Kripto-cunamio pamokos

Originalus autorius :Davidas Weisbergeris

Kadangi 2018 m. Baigėsi, yra daugybė tiek prognozių, tiek „metų peržiūros“ komentarų. Šiuose straipsniuose daug rašoma apie kriptoninio cunamio paliktas nuolaužas, kur 2017 m. Kripto aukštis pasiekė meteorologinį aukštį, o 2018 m. – žiauri meškų rinka. 2017 m. Matėme pasakas apie neįtikėtiną turtą ir pasaulio pokyčių prognozes. technologijas. 2018 metais matėme tiek teigiamų, tiek neigiamų istorijų. Teigiama, kad įvaikinimas ir toliau didėja, o daugelis namų vardų paskelbė apie planus patekti į rinką. Tuo pačiu metu buvo daug pranešimų apie reguliavimo veiksmus, sukčiavimo atvejus ir, žinoma, pražūtingus investuotojų neapdairių investicijų rezultatus..

Viena iš svarbiausių pamokų, kurių turėtų išmokti pramonė, yra ta, kad daugelį neigiamų istorijų sieja priežastys, įskaitant pernelyg didelį godumą, sukčiavimą ir organizuotą manipuliavimą rinka. Daugelio dalyvių nefinansinis pagrindas padėjo sukurti kultūrą, kurioje „prižadėjimas“ buvo laikomas priimtinu, tuo tarpu tie, kurie valdo daugumą kriptografinių rinkų, turėjo mažai patirties su tokiais finansų rinkos principais kaip geriausias vykdymas ar sąžiningos ir tvarkingos rinkos. Tuo metu kripto rinka sparčiai vystėsi, nes naujos technologijos viliojimas paskatino investuotojų vaizduotę, o tai pagreitino godumo ir baimės ciklą..

2017–2018 metai daugeliu atžvilgių buvo gana panašūs į 1990-ųjų „dotcom“ burbulą. Be naujos technologijos, žadėjusios sutrikdyti daugelį pramonės šakų, ji pasižymėjo greitu pagrindinio turto kainos padidėjimu ir dar didesniu kainų judėjimu tarp mažesnio turto. Tiesą sakant, didžioji dalis elgesio ICO rinkoje labai priminė istorijas iš ne biržos (OTC) akcijų rinkos, pavyzdžiui, aprašytas filme „Volstryto vilkas“. (Šį panašumą svarbu suprasti reguliavimo institucijoms; tai, kad vertybiniai popieriai 1990-aisiais tūkstančiais atvejų neapsaugojo investuotojų, todėl būtų kvaila manyti, kad tai būtų užkirstas kelias ICO pamišimui. Sukčiavimas yra nusikaltimas ir turi būti nubaustam, tačiau tai darant nėra pagrindo užgniaužti besikuriančią pramonę)

Norėdamas visa tai apžvelgti, norėčiau pabrėžti 4 svarbias praėjusiais metais išmoktas pamokas kartu su mūsų perspektyva:

  • Pasaulio visuomenė turi labai daug investicijų į ankstyvojo etapo technologijas
  • Investuotojams lengvi pinigai yra sirenos daina
  • $$$ pritraukia oportunistus, o tai savo ruožtu pritrauks reguliavimo reakciją
  • Nereikėtų ignoruoti pagrindinių finansų rinkų principų

Panagrinėkime kiekvieną iš šių:

Yra didžiulis visuomenės poreikis investuoti į ankstyvosios stadijos technologijas: Kaip pastebėjo SEC pirmininkas Claytonas, kapitalo rinkos turi didelę problemą pritraukdamos naujas valstybines bendroves. The nuo 1997 m. į biržos sąrašus įtrauktų bendrovių skaičius sumažėjo perpus, tuo tarpu iš rizikos kapitalo ir privataus kapitalo fondų į privačias įmones smarkiai padidėjo kapitalo suma. Šis derinys veiksmingai užkirto kelią atskiriems investuotojams dalyvauti pradinio etapo investicijose akcijų rinkose. Taigi nenuostabu, kad daugelis investuotojų, pasirinkę galimybę investuoti į potencialiai vertingus „blockchain“ projektus, pasirinko galimybę. Nepaisant šiek tiek daugiau nei pagrindinių idėjų aprašymų, dažnai neturint realių verslo planų ar veiklos produktų, įmonės sugebėjo surinkti milijardus dolerių.

