AMA kopsavilkums: vēlreiz apmeklējiet DeFi ar Compound

21. maijā mēs nebijām sajūsmā par Calvin Liu no Compound for Ask-Me-Anything (AMA) diskusiju par dažādiem jautājumiem, tostarp par DeFi galvenajiem ieguvumiem un galvenajiem šķēršļiem, kas padara DeFi projektu kvalitatīvu un kā darbojas Compound protokols.

Compound ir algoritms, autonoms procentu likmju protokols, kas izstrādāts izstrādātājiem, lai atvērtu atvērto finanšu lietojumu visumu. Kalvins kā stratēģijas vadošais uzņēmums Compound vada visas uzņēmējdarbības attīstības un izaugsmes iniciatīvas.

Pēc neilga Kalvina iepazīšanās šī AMA ir sadalīta divās daļās, pēc tam viņam tika lūgts dalīties ar savu viedokli par DeFi un tā nākotni, kam sekoja neticami kaislīga tiešraide Q&A mūsu grupā.

Ievads

Coco @ OKex: Ikviens, lūdzu, laipni lūdzam apvienoto stratēģijas vadītāju Kalvinu Liu!

Kalvins Liu: Sveiki visiem, prieks būt šeit, paldies, ka uzaicinājāt mani.

Coco @ OKEx: Mēs jūtamies lieliski, ka šodien jūs esat AMA. Tātad, pirms mēs to iesitām ar AMA. Vai jūs varētu pastāstīt mums nedaudz vairāk par sevi? Un kā jūs ķērāties pie kriptogrāfijas nozares?

Kalvins Liu: Es priecājos par jūsu jautājumiem! Jā, protams. Es esmu stratēģijas vadošais uzņēmums Compound. Esmu bijis tur 2,5 gadus, kopš uzņēmuma dibināšanas. Es strādāju ar visu, kas saistīts ar uzņēmējdarbību: līdzekļu piesaisti, operācijas, izaugsmi un adopciju. Es dzīvoju Sanfrancisko, Kalifornijā, kur atrodas mūsu uzņēmums. Kriptogrāfijā es pirmo reizi nokļuvu 2013. gada beigās; Es strādāju konsultāciju firmā, kurai bija klienti, tostarp Coinbase, Ripple, Kraken, Bitstamp, Gemini Sanfrancisko, un viņi mani iepazīstināja ar Bitcoin. Es nopirku mazliet, bet līdz 2016. gada beigām nebiju ārkārtīgi aktīvs kriptogrāfijas nozarē.

Coco @ OKEx: Oho, lieliski zināt, ka arī tu esi agrākais kriptogrāfijas lietotājs.

Kalvins Liu: jā, un es, iespējams, būšu kriptogrāfijā visu savu karjeru.

1. daļa: Twitter Q&A

1. Coco @ OKex: Mēs esam sagatavojuši 10 jautājumus arī no Twitter lietotājiem. Sāksim ar šo: "Kādas ir DeFi galvenās priekšrocības?" autors @ SPADE_1

Kalvins Liu: Paldies, ka nosūtījāt jautājumus visiem! DeFi ir daudz priekšrocību, taču es koncentrēšos uz trim galvenajiem ieguvumiem, kas to atšķir no tradicionālajām finansēm:

1 – DeFi ir pilnīgi atvērta piekļuve. Jums nav nepieciešams konts, jums nav jāreģistrējas; lielākajai daļai šo DeFi produktu ikviens var tiem piekļūt, kamēr vien viņiem ir piekļuve Ethereum blokķēdei. Tas ļoti atšķiras no tradicionālajām bankām, kur ir ļoti grūti piekļūt dažāda veida finanšu iespējām – piemēram, padomājiet, cik daudz pūļu nepieciešams, lai saņemtu aizdevumu no savas bankas!

2 – Darījumi ir caurspīdīgi. Varat apskatīt aktivitāti, kas notiek projektā, vienkārši aplūkojot ķēdes datus. Tas ir ārkārtīgi spēcīgi; lielākajā daļā tradicionālo finanšu produktu jums nav ne jausmas, kas notiek ar jūsu naudu.

