikėsi.

Kodėl KYC ir AML praktika yra svarbi?

Nors būtų malonu gyventi pasaulyje, kuriame nėra blogų aktorių, tai tiesiog nėra realybė. KYC / AML vaidina svarbų vaidmenį kuriant saugias ir sąžiningas finansų rinkas visiems. Jie taip pat suteikia galimybę kreiptis į tuos, kurie elgiasi nesąžiningai.

Vis dėlto bandant skatinti sąžiningas rinkas yra trūkumų, visų pirma prarandamas privatumas. Taip, sąžiningi investuotojai gali gauti geresnį saugumą, tačiau jie taip pat yra priversti atsisakyti gyvybiškai svarbios informacijos apie save. Tai yra pagrįstas rūpestis; atsisakydami asmens duomenų, patikite, kad juos saugiai saugotų gaunantis subjektas. Deja, finansų įstaigos nėra apsaugotos nuo duomenų pažeidimų, kuriuos neseniai parodė Kanados pajamų agentūra kurioje buvo pažeista daugiau nei 48 500 sąskaitų.

Laisvas duomenų rinkimas

Nepaisant pastebėtų KYC / AML pranašumų, yra daug bendrovių, kurios pasirinko nuoširdų požiūrį į šią praktiką. Toliau pateikiami tik du naujausi daugelio pavyzdžių pavyzdžiai, kurie tai pabrėžia.

Binanceas paduotas į teismą

Galima manyti, kad viena didžiausių kriptovaliutų biržų pasaulyje Binansas dalyvautų geroje KYC / AML praktikoje. Tačiau japonų mainų Zaifo akimis taip nėra. Šis mažiau žinomas mainas dabar bylinėjasi su „Binance“ dėl savo „atsainės“ KYC / AML praktikos. Teismo procesas kilo dėl „Zaif“ įsilaužimo 2018 m., Dėl kurio per „Binance“ buvo išplauta maždaug 60 mln. USD pavogto turto – tokio įvykio, kurio, Zaifo manymu, nebūtų buvę, jei naudotos KYC / AML procedūros atitiktų.

„FINRA“ išjungė el. mokėjimus

Šiuo atveju mokėjimų apdorotojui „ePayments“ buvo taikoma FINRA nustatyta įkalinimo priemonė 2020 m. Pradžioje. Nors bendrovė vis dar laikosi gana silpno požiūrio į tai motyvuodama, žinoma, kad užraktas atsiranda dėl atsainus požiūrio į KYC / AML. Pastarosiomis dienomis „ePayments“ pateikė nedidelį atnaujinimą, rodantį, kad netrukus pradedamas platformos paleidimas iš naujo, nors ir nutraukus kriptovaliutų palaikymą, po kelis mėnesius atlikto KYC / AML metodo pertvarkymo..

Mokymasis pavyzdžiu

Nors yra tokių, kurie nepakankamai akcentavo KYC / AML, kiti stebėjo ir mokėsi iš šių nusižengimų. Toliau pateikiami to pavyzdžiai, rodantys paslaugų plėtrą ir pritaikymą.

„BnkToTheFuture“ investuoja / priima „Blockpass“

Šis neseniai paskelbtas pranešimas yra ne tik investicija. „BnkToTheFuture“ bus pritaikytas pritaikytas „Blockpass“ sprendimas, skirtas palengvinti visapusiškas ir efektyvias KYC / AML procedūras.

„Securitize“ suteikia lengvą KYC

„Securitize“ lyderė pramonėje neseniai pristatė naują paslaugą, pavadintą „Securitize ID“. Ši paslauga buvo sukurta siekiant suteikti naują efektyvumą KYC / AML procedūrose. Iš esmės tai leidžia investuotojui „įtraukti į baltąjį sąrašą“ baigus KYC / AML procesus per „Securitize“. Jei įtraukiate į baltąjį sąrašą, priskiriamas unikalus investuotojo ID, kurį tada atpažįsta bendradarbiaujančios įmonės – tai reiškia, kad proceso nereikia kartoti daugybę kartų.

Auganti pramonė

Jei iš šių įvairių pavyzdžių galima sužinoti ką nors, tai blokų grandinės pasaulis turi rimtai vertinti KYC / AML. Nors vienu metu nebuvo tokių paslaugų, kurios atitiktų šiuos poreikius, to nebėra. Žengdami į priekį, tikėkitės sulaukti daugiau šių paslaugų, pritaikytų KYC / AML, nes įmonės siekia išvengti reguliavimo rūstybės ir užtikrinti sąžiningą rinką klientams.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

506 ed1 1eb 5ce cf5 463 3ce