Tuo tarpu pasaulinis šių pasiūlymų pobūdis rodo dvigubą kardą JAV kapitalo rinkoms. Viena vertus, skaitmeninio turto rinkos struktūra žada didelį efektyvumą, kad būtų galima geriau sujungti investuotojus ir verslininkus visame pasaulyje. Kita vertus, JAV gali likti už nugaros, jei mūsų reguliatoriai bus pernelyg agresyvūs. Užuot vėl pradėjus investuoti JAV į išskirtinę rizikos kapitalo provinciją, reguliavimo institucijos ir pramonė turėtų stengtis geriau atskleisti informaciją ir taisykles, užtikrinančias investuotojų teises..

Investuotojai turėtų būti atsargūs dėl lengvų pinigų: Senas posakis sako, kad jei kažkas atrodo per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip yra … ICO rinkos sirenos daina pritraukė investuotojus, norinčius investuoti į ilgalaikes, potencialias gyvenimą keičiančias investicijas, ir tuos, kurie ieško greito sparno. . Tačiau buvo du pagrindiniai skirtumai tarp rizikos kapitalo bendrovių, kurios buvo nukreiptos į rinką pradiniame investavimo etape, ir ICO fenomeno. Pirmiausia ir svarbiausia, kad individualūs investuotojai, į kuriuos kreipiasi ICO, negalėjo atlikti išsamaus patikrinimo ar reikalauti investuotojų apsaugos, kuri suteikiama rizikos kapitalo įmonėms. (Tai iš dalies paaiškina, kodėl ICO buvo tokia populiari tarp steigėjų, norėdama surinkti pinigų). Tie steigėjai vis dėlto sugebėjo išsisukti dėl antrojo skirtumo: daugelis projektų galėjo žadėti greitą likvidumą dėl kriptografinių „mainų“ sąrašo ir žetonų prekybos. Tai labai padidino šio turto viliojimą ir padėjo sėkmingai įgyvendinti aukšto slėgio pardavimo taktiką. Anksčiau sakiau, kad tai priminė interneto burbulą, nes ICO pardavimai buvo gana panašūs į „katilinės“ ne biržos akcijų pardavėjų taktiką. Tas turtas taip pat turėjo greitą likvidumą ir rodė kainas rožiniuose lapuose, kurie dažnai rodė meteorinį kainų kilimą. Gebėjimas įrodyti, kad ankstyvieji investuotojai pasisekė, buvo pagrindinis šio turto patrauklumo komponentas. Deja, sustojus muzikai, dauguma investuotojų prarado pinigus.

Pamoka yra ta, kad ankstyvojo etapo investicijos (t. Y. Be faktinių produktų ir pajamų) turėtų būti vertinamos vienodai, nesvarbu, ar tai „vertybiniai popieriai“, ar ne. Užuot pasenusiomis taisyklėmis, kurios nesustabdo problemos, įmonės, kurios kontroliuoja tokį turtą, ir tie, kurie jį parduoda, turėtų atskleisti viską, kas svarbu pardavimui, laikytis griežtų klientų tinkamumo gairių ir griežtai laikytis taisyklių dėl sukčiavimo..

Kai bus sumokėta daug pinigų, bus sukčiauta: Tai yra gana akivaizdu, atsižvelgiant į žmogaus prigimtį, tačiau svarbu nepamiršti. Vienintelė priežastis, kodėl tai įvardijau kaip atskirą pamoką, yra priminti mums, kad neturėtume atmesti visos technologijos dėl to, kad ji pritraukė sukčių. Kiekvieną kartą, kai atsiranda technologija, kuri atrodo transformuojanti, nesvarbu, ar internetas, genetinė biotechnologija, energijos proveržiai ar blokų grandinė, ji pritraukia teisėtų firmų ir aferistų derinį. Gaila, kad taip nutinka ir kurį laiką gadina visą pramonę, tačiau atrodo, kad tai taip pat neišvengiama.

Kai sukčiavimas taps siautėjęs, reguliavimo institucijos imsis veiksmų: Kaip tikra diena seka naktį, kai žmonės yra apgauti, reguliuotojai stengsis ką nors padaryti, kad ateityje taip neatsitiktų. Kartais taisyklės turi prasmę, o kartais – ne, todėl teisėtų pramonės šakų raktas yra darbas su reguliavimo institucijomis, o ne prieštaravimas & reikšti nepasitenkinimą. Nors tai nėra panacėja, geriausias žingsnis paprastai yra tam tikra pramonės bendradarbiavimo ir savireguliacijos forma. Geros naujienos yra tai, kas, atrodo, vyksta su kriptografija.