3 – DeFi ir programmējams; to var viegli integrēt citās sistēmās. Ideālā gadījumā tā ir vienkārši programmatūra, kas nepaļaujas uz cilvēkiem. Tas nozīmē, ka jebkurā laikā varat piekļūt viņiem tāpat kā programmatūrai – izmantojot tālruni vai klēpjdatoru. Jums nekad nav jāapmeklē banka, jāaizpilda veidlapas, jāvienojas par līgumiem vai jāzvana klientu atbalsta dienestam.

Es domāju, ka tie ir 3 no vissvarīgākajiem ieguvumiem.

2. Coco @ OKex: Lieliski zināt, ka Defi ir pieejamāks salīdzinājumā ar tradicionālo banku. Šeit ir @ Yoosinoona jautājums Nr. 2: "Jūs esat eksperts, vai varat domāt par iesācēju kriptovalūtā, kādi ir šķēršļi piekļuvei Defi?"

Kalvins Liu: Diemžēl šodien vēl nav ļoti viegli sākt lietot DeFi, taču ar katru dienu tas kļūst arvien vieglāk! Apsveriet DeFi stāvokli pirms gada – tas tik tikko pastāvēja! Pirmkārt, jums ir jāatrod apmaiņa, kas ļauj iemaksāt fiat naudu no jūsu bankas konta un konvertēt to uz Ether (Ethereum). Pēc tam jūs varat izmantot Ethereum maku, piemēram, MetaMask vai Ledger, un piegādāt to ar Ether. Visbeidzot, jums jāapmeklē katra DeFi projekta vietne (Compound ir https://compound.finance) un jāiemācās izmantot šo lietojumprogrammu.

Mēs ceram, ka nākotnē vairāk lietojumprogrammu un apmaiņu, piemēram, OKEx, integrēs tādus projektus kā Compound, lai lietotājiem būtu vieglāk piekļūt DeFi projektiem. Lietojot OKEx, galu galā būtu iespējams deponēt kriptogrāfiju savā OKEx makā un noklikšķināt uz vienas pogas, lai nopelnītu procentus no Compound no sava OKEx maka..

3. Coco @ OKex: Lieliski to zināt. Tas ir iespaidīgs, lai nopelnītu pasīvos ienākumus. 3. jautājums, ko uzdeva @ cody123: "Pieaugot pieprasījumam pēc DeFi produktiem un projektiem pēc DeFi, Tātad, kā noteikt kvalitatīvus projektus un kas dod priekšrocības tirgum?"

Kalvins Liu: Ak jā, tas ir aizraujoši. Ir vissvarīgākais, kas jāatceras, ir koncentrēties uz komandas kvalitāti un saprast, cik viņi ir apņēmušies saglabāt jūsu līdzekļus drošībā. re tik daudz jaunu projektu tagad katru dienu! Tiešām patiešām eksplodē ar iespēju. Kopš 1. savienojuma dienas fondu drošība vienmēr ir bijusi mūsu prioritāte. Mums ir bijuši 12 drošības auditi, un, ja kāds atklāj kļūdu, mums ir 150 000 ASV dolāru bug bounty. Mums NEKAD nav bijis, ka viens lietotājs būtu zaudējis līdzekļus – 100% gadījumu līdzekļi ir droši. Es domāju, ka uzticība drošībai ir labākais veids, kā identificēt spēcīgu projektu. Tas nozīmē, ka viņi patiešām rūpējas par saviem lietotājiem, un tas nozīmē, ka viņi ir ļoti domājuši par to, ko viņi būvē, tāpēc tas var būt drošs.

4. Coco @ OKex: Lieliski, šķiet, ka savienojums patiešām pielika daudz pūļu, lai aizsargātu lietotāju drošību. "Kas traucēs Defi attīstīties un kādus šķēršļus to var pārvarēt? Kur jūs redzat Defi nākotni pēc 20 gadiem?" 4. jautājums, ko uzdeva @ SPADE_1

