Kripto nepastāvība: kāpēc kriptovalūtu tirgū svārstīgums ir svarīgs

Šis raksts pēta kriptogrāfijas svārstīguma jēdzienu un to, kāpēc svārstīgums ir svarīgs pieaugošajā kriptovalūtu tirgū.

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, nepastāvība, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Lielā tirgus avārija 2018. gadā daudziem ir smaga mācība kriptovalūtu tirgū par kriptovalūtu ārkārtējo svārstīgumu. 2 gadu laikā kriptovalūtu cenas ir intensīvi svārstījušās no gala līdz galam, un daudzi kriptovalūtas uzskata par ļoti nestabilu tirgu, kas ir pilns ar spekulācijām un nenoteiktību. Pirmā un lielākā kriptovalūta, kuras pamatā ir tirgus kapitalizācija – Bitcoin – 2017. gadā piedzīvoja milzīgu izaugsmi, pieaugot no 700 līdz gandrīz 20 000 ASV dolāru! Tas ir satriecošs 27 000% atdeves līmenis tikai 12 mēnešos.

Nav pārsteigums, ka daudzi uzlēca uz kriptonauda. Tomēr tirgus drīz kļuva pārāk nestabils, kad tas pieauga līdz milzīgam līmenim, un pēc tam piedzīvoja masveida sabrukumu visu 2018. gadu. Kriptovalūtu tirgus kapitalizācija samazinājās no visu laiku augstākā līmeņa USD 813 miljardiem līdz tikai USD 100 miljardiem. visu monētu vispārējās cenas samazinās tuvu 90%.

Kriptovalūtas tiek uzskatītas par sarežģītu, graujošu un elegantu tehnoloģiju, kas daudzus cilvēkus ir padarījusi bagātus. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka daudzus piesaista kriptovalūtu pievilcība un riskantais stāvoklis.

Izpētīsim svarīgo tirgus svārstīguma jēdzienu un to, kā tas ir neatņemama sastāvdaļa kriptonauda tirgū.

(Skatīt vairāk: 4 monētu veidi, lai dažādotu jūsu kriptogrāfijas portfeli & Pārvaldīt riskus)

Kas ir nepastāvība

Tradicionālajās finansēs svārstīgums tiek definēts kā aktīva cenas izkliedes statistiskais rādītājs. Vienkārši sakot, svārstīgums apraksta pakāpi, kādā aktīva cena laika gaitā svārstās. Ieguldījums tiek uzskatīts par nepastāvīgu, ja tā cenas katru dienu agresīvi virzās uz augšu vai uz leju, kā redzams kriptovalūtu tirgū. Lūk, nepastāvības ilustrācija:

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, nepastāvība, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Zemi svārstīgi aktīvi, piemēram, zelts vai valsts obligācijas, ir ārkārtīgi stabili, cenām vienmērīgi svārstoties un nemainoties tik bieži. Savukārt ļoti svārstīgo aktīvu vērtība strauji un agresīvāk virzās uz augšu un uz leju.

(Lasiet arī: Vai avārija Bitcoin cenā novedīs pie tā nāves?)

Nepastāvība un risks

Nepastāvība ir vitāli svarīgs jēdziens, kas jāsaprot, jo tā mēra riskus. Investoriem un tirgotājiem viņu riska tolerances izpratne vienmēr ir pirmais solis pirms jebkāda veida ieguldījumu veikšanas. Dažādām personām ir atšķirīgs riska tolerances līmenis, un tas ietekmē viņu ieguldījumu izvēli. Piemēram, 50 gadus vecam pensionāram, iespējams, būtu ļoti zema riska tolerance, jo viņu galvenā prioritāte būtu viņu bagātības saglabāšana. Investīciju veidi, ko viņi skatītos, būtu pensiju fondi, kopfondi, zemu ienesīgumu valdības obligācijas vai ļoti stabilas zilo mikroshēmu akcijas, kas izmaksā ievērojamus ienākumus no dividendēm. Alternatīvi, 25 gadus vecam, svaigam no universitātes, iespējams, būtu lielāka riska tolerance un viņš apsvērtu iespēju ieguldīt riskantākos ieguldījumos, kas ietver kriptovalūtas un tehnoloģiju krājumus.

Šeit ir apskatīts dažādais riska apetītes līmenis.

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, nepastāvība, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Jāpiemin, ka risku līmenis, kuru cilvēks izvēlas uzņemties, ir ļoti korelēts ar potenciālo peļņu, kuru viņš iegūtu. Citiem vārdiem sakot, augstāka riska ieguldījums ir saistīts ar lielāku varbūtību radīt lielāku peļņu, savukārt zema riska ieguldījums dotu mazāku peļņas līmeni. To sauc par riska un peļņas kompromisu.

