Trijų tipų saugumo ženklai, kuriuos reikia žinoti – minties lyderiai

Panašiai kaip tradicinis saugumas, saugos žetonas atlieka tą pačią funkciją, išskyrus tai, kad jis patvirtina nuosavybės teisę per „blockchain“ operacijas ir taip pat leidžia dalinę nuosavybę. Federaliniai įstatymai, reglamentuojantys vertybinius popierius, taip pat taikomi apsaugos ženklams, siekiant apsaugoti investuotojus tam tikru lygmeniu. Apsaugos žetonai yra programuojami. Tokie vertybiniai popieriai teoriškai pašalina trečiosios šalies poreikį naudojant pažangias sutartis. Pavyzdžiui, „blockchain“ „pažymėta“ paskola galėtų automatiškai atlikti mokėjimus nenaudodama tradicinio tarpininko, pavyzdžiui, banko. Išsamų straipsnį apie STO parašė „Moonwhale Ventures“, kuris išsamiau aptarė įvairius reguliavimo reikalavimus saugumo žetonai.

Pažvelkime į tris dažniausiai žinomus saugos žetonų tipus:

 1. Nuosavybės ženklas
 2. Skolos žetonas
 3. Nekilnojamojo turto žetonas

Nuosavybės ženklas

Nuosavybės ženklai atspindi bendrovės išleistų akcijų vertę blokų grandinėje. Skirtumas tarp nuosavybės ženklo ir tradicinių akcijų yra jo nuosavybės įrašymo būdas. Tradicinės atsargos registruojamos duomenų bazėje, o įrašai pateikiami popieriniu pažymėjimu. Tačiau akcijų ženklui jis įrašomas į nekintamą blokų grandinę, iš esmės skaitmeninantį tradicines įrašymo priemones. Turėdamas nuosavo kapitalo žetoną investuotojui suteikiama dalis bendrovės pelno ir balsavimo teisė. Svarbu pažymėti, kad šie žetonai neapsiriboja tik ankstyvaisiais finansavimo etapais, nors dažniausiai tokias žetonus siūlančios įmonės randamos pradiniame etape. Yra trys šios sistemos pranašumai:

 • Leidžia investuotojams investuoti į „blockchain“ įmones laikantis vertybinių popierių įstatymų
 • Naujas lėšų rinkimo modelis ankstyviems startuoliams
 • Pagrindai reguliavimo institucijoms įvertinti projekto lėšų rinkimą

ICO suteikė galimybę ankstyviems startuoliams ieškoti finansavimo per naudingumo žetonus. Tačiau valdžios institucijos jį atidžiai tikrino, nes naudingumo žetonai nėra įmonės nuosavybė. STO užtikrina, kad jų lėšų rinkimas atitiktų vertybinių popierių įstatymus. Vienas iš nuosavybės žetonų siūlymo pavyzdžių yra Documo. Jie pradės vieną iš pirmųjų akcijų ženklų aukų pasaulyje, kad finansuotų savo verslo iniciatyvą, skatinančią masinį elektroninių dokumentų technologijų pritaikymą. Jų žetonai DCMO reiškia faktinę „Documo“ nuosavybės teisę.

Skolos žetonas

Skolos vertybiniai popieriai, apimantys obligacijas, vekselius, skolos priemones

Skolomis pagrįsti saugumo ženklai yra tokios skolos priemonės kaip nekilnojamojo turto hipoteka ir įmonių obligacijos. Šių žetonų kainas lemia du veiksniai: rizika ir dividendai. Vidutinė nekilnojamojo turto hipotekos įsipareigojimų neįvykdymo rizika negali būti įkainota taip pat, kaip ir iki IPO bendrovės obligacijos. Todėl svarbiausia yra modifikuoti vertybinių popierių ženklo kainą po rizikos ir dividendų. „Blockchain“ terminais kalbant, į išmaniąją skolos užtikrinimo žetoną sudarančią sutartį turėtų būti įtrauktos tokios operacijos kaip grąžinimo sąlygos, nustatančios dividendų modelį, tačiau įtraukiančios įvairius pagrindinės skolos rizikos veiksnius.

Skolos žymėjimo nauda apima:

 • Frakcionavimas

Skolos priemonių suskaidymas dalimis suteikia naujų galimybių platesniam investuotojų ratui

 • Ateities

Ženklinimas ateities sandoriais ir išvestinėmis finansinėmis priemonėmis gali atverti visą naujų galimybių pasaulį. Dėl šios priežasties jie gali atnešti didžiulį likvidumą į tokenizuotą rinką dėl savo labai sverto pobūdžio. Tai taip pat yra puikus portfelių apsidraudimo būdas.

