Kā CME ETH nākotnes līgumi tiek palaisti šonedēļ, tas atšķiras no BTC nākotnes līgumiem 2017. gadā

Tuvāk aplūkot CME Ether nākotnes līgumu izlaišanu un tā iespējamo ietekmi uz ETH cenu

Ēteru nākotnes līgumi tika palaisti Čikāgas preču biržā 2021. gada 7. februārī. Ļoti gaidītais instruments ir pirmais šāda veida instruments Ethereum tīkla vietējai monētai – tas nāk no izveidotas, pasaulē atzītas biržas..

Šajā OKEx Insights pārskatā mēs pārbaudām CME jauno produktu un tā ietekmi uz ETH tirgu. To darot, mēs analizējam neseno ETH cenu darbību un salīdzinām to ar BTC cenu vēsturi pirms CME Bitcoin nākotnes līgumu uzsākšanas, tās laikā un pēc tās – tā kā iepriekšējās tendences pēdējās var atklāt zināmu potenciālu nākotnes ETH cenu kustību.

Bet vispirms īsa piezīme – mūsdienu kriptovalūtu nozare atšķiras no 2017. gada beigām. Tāpēc vēl nav redzama ticamība, ar kādu BTC cenu vēsture var informēt pašas ETH trajektoriju.

Tuvāk apskatīt CME Ether nākotnes darījumus

CME ETH nākotnes līgumi ir jauns finanšu instruments, kas norēķināts ar skaidru naudu, pamatojoties uz Ethereum vietējās monētas cenu. Viņi tirgo ar produkta kodu "ETH" no svētdienas līdz piektdienai no pulksten 23:00 līdz 22:00 pēc UTC. Katrs līgums ir noslēgts uz 50 ETH un tiek kotēts pašreizējā USD / ETH cenā saskaņā ar CME CF Ether-Dollar atsauces likmi. Svarīgi ir tas, ka līgumi beigsies attiecīgā līguma mēneša pēdējā piektdienā.

CME ir pasaulē lielākā atvasināto instrumentu birža. Tas regulāri redz ikdienas apjomus un atklāto interesi desmitos miljardu dolāru. Kaut arī OKEx un citas tirdzniecības vietas jau kādu laiku piedāvā savus ETH nākotnes līgumus, CME ietekme tradicionālajos tirgos noteikti dara daudz, lai leģitimētu Ethereum jaunai ieguldītāju klasei.

Kopš CME paziņojuma ETH tirgus dominance pieauga

Nedēļu laikā, kopš CME 16. decembrī paziņoja par ETH nākotnes līgumiem, ETH cena pieauga no aptuveni 662 USD līdz nesenajam visu laiku augstākajam līmenim, kas pārsniedza 1825 USD. Tomēr gandrīz katra galvenā kriptonauda tajā pašā periodā piedzīvoja ievērojamu cenu pieaugumu. Tāpēc ir grūti novērtēt jaunā instrumenta patieso ietekmi uz Ethereum vietējā aktīva cenu.

Tas nozīmē, ka salīdzinājums starp kopējo kriptonauda tirgus kapitalizāciju un BTC un ETH salīdzinājumu liek domāt, ka CME apstiprinājuma pamudinājums ir veicinājis proporcionāli lielāku ETH pirkšanu. Runājot par procentuālo pieaugumu starp sākotnējo paziņojumu un uzsākšanu 7. februārī, ETH apsteidza gan plašāku tirgu, gan BTC.

ETH tirgus ierobežojums 16. decembrī sasniedza nedaudz vairāk kā 67 miljardus USD, sasniedzot vairāk nekā 192 miljardus USD – pieaugums ir aptuveni 186,5% -, kad ETH nākotnes līgumi sāka darboties. Tajā pašā periodā BTC tirgus pieauga no 365 miljardiem līdz 725 miljardiem dolāru – pieaugums bija aptuveni 98,6%. Kopējais kriptovalūtu tirgus apjoms pieauga no 574,1 miljardiem USD līdz 1,2 triljoniem USD jeb aptuveni 110%.