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, nepastāvība, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Dažādiem riska līmeņiem, kas saistīti ar dažādiem ieguldījumiem, ir jāsaprot sava riska tolerance un pēc tam jāvērtē, vai aktīva, kurā jūs vēlaties ieguldīt, svārstīgums ir saskaņots ar jūsu riska profilu. Kriptovalūtas ir visriskantākais aktīvs, uz kuru varat likt savu nopelnīto naudu; tas var dot jums ievērojamu peļņas likmi, bet, gluži pretēji, jums jābūt gatavam milzīgu zaudējumu iespējamībai, ņemot vērā kriptovalūtu cenu ārkārtējo svārstīgumu. Mēs jau esam redzējuši 2018. gada tirgus sabrukuma sekas, kad cenas samazinājās par gandrīz 90%.

(Skatīt arī: Vai ir par vēlu nopirkt Bitcoin un vai ir par vēlu ieguldīt kriptovalūtā?)

Kas izraisa nepastāvību kriptovalūtu tirgū?

Pastāv vairāki iemesli, kas veicina ļoti nestabilo un nestabilo vidi. Apskatīsim galvenos faktorus.

1) Zīdaiņu tirgus

Jauns tirgus, ko atbalsta jauna tehnoloģija, būtu daudz nepastāvīgāks nekā tradicionālās investīcijas, kas ir nobriedušas un pārbaudītas laikā. Tāpat kā laikā, kad internets bija revolucionārs tālajā 90. gados un ar internetu saistītie uzņēmumi radīja ievērojamu peļņas līmeni, kriptovalūtu tirgus pašlaik ir līdzīgā ciklā. Jaunajām tehnoloģijām ir vajadzīgs laiks, lai tās pilnveidotu un pieņemtu plašā sabiedrība, un pastāv liels neveiksmes risks, jo daudzas lietas var noiet greizi. Turpmāko traucējumu un ieviešanas iespēja rada uztverto vērtību tirgū, ko galvenokārt veicina spekulācijas, jo trūkst stabilu, skaitļos izsakāmu metriku, kas attiecas uz tehnoloģijas pamatiem.

Tā kā kriptovalūtas nav sasniegušas masveida ieviešanu, tās vērtības joprojām veicina uzbudinājums un spekulācijas. Tāpēc viņiem ir augsts riska un peļņas kompromiss.

[Lasīt vairāk: Kriptogrāfijas valūtu fundamentālās analīzes ceļvedis]

2) Zema likviditāte (salīdzinājumā ar citiem tirgiem)

Likviditāte attiecas uz aktīva pirkšanas vai pārdošanas vieglumu atklātā tirgū. Tirgus ar lielu darījumu apjomu ar dinamisku tirgus dalībnieku (pircēju un pārdevēju) skaitu ir pazīstams kā ļoti likvīds tirgus. Diemžēl relatīvais kriptovalūtu tirgus sākumposms nozīmē, ka tā likviditāte pašlaik ir ļoti zema. Aplūkojot daudzu monētu tirdzniecības pārus, jūs varat redzēt, ka ikdienas tirdzniecības apjoms nav nekas, salīdzinot ar citu tradicionālo ieguldījumu vērtībām, piemēram, akciju tirgiem.

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, nepastāvība, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

(Avots: InsiderPRO)

Zemas likviditātes tirgus – piemēram, kriptovalūtu tirgus – ir viegli uzņēmīgs pret pēkšņām un agresīvām cenu svārstībām, jo ​​viens liels pasūtījums var virzīt tirgus un vienā mirklī nosūtīt cenu strauju vai avāriju. Tas ir tāpēc, ka tirgū nav pietiekami daudz tirgus dalībnieku un pasūtījumu, lai nodrošinātu buferi pret potenciāli lieliem pasūtījumiem, kas var virzīt tirgus. Turklāt tirgus ar zemu likviditāti vidēji ir ļoti izplatītas manipulācijas. Salīdzinoši zemā kriptovalūtu tirgus likviditāte padara to par nestabilu cenu svārstību perēkli.

