Uniswap Exchange: apgūstiet kriptogrāfijas lietotāju pārskatīšanas rokasgrāmatu

atcelt

Kā izmantot, tirgoties un reģistrēties Uniswap Exchange

Uniswap ir protokols, kas ļauj veikt automatizētu marķieru apmaiņu, izmantojot Ethereum. Uzziniet visu, kas jums jāzina par Uniswap un kā tas darbojas šodien, mūsu ceļvedī un pārskatā.

Kas ir Uniswap?

Uniswap ir protokols, kas ļauj apmainīt žetonus, izmantojot viedo līgumu Ethereum blokķēdē.

Pateicoties Uniswap, jūs varat apmainīt ERC-20 žetonus, maksājot 0,3% maksu, un visi darījumi tiek automatizēti, izmantojot viedos līgumus.

Uniswap tika izveidots ar četriem pamatprincipiem, tostarp:

  • Vienkārša viedā līguma saskarne ERC-20 žetonu nomaiņai
  • Formalizēts likviditātes rezervju apvienošanas modelis
  • Atvērta pirmkoda saskarne tirgotājiem un likviditātes nodrošinātājiem
  • Apņemšanās veikt brīvu un decentralizētu aktīvu apmaiņu

Šodien Uniswap ir veiksmīgi sasniedzis šos četrus principus. Tas ir atvērts apmaiņas protokols (ikviens var uzskaitīt jebkuru ERC-20 marķieri, izmantojot protokolu). Tas ir decentralizēts: visi darījumi tiek pabeigti automātiski, izmantojot viedos līgumus. Formalizētais likviditātes apvienošanas modelis veiksmīgi grupē likviditāti tādā veidā, kas stimulē likviditātes nodrošinātājus, vienlaikus iekasējot tirgotājiem konkurētspējīgas maksas (0,30%)..

uniswap apskats

Uniswap ir Ethereum Foundation stipendijas saņēmējs. Ethereum izstrādātājs un Uniswap izgudrotājs Heidens Adamss paziņoja par palaišanu protokola pievienošana Twitter vietnē 2018. gada 2. novembrī. Adamsu iedvesmoja uzsākt projektu, izlasot vienu no Ethereum radītāja Vitālika Buterina Reddit ziņas Pirms dažiem gadiem.

Sākot ar 2019. gada decembri, Uniswap oficiāli joprojām ir beta versijā, un tirgotājiem ieteicams to izmantot uz savu risku.

Ir vairākas lietas, kas padara Uniswap unikālu. Pirmkārt, marķieru saraksts ir atvērts un bez maksas, un visas viedo līgumu funkcijas ir publiskas.

uniswap žetonu apmaiņa

Otrkārt, Uniswap ir daudz efektīvāks ar gāzi, pateicoties tā minimālisma dizainam, nekā, piemēram, Bancor un citi protokoli. Lai veiktu ETH līdz ERC-20 marķieru tirdzniecību, Uniswap patērēs apmēram 10x mazāk gāzes nekā Bancor. Uniswap var arī veikt ERC-20 līdz ERC-20 tirdzniecību efektīvāk nekā 0x protokols, un tam ir ievērojams gāzes samazinājums salīdzinājumā ar ķēdes pasūtījumu grāmatu apmaiņām, piemēram, EtherDelta un IDEX.

Jūs varat veikt maiņu tiešsaistē, izmantojot vietni Uniswap.exchange, vai uzzināt vairāk par Uniswap un kā tas darbojas, apmeklējot vietni Uniswap.io.

Uniswap funkcijas

uniswap kriptogrāfijas apmaiņa

Galvenās Uniswap iezīmes ir:

Automatizēta 24/7 tirdzniecība: Uniswap ļauj tirgot žetonus jebkurā dienas vai nakts laikā. Visi darījumi tiek veikti, izmantojot automātisko viedo līgumu.

Tirdzniecības ERC-20 žetoni: Uniswap ļauj tirgot ERC-20 protokola žetonus Ethereum blokķēdē.

Tāpat kā decentralizēta birža: Uniswap ir kā decentralizēta apmaiņa ar to, ka jūs varat tirgot žetonus bez centralizētas trešās puses iejaukšanās. Tomēr tas atšķiras no decentralizētas apmaiņas ar to, ka nenotiek reāla P2P “apmaiņa”. Jūs maināt žetonus ar likviditātes rezervi.

Darbojas mūžībā: Atsaukšanu nevar pārtraukt. Protokols darbosies nepārtraukti tik ilgi, kamēr darbojas Ethereum tīkls.