Kalvins Liu: Lielisks jautājums. Mēs patiešām esam tikko sākuši darbu ar DeFi. Pirms diviem gadiem tā būtībā neeksistēja. Pirms gada Compound, iespējams, bija viens no 5 projektiem. Tagad DeFi ir līdzīgi 100 projekti. Tas ir fantastiski. Vissvarīgākās lietas, kas mums nepieciešamas, ir pat VAIRĀK projekti (un izstrādātāji / inženieri), un mums ir nepieciešama arī lielāka investoru interese par telpu. Cerams, ka līdz nākamajam gadam būs 1000 DeFi projekti. Katrs jauns projekts padara visu DeFi nozari interesantāku un noderīgāku. Turklāt, pieaugot Ethereum un citu kriptogrāfijas aktīvu cenai, būs lielāka interese par DeFi iespējām, tāpēc es ceru, ka arī tirgus ir spēcīgs. Pēc 20 gadiem es domāju, ka DeFi var būt daļa no katras jūsu viedtālruņa finanšu lietojumprogrammas. Tā var būt ikdienas sastāvdaļa. Mēs esam runājuši ar milzīgām globālām bankām par DeFi. Kādu dienu arī viņi to pieņems. tas prasīs laiku!

5. Coco @ OKex: Tagad mēs zinām, ka savienojums ir viens no DeFi nozares pionieriem. Mūsu jautājums Nr. 5 ir "Kā darbojas saliktais protokols?" autors @ SPADE_1

Kalvins Liu: Speids uzdeva labus jautājumus. Visvieglāk, lai saprastu, kā darbojas Compound, apmeklējiet mūsu emuāru vai mūsu dokumentāciju. Mūsu emuāru varat atrast vietnē Medium, un mūsu vietne ir compos.finance. Bet es arī šeit paskaidrošu. Savienojums ļauj lietotājiem piegādāt kriptogrāfiju, lai nopelnītu procentus. Jūs varat nopelnīt procentus jebkurā laika periodā – 15 sekundes, 15 minūtes, cik ilgi vien vēlaties – un pēc tam varat izņemt savus līdzekļus un procentus. Compound arī ļauj lietotājiem aizņemties kriptogrāfiju. Ja aizņēmējs piegādā nodrošinājumu Compound, viņi var uzreiz aizņemties kriptogrupu no Compound, kad vien vēlas, neatkarīgi no vēlamā laika. Tātad Compound ir ļoti elastīga platforma procentu iegūšanai par kriptogrāfiju vai tā aizņemšanos – tā šodien atbalsta ETH, WBTC, DAI, USDC, USDT, REP, ZRX, REP un nākotnē atbalstīs vēl daudz citu. Piegādātāji ievieto kriptogrāfiju a "likviditātes fonds" un aizņēmēji aizņemas no "likviditātes fonds" – tas nav "peer to peer".

6. Coco @ OKex: Lieliski zināt salikto adopcijas elastību. Jautājums Nr.6 ir "MakerDao platforma izdod DAI. Tagad ar Compound Finance ir a "cToken" kas izsniedz cUSDC. Kā tas darbojas?" autors: @Ferlee

Kalvins Liu: Ak jā. tas nedaudz padziļinās, kā darbojas savienojums. Piegādājot aktīvus savienojumam Compound, Compound sniedz jums atpakaļ noteiktu cToken. Piemēram, ja jūs piegādājat ēteri, savienojums dod jums ēteru. CEther ir žetons, kuru jebkurā laikā var apmainīt pret Ether, ieskaitot jūsu nopelnītos procentus. Jūs varat domāt par to kā “pretenzijas kvīti”, kuru jebkurā laikā varat ņemt atpakaļ uz Compound, lai atgūtu savu ēteri. Izņemot to, ka tas ir arī marķieris, kuru varat pārsūtīt vai tirgot noteiktās biržās.

7. Coco @ OKex: Tas ir forši. Jautājums Nr.7: "Vai jūs redzat vairāk iespēju, nodrošinot USD ar ķīlu, nekā likt jebkuru monētu?" autors @ agu3000

Kalvins Liu: Jā, šobrīd tas ir vispievilcīgākais variants, ja vēlaties tikai nopelnīt procentus. Šodien galvenais aizņēmumu izmantošanas gadījums kriptovalūtu tirgū faktiski ir nopirkt vairāk kriptogrāfijas! Lai iegūtu lielāku sviru un iedarbību uz kriptogrāfiju. Tāpēc lielākā daļa cilvēku vēlas aizņemties stabilos dolārus (ar nodrošinājumu USD) un pēc tam tirgot tos pret BTC, ETH vai jebkuru citu aktīvu biržās, piemēram, OKEx. Tas nozīmē, ka procentu likme stablecoins piegādātājiem parasti ir augstāka nekā procentu likme citām monētām. Visi vēlas aizņemties stablīnus; ļoti maz cilvēku vēlas aizņemties citas kriptogrāfijas valūtas. Tātad, jā, šajā gadījumā procentu likme aizņemoties stabilizēnus (nodrošināti USD) parasti ir augstāka nekā procentu likme citām kriptovalūtām.

