Kā tirgot iespējas: reāls BTC tirgus gadījums

Ņemsim piemēru BTC tirgum 2019. gada 17. decembrī:

Pieņemsim, ka mēs ticam, ka BTC tirgus lāču tendence, kas ilga pēdējos mēnešus, turpināsies. Tirgotāji var būt īsāki par savu galveno tirdzniecības stratēģiju, nevis iet uz ilgu laiku. Lai gan BTC īstermiņa / vidēja termiņa neobjektivitāte joprojām ir lejupvērsta, joprojām bija maz pierādījumu, kas liecinātu, ka novembra korekcija tiks atkārtota šajā brīdī, un 6400 līmeņi šobrīd šķiet labs atbalsts.

Kā tirgoties ar bankomātu (pie naudas) iespējām?

Tā kā mēs sagaidām BTC īsu / vidēju lejupejošu tendenci, šeit ir vienkārša stratēģija, kuru mēs varam izpildīt OKEx opciju tirdzniecības simulācijā:

1. Pārdodiet ATM zvana iespēju. Tirgus 17. dienā joprojām ir vājš, un atsitiens ir mazāks nekā gaidīts, tāpēc pārdodiet iespēju izmantošanas dienā un nopelniet peļņu.

2. Alternatīvi, mēs varam iegādāties ATM pārdošanas iespēju. Kad tirgus joprojām ir lācīgs un gaidāma turpmāka lejupejoša tendence, opcijas iekšējās vērtības pieaugums segs laika vērtības samazinājumu. Šīs iespējas cena attiecīgi palielināsies. Tādā veidā neatkarīgi no tā, vai mēs to pārdodam tieši par augstāku cenu, vai arī pagaidām līdz vingrinājumu dienai, mēs varam no tā gūt labumu.

Kādas ir bankomātu iespējas?

Naudas atlīdzība (ATM) nozīmē, ka opcijas sākotnējā cena ir identiska vai ļoti tuvu bāzes aktīva cenai neatkarīgi no pirkšanas vai pārdošanas.

Zemāk ir OKEx iespēju tirdzniecības simulācijas lapa, kurā parādīta informācija par ATM opciju, tostarp:

Sarkanā rūtiņa: Iespēju izmantošanas datums, kas nozīmē līguma darbības termiņu. Ekrānuzņēmumā redzamais vingrinājumu datums ir šo piektdien plkst. 8:00 (UTC)

Zaļā kaste: opcijas nosaukums. 1. daļa attiecas uz opcijas pamatā esošo produktu, ‘TBTCUSD’ nozīmē virtuālo BTC, ko izmanto tirdzniecības simulācijā. Dzīvajā tirgū tas būs BTCUSD, kas nozīmē Bitcoin. 2. daļā ‘191213’ attiecas uz vingrinājumu datumu – 2019. gada 13. decembri. Tas ir tāds pats kā sarkanajā lodziņā sniegtā informācija. 3. daļā ‘7000’ attiecas uz sākotnējo cenu, kuru izmanto, lai salīdzinātu ar bāzes cenu un aprēķinātu ienesīgumu un piespiedu likvidācijas cenu. 4. daļā ‘C’ (Zvans) nozīmē zvana iespēju. Ja tas ir P (Put), tas nozīmē pārdošanas iespēju.

Zilā kaste: pasūtījumu grāmata. Līdzīgi kā nākotnes līgumiem, sarkanā daļa parāda pārdošanas cenu, zaļā daļa – pirkšanas cenu. Labajā pusē ir opciju skaits.

Dzeltenais lodziņš: opciju metrika. Pirmajā rindā ir redzama vissvarīgākā daļa: spot indekss un markas cena. Indekss tieši ietekmē pirkšanu & opcijas pārdošanas cena. Aprēķinot atdevi derīguma termiņā, jums jāsalīdzina indekss un sākotnējā cena, lai aprēķinātu atdevi un BTC spot tirgus cenu pēc piespiedu likvidācijas. Šeit mums vajadzētu koncentrēties uz zīmes cenu. Marka cena, ko aprēķina platformas sistēmas algoritms, ir salīdzinoši taisnīga opciju cena, kas mainās reāllaikā.

Kāpēc mums vajadzētu koncentrēties uz zīmes cenu?

Mēs atklājām, ka tirdzniecības simulācijas tirgū pastāv ievērojama starpība starp tirgus cenu un zīmes cenu, tas nozīmē, ka, ja aktīva vērtība ir 5 ASV dolāri, tirgus cena varētu pieaugt līdz 15 ASV dolāriem, kad tas saņems satraukumu. Šajā laikā labākais tirdzniecības veids ir aktīvu pārdot par tirgus cenu, nevis to pirkt.

