Metjū Ungers, iComply Investor Services Inc izpilddirektors – interviju sērija

Metjū ir uzņēmuma vadītājs iComply (iComply Investor Services Inc.) ir godalgotā Regtech platforma, kas nodrošina institucionālo finanšu digitalizāciju, aptverot vairāk nekā 160 valstis.

Jūs jau daudzus gadus esat iesaistījies kriptovalūtā. Vai varat dalīties ar mums, kā jūs pirmo reizi uzzinājāt par kriptogrāfiju?

Pirmo reizi par kriptovalūtu (Bitcoin) dzirdēju 2011. gadā tikšanās reizē Vankūverā. Pirms tam es vairāk nekā pusdesmit gadu pavadīju kā bagātības pārvaldnieks. Es redzēju, kā blokķēdes tehnoloģija pārveidotu kapitāla tirgus. Kopš tā laika mēs esam redzējuši daudz jauninājumu. Lai salīdzinātu to ar digitālajiem plašsaziņas līdzekļiem – ja Bitcoin bija Napster of Finance, Ethereum viedie līgumi bija BitTorrent.

Kā jūs nonācāt pie iComply Investor Services koncepcijas?

Nepieciešamība pēc iComply radās no diviem galvenajiem notikumiem – 2014. gadā fintech, kurā es strādāju, veidoja platformu brokeru dīleriem un aktīvu pārvaldniekiem, lai pārvaldītu visu savu biznesu, izmantojot iPad. KYC tirgū bija dažas API, taču pat šodien lielākā daļa šo rīku nedara neko citu kā iekāpšanu vai identitātes pārbaudi.

Pēdējo 15 gadu laikā es esmu izgājis daudzus regulatīvās revīzijas ciklus un veicu savu pirmo AML apmācību 2005. gadā. Es redzēju nepieciešamību pēc rīkkopa, kas ļautu uzņēmumiem viegli pārvaldīt globālās atšķirības un biežas izmaiņas vietējos noteikumos – neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts iekāpšanai, identitātes pārbaude, AML vai pat informācijas atklāšana un juridiski līgumi. Šodien iComply piedāvā institucionāla līmeņa identifikācijas un riska pārvaldības rīkus, kas atbalsta AML atbilstību visā klienta dzīves ciklā.

Jūs vadījāt 2016. gada projektu, kurā tika izmantoti Ethereum viedie līgumi, lai automatizētu CME procentu likmju mijmaiņas darījumu saskaņošanu un izpildi, izmantojot LIBOR. Kā tas darbojās un kāds bija rezultāts?

Patiesībā es vadīju šī koncepta pierādījuma (POC) tehnisko daļu tikai ar MIT komandu. Mūsu mērķis bija izveidot biznesa situāciju un tehnisko POC, lai noteiktu, vai viedos līgumus var efektīvi izmantot atvasinājumu tīrvērtē. Tas prasīja, lai mēs kartētu visas otrās lielākās mijieskaita centra darbplūsmas, uzņēmējdarbības un atbilstības prasības. Mēs savienojām punktus starp darījumu partneriem, to advokātu birojiem un visu patentētas programmatūras tīmekli.

Atskatoties atpakaļ, mūsu risinājums bija haoss – mums ķēdē bija pārāk daudz loģikas un potenciāli konfidenciālas informācijas, un Ethereum tika integrēts pielāgotā Salesforce saskarnē. Bija agras dienas. Neilgi pēc tam, kad notika DAO katastrofa, un tās rezultātā izveidotā cietā dakša nogalināja visu galveno institūciju interesi. Tomēr POC rezultāti bija aizraujoši – mēs varētu veikt tradicionālu institucionālu procesu, kas aizņem 4-6 nedēļas un maksā vairāk nekā 10 000 USD par darījumu, un zem vienas minūtes novāra to līdz zemākam par dolāru gāzes.

Mēs bijām liecinieki ICO uzplaukumam 2017. gadā ar sekojošu avāriju 2019. gadā. Kāpēc jūs personīgi uzskatāt, ka STO būs atšķirīgi?

Pirmkārt, SIO centās darīt kaut ko pavisam citu, nekā vērtspapīra digitalizēšana – daudzējādā ziņā lietderības žetoni ir jauna aktīvu klase, drošības žetoni ir jauna tehnoloģija, kas tiek izmantota lielākoties ļoti tradicionālajiem finanšu instrumentiem. Es joprojām uzskatu, ka lietderības žetonu lietošanai ir lieliski gadījumi, taču daudziem lietderības marķieriem joprojām ir jāatbilst visu veidu likumiem un noteikumiem ārpus vērtspapīriem.

