Bitcoin 2. jūnija Flash Crash dažās biržās izkrāpās – lūk, kas notika

Pagājušajā nedēļā Bitcoin (BTC) cena devās amerikāņu kalniņos no pirmdienas 1. jūnija nakts līdz otrdienas 2. jūnija pēcpusdienai (pēc UTC laika). Tas pieauga līdz trīs mēnešu augstākajam līmenim 10 396 ASV dolāru apmērā par OKEx BTC indeksa cenu, pirms nepilnu 24 stundu laikā kritās par 800 ASV dolāriem, izraisot likvidācijas ciklu līdzās Monētu bāzes pārtraukums.

1. jūnijā Bitcoin cena pieauga no 9 450 USD līdz virs 10 000 USD, iegūstot astoņus procentus. Pēc sūkņa cena koriģēja un nākamajās 10 stundās mainīja roku starp USD 10 050 un USD 10 200 – ļoti šauru diapazonu. Apmēram 2. jūnijā pulksten 14.45 pēc UTC cena pēkšņi desmit minūtēs samazinājās gandrīz par 800 ASV dolāriem, nokrītot no USD 10 150 līdz zemāk par USD 9400, bet tikai vienas stundas laikā atvasināto instrumentu biržās tika likvidēti 347 miljoni USD..

Pēkšņais kritums atstāja Bitcoin cenas ļoti atšķirīgās dažādās atvasināto instrumentu biržās. BitMEX bija visievērojamākais iznākums, kuram nestabilitātes darbības laikā bija pastāvīgs mijmaiņas līgums ar zemāko cenu 8600 USD. Mūžīgie mijmaiņas darījumi citās nozīmīgākajās biržās savulaik svārstījās no USD 9 232 līdz USD 9350 par vienu ICO Analytics dati.

bitcoin cenu biržasZemākais līmenis atvasināto instrumentu biržās 2. jūnijā. Avots: ICO Analytics

Kāpēc samazinājās Bitcoin cena?

Mazumtirgotāji FOMO’d

No OKEx tirdzniecības datiem mēs arī atklājām risku, kas uzkrājas pēc iepriekš minētā sūkņa. BTC Long / Short attiecība nepilnu sešu stundu laikā palielinājās līdz 1.76 no 1.19 – tas norāda, ka mazumtirgotāji to meklēja par Fear of Missing Out (FOMO) mītiņu.

okex btc garā / īsā attiecībaOKEx BTC Long / Short Ratio – 5/29 6:00 līdz 6/5 6:00 (UTC). Avots: OKEx

Turklāt saskaņā ar Glassnode datiem stablecoin Tether (USDT) pārskaitījumu skaits uz biržām pieauga vienā naktī un sasniedza visu laiku augstāko līmeni – aptuveni 20 000. Glassnode savā Twitter vietnē arī norādīja, ka, “ņemot vērā to, ka ieplūdes apmaiņas apjoms būtiski nepalielinājās, tas nozīmē lielu daudzumu maza izmēra piesaistes noguldījumu.”

Prēmiju un finansējuma likmes piesaistīja arbitrāžus

Saskaņā ar kriptogrāfijas kreditēšanas uzņēmuma datiem lielāko biržu jūnija termiņa prēmija otrdienas rītā otrdienas rītā sasniedza gada diapazonu no 26,78 līdz 41,92 procentiem Bābele. Sākot ar OKEx BTC Quarterly Futures, mēs esam redzējuši, ka prēmija ir pieaugusi līdz USD 160 no 70 USD.

Tā kā mazumtirgotāji un investori sāka FOMO ienākt ar lielu kredītplecu, atvasināto finanšu instrumentu biržās finansēšanas likmes kļuva trakas. Saskaņā ar apkopoto atvasināto instrumentu apmaiņas datu nodrošinātāju Bybt visas prognozētās finansējuma likmes otrdienas rītā pārsniedza 0,15 procentus.

Augstā nākotnes prēmija un augstās finansēšanas likmes pastāvīgajos mijmaiņas līgumos piesaistīja daudzus arbitrāžas tirgotājus, kuri pakāpās īsās pozīcijās, lai izmantotu cenu atšķirības..

Tehniskie rādītāji brīdināja par apvērsumu

Pēc milzīgā sūkņa 1. jūnijā vairāki tehniskie rādītāji parādīja brīdinājumus par risku.