Ņemsim vēl vienu piemēru no BTC tirgus vēstures.

Atpakaļ uz 15. decembri mēs redzējām, ka tirdzniecības apjoma un impulsa rādītāji nebija spēcīgi, un tirgus īstermiņā svārstīsies. Mēs uzskatām, ka tirgotājiem nevajadzētu ilgi strādāt ar Bitcoin, ja vien tā cena nepārsniedza 7300.

Kā tirgoties ar OTM (ārpus naudas) iespējām?

Ja tirgus ir vājš un daudz svārstās, varat izvēlēties kādu no šīm vienkāršajām tirdzniecības stratēģijām:

1. Pārdodiet OTM zvana iespēju. Ja tirgū nav daudz svārstību (nav spēcīgas cenu kustības), pārdošanas dienā pārdodiet iespēju un saņemiet naudu.

2. Pārdodiet OTM pārdošanas iespēju. Ja cena nesamazināsies tik daudz, kā gaidīts, un laika vērtība tiek ātri patērēta, opcijas cena būs zemāka. Vai nopirkt aktīvu par zemāku cenu, lai atgūtu zaudējumus, vai gaidīt līdz derīguma termiņam, kad opcijas vērtība kļūst nulle, jūs varat nopelnīt no tā.

3. Šeit ir nedaudz uzlabota stratēģija: apvienojiet 1. un 2. stratēģiju. Tādā veidā jūs varat dubultot atdevi bez lieliem riskiem.

Kādas ir OTM iespējas?

OTM (ārpus naudas) zvana opcijai tas nozīmē, kad pamata cena ir zemāka par sākotnējo cenu. OTM pārdošanas opcijai tas nozīmē, ka pamatā esošā cena ir augstāka par sākotnējo cenu. Vienkāršāk sakot, OTM iespējas attiecas uz situāciju, kad cena nav pietiekami augsta vai pietiekami zema, lai sasniegtu sākuma cenu.

Tāpat kā iepriekš, OKEx iespēju tirdzniecības simulācijas lapā tas parāda informāciju par jaunākajām ATM opcijām. Lai atrastu OTM iespējas, noklikšķiniet uz “Visu nedēļu”, un tajā tiks parādītas visas nedēļas iespējas:

Tajā laikā BTC cena ir aptuveni 7050. Saskaņā ar definīciju OTM pirkšanas iespējas ir tās, kuru sākuma cenas ir augstākas par 7000, un OTM pārdošanas iespējas ir tās, kuru sākuma cenas ir zemākas par 7000 (Tāpēc, ka opcija ar sākuma cenu 7000 ir vistuvāk 7050, šeit tas tiek uzskatīts par ATM iespēju), kas ir divas daļas, kas iepriekš aplūkotajā attēlā ir apvilktas ar sarkanu krāsu.

Tātad, kuru OTM variantu jums vajadzētu izvēlēties? Šis ir padoms: apsveriet iespēju sviras. Vispirms augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz “List Settings”, pēc tam atzīmējiet izvēles rūtiņu “Leverage” un noklikšķiniet uz apstiprināt. Jūs varat redzēt katras opcijas sviras efektu lapā, kā parādīts zilajā aplī augšējā attēlā.

Lūdzu, skaidri norādiet, ka iespējas atšķiras no nākotnes līgumiem un pastāvīgā mijmaiņas darījuma. Opciju tirdzniecība nav saistīta ar sviras efektu, un lietotāji nevar izvēlēties sviras līmeni. Tā ir tikai aptuvena vērtība, ko sistēma sniedz, pamatojoties uz izmaksu aprēķinu.

Ja paskatīsities tuvāk, jūs atradīsit, ka jo lielāka ir pirkuma opcija, jo lielāka ir sākotnējā cena, jo lielāka ir aizņemto līdzekļu izņēmums – izņēmumi dažām pēdējām svirām, kas paliek 2000x, jo to cenas ir mazas.

Sviras ļauj apsvērt citus faktorus, izņemot streika cenas. Varat arī atsaukties uz līgumu sviras līmeni, lai ņemtu vērā saistītos riskus un to, cik daudz līdzekļu jums vajadzētu ieguldīt opciju tirdzniecībā.

Visbeidzot, lūdzu, ņemiet vērā, ka aizņemto līdzekļu īpatsvars ir tieši proporcionāls saistītajam riskam – jo augstāks ir aizņemto līdzekļu īpatsvars, jo mazāka ir izmantošanas varbūtība. Lai gan jūsu ieguldījums ir mazāks, risks zaudēt visus ieguldītos līdzekļus ir attiecīgi lielāks.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me