Kopš CME paziņoja par ETH nākotnes līgumiem, ETH tirgus ierobežojums palielinājās par aptuveni 186.5%. Avots: MonētaGecko

ETH pieaugošā tirgus dominance salīdzinājumā ar pārējo nozari liecina arī par īpašu entuziasmu par ETH pēc CME paziņojuma. ETH kopējā tirgus daļa 16. decembrī bija 11,64% no visas kriptovalūtu nozares, un 5. februārī ETH kopējā tirgus daļa sasniedza virs 17,5%, kā liecina dati no TradingView.

"Šoreiz tas ir savādāk"

Gatavojoties ETH nākotnes nākotnei, daudzi novērotāji ātri atgādināja visvairāk eiforiskajiem ēteriešiem par BTC debiju CME. Pēc tam, kad 2017. gada 31. oktobrī tika paziņots par līdzīgi piespiestu kriptovalūtas atvasinājumu, BTC / USD cena pieauga no aptuveni USD 6500.

Tas sasniedza maksimumu nedaudz zem $ 20 000 16. decembrī, dienu pirms CME Bitcoin nākotnes darījumu uzsākšanas. Tūlīt sekoja gadu ilgs lāču tirgus, kas līdz 2018. gada decembrim BTC cenas noslīdēja līdz aptuveni 3220 ASV dolāriem.

Laika posmā no 2017. gada decembra līdz 2018. gada decembrim BTC cena samazinājās par aptuveni 83%. Avots: MonētaGecko

Tāpat kā BTC 2017. gada beigās, ETH sasniedza jaunu visu laiku augstāko līmeni tieši pirms CME nākotnes darījumu uzsākšanas. Tomēr plašāks konteksts ap abiem notikumiem ir pilnīgi atšķirīgs. BTC nākotnes darījumi sāka tirgoties pēc vairāku mēnešu ilgas paraboliskas peļņas. Vadošā kriptonauda pārspēja savu iepriekšējo visu laiku augstāko līmeni 2017. gada 4. janvārī – gandrīz gadu pirms BTC nākotnes darījumu uzsākšanas. Līdz decembrim tirgu bija pārņēmusi pilnīga spekulatīvā mānija, ko daļēji izraisīja sākotnējā monētu piedāvājuma trakošana. Viss, kas bija saistīts ar blokķēdi, bija saņemšana pārmērīga ieguldītāju uzmanība. Satraukums BTC cenu pārsniedza USD 1 130, kas tika noteikta 2013. gada beigās, par vairāk nekā 1600%. Atskatoties, izlēciena augšdaļa bija neizbēgama.

Turpretī ETH nākotnes darījumi sāka darboties pēc daudzu domām par vairāku mēnešu buļļu tirgus sākumu. Kad CME šonedēļ uzsāka instrumentu, ETH cena nesen bija pārspēja tā iepriekšējais visu laiku augstākais līmenis bija aptuveni 1 450 USD. Patiešām, dienās kopš izlaišanas otrajā vietā esošā digitālā valūta pēc tirgus ierobežojuma turpināja pieaugt – 10. februārī sasniedzot jaunu augstāko līmeni virs 1825 USD.

ETH gadījumā CME ieviešanas likumība var papildināt neseno visu laiku augstāko līmeni. Pēc gadiem ilgas tirdzniecības zem tirgus augšdaļas jauni augstie līmeņi bieži noved pie vairāk augšupvērstas – nevis pagarinātas korekcijas.  

Kriptovalūtu nozare ir nobriedusi 2021. gadā

Atbalsts gadījumam, kad ETH turpinās augšupvērsti, ir kriptovalūtas tirgus palielinātais termiņš 2021. gadā. 2017. gada vēršu skrējiens bija vērsts uz mazumtirdzniecību. Turpretī pierādījumi liecina, ka šodien pieaug institucionālā interese par BTC un ETH.

Grayscale, lielākais digitālo aktīvu pārvaldnieks, pēdējos mēnešos ir iepircis milzīgu daudzumu ETH. Savā 10. februāra aktīvu pārvaldības atklātībā uzņēmums paziņoja ETH turējumi 5,4 miljardu ASV dolāru apmērā.