Var apstrādāt jebkura lieluma pasūtījumus: Uniswap tehniski var apstrādāt jebkura izmēra pasūtījumus – no 0 līdz bezgalībai. Protokolā tiek izmantota asimptotiska līkne, lai palielinātu monētas cenu, palielinoties vēlamajam daudzumam. Tas nozīmē, ka Uniswap var tehniski apstrādāt jebkura lieluma pasūtījumus, taču patiešām lieli pasūtījumi pēc noteikta ierobežojuma ir pārmērīgi dārgi.

Nav ideāli vaļiem un lieliem pasūtījumiem: Uniswap darbojas, jo vaļi nevar pārspēt likviditātes rezerves. Vaļiem nav stimula veikt lielus darījumus, izmantojot Uniswap protokolu. Patiesībā augstās Uniswap tirdzniecības maksas sadārdzina lielus darījumus.

Saņemta Ethereum fonda dotācija: Uniswap izstrādātājs Heidens Adamss saņēma stipendiju no Ethereum Foundation, lai izstrādātu Uniswap.

0,3% tirdzniecības maksa: Uniswap iekasē tirdzniecības maksu 0,3% apmērā, šo naudu novirzot uz likviditātes nodrošinātājiem. Šīs tirdzniecības maksas neattiecas uz dibinātājiem vai jebkuru centralizētu tirdzniecības platformu. Tas ir tikai protokola darbības nodrošināšana un likviditātes nodrošinātāju stimulēšana tirgus veidošanā.

Pašlaik beta versijā: Uniswap tika palaists 2018. gada novembrī. Sākot ar 2019. gada decembri, Uniswap ir pilnībā pieejams lietošanai un mijmaiņas darījumiem, lai gan tas joprojām ir tehniski beta versijā.

80+ žetoni: Sākot ar 2019. gada decembri, Uniswap atbalsta vairāk nekā 80 marķierus, kuri visi ir ERC-20 protokola marķieri. Visus pieejamos marķierus varat apskatīt vietnē Uniswap.exchange/swap. Vienkārši meklējiet marķiera nosaukumu, simbolu vai adresi, pēc tam atlasiet to un veiciet mijmaiņu.

Nopelniet naudu, nodrošinot likviditāti: Tie, kas nodrošina likviditāti pakalpojumā Uniswap, var nopelnīt samazinātu tirdzniecības maksu. Likviditāti varat pievienot vietnē Uniswap.exchange, noguldot jebkuru no atbalstītajiem ERC-20 marķieriem.

Vairāki atbalstītie Ethereum maki: Ethereum maku var tieši savienot ar Uniswap, lai atvieglotu mijmaiņu. Uniswap atbalsta Metamask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic un Portis (protams, jūs varat nosūtīt līdzekļus uz jebkuru Ethereum maku, kas jums patīk).

Efektīva attiecībā uz gāzi: Sakarā ar Uniswap minimālisma dizainu protokols ir ļoti efektīvs attiecībā uz gāzi. Piemēram, Uniswap patērē 10 reizes mazāk gāzes nekā Bancor ETH uz ERC-20 tirdzniecību un ERC-20 žetonus pārsūta efektīvāk nekā 0x. Uniswap ir arī ievērojams gāzes samazinājums salīdzinājumā ar ķēdes pasūtījumu grāmatu biržām, piemēram, EtherDelta un IDEX.

monētu apmaiņa

Kā darbojas Uniswap?

Uniswap ir viedo līgumu kopums, kas izvietots Ethereum tīklā, kas nozīmē, ka viss tirdzniecības process notiek ķēdē. Nevienam no dibinātājiem nav žetonu, centralizācijas un maksas.

Katrs viedais līgums ir saistīts ar noteiktu ETH-ERC-20 pāri. Katram ERC-20 marķierim ir viens apmaiņas līgums. Ja marķierim vēl nav apmaiņas, ikviens var izveidot apmaiņas līgumu, izmantojot rūpnīcas Uniswap kontaktu. Rūpnīca darbojas kā publiskais reģistrs, un to var izmantot, lai meklētu visus sistēmai pievienotos marķierus un apmainītos ar adresēm.

Uniswap mehānika padara to par vienu no unikālākajām mūsdienās pieejamajām mijmaiņas platformām.

Pirmkārt, Uniswap noņem ideju pilnībā no limita pasūtījumu grāmatas. Uniswap nav tradicionālas “apmaiņas”, un tirgus veidotāji, nosakot likviditāti, pat nenorāda cenu; tā vietā viņi vienkārši piegādā līdzekļus, pēc tam par pārējo rūpējas Uniswap.

Tipiskā kriptogrāfijas biržā tirgus veidotāji nodrošina likviditāti noteiktos cenu punktos. Tirgus veidotājam varētu būt ETH pirkšanas pasūtījums, piemēram, par cenu 100 USD, un pārdošanas pasūtījums par ETH par 200 USD. Kriptovalūtas, tāpat kā ETH, cena tiek kotēta kā tirgus vidusdaļa starp augstāko un zemāko cenu.