Turpretim STO koncentrējas uz darbību vērtspapīru regulēšanas ietvaros. Tas nozīmē, ka viņiem tiks piemērots augstāks standarts, un viņu žetoniem ir jāievēro jebkuras jurisdikcijas, ar kuru viņi tirgo, vērtspapīru regulējums – pat attiecībā uz vienādranga pārskaitījumiem starp makiem. Šie noteikumi dažādās valstīs ir ļoti atšķirīgi, papīra vai digitalizētu juridisku PDF dokumentu pasaulē ir mazs risks, ka ES regulators varētu noķert ASV emitentu, kurš piesaistīs kapitālu privātam izvietojumam uzņēmējdarbībā, fondā vai nekustamā īpašuma darījumā..

Liekot šos darījumus blokķēdē, tas pilnībā mainās, jo regulatori jau tagad spēj uzraudzīt tirgu tā, kā to šodien vienkārši nav iespējams izdarīt. Žetonu emitenti šodien joprojām pērk pamata API KYC un AML, un daudzi joprojām domā, ka globālais regulējums ir binārs – SEC vs no-SEC (t.i., Reg D un Reg S). Tomēr, ja marķēts aktīvs spēj viegli pārvaldīt jurisdikcijas identitātes, privātuma, datu, AML un vērtspapīru noteikumu variācijas, tostarp informācijas atklāšanu un juridiskus līgumus utt., Vecais veids, kā rīkoties, šķiet neprātīgs. Tas būtu tāpat, kā kāds to izmantotu Telekss šodien Telegrammas, e-pasta vai Slack vietā.

Kādi ir daži tokenizācijas izmantošanas gadījumi, ar kuriem iComply var palīdzēt uzņēmumiem?

Kopš 2018. gada februārī mēs uzsācām Prefacto, mēs esam redzējuši daudz patiešām atdzist simbolisku projektu no Cryptokitties līdz tokenizētiem fondiem, nekustamajiem īpašumiem, obligācijām, privātajām akcijām, nākotnes līgumiem un pat daļējai īpašumtiesībai luksusa skotu, viskija un vīna mucās..

Prefacto rīkkopa padara marķieru emitentiem vienkāršu un ļoti rentablu, lai pārvaldītu atbilstības prasības ne tikai sākotnējam piedāvājumam, bet arī katram darījumam visā aktīva darbības laikā gandrīz visās pasaules valstīs. Ja jūsu advokāts ir spējīgs uzrakstīt termiņu, pirkuma līgumu vai licences līgumu – jūs, iespējams, varat to marķēt.

2018. gadā mēs sākām redzēt daudz jaunu bloku ķēdes jaunizveidotu uzņēmumu, kas uzsāka platformas emisijai, tirdzniecībai, pārsūtīšanas aģentiem un vāciņu tabulas pārvaldībai, piemēram, Polymath, Blockport, Securitize utt. Mēs sākām saņemt pieprasījumus no daudzām STO platformām par to, kā rīkoties ar pārrobežu AML atbilstību korporatīvo investoru iekļaušanai, tāpēc mēs izlaidām otru produktu iComplyKYC kā rīku komplektu, kas viegli pievienojams šāda veida platformām. Tas, ko mēs negaidījām, bija pieprasījums no tradicionālajiem kapitāla tirgiem, kur aizmugurējie biroji vienkārši nav gatavi blokķēdei. Šī ir ļoti aizraujoša tendence, jo mēs tagad savienojam punktus daudziem mūsu klientiem, novēršot plaisas starp tradicionālajiem brokeriem, emisijas platformām un pat dažām biržām.

Viens no jūsu apmaiņas klientiem ir Motto Technologies, Lielbritānijā bāzēta kriptovalūtas birža, kas tiek publiskota LSE. Vai jūs varētu mums uzzināt, ko dara Motto un kā iComply varēja viņiem palīdzēt?

Devīze bija spēles “pieņemsim kārtību pareizi” sākumā. Viņu platforma ļauj lietotājiem iegādāties, tirgot kriptonauda, ​​bet viņi arī piešķir saviem lietotājiem Visa karti, kas ļauj jums viegli tērēt savu kriptogrāfiju visur, kur notiek caur. Lai iepriekš pārbaudītu viņu banku partnerus, Visa un Finanšu rīcības iestādi.

