DeFi projekti, kas arvien vairāk pakļauti hakeriem

Decentralizētās finanses jeb ‘DeFi’, kā to parasti sauc, attiecas uz finanšu pakalpojumiem, kas izmanto tādas tehnoloģijas kā blokķēdes. Nesenais DeFi uzplaukums lielā mērā ir balstīts uz tiem pašiem solījumiem, ko jau vairākus gadus dod blockchain – pārredzamība, atvērtais avots, bez robežām, bez atļaujas.

Daži no tehnoloģiju ieviešanas variantiem, kas šobrīd piesaista tirgus uzmanību, ir,

  • Kreditēšanas platformas
  • Prognozēšanas platformas
  • Decentralizētas biržas

Diemžēl jebkurā brīdī, kad ap jaunu tehnoloģiju vai pakalpojumu notiek liels satraukums, tirgus dalībnieki būs ar labu nodomu, taču nepietiekami informēti. Tā rezultātā uzņēmumi, kas piedāvā minētos pakalpojumus, bieži kļūst par uzlaušanas upuriem, un tādējādi tirgus dalībnieki, kas viņiem uzticēja savus līdzekļus.

Tālāk ir minēti tikai daži no dažādiem piemēriem pēdējos mēnešos, kur tas noticis.

Hacks

Izcelsmes protokols

Šis jaunais uzņēmums aktīvi veido savu pakalpojumu paketi, kas ļauj izveidot decentralizētus e-komercijas veikalus, kas ir balstīti uz tā stabilo monētu OUSD.

Izcelsmes protokols ir tikko paziņoja 17. novembrī, ka tas ir kļuvis par jaunāko DeFi projektu, kas kļuvis par uzlaušanas upuri – kā rezultātā zaudēti vismaz 7 miljoni USD.

“OUSD ir uzlauzts, un ir zaudēti lietotāju līdzekļi. Mēs aktīvi izmeklējam šo jautājumu. Mēs esam apņēmušies kārtot lietas kārtībā. ”

Akropole

Aizdevumi / aizņēmumi, krājkonti un pielāgojamas decentralizētas autonomās organizācijas (DAO) – katrs no tiem ir finanšu pakalpojumi, ko piedāvā uzņēmums, kas pazīstams kā Akropolis.

12. novembrī Akropolis cieta zādzību aptuveni USD 2 miljoni USD.

“Pēc plkst. 14:36 ​​GMT mēs pamanījām neatbilstību mūsu stablecoin baseinu APY un konstatējām, ka ~ 2.0mn DAI tika izvadīts no yCurve un sUSD baseiniem … Šos baseinus bija pārbaudījušas divas neatkarīgas firmas, tomēr uzbrukums nevienā revīzijā netika identificēti vektori, kas izmantoti ekspluatācijā. Attiecīgā izmantošanas būtība ir atkārtotas iekļūšanas uzbrukuma apvienojums ar dYdX zibatmiņu izsniegšanu. ”

Vērtības protokols

Lai gan tā pakalpojumi ir dažādi, Vērtības protokols ir vispazīstamākais ar “Vaults Vaults”, kas darbojas kā ražas audzēšanas apkopotājs.

14. novembrī Value Protocol kļuva par kārtējā uzbrukuma upuri, kā rezultātā tiek zaudēti lietotāju līdzekļi.

“2020. gada 14. novembrī pulksten 15:36:30 pēc UTC hakeris veica ātrā aizdevuma izmantošanu ValueDeFi protokola MultiStables glabātavā, kā rezultātā neto zaudējumi bija aptuveni 6 miljoni USD.”

Uzbrukuma metode

Interesanti, ka katrā no iepriekš minētajiem gadījumiem tika izmantota līdzīga uzbrukuma metode. Hakeri, kas pazīstami kā “ātrais aizdevums”, konkrētā aktīvā ņemtu ievērojamus aizdevumus, kas būtu pietiekami lieli, lai mainītu tā tirgus cenu. Pēc tam uzbrucējs izmantos aizdevuma līdzekļus, lai atpirktu aktīvu par devalvētām cenām. To darot, uzbrucējs atmaksās sākotnējo aizdevumu, saņemot ievērojamu peļņu.

Jaukta uzņemšana

Sakarā ar jautājumiem, kas saistīti ar DeFi, šķiet, ka nozares pārstāvji ir sadalīti, vai DeFi potenciāls ir reāls un / vai pietiekams, lai pārvarētu izveidojušos potenciālu.

Binance Izpilddirektors Changpeng Zhao uztur pozitīvu attieksmi, paziņojot,

“Es domāju, ka daži no pro-jauninājumiem paliks. Likviditātes nodrošinātāji, “rentabla lauksaimniecība”, tagad nodrošina lielu ienākumu procentuālo daļu gadā. Tas var nebūt ļoti garš … Uzņēmumi izveido jaunus žetonus, izsniedz tos kā atlīdzību. Šis nav ilgstošs stāsts. Bet es domāju, ka DeFi ir šeit, lai paliktu. Pat tagad, atkal pieaugot Bitcoin popularitātei, DeFi joprojām ir populārs. Mēs domājam, ka DeFi ir liels izaugsmes potenciāls. ”

Ekonomists Nouriel Roubini, kurš ir pazīstams kā “anti-blockchain”, ir ieņēmis atšķirīgu nostāju, pielīdzinot DeFi tvaika izstrādājumiem.

“DeFi jau no paša sākuma bija tvaika programmatūra. Tagad pilnīgi klibo, jo blokķēde vienmēr bija visvairāk pārspīlēta tehnoloģija cilvēces vēsturē. ”

Bīstama vieta, kur būt

Ja iepriekšminēto piemēru ziņojums vēl nav skaidrs, tas ir šāds – DeFi šobrīd ir bīstama vieta. Satraukuma daudzums ap to, kas bieži vien ir vienkārši “buzzword”, ir izraisījis arvien lielāku uzlaušanas gadījumu skaitu.

Apvienojumā ar straujo DeFi un šo uzlaušanas pieaugumu, sektors nemierīgi atgādina 2017. gada ICO uzplaukumu, kurā tirgi bija pārpludināti ar līdzīgām problēmām. Kaut arī DeFi var būt neierobežots potenciāls tam, kā mēs uzskatām finanses, esiet piesardzīgs, lecot cīņā.

Ja uzlaušanas laikā zaudētā nauda nav pietiekami biedējoša, iespējams, pieaugošais izkrāpšanas gadījumu skaits būs neizglītotu investoru uzmanība.

Lai detalizētāk apskatītu, kas ir DeFi un ko tas var piedāvāt, noteikti iepazīstieties ar mūsu rakstu “DeFi 101” ŠEIT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me