 • Rinkos dydis

Dabartinė viešoji rinka, apimanti obligacijų ir skolų vertybinius popierius, yra 100 trln. USD vertės. Jei žetonų suteikimas būtų kitas finansinių priemonių evoliucijos žingsnis, skolomis pagrįstų žetonų galimybė gali būti didžiulė.

 • Dividendai

Skirtumas tarp dividendų iš nuosavo kapitalo ir nuo skolos yra jo reguliarumas. Dividendai iš obligacijų paprastai yra dažnesni nei nuosavas kapitalas, nes dividendai iš nuosavo kapitalo labai priklauso nuo pagrindinių bendrovių veiklos.

Nekilnojamojo turto žetonai

ženklinant žemės ūkio žaliavas, metalus, gyvulius ir energiją

Šio tipo žetonai reiškia tam tikro turto, pvz., Nekilnojamojo turto ar prekių, nuosavybės teisę. Prekėmis paremti žetonai sprendžia pasitikėjimo, jų neefektyvumo ir sandorių sudėtingumo klausimus, kurie paprastai apima kelias šalis. „Blockchain“ technologija leidžia skaidriai registruoti sudėtingas operacijas, sekti prekes ir sumažinti sukčiavimą, todėl atrodo, kad tai natūraliai tinka prekių verslui.

Žetonai gali būti naudojami kaip virtualios valiutos, pasižyminčios tokiomis pačiomis savybėmis kaip ir visos prekės (pvz., Auksas), kuriomis galima prekiauti siekiant pelno. Prekėmis paremtose kriptovaliutose buvo žetonų, susietų su auksu, sidabru ir aliejumi. Ir kiekviena iš tų prekių turi savo privalumų ir trūkumų.

Prekių garantuotos stabilios monetos yra vienas iš įdomiausių įvykių kriptografiniame pasaulyje. Tokios prekės kaip auksas ar deimantai suteikia žetonams stabilumo ir vertės.

Keletas pavyzdžių:

 1. Bananai – kriptovaliuta, paremta bananais.
 2. Kanapės – paremti skystais kanapių ištraukomis iš teisėtų šaltinių
 3. „PowerLedger“ – paremta atsinaujinančia saulės energija.
 4. „El Petro“ – aliejinis. Venesuelos ekonomika smuko.
 5. Deimantai yra lengvai išperkama prekė, turinti daug galimybių greitai atsirakinančioje rinkoje. Tarp prekių deimantai yra vieni stabiliausių savo vertės. Nors auksas, sidabras ir kitos prekės yra veikiamos finansų rinkų ir spekuliantų užgaidų, deimantai išlieka stabilūs daugiau nei tris dešimtmečius (teigiamai vertinami)..

STO rinka šiandien

Kalbant apie šių trijų tipų saugos žetonus, daugumai projektų, kurie siūlo žetoną, trūksta kokybės. Yra keletas puikių nekilnojamojo turto žetonų pavyzdžių, tokių kaip „Inveniam Capital Partners“ vadovaujamas projektas, skirtas nekilnojamojo turto ir skolų sandoriams simbolizuoti 260 mln. Tačiau pirkėjai turi turėti mažiausiai 10 milijonų dolerių „Crypto“, kad galėtų dalyvauti ir nusipirkti mažiausiai 500 000 USD vertės. Akivaizdu, kad saugumo žetonų pasaulis iš esmės labiau skirtas institucijoms.

Norint įtvirtinti tikrąjį pradinių monetų aukų grožį į apsaugos žetonus, prireiks nemažai laiko. Pradiniai monetų aukojimai demokratizuoja lėšų rinkimo procesą, kuris buvo atviras tik didesnėms institucijoms ir akredituotam investuotojui. Įsivaizduokite pasaulį, kuriame Argentinoje gyvenantis studentas gali turėti nuosavų akcijų Rusijoje įsikūrusiai įmonei paprasčiausiai iš savo telefonų. Tačiau kol kas studentas argentinietis turi laukti ir tęsti dabartinius investavimo į saugumo ženklus būdus. STO rinką tikrai reikia stebėti ateinančiais metais, kai bandome pakeisti finansų rinkas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me