Piešķīrums nozīmē vairāk nekā 200% pieaugumu no tā 1,79 miljardiem USD deklarēts dienā, kad CME paziņoja par saviem ETH nākotnes līgumiem. Institūcijām draudzīga ieguldījumu sabiedrība februāra pārskatā atbalstīja tās pieaugošo pirkšanu detalizējot Ethereum vērtības piedāvājums klientiem.

Analītiķi uzskata, ka decentralizēto finanšu potenciāls var piesaistīt arī institucionālos ETH investorus. Kaut arī protokoliem raksturīga izmantošana un viedo līgumu ievainojamība joprojām ir šķērslis iekļūšanai planētas lielākajiem naudas pārvaldniekiem, daži komentētāji ticēt ka iestādes iegulda ETH kā veidu, kā gūt labumu no joprojām augsta riska sektora izaugsmes.

Kā CME nākotnes līgumi var ietekmēt ETH cenu

Neskatoties uz norēķiniem skaidrā naudā un neprasot, lai ETH nomainītu īpašnieku, Ether nākotnes darījumu uzsākšana, šķiet, papildina arvien pieaugošo noskaņojumu ap Ethereum. Lai gan maz ticams, ka jaunais produkts izraisīs daudzu gadu lāču tirgu, ir pierādījumi, kas liecina, ka paši līgumi īsākā laika posmā var ietekmēt ETH cenu.

Nākotnes līgumu ieviešana ļauj pesimistiem derēt par cenu nolietojumu, radot cenu spiedienu uz pamataktīvu. Daudzi pētījumi ir izpētīts attiecības starp tūlītējo BTC cenu un nākotnes tirdzniecību. Patiešām, daži pat domā, ka CME Bitcoin nākotnes piedāvājumi daļēji bija centieni kontrole BTC cena.

Tāpat kā CME jaunais ETH produkts, biržas BTC nākotnes līgumi beidzas attiecīgā līguma mēneša pēdējā piektdienā. BTC un citu tirgu analīze piezīmes palielināts apjoms un svārstīgums ap nākotnes termiņiem.

Akcijas.com secina ka izpārdošana parasti notiek pirms līguma termiņa beigām, un BTC cena bieži atgriežas 24 stundu laikā tieši pēc tam. Līdzīgi arī 2019. gads Ziņot pēc Arcane Research novēroja vidējo BTC cenu kritumu par 2,27%, kā arī apjoma un svārstību kāpumu dienās, kas beidzās līdz termiņa beigām. Iespējamie iemesli šādām tirgus rādītāju maiņām ir pēkšņa tirgotāju pozīciju maiņa, tuvojoties termiņa beigām, kā arī lielāko tirgus dalībnieku centieni labvēlīgi mainīt cenu.

Tāpat kā pirms BTC nākotnes līgumu izlaišanas, šķiet, ka CME jaunais Ether atvasinājums jau ir pozitīvi ietekmējis ETH cenu. Pieņemšana no vienas no planētas lielākajām tirdzniecības vietām ir veicinājusi lielāku institucionālo pirkšanu, par ko liecina pieaugošais Grayscale ETH sadalījums.

Tomēr ilgstoša ETH izpārdošana pēc nākotnes darījumu uzsākšanas šķiet maz ticama, ja notiek attiecīgajos tirgus ciklos. Enteuziasms par Ethereum – daļēji pateicoties pieaugošajam DeFi sektoram, kuru tas atbalsta, un daļēji ar bullish BTC cenu darbību – šķiet, ka tas veidojas, bet ne tuvu nav drudža piķis 2017. gada beigās.

Pirmās tirdzniecības nedēļas beigās ir pāragri noteikt, vai šie novērojumi, kas iegūti no CME BTC nākotnes līgumu termiņa beigām, atbilst ETH cenai. Tomēr, ņemot vērā to, ka BTC, šķiet, ir tādas pašas vispārējās tendences kā tradicionālākiem tirgiem, kas ap nākotnes termiņa beigām, var būt taisnīgi secināt, ka ETH rīkosies līdzīgi. Dienas pirms mēneša pēdējās piektdienas noteikti būs vērojamas tiem, kas aktīvi tirgo galveno altcoin.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me