(Skatīt vairāk: Kriptovalūtas likviditātes ceļvedis: kā izmērīt likviditāti & Tirdzniecības akas)

3) Neregulēti tirgi

Kriptovalūtu tirgus ir lielā mērā neregulēts atklātā pirmkoda un decentralizētas tehnoloģijas sarežģītības un regulēšanas grūtību dēļ. Tā kā nav noteikumu, ir sliktu dalībnieku pieplūdums, kas manipulētu ar tirgiem, jo ​​nav uzraudzības. Bieži ir saņemti daudzi ziņojumi par vienībām, kas tieši manipulē ar kriptovalūtu tirgiem. Tās var svārstīties no koordinētas kolektīva “pump-and-dump” shēmas līdz manipulācijām ar tirdzniecības apjomu kriptovalūtas biržās.

Tirgus manipulācijas padara vispārējo tirgu nestabilu un ļoti nestabilu, jo lielie pasūtījumi, ko šīs struktūras ir izveidojušas ar nolūku veikt manipulācijas, ievērojami izraisītu krasas tirgus svārstības. Tas izraisīs paniku un izraisīs vēl lielāku haosu un svārstības, ņemot vērā to, ka kriptovalūtu tirgu viegli pārvieto ziņas un noskaņojumi.

[Lasīt vairāk: SEC noteikumu izpratne par ICO: kas jums jāzina]

4) Spekulācijas

Zīdaiņu tirgū, kurā nav noteikumu, kriptovalūtu vērtības nosaka tikai spekulācijas. Parasti jebkura aktīva vērtība ir atkarīga no tā lietderības un pieņemšanas. Pašlaik spekulācijas ir plaši izplatītas, jo, pamatojoties uz tradicionālo fundamentālo analīzi, ir ārkārtīgi grūti – gandrīz neiespējami – izskaitļot jebkuras kriptovalūtas vērtības. Tāpēc labākais veids, kā novērtēt jebkuru monētu vai žetonu, ir spekulatīvi derēt par monētas turpmākajiem izmantošanas gadījumiem, pieņemšanu un vilkšanu, nevis pamata metriku, kas pašlaik nav kvantificējama.

Kriptonauda bieži tiek uzskatīta par spekulāciju perēkli, kas izraisa tirgus nestabilitāti. Tas rada vidi, kas piepildīta ar milzīgiem riskiem.

(Skatīt vairāk: Draudi kriptovalūtu ieguldījumos)

Vai nestabilitāte ir laba?

Nepastāvība dažādiem cilvēkiem tirgos nozīmē dažādas lietas. Viss ir atkarīgs no cilvēka iecietības pret risku. Persona, kas vēlas izvairīties no riska, izvairītos no ieguldījumiem ar lielu svārstīgumu, jo viņus vairāk uztrauc stabilitāte un labklājības saglabāšana. Tie, kas piedalās kriptonauda tirgū, tiek uzskatīti par riskantiem. Faktiski gandrīz 60% Bitcoin pircēju ir vecumā no 15 līdz 34 gadiem. Interesanti ir arī norādīt, ka vīrieši ievērojami vairāk nekā 70% dominē kriptogrāfijas.

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, svārstīgums, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

(Avots: Bloomberg)

Šī statistika pierāda, ka jaunos tūkstošgadniekus vairāk piesaista augsta riska ieguldījumi, piemēram, kriptonauda, ​​salīdzinot ar vecākiem kolēģiem. Nepastāvīgāks tirgus rada lielākas cenu kustības, kas savukārt var dot lielākas iespējas nopelnīt milzīgu ieguldījumu atdevi. Mazāka nepastāvība ir vienāda ar mazāku cenu kustību un līdz ar to arī mazāku varbūtību iegūt vēlamo peļņu. Spēja potenciāli nopelnīt ievērojamas naudas summas, iespējams, ir vislielākā uzmanība daudziem ieguldījumiem kriptovalūtās. Milzīgais tirgus svārstīgums ļauj palielināt peļņu, piedāvājot tirgotājiem un investoriem lielisku iespēju izmantot tirgus svārstības, lai pelnītu naudu jebkurā tirgus virzienā.

(Lasiet arī: Ceļvedis par krāpniecisku monētu identificēšanu)

Kā mēs mēra svārstīgumu?

Tirgū ir vairāki rādītāji, kas mēra kriptovalūtu svārstīgumu. No tā izriet ievērojams skaits rādītāju, kas mēra tikai Bitcoin svārstīgumu, jo tā ir lielākā kriptovalūta tirgū un ir uzticams rādītājs pārējam tirgum kopumā. Apskatīsim dažādus svārstīguma rādītājus:

1) BuyBitcoinWorldwide Bitcoin nepastāvības indekss

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, svārstīgums, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

BuyBitcoinWorldWide nodrošina Bitcoin nepastāvību, izmērot Bitcoin cenu standartnovirzi. Standarta novirze norāda vērtību kopas (šajā gadījumā cenu) variāciju. Augstāka standartnovirze nozīmē, ka Bitcoin ir nepastāvīgāks, jo tā cenas ir daudz izplatītākas.