Finansų rinkos vystėsi dėl svarbių priežasčių, ir kriptografinės rinkos turėtų jas apimti: Visos neigiamos istorijos įvyko dėl to, kad dauguma ankstyvųjų įsisavinančiųjų ir technologų, kurie paskatino šifravimo naujoves, turėjo mažai žinių apie finansų rinkų veikimą IR turi pagrindinių įsitikinimų, kurie prieštarauja pagrindiniams nusistovėjusiems investuotojų apsaugos, kainų atradimo ir geriausio vykdymo principams..

Investuotojų apsauga – Šiuolaikinės finansų rinkos vystėsi taikydamos taisykles, kurios bando užtikrinti, kad rinkos būtų sąžiningos ir kad investuotojai būtų apsaugoti nuo nesąžiningų bandymų jomis pasinaudoti. Jos apima kliento tinkamumo taisykles iki privalomos finansinės informacijos, iki rinkos struktūros taisyklių, užtikrinančių sąžiningą prieigą. Tačiau šifravimo srityje yra daug emitentų ir rinkos modelių, kurie specialiai ignoruoja šiuos principus. Tai atspindi emitentai ir jų patarėjai, kurie siekia „neskiepančio kapitalo“, tačiau įspėjimo ištuštinimo koncepcija eina toliau. Yra mainų, kurie yra sąmoningai nežino apie manipuliacijas, vykstančias jų rinkoje, ir kiti, kurių darbuotojai buvo apkaltinti bendrininkavę tokioje veiklojeities. Kiti viešai pareiškė, kad manipuliacija nėra jų rūpestis. Be to, SEC aiškiai nurodė, kad šios padėties ištaisymas ir atitikties kultūros nustatymas yra būtina sąlyga, kad jie patvirtintų „Bitcoin ETF“. Visa tai pasakius, institucijos paprastai vengia rinkų, kurios, jų manymu, yra suklastotos, ir vienintelis būdas įtikinti rinkas teisingomis yra aiškus taisyklių rinkinys.

Kainos atradimas / geriausias vykdymas – Šiuolaikinės finansų rinkos remiasi prielaida, kad visi dalyviai žino turto kainą ir kad tokios kainos nustatomos gana skaidriai. Todėl kainų atradimas yra pagrindinis rinkų tikslas, o geriausio įvykdymo koncepcija (tai reiškia, kad klientai turėtų realiai tikėtis gauti geriausią kainą, kai prekiauja), kad investuotojai galėtų pasitikėti rinkomis. Tačiau norint kuo labiau atrasti kainas, reikia, kad klientų užsakymai sąveikautų arba bent jau turėtų informacijos apie kainas kitose rinkose. Tačiau kriptografijos rinkos yra suskaidytos specialiai. Dominuojančios biržos nepaiso kitur prieinamų kainų, o tarpusavio rinkos kuriamos be konsoliduotos kainodaros. Tuo tarpu populiariose šifravimo svetainėse dažnai neteisingai nurodomos kainos, nes vidutiniškai apskaičiuojamos kainos iš jurisdikcijų, prekiaujančių priemoka arba kainomis, pagrįstomis skirtingomis finansavimo valiutomis. Todėl reikalingi konsoliduoti kainų kanalai, pvz., „CoinRoutes“, visuotiniai ir patikimi.

Apibendrinant galima pasakyti, kad per pastaruosius dvejus metus kriptografinių rinkų perteklius turėtų būti pažadinimas pramonei ir reguliuotojams, bandantiems ją reformuoti. Kripto rinkos reikalauja suprasti, kaip veikia finansų rinkos, ir įtraukti technologijas bei taisykles, apsaugančias investuotojus, tuo pačiu gerinant rinkos vientisumą. Atsižvelgiant į skaitmeninio turto galimybes tobulinti bankų sistemą ir kapitalo rinkas, leidžiančias verslininkams visame pasaulyje prisijungti prie kapitalo, tai turėtų būti gyvybiškai svarbus žingsnis į priekį.

Perspausdinta iš: https://medium.com/@daveweisberger_91857/lessons-from-the-crypto-tsunami-1dfe0ba8cedf

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me