Uniswap izmet logā šo tradicionālo limita pasūtījumu grāmatas koncepciju. Tas sašaurina ikviena pasūtījumus, nenorādot noteiktas cenas vai ierobežojumus. Visu likviditāte tiek apvienota kopā, pēc tam tirgus tiek veidots, pamatojoties uz deterministisku algoritmu.

Šis deterministiskais algoritms ir pazīstams kā automatizēts tirgus veidotājs vai AMM. Tajā cenas tiek noteiktas galalietotājam, pamatojoties uz iepriekš noteiktu noteikumu kopumu. Jūs varat atrast robotus, kas darbojas kā AMM, piemēram, robotprogrammatūras, kas izsniedz cenas un piedāvājumus ik pēc 10 ASV dolāriem, izņemot BTC vidējā tirgus cenu, un pasūtījumi tiek pastāvīgi pārskatīti, tirgum virzoties apkārt.

Kā darbojas Uniswap

Uniswap AMM ir unikāls. Tas izmanto variantu, ko izstrādes komanda sauc par nemainīgu produktu tirgus veidotāja modeli. Šī AUM ir unikāla ar to, ka tā vienmēr nodrošina likviditāti neatkarīgi no pasūtījuma lieluma vai likviditātes kopas. Kā tas ir iespējams? Cyrus Younessi to izskaidro vislabāk:

“Triks ir asimptotiski palielināt monētas cenu, palielinoties vēlamajam daudzumam. Lai gan parasti cieš lielāki pasūtījumi (kā mēs to redzēsim pēc brīža), sistēmai nekad nav jāuztraucas par likviditātes trūkumu. Tas burtiski vienmēr darbosies. ”

Kā Uniswap var apstrādāt lielākus darījumus? Nu, prēmijas pieaug, lai vaļiem darītu liela izmēra pasūtījumus pārmērīgi dārgi.

Younessi iet daudz sīkāk par to, kā šis protokols darbojas lieliem un maziem pasūtījumiem (līdz pat bezgalībai). Tas kļūst sarežģīti, taču Younessi visu apkopo šādi:

Īsumā apkopotā likviditāte izlīdzina pasūtījumu grāmatas dziļumu. Vairs nav lielu bedru vai lielu pirkšanas / pārdošanas starpību. Tas ir vēlams mazajiem tirgotājiem, kuri nevēlas, lai tiktu galā ar ierobežotu pasūtījumu grāmatām (Uniswap UX ir viens no plānākajiem, ko esam redzējuši visā kriptogrāfijā). Vairs nav jāsniedz solījumi vai piedāvājumi vai jāveic smagi aprēķini. Likviditātes nodrošinātāji to var arī “iestatīt un aizmirst”. Pasūtījumu un amatu pārvaldības ziņā ir ievērojami mazāk pieskaitāmo izmaksu. Tas ir neticami pasīvs veids, kā nodrošināt likviditāti un nopelnīt dažas maksas. “

Tas viss tiek automātiski apstrādāts, izmantojot Uniswap protokolu.

Atcelt cenu maiņu

Uniswap iekasē fiksētu maksu 0,30% apmērā par katru darījumu. Šī tirdzniecība nenonāk Uniswap izstrādātājam vai jebkurai centralizētai vienībai. Tā vietā to piešķir likviditātes nodrošinātājiem.

Nomainīt maksu

Konkrēti, 0,3% maksu dala likviditātes nodrošinātāji proporcionāli to ieguldījumam likviditātes rezervēs. Piemēram, ja viens likviditātes nodrošinātājs nodrošina 50% no ETH – AMPL viedā līguma likviditātes kopas, tad šis likviditātes nodrošinātājs saņems 50% no darījumu maksām no mijmaiņas līgumiem, kas veikti, izmantojot šo viedo līgumu..

Kā lietot Uniswap

Žetonu nomaiņai varat izmantot Uniswap. Vai arī varat pievienot likviditāti, lai nopelnītu visu tirdzniecības maksu daļu. Lūk, kā darīt abus.