Mēs palīdzējām Motto atrast vietējos regulēšanas ekspertus, sagatavot viņu politikas un procedūras revīzijām, apstiprinājumiem un publiskai uzticamības pārbaudei. Pirms iComply izmantošanas viņu banka bija pieprasījusi viņiem izmantot API balstītu “e-KYC” rīku, kas, iespējams, būtu darbojies, ja viņi vienkārši darītu tradicionālu kriptogrāfijas apmaiņu. Mūsu iComplyKYC rīkkopa ļāva viņiem izveidot un uzturēt stabilu atbilstības programmu, kas varētu izturēt normatīvo uzraudzību. Lielākā daļa citu platformu joprojām mocās ar 10 dažādiem API un manuālajām sistēmām, lai mēģinātu nomierināt regulatorus. Mēs palīdzējām Motto tikt pāri šai līknei, un, tiklīdz drīz tiks publiski tirgots uzņēmums, to akcijas būs pieejamas gan akreditētiem, gan neakreditētiem investoriem – es nezinu par citu tirgus biržu, kas to varētu teikt.

Viens no jūsu programmatūras produktiem ir Prefacto, regtech risinājums marķētiem aktīviem. Kādas problēmas atrisina Prefacto?

Prefacto ļauj uzņēmumiem pārvaldīt visu to marķēto aktīvu atbilstību. Tas ietver plānošanu un strukturēšanu, viedo līgumu uzsākšanu, atbilstības programmas izstrādi un ieviešanu, izdošanu un izplatīšanu un visbeidzot pastāvīgu marķieru pārvaldību. Salīdzinot ar to, ko šodien dara daudzi emitenti, mūsu klienti var ietaupīt laiku, naudu un daudz sāpju, ja agri runā ar mūsu komandu.

iComply piedāvā arī KYC pakalpojumus. Kādi ir daži no šiem pakalpojumiem?

2018. gada beigās mēs sākām sazināties ar citām marķieru izsniegšanas platformām, pārsūtīšanas aģentiem utt. Drošības marķieru tirgū, lai piedāvātu viņiem demonstrācijas un iespēju dalīties zināšanās un sadarboties, nevis konkurēt. Vairāki spēlētāji mūs izmantoja piedāvājumam, un mēs visi uzzinājām daudz. Viens no galvenajiem iComply paņēmieniem bija tas, ka, lai gan mēs uzskatījām, ka Prefacto ir foršs, mūsu atbilstības tehnoloģija bija galvenais trūkstošais gabals šīm citām platformām.

Tajā laikā neviena no citām platformām nevarēja pārvaldīt atbilstību korporatīvajiem ieguldītājiem, izplatītajiem brokeru tīkliem vai daudzu jurisdikciju regulējuma atšķirībām. Tas mums lika pārorientēt savu biznesu uz to, kas mums ir vislabāk pazīstams – inteliģentu atbilstības automatizāciju. Pagāja apmēram gads, lai pārveidotu mūsu platformu un palaistu pašreizējo iComplyKYC versiju – rīku komplektu, kas ļauj viegli izveidot un uzturēt spēcīgu globālu AML atbilstības programmu.

Mēs izveidojām paši savu KYC tehnoloģiju, jo mēs zinājām, ka tirgū esošās API neatbilst normatīvajām prasībām – ir iemesls, kāpēc jūs neredzat, ka šos rīkus šodien izmanto tādi uzņēmumi kā HSBC, Santander, Vistra utt. Pēc iComplyKYC palaišanas mēs atklāja, ka institucionālie spēlētāji bija ļoti ieinteresēti izmantot šos rīkus, jo tie tika veidoti atbilstoši pašreizējiem tradicionālās atbilstības standartiem un ietvariem – mēs to vienkārši darām par 95–98% zemākām izmaksām par darījumu nekā pašreizējās vidējā un aizmugurējā biroja sistēmas..

Kur jūs redzat nozari pēc pieciem gadiem?

Pēc 5 gadiem – ja jūs esat iepazinies ar Gartnera uzbudinājuma cikla jēdzienu – mēs redzēsim, ka drošības marķieri sāks darboties, pieņemot vispārpieņemto. Šobrīd, ja skatāties uz digitālajiem plašsaziņas līdzekļiem kā piemēru, šobrīd drošības žetoni ir domāti cilvēkiem, kuri būtu izmantojuši Napster vai Kazaa. Pēc pieciem gadiem mums būs iTunes, varbūt pat Netflix.