QCP Capital uzreiz pēc sava Telegram raidījuma sūkņa norādīja, ka “mēs to redzam kā iespējamu tuvākā laika topu ar vairākiem TD maiņas signāliem spēlē – iknedēļas TD 9 (apstiprināts), ikdienas TD 13 (apstiprināts).”

TD 9/13 indikators mēdz būt precīzs uz augstākiem laika periodiem, jo ​​tam ir nepieciešamas 13 sveces, lai tās aizvērtu noteiktā struktūrā.

Iespējams izgāzt no nezināma BTC ieguves baseina

CryptoRank atklāja, ka nezināms kalnrūpniecības baseins 2. jūnijā ir pārvietojis milzīgu daudzumu BTC – kopā 4513 bitkoīnus (apmēram 45 miljoni ASV dolāru). Tāda pati aizplūde no šī ieguves baseina 20. maijā atbilda cenu kritumam 20. maijā.

Turklāt CryptoQuant savā čivināt atzīmēja, ka vaļi tikai dažas stundas pirms izgāztuves monētas pārcēla uz dažu atvasinājumu biržām..

OKEx Open Interest (OI) atklāja arī iespējamās kriptogrāfisko vaļu kustības. OI palielinājās no 640 miljoniem līgumu (1 līgums = 100 USD) līdz 810 miljoniem līgumu, kad Bitcoin cena pieauga virs 10 300 USD. Cenu kāpums pirmdienas vakarā izraisīja milzīgu īso pozīciju likvidāciju, bet OI nesamazinājās. Tas norāda, ka daži vaļi atvēra īsas pozīcijas diapazona augšdaļā, kad likvidācijas rīkojumi paaugstināja cenu.

Kāpēc pastāvīgi mijmaiņas darījumos bija tik plaša cena?

Tad otrdienas pēcpusdienā (UTC), 2. jūnijā, Bitcoin cena pēkšņi nokrita. Kamēr citi BTC pastāvīgie mijmaiņas darījumi nokritās līdz cenu līmenim tuvu 9 300 USD, BitMEX pastāvīgā cena samazinājās līdz 8 600 USD.

Datu nodrošinātājs reģistrēja -5,98 procentu starpību starp BitMEX pastāvīgajiem mijmaiņas darījumiem un Coinbase BTC cenu Šķībs. Kopā 96 miljonu ASV dolāru pozīcijas tika likvidētas BitMEX vienā stundā.

šķībs bitmex xbtusd monētu bāze btc-usdBitMEX – monētu bāzes pamats. 6/1 – 6/4. Avots: Šķībs

5. jūnija ziņojums, Arcane Research teica, ka situāciju izraisīja pārspīlētais sviras efekts, kā rezultātā lielas pozīcijas tika automātiski pārdotas, kad cena pazeminās:

“Šie pārdošanas pasūtījumi samazinājās līdz USD 8600, pirms visi tika piepildīti. Šī likvidāciju kaskāde izraisīja BitMEX novirzi 1000 USD apmērā no citām biržām. ”

Kriptogrāfijas atvasinājumu produktu menedžeris, kurš vēlas palikt anonīms, teica OKEx Insights:

“Pārāk daudz pieturas zaudējumu rīkojumu un likvidāciju iznīcināja rīkojumu grāmatas likviditāti, kā rezultātā izveidojās likvidācijas spirāle. Tikai 8600 ASV dolāru apmērā BitMEX beidzot tika izpildīti pasūtījumi. Pēc 12. marta mēs pamanījām, ka BitMEX rīkojumu grāmata nav tik dziļa kā iepriekš, taču parastās tirdzniecības dienās tā nav acīmredzama. ”

Ju Qing no SkyLine Capital komentāros OKEx Insights sacīja:

“Viena ļoti liela likvidācija varētu izraisīt daudzu mazu pozīciju izzušanu. Tas novedīs pie likviditātes aizplūšanas un atstās diagrammā garu daktu – bet tas, kāds cenu līmenis varētu izraisīt ļoti lielu likvidāciju, ir nejaušāks. “

Aplūkojot BitMEX XBTUSD likvidācijas diagrammu, mēs varam atrast pozīciju 10 miljonu ASV dolāru apmērā, kas tiek likvidēta plkst. 14:46:46 UTC, kam seko virkne likvidāciju. Šī likvidētā 10 miljonu dolāru pozīcija otrdien bija vislielākā.

bitmex xbtusd likvidācijasBitMEX XBTUSD likvidācijas. 6/1 – 6/4. Avots: Šķībs

BitMEX notiekošās likviditātes problēmas

Visi iepriekš minētie komentāri norāda uz vienu lietu: BitMEX saskārās ar likviditātes problēmu.