8. Coco @ OKex: Labi. Daudzus grupas ieguldītājus varētu interesēt šāds jautājums: "Kāda ir saliktā marķiera loma saliktā projekta ekosistēmā?" autors @typhucrypto

Kalvins Liu: Jā, šī ir milzīga iniciatīva, kuru mēs nācām klajā tuvākajā nākotnē. Turpmākajās nedēļās / mēnešos COMP marķieris tiks izplatīts sabiedrībai – galvenokārt Compound lietotājiem. Tas ir pārvaldības marķieris, un to var izmantot, lai ierosinātu izmaiņas saliktajā protokolā, piemēram, kādas būtu procentu likmes katram tirgum vai kādi tirgi būtu jāpievieno protokolam. To var arī izmantot, lai balsotu par šiem priekšlikumiem un tos ieviestu Compound sistēmā. Sīkāka informācija tiks parādīta pēc dažām nedēļām / mēnešiem. Bet nākotnē visi, kas lieto Compound, saņems COMP!

9. Coco @ OKex: Lieliski zināt, ka COMP tiks izmantots decentralizētas pārvaldības mērķiem. "Mēs visi zinām, ka DEFI ir izcils papildinājums, taču viņu drošības pārkāpumi pagātnē rada uzacis. Kā jūs plānojat stiprināt drošību, ņemot vērā jūsu integrāciju ar DEFI?" Apšaubīja @Papiboulder

Kalvins Liu: Jā, kā minēts iepriekš, drošība ir mūsu galvenā uzmanība kopš Compound sākuma un tā būs vienmēr. Mēs turpināsim regulāri veikt kodu drošības auditus (mēs tos esam veikuši, izmantojot Trail of Bits, Certora, Open Zeppllin), un turpināsim stresa testus, ko veic pētnieki par savienojuma ekonomisko drošību (mums tos ir licis Gauntlet Tīkli). Jāatzīmē viena lieta, ka savienojums faktiski ir diezgan vienkāršs; jūs varat piegādāt kriptogrāfiju, izņemt kriptogrāfiju, aizņemties kriptogrāfiju vai atmaksāt kriptogrāfiju. Sistēma nav sarežģīta. Daudzas no sistēmām, kurās ir bijušas kļūdas vai drošības pārkāpumi, ir daudz sarežģītākas, un tām ir daudz vairāk funkciju nekā Compound. Vienkāršība palīdz drošībā. Kā jau teicu, Compound vienmēr ir bijis 100% drošs – neviens lietotājs nekad nav zaudējis naudu kļūdas dēļ sistēmā. Savienojums vienmēr ir strādājis 100%, kā paredzēts – droši!

10. Coco @ OKex: Visbeidzot, mūsu pēdējais jautājums 1. daļā: "Kur vēl es varu piekļūt Compound protokolam?" apšaubīja @oidiotso

Kalvins Liu: Ak jā, lūdzu, izmēģiniet Compound! Varat izmēģināt ar 1 USD, varat izmēģināt 10 USD vai 10 miljonus USD, lai to izmēģinātu, nepieciešamas tikai dažas minūtes. Mūsu vietne ir https://compound.finance. Mūsu lietojumprogrammu varat izmantot vietnē https://app.compound.finance. Varat arī izmēģināt Compound, izmantojot tādas lietojumprogrammas kā Dharma vai Argent (mobilās lietojumprogrammas). Visbeidzot, jūs varat arī izveidot savu lietojumprogrammu – iepazīstieties ar mūsu izstrādātāja dokumentāciju vietnē https://compound.finance/docs un nosūtiet man e-pastu, ja vēlaties izveidot savienojumu: [email protected] ([email protected])

2. daļa: Live Q&A

1. jautājums: Tokenizācijas stratēģijā, kas ieviesta jūsu izmantotajā Compount projektā "cTokens" kas ļauj palielināt katra noguldītāja atlikumu! Vai jūs varat sīkāk izskaidrot, kā cTokens strādā, lai tas būtu iespējams, un kādu lomu viņi spēlē interešu plūsmā?