Žetonu maiņa, izmantojot Uniswap

1. darbība) Apmeklējums https://uniswap.exchange

Kā lietot Uniswap

2. solis) Atlasiet nosūtītās kriptovalūtas veidu (ETH vai ERC-20 marķieris)

izmantojot Uniswap

3. solis) Atlasiet kriptonauda veidu, kuru vēlaties saņemt

uniswap kriptonauda

4. solis) Ievadiet summu, kuru vēlaties nosūtīt; redzēsit atbilstošo summu izejas logā kopā ar valūtas kursu

5. solis) Pārbaudiet valūtas kursu; tas ļoti atšķiras atkarībā no tirdzniecības lieluma, un lielākiem darījumiem apzināti ir astronomiski valūtas kursi, lai protokols būtu funkcionāls

uniswap maku

6. solis) Noklikšķiniet uz Izveidot savienojumu ar maku, pēc tam pievienojiet savu Ethereum maku (Uniswap atbalsta MetaMask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic un Portis)

7. solis) Pārlūkprogrammā apstipriniet darījumu un pabeidziet mijmaiņu

Likviditātes pievienošana Uniswap

Uniswap var izmantot ne tikai ETH un ERC-20 tirdzniecībai. Varat arī pievienot likviditāti Uniswap, pēc tam nopelnīt daļu no darījumu maksām.

Jūs pievienojat likviditāti Uniswap, veicot vienādas ETH un ERC-20 marķiera vērtības. Jūs nevarat vienkārši pievienot vienu vai otru.

Lai pievienotu Uniswap likviditāti, rīkojieties šādi:

1. darbība) Iet uz https://uniswap.exchange (pārliecinieties, vai esat pieteicies MetaMask vai citā Web3 makā)

uniswap apmaiņas ceļvedis

2. solis) Noklikšķiniet uz “Pool”, lai pārietu uz saskarni, lai pievienotu likviditāti

3. solis) Kreisajā pusē virs lauka Depozīts noklikšķiniet uz Pievienot likviditāti

kas ir uniswap mijmaiņas darījumi

4. solis) Uniswap parāda jūsu saistītos ETH un ERC-20 marķiera atlikumus apakšējā nolaižamajā izvēlnē. Varat arī redzēt valūtas kursu un savu daļu no likviditātes kopas.

5. solis) Ievadot ETH vai Dai vērtību, Uniswap automātiski aizpilda pareizo otra aktīva daudzumu, pamatojoties uz pašreizējo valūtas kursu (atcerieties: jums jāiemaksā vienāds daudzums gan ETH, gan ERC-20 marķiera, lai pievienotu likviditāti Uniswap).

6. solis) Noklikšķiniet uz “Informācija par darījumu”, lai skatītu vairāk informācijas, tostarp par kalējamo likviditātes žetonu skaitu un to vērtību.

7. solis) Noklikšķiniet uz zilās pogas “Pievienot likviditāti”. Ja izmantojat MetaMask, noregulējiet gāzi, kā vēlaties, pēc tam uznirstošajā logā noklikšķiniet uz Apstiprināt.

8. solis) Kad darījums ir apstiprināts Ethereum blokķēdē, process ir pabeigts. Jūs esat oficiāli pievienojis likviditāti Uniswap protokolam. Interfeisā tiek parādīti jūsu atjauninātie ETH un Dai atlikumi un jūsu tirdzniecības pāra kopējā likviditātes fonda daļa. Jūs turpināsiet nopelnīt daļu no 0,3% maksas par visiem darījumiem starp ETH un Dai, līdz noņemsit savu likviditāti no baseina.

Lai noņemtu likviditāti no kopas, veiciet to pašu procesu līdz trešajai darbībai un pēc tam noklikšķiniet uz tās pašas nolaižamās izvēlnes, bet atlasiet “Noņemt likviditāti”.

Par Uniswap

Uniswap izveidoja Ethereum izstrādātājs Heidens Adamss, kurš izstrādāja projektu, pamatojoties uz Ethereum līdzdibinātāja Vitālika Buterina Reddit ziņu..

Buterin un Ethereum komanda bija pietiekami pārsteigti par Ādama priekšlikumu, ka viņi piešķīra Uniswap Ethereum Foundation stipendiju.

Pirmā Uniswap versija tika izlaista 2018. gada novembrī. Sākot ar 2019. gada decembri, Uniswap joprojām ir beta versijā.

22. novembrī Uniswap paziņoja, izmantojot čivināt ka tas sasniedza 24 stundu tirdzniecības apjomu 7,9 miljonu ASV dolāru apmērā, kas ir jauns visu laiku augstākais rādītājs:

Par Uniswap

Pēdējais vārds

Uniswap ir viens no unikālākajiem apmaiņas protokoliem, kas šodien ir pieejami. Apbūvēts uz Ethereum blokķēdes, apmaiņas protokols ļauj apmainīt ETH un ERC-20 žetonus, izmantojot automatizētus viedos līgumus Ethereum blokķēdē. Protokols ir atvērts ikvienam, un ikviens var nopelnīt daļu no tirdzniecības maksām, nodrošinot likviditāti protokolam Uniswap.

Lai uzzinātu vairāk vai izveidotu savu pirmo Uniswap tirdzniecību šodien, apmeklējiet vietni https://uniswap.exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me