Pēc KriptoDiffer, trim citām galvenajām atvasināto instrumentu biržām – OKEx, Huobi un Binance – 2. jūnijā bija aptuveni tāds pats likvidācijas apjoms kā BitMEX. Tomēr pastāvīgā mijmaiņas darījuma cena šajās trīs biržās bija ļoti līdzīga aptuveni 9 300 USD apmērā.

okex bitmex huobi binance ftxLikvidācijas apjoms biržās 2. jūnijā. Avots: KriptoDiffer

Turklāt, aplūkojot vidējo pirkšanas / piedāvājuma starpību, lai 2. jūnijā tirgotu 10 miljonus ASV dolāru BitMEX pastāvīgo mijmaiņas darījumu, BitMEX likviditāte izžuva, reizinot bid-ask starpību 40 reizes – liels starpība no vidēji 0,16 procentiem līdz 6,36 procentiem par USD 10 miljonu pirkšanas pasūtījumu.

xbtusdBitMEX Perpetual Swap – daudzpakāpju cena: 10 miljoni ASV dolāru (USD). Avots: Šķībs

Saskaņā ar datu sniedzēja Skew sniegto informāciju BitMEX ikdienas tirdzniecības apjoms ievērojami samazinājās 14. martā, divas dienas pēc tam, kad Bitcoin cena kritās par 50 procentiem. Tikmēr OKEx, Huobi un Binance nākamajās dienās sāka pārspēt BitMEX ikdienas tirdzniecības apjomā.

BTK nākotnes darījumu apkopotie dienas apjomiBTC nākotnes darījumi – apkopotie ikdienas apjomi. Avots: Šķībs

Piemēram, 8. jūnijā OKEx, Huobi un Binance 24 stundu laikā tirgoja attiecīgi 3,66 miljardus USD, 3,27 miljardus USD un 2,49 miljardus USD. BitMEX tirgoja 1,92 miljardus ASV dolāru Šķībs dati. Lai gan OI BitMEX saglabājās augstā līmenī – 0,83 miljardi USD, tā 24 stundu tirdzniecības apjoms tik tikko ir ierindots trijniekā.

btc nākotnes līgumiApmaiņa ar 24 stundu BTC nākotnes apjomu pret atvērtajiem procentiem (miljardi ASV dolāru). Avots: Šķībs

BitMEX sarūkošais tirdzniecības apjoms ir saistīts ar tā slikto sniegumu ārkārtējas tirgus nestabilitātes periodos.

Notikumos no 12. līdz 13. martam Bitcoin ātrā avārija izraisīja visvairāk likvidāciju kriptogrāfisko atvasinājumu biržās. Pēc tirgus kapitalizācijas galvenā kriptonauda samazinājās no 7200 USD līdz 4000 USD. BitMEX pārtrauca tirdzniecību 25 minūtes. Tajā laikā zemākā pastāvīgo mijmaiņas darījumu cena BitMEX, Binance un OKEx bija attiecīgi 3 596 USD, 3 621 USD un 3 811 USD. BitMEX arī tirgojās par viszemāko cenu biržās.

In intervija ar Celsija tīkla dibinātāju un izpilddirektoru Cointelegraph (CEL), Alekss Mašinskis teica:

“Es domāju, ka viņi zaudēja klientus, kuri bija jālikvidē martā zibspuldzes laikā. Arī daudzās citās biržās tagad tiek piedāvāts tieši tas pats produkts, un tām ir daudz citu funkciju, kuru nav BitMEX, tāpēc BitMex ir grūtāk atjaunot klientu bāzi. ”

Šī gada sākumā BitMEX piedzīvoja vēl vienu likviditātes jautājums savā Ripple (XRP) tirdzniecības pārī. XRP / USD cena BitMEX ātri sabruka no 0,33 līdz 0,13 dolāriem – gandrīz 60 procentu kritums – ap plkst. 14:00 pēc UTC 13. februāris. Vienas minūtes laikā tas atguvās līdz 0,3277 dolāriem.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas un kripto profesionāļu sagatavotās ziņas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

97f d5f df9 01f 980 705 9bc