Kalvins Liu: Kad jūs piegādājat kriptogrāfiju, teiksim USDT uz Compound, jūs saņemsit atpakaļ cUSDT, citu marķieri. Compound ļauj jebkurā laikā tirgot cUSDT pret USDT. Tas izseko cUSDT: USDT maiņas kursu ik pēc 15 sekundēm. CUSDT maiņas kurss: USDT palielinās, pamatojoties uz to, cik lielu interesi USDT nopelna savienojumā. Pieņemsim, ka jūs piegādājāt 100 USDT un jūs atgriezāt 50 cUSDT. Maiņas kurss ir 2 USDT par 1 cUSDT. Pieņemsim, ka jūsu USDT nopelnīja 10% procentus un tagad ir vērts 110 USDT. Jums joprojām ir tikai 50 cUSDT. Bet tagad valūtas kurss ir 2,2 USDT par 1 cUSDT. Savienojums izseko šo valūtas kursu, tāpēc gadu vēlāk jūs varat tirgot 1 cUSDT par 2,2 USDT, nevis tikai 2 – tas pieaug līdz ar procentu likmi.

2. jautājums: Kādas ir saliktās platformas izmaksas aizņēmējiem un ātrajiem kredītiem? Vai jūs varat izskaidrot savu pakalpojumu maksas struktūru?

Kalvins Liu: Tiek iekasēti 10% no procentiem, kurus maksā aizņēmēji "Rezerves" kas darbojas kā apdrošināšanas fonds visiem Compound lietotājiem. Bez tam nav jāmaksā – to var izmantot bez maksas, uz kura balstīties. Mums šodien nav publiski izziņota biznesa modeļa. Mūsu mērķis ir padarīt protokolu pēc iespējas plašāku un populārāku. Nākotnē mēs, iespējams, plānojam veidot jaunus uzņēmumus virs protokola, taču šobrīd mēs koncentrējamies tikai uz to, lai šī pamattehnoloģija būtu veiksmīga.

3. jautājums: Kādas cenu plūsmas / orākulus jūs izmantojat? Vai esat apmierināts ar viņiem? Kā tos var uzlabot?

Kalvins Liu: Pašlaik mēs izmantojam orākulu, kuru uztur mūsu komanda – tas izmanto cenas no augstākajām centralizētajām biržām. Tomēr pašlaik mēs strādājam pie decentralizētāka orākula – atvērtās Oracle sistēmas. Šajā sistēmā jebkurš var iesniegt cenas, un pēc tam projekti var izlemt, kuru cenas viņi vēlas izmantot. Līdz šim Coinbase ir veicinājis Open Oracle cenas. Ir arī savienojums. Tas ir kaut kas, ko mēs apspriežam arī ar OK Group komandu 🙂 tāpēc nākotnē, cerams, pastāv ķēdes cenu orākuls, kura cenas tiek piegādātas decentralizēti no daudzām vadošajām biržām.

4. jautājums: Lielākajai daļai projektu, pat tiem, kas dzīvo vairākus mēnešus, gadus ir tikai nedaudz lietotāju, kas žetonus iegādājas lietderībai, nevis spekulācijām. Kā jūs nodrošināsiet, ka savienojums iegūst lietderības lietotājus, nevis tikai spekulantus?

Kalvins Liu: Lēna un vienmērīga. Visu, ko mēs darām, mēs darām uzmanīgi, piesardzīgi un ar sabiedrības atbalstu. Mēs gandrīz smagi strādājam pie Compound gandrīz 3 gadus. Mēs nesteidzamies. Mūsu mērķis ir izveidot sistēmu, kas darbojas 100 gadus, un tā ir galvenā infrastruktūra jaunai, decentralizētai, milzīgai finanšu sistēmai.

5. jautājums: Galvenais DeFi trūkums ir zema likviditāte. Kāds ir jūsu viedoklis par to, un kā jūs domājat, kā mēs to varam atrisināt?

Kalvins Liu: Šobrīd savienojuma likviditātes rezervē ir ~ 130 miljoni USD kriptogrāfijas, un tiek aizņemti 20 miljoni USD. Lielākajai daļai mūsu lietotāju patiesībā nav likviditātes problēmu! Joprojām varat aizņemties 110 miljonus dolāru kriptogrāfijas, kuru varat aizņemties – https://compound.finance/markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

bab 0ac 9ce 263 c51 fdf e91