Bitcoin kritiena likme, visticamāk, samazināsies un cena saskarsies ar īslaicīgu spiedienu uz pusi: analīze

Divas galvenās monētas, kuru pamatā bija Bitcoin (BTC) tīkls, pagājušajā nedēļā pabeidza savu bloku atlīdzības samazināšanu. Pēc OKLink dati, Bitcoin Cash (BCH) – cieta Bitcoin dakša – 8. aprīlī plkst. 12:20 UTC sasniedza bloka augstumu 630 000 un izraisīja uz pusi samazinošu notikumu, kas samazināja tīkla ieguves atlīdzību no 12,5 BCH līdz 6,25 BCH par katru izrakto bloku.

Bitcoin SV (BSV) – cietā Bitcoin Cash dakša – uz pusi samazināšanās notika īsu brīdi pēc BCH vienu mēnesi pirms Bitcoin. 10. aprīlī 00:48 UTC, BSV pabeigta tās 50 procentu bloķētās atlīdzības samazināšanas pasākums.

Pēc pusēm samazināts hash likmes kritums

Dati no Bitinfocharts.com rāda, ka gan BCH, gan BSV piedzīvoja ievērojamu pieredzi hash likme – kriptogrāfijas ieguves ierīču ātrums – ienirt nākamajā dienā pēc to pazemināšanas. BCH hash likme samazinājās par aptuveni 50 procentiem, no 3.58EH / S līdz 1.85EH / S, un BSV samazinājās par 70 procentiem no 3.01EH / S līdz 0.92EH / S.

BCH vs BSV hash rate vēsturiskā diagramma. Avots: bitinfocharts.com & OKEx

Ieniršana tika sadalīta divās daļās. Pirmkārt, BCH hash rate zaudēja zaudējumus pēc tā samazināšanās uz pusi 8. aprīlī, savukārt BSV hash rate pieauga. Otrkārt, pēc BSV uz pusi samazināšanās 10. aprīlī BSV jaukšanas ātrums ievērojami samazinājās, un daļa no šī tīkla skaitļošanas jaudas ieplūda BTC.

Šī parādība ir izskaidrojama ar to, ka pēc pusi samazinot monētu cenas un kalnrūpniecības fiksētās izmaksas, kalnraču ienākumi samazinās gandrīz uz pusi. Tas nozīmē, ka ķēžu turpināšana uz pusēm būs mazāk rentabla. Jo augstāks jaukšanas koeficients, jo intensīvāka ir kalnrūpniecības konkurence un otrādi.

Strauja jaukšanas līmeņa pazemināšanās norāda, ka daudzi kalnrači ir slēguši kalnrūpniecības platformas vai pārvietojuši savu varu uz citām monētām.

OKEx analītiķi iepriekšējā Market Watch Weekly rakstā prognozēja šo situāciju, norādot, ka “plaisā starp zemākajām cenām redzēsim, ka daudzi kalnrači migrē uz BTC tīklu, lai ienesīgāk raktuvēs, liekot tīkla hashrate pieaugt un vidējās izmaksas kalnrūpniecība dārgāka. ”

Pašreizējais BTC jaukšanas līmenis agresīvi pieauga līdz 119EH / S, sākot ar 14. aprīli, kas ir aptuveni par 20 procentiem vairāk nekā BSV pusi samazinošās dienas (10. aprīļa) dati par Bitcinforcharts.com datiem. Turklāt BTC ķēde tagad kontrolē vairāk nekā 95 procentus no hash likmes sadalījuma starp visām trim blokķēdēm, saskaņā ar datiem no Monētu deja.

BTC maiņas kursa vēsturiskā diagramma. Avots: bitinfocharts.com

Pēdējā ievērojamā skaitļošanas jaudas kauja kriptogrāfijā bija 2018. gada beigās, kad BCH bija grūti izveidota un BSV izveidots. Toreiz hash karš starp BCH un BSV gandrīz noveda pie raktuvēm nāves spirāle Bitcoin, jo abas dakšu ķēdes izsūca skaitļošanas jaudu no Bitcoin tīkla. Šis laiks bija arī Bitcoin cenas augšupējais periods, kad tas sasniedza aptuveni 3800 USD. 