2) Bitvol Bitcoin nepastāvības indekss

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, svārstīgums, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Bitvol.info izseko Bitcoin nepastāvību procentos, kā redzams iepriekš. Ir metrika 30 dienu, 60 dienu, 120 dienu an252 dienu svārstīguma mērījumiem Bitcoin.

3) Bitgur Svārstīguma indekss

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, svārstīgums, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Bitgur nepastāvības indekss nosaka lielāko 10 lielāko kriptovalūtu atbilstoši tirgus kapitalizācijai. Tas ir viens no nedaudzajiem indeksiem, kas mēra citu kriptovalūtu svārstīgumu. Atšķirībā no pirmajiem diviem indeksiem, Bitgur indekss izmanto diapazonu no 0 līdz 100; svārstīguma rādītājs, kas tuvāks 100%, norāda uz augstāku svārstīguma līmeni.

(Skatiet arī: Dakšu ceļvedis: viss, kas jums jāzina par dakšām, cieto dakšiņu un mīksto dakšiņu

Apkopojot to visu

Nepastāvība ir svarīgs tirgus jēdziens, kas ikvienam ieguldītājam vai tirgotājam ir jāsaprot pirms iesaistīšanās dažāda veida ieguldījumos. Kriptovalūtas tirgus ir ļoti nepastāvīgs tirgus, kas ir dubultmalu zobens; tas var radīt milzīgu peļņu, taču jums ir arī liels risks zaudēt ievērojamu kapitāla daudzumu. Galu galā jums jāzina sava riska vēlme, lai novērtētu, vai esat gatavs tirgus satraucošajam risku līmenim.

(Jūs varētu interesēt arī: Kriptovalūtas ceļveži: visaptverošs kripto ceļvežu saraksts iesācējiem)

Izdevīgi resursi, lai jūs sāktu darbu

Ja sākat ceļojumu uz sarežģīto kriptovalūtu pasauli, šeit ir saraksts ar noderīgiem resursiem un ceļvežiem, kas jums palīdzēs:

Kriptogrāfijas nepastāvība, kriptovalūtas nepastāvība, svārstīgums, kāpēc svārstīgums ir svarīgs, kriptogrāfijas tirgus nepastāvība

Tirdzniecība & Apmaiņa

  • Kripto ceļvedis 101: vislabākās kriptovalūtas maiņas izvēle
  • Ceļvedis Bittrex Exchange: kā tirgoties ar Bittrex
  • Binance Exchange ceļvedis: kā atvērt Binance kontu un kas jums jāzina
  • Ceļvedis Etherdelta biržā: kā tirgoties ar Etherdelta
  • Kriptogrāfijas valūtas tirdzniecības pamatu ceļvedis: ievads kriptogrāfijas tehniskajā analīzē
  • Kriptovalūtu tirdzniecība: izpratne par kriptovalūtu tirdzniecības pāriem & Kā tas strādā
  • Kripto tirdzniecības ceļvedis: 4 kopīgas kļūmes, ko piedzīvos katrs kripto tirgotājs

Maki

  • Ceļvedis kriptogrāfijas valūtas makos: kāpēc jums ir nepieciešami maki?
  • Ceļvedis kriptonauda seifos: Bitcoin maka atvēršana
  • Kriptogrāfijas naudas maku ceļvedis: MyEtherWallet (MEW) atvēršana

Lasiet arī: Kripto tirdzniecības rokasgrāmata: 4 izplatītākās kļūmes, ko katrs kripto tirgotājs piedzīvos un vadīs pamatus kriptovalūtu tirdzniecībai: ievads kripto tehniskajā analīzē.

Sponsorētā reklāma: Jūsu suns ir pelnījis būt veselīgs & laimīgs

Reģistrējieties mūsu bezmaksas kriptonauda tīmekļa seminārā tūlīt, lai uzzinātu visu, kas jums jāzina par ieguldījumiem kriptogrāfijā.

Iegūstiet mūsu ekskluzīva e-grāmata kas palīdzēs jums veikt soli pa solim procesu, lai sāktu pelnīt naudu, izmantojot kriptovalūtas ieguldījumus!

Jūs varat arī pievienoties mūsu Facebook grupai vietnē Apgūt kriptogrāfiju: uzlabotas zināšanas par kriptovalūtu uzdot jautājumus par kriptovalūtām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

0ac 52c cf3 331 318 fea 04d