Tradicionālajām firmām būs pagājuši POC un SM paziņojumi presei. Tāpat kā Netflix rakurss no DVD pasūtīšanas pa pastu līdz digitālajai piegādei, daži no lielajiem puišiem būs padarījuši publiskus blokķēdes par sava biznesa stratēģijas pamatu, piemēram, EY jau ir izdarījusi ar Ethereum. Citi ies Blockbuster ceļu.

Vienlaikus drošības marķieru jaunizveidotie uzņēmumi būs vairāk sadarbspējīgi un sadarbspējīgāki. Marķiera palaišanas izmaksas būs vismaz par 90% mazākas nekā šodien. Platformas, kas izvēlējās publiskās blokķēdes, nevis patentētas privātas vai mērķtiecīgi veidotas ķēdes, sāks redzēt šīs ilgtermiņa domāšanas priekšrocības.

Visbeidzot, nākamajos 1–3 gados es uzskatu, ka mēs daudz redzēsim un dzirdēsim par privātajām ķēdēm ar racionālu mērogojamību, drošību utt. Tas ir pēdējais darbs, lai aizsargātu viņu biznesa modeli no tā, ka to decentralizācija un demokratizācija kanibalizē finansēs. Agrīnie R3 konsorcija dalībnieki iztērēja miljonus, lai to apgūtu, Salesforce un S&P atteicās no sava Hyperledger projekta, JP Morgan nesen atteicās no Kvoruma – patiesība ir tāda, ka mums DLT ir bijis finanšu jomā vairāk nekā 30 gadus, tādas sistēmas kā CDS ir neticami efektīvas un drošas.

Privātajā blokķēdē vai tīkla tīklā finanšu jomā nav nekā novatoriska. Paskaties uz Java un C #, viņi uzvarēja cīņā par interneta izveidi. Cīņā par koplietojamo publisko serveru arhitektūru uzvarēja tādi publiski mākoņu risinājumi kā Google, AWS un Azure. Digitālajām finansēm publiskās blokķēdes nodrošina pilnīgu pārredzamību, kas vairo uzticību un reputāciju tādā veidā, kā to nevar privātā ķēde. 5 gadu laikā jūs redzēsiet, ka SIX, ASX, GBX un līdzīgi spēlētāji būs atcēluši savu pašreizējo infrastruktūru par labu zemākām viena darījuma izmaksām un zemākām tehnoloģiju īpašumtiesību izmaksām, lai pieņemtu publisko blokķēdes infrastruktūru.

Vai vēl kaut ko vēlaties dalīties par iComply?

Mūsu uzmanība iComply ir nodrošināt, lai uzņēmumi varētu viegli izveidot un uzturēt stabilu, globālu un institucionālu atbilstības programmu. Problēma, ko mēs redzam tirgū, ir tā, ka institucionālās pakāpes rīki ir pārāk manuāli un dārgi, lai nodrošinātu digitālo pārveidi. Tikmēr fintech, starta un drošības marķieru tirgos mēs redzam daudz spēlētāju, kuriem ir liela padziļināta vērtspapīru vai finanšu pieredze – parasti tikai vienā tirgū -, bet nav reālās pasaules pieredzes par to, kas notiek vidējā un aizmugurējā birojā , daudz mazāk atbilstības starptautiskā līmenī. Viņi vienkārši nesaprot, ka, pārdodot Reg S kādam Vācijā, ir jāievēro atbilstības prasības no BaFin, Eiropas Komisijas utt. Visas šīs nozares labad es aicinātu marķieru izsniedzējus skatīties uz atbilstību holistiski, un pēc iespējas agrāk.

Mūsu klienti ļoti ātri saprot, ka mēs piedāvājam holistisku pieeju. Mēs atbalstām savus klientus, veicot regulatoru, banku un finanšu partneru revīzijas – viņiem tas ir nepieciešams, lai gūtu panākumus. EKYC API, kas izveidota Uber un AirBnb, to nedara, jo viņi zina, ka viņu tehnoloģija neizturēs auditu – tiklīdz viņi beigs pārdošanu. Tas ir unikāls mūsu uzmanības centrā iComply, mēs esam šeit, lai palīdzētu mūsu klientiem veikt uzņēmējdarbību – mēs esam saskaņojuši savu biznesa modeli ar klienta panākumiem.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni iComply vai apmeklējiet vai iComply uzņēmumu saraksta lapu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

659 6f7 0b5 25a 4f0 6d5 367