Cenas atbilst maiņas kursa izmaiņām

Cenu pusē visas trīs monētu cenu izgāztuves sakrita ar BSV pusi samazināšanās beigām. Bitcoin samazinājās par aptuveni 7 procentiem 24 stundu laikā pēc BSV samazināšanās uz pusi, pats BSV tajā pašā periodā samazinājās pat par 15 procentiem, un BCH samazinājās aptuveni par 10 procentiem.

No otras puses, gan BCH, gan BSV septiņās dienās piedzīvoja strauju kāpumu, kas bija līdz viņu sliktākajam līmenim. BCH septiņās dienās kopumā palielinājās par gandrīz 20 procentiem, un BSV tajā pašā periodā pulcējās vairāk nekā par 30 procentiem. Tajā nedēļā BTC pieauga tikai par 10 procentiem.

BCH vs BSV vs BTC 1H diagramma. Avots: TradingView

Bitcoin cena samazinās uz pusi

Pagājušās nedēļas uz pusi samazinošos notikumus var uzskatīt par Bitcoin gaidāmās uz pusi samazināšanas simulācijām maijā. BSV cena sasniedza maksimumu aptuveni divus mēnešus pirms uz pusi, un BCH sasniedza maksimumu tajā pašā laika posmā.

Pamatojoties uz šo modeli, saprātīga prognoze būtu tāda, ka BTC vai nu jau ir sasniedzis neseno maksimumu februāra vidū – kad monēta tirgojās virs 10 000 USD -, vai arī sāks jaunu bullish tendenci divas nedēļas pirms tās uz pusi. Pēc tā samazināšanas uz pusi Bitcoin visticamāk samazināsies, un cena būs zem spiediena.

BCH vs BSV vs BTC 1D diagramma. Avots: TradingView

Ko saka citi analītiķi

Datu analīzes un izlūkošanas firmas Xangle pētnieki atzīmēja a Ziņot publicēts 9. aprīlī, ka, neraugoties uz lielo cenu un jaukšanas likmes pieaugumu BTC ir bijuši liecinieki pēc katras pusītes, viņi brīdina, ka trešā puse varētu būt atšķirīga. Ziņojumā arī atzīmēts, ka ogļrači bija “visvairāk ietekmēti” no visiem iesaistītajiem tirgus dalībniekiem BTCPusi.

Bet daži kalnrači ir optimistiskāki. Saskaņā ar citu pētījumu ziņojums ko 7. aprīlī publicēja kalnrūpniecības operācija Genesis Mining, vairāk nekā puse aptaujas respondentu domā, ka pēc atlīdzības samazināšanas BTC cena pieaugs.

Citi kriptogrāfiskās kopienas analītiķi to ir izdarījuši apšaubīja neatkarīgi no tā, vai gaidāmās uz pusi samazināšanas ietekme jau ir noteikta. Citi – ilgtermiņā skatoties uz tendencēm, kas sekoja Bitcoin iepriekšējām pazeminājumiem – ir netieši ka šī kriptonauda kādu laiku sasniegs jaunu visu laiku augstāko cenu pēc pusi.

Atruna: Šo materiālu nevajadzētu uzskatīt par pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai, un tas nav jāinterpretē kā ieteikums iesaistīties ieguldījumu darījumos. Digitālo aktīvu tirdzniecība ietver ievērojamu risku un var izraisīt ieguldītā kapitāla zaudēšanu. Jums jāpārliecinās, ka pilnībā izprotat saistīto risku, kā arī jāņem vērā jūsu pieredzes līmenis, ieguldījumu mērķi un, ja nepieciešams, jāmeklē neatkarīga finanšu konsultācija.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me