Kaut arī XRP parāda dzīvības pazīmes un saglabājas ETH pieprasījums, Bitcoin ir virs 12 000 ASV dolāriem pirms korekcijas un atkopšanas – Market Watch Weekly

Tirgus vērošanas nedēļa

Bitcoin (BTC) pagājušajā nedēļā ir braucis ar amerikāņu kalniņiem. Laikā no pagājušās pirmdienas līdz svētdienas pulksten 4:00 pēc UTC Bitcoin cena pieauga no $ 9,900 līdz $ 12,100 un uzstādīja jaunu maksimumu šim gadam. Tomēr tirgus pēc tam strauji pagriezās uz sliktāko pusi, un Bitcoin nokrita tik zemu, cik USD 10 422 – liecinot par 12% samazināšanos pusstundas laikā, kā norādīts OKEx Spot cenā. Kopš tā laika vadošā digitālā valūta ir nedaudz atjaunojusies, taču šī nesenā cenu darbība ir nepieciešama turpmāka analīze.

Stundas laikā pēc svētdienas avārijas, vairāk nekā 1,1 miljards USD tika likvidētas pozīcijas visā tirgū, galvenokārt Bitcoin un Ether. Tas iezīmēja lielāko likvidāciju kopš 12. marta, kas norāda, ka tirgotājiem ar garām pozīcijām bija pārāk liels kredītplecs. Šīs ārkārtējās cenu kustības arī noveda pie nenormālas cenas dažās biržās. Tomēr OKEx visā cenu darbībā darbojās nevainojami. Turklāt vienas dienas tirdzniecības diapazons 1500 ASV dolāru apmērā ir novedis pie vēl viena Bitcoin īstermiņa svārstību pieauguma, atgriežoties maija vidū līdz 11,61%.

Bitcoin 7D svārstīgums (BVOL7D). Avots: TradingViewBitcoin 7D svārstīgums (BVOL7D). Avots: TradingView

Neskatoties uz svētdienas lielo kritumu, Bitcoin atguvās līdz 11 100 USD, katru nedēļu noslēdzot + 11,67%. Turklāt pasaules lielākais kriptogrāfijas aktīvs jūlijā pieauga par 24% un sasniedza gada peļņu līdz 60%.

Runājot par lielo kapitalizāciju saturošajiem altkoīniem, labākais rādītājs pagājušajā nedēļā bija XRP, palielinoties par 37,21%. XRP ieguva astoņu dienu pozitīvu tirdzniecības sesiju un sasniedza 50% nedēļas atdevi pirms lielā krituma.

Savukārt pagājušās nedēļas impulsa ģenerators Ēteris (ETH) svētdienas agrā stundā 30 minūtes pieauga virs 415 USD, kas ir jauns augstākais līmenis, kas nav redzams kopš 2018. gada augusta. Tad tas noslīdēja līdz 327,8 USD, samazinot vairāk nekā par 20% . Bet sekojošais ātrais atsitiens arī ļāva Ethereum monētai gūt 20.34% nedēļas pieaugumu.

Litecoin (LTC) nedēļas ienesīgums bija 18,29%, savukārt BTC dakšas Bitcoin Cash (BCH) dakša un tai sekojošā dakša Bitcoin SV (BSV) cena pieauga par aptuveni 15%. Cardano Ada (ADA) tomēr zaudēja impulsu pēc jaunākās Shelley jaunināšanas pabeigšanas, pagājušajā nedēļā samazinoties par 7.24%.

Nedēļas atdeve galvenajām kriptovalūtām 7 / 27–8 / 2. Avots: TradingViewNedēļas atdeve galvenajām kriptovalūtām 7 / 27–8 / 2. Avots: TradingView

Decentralizētajā finanšu nozarē tirgus joprojām ir karsts. Vairāki DeFi projekti pagājušajā nedēļā ir palielinājušies par vairāk nekā 40%. Starp tiem, yearn.finance cena joprojām ir stabila, pārsniedzot 4000 USD. Un Bancor (BNT) V2 versija sāka darboties 1. augustā ar pirmo tirdzniecības pāri LINK / BNT.

DeFi ieviešanas pieaugums var izraisīt pieprasījumu pēc Etera, kas savukārt var palielināt ETH cenu un kopējo kriptonauda tirgus entuziasmu. Pēc DeFiPulse, DeFi bloķētā kopējā vērtība pirmo reizi pārsniedza 4 miljardus ASV dolāru, un rādītājs kopš gada sākuma ir pieaudzis par aptuveni 800%.

Kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeFiPulseKopējā vērtība, kas bloķēta DeFi. Avots: DeFiPulse

Tehniskā analīze

BTC nedēļas diagrammā pagājušās nedēļas svečtura korpuss joprojām nav pārkāpis augstākos rādītājus no pagājušā gada augusta. Pēc straujā augstākā līmeņa sasniegšanas USD 12 000 zonā cena strauji kritās, kas liecina par spēcīgu pretestību un pārdošanas spiedienu šajā līmenī.

Lai gan kopējais bullish modelis nav skaidri iznīcināts, un joprojām ir ievērojams 10 700 USD galvenais atbalsta līmenis, īstermiņā mēs varam redzēt zināmu spiedienu uz leju.

OKEx BTC Spot Price 1W diagramma - 8/3. Avots: OKEx, TradingView OKEx BTC Spot Price 1W diagramma – 8/3. Avots: OKEx, TradingView

Salīdzinājumam, ETH ir kļuvis spēcīgāks. ETH / BTC pēdējā laikā ir sasniedzis gada augstāko līmeni, pateicoties spēcīgajam pieprasījumam. Viena mēneša korelācija starp abām ir arī zemāka, līdz 53%, kas ir krietni zem 79% rādītāja pirms mēneša.

Tā kā DeFi projekti paver vairāk iespēju, pastāv liela iespēja, ka pašreizējais impulss turpinās virzīt pieprasījumu pēc ETH.

Ētera cena% no Bitcoin cenas. Avots: šķībsĒtera cena% no Bitcoin cenas. Avots: šķībs

Skatoties uz priekšu šonedēļ

Makro aktuālie notikumi, kas ietekmē tirgus virzību šonedēļ, joprojām ir ASV un Ķīnas attiecības un koronavīrusa uzliesmojumu skaits. Piektdien publicējamais ar lauksaimniecību nesaistīto algu saraksts var izraisīt īstermiņa tirgus satricinājumus.

Kriptogrāfijas telpā TRIS Uniswap (TRX) tiks palaists 17. augustā, un QTUM sāks savu cieto dakšiņu un mietiņu līdz augusta beigām.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me