Ant grupas IPO plāns, Pekinas Blockchain Blueprint un CSRC kapitāla tirdzniecības izmēģinājuma apstiprināšana – China Market Watch

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

Ķīnas un Honkongas akciju tirgus šonedēļ piedzīvoja nelielu atlabšanu. Šobrīd Šanhajas SE Composite un CSI 300 palaist pie 3325 un 4712, ar atlecošajām bumbām nedēļas laikā attiecīgi 3,86% un 4,34%. The Hang Seng indekss nedēļas vērtībā arī pieauga par 3,58%, šobrīd tas ir 25 203.

Hang Seng indekss šonedēļ ieguva ātru kāpumu, pateicoties paziņojums no Hang Seng Tech indeksa, kas debitēs 27. jūlijā, un izsekos 30 lielākajām Honkongā kotētajām tehnoloģiju kompānijām. Daži no šiem lielajiem vārdiem ir Alibaba, Tencent Holdings, Meituan Dianping, Xiaomi un Sunny Optical. Ant Group 20. jūlija paziņojums par vienlaicīgu IPO plānu kalpo kā vēl viens stimuls gan Honkongas, gan Ķīnas akciju tirgum.

Gluži pretēji, diplomātiskā spriedze starp Ķīnu un ASV šonedēļ atkal pieauga. ASV pasūtīts Kā ziņots, Ķīna 22. jūlijā slēgs savu konsulātu Hjūstonā, cenšoties aizsargāt amerikāņu intelektuālo īpašumu un privāto informāciju. Ķīna to nosodīja un uzskatīja, ka solis ir vērsts uz “politisku provokāciju." Pretī valsts apsūdzēja ASV norīkošanā nāves draudi uz Ķīnas vēstniecību. Šīs pastāvīgās spriedzes dēļ Shanghai SE Composite un CSI 300 dienā samazinājās attiecīgi par 0,24% un 0,22%.

Tikmēr SZSE Blockchain 50 indekss šobrīd ir 4064, nedēļas kāpums ir 3,68%. Starp 50 akcijām, kas iekļautas indeksā, Jiangsu Akcome Solar Science & Tehnoloģija (002610.SZ) ir ikdienas lielākais ieguvējs, pieaugot par 10,16%, savukārt lielākais zaudētājs ir klientu apkalpošanas centrs International (300663.SZ), kura nedēļas vērtība ir -5,38%..

Ķīnas tirgus indeksu rādītāji. Avots: Trading Economics, Investing.com

Nedēļas jaunumi

Sākot ar Ant grupas vienlaicīgo sākotnējā publiskā piedāvājuma plānu līdz Pekinas bloku ķēdes projektam un Ķīnas Drošības regulatīvās komisijas apstiprinājumam par blokķēdes izmēģinājumu kapitāla vērtspapīru tirdzniecībā, OKEx Insights pārskata šīs nedēļas trīs galvenos kriptogrāfijas ziņojumus no Ķīnas un Honkongas.

Ant Group plāno vienlaicīgu IPO Honkongā un Šanhajā

Skudru grupa, kas ir e-komercijas giganta Alibaba filiāle, ir ziņots plāno veikt vienlaicīgu IPO Honkongas fondu birža un STAR valde Šanhajas biržā. Pazīstams ar to ievērojams Ņujorkas IPO no 21,77 miljardiem USD 2014. gadā Alibaba veica otro IPO Honkongā, piesaistot 12,9 miljardus USD. Lai labāk atspoguļotu firmas uzņēmējdarbības modeli, Ant Financial mainīts skudru grupai jūnijā.

Papildus tam, ka jums pieder Alipay – viena no populārākajām digitālo norēķinu lietotnēm Ķīnā ar vairāk nekā 900 miljoniem lietotāju – Ant Group piedāvā citi digitālie finanšu pakalpojumi bagātības pārvaldībā, aizdevumos un apdrošināšanā utt. Fiskālā gada beigās, 31. martā, šie digitālie finanšu pakalpojumi veidoja vairāk nekā 50% no Ant grupas kopējiem ieņēmumiem.

Alipajs ir bijis agrs virzītājs blokķēdes tehnoloģijā kopš 2015. gada. Tās mātes uzņēmums Alibaba aktīvi darbojas kosmosā un papildināta globālā blokķēdes patentu pieteikumu rangs 2019. gadā.

Balstīts uz iepriekš minēto pieredzi un R&D bloku ķēdes tehnoloģijā Hangzhou balstītā grupa aprīlī uzsāka savu bloku ķēdes kā pakalpojuma platformu OpenChain, kas ļauj maziem un vidējiem uzņēmumiem veidot decentralizētas lietojumprogrammas, citādi sauktas par DApps. Zhuhai pamatlīdzekļu reģistrācijas centrs varētu būt jaunākais OpenChain lietotājs, tāpat kā nesen parakstīts līgums ar Ant Group, lai racionalizētu hipotēku pieteikumus, izmantojot blokķēdi.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Skudru grupa, kas jūnijā pārdēvēta par Ant Financial, meklē vienlaicīgu IPO Honkongā un Šanhajā.
  • Skudru grupa ir tehnoloģiju giganta Alibaba filiāle un ir mātes uzņēmums no Alipay.
  • Ant grupa aktīvi darbojas arī bloku ķēdes telpā, ar savu BaaS platformu OpenChain, kas tika uzsākta aprīlī.

Pekina izlaida savu pirmo blokķēdes lietojumprogrammas projektu

16. jūlijā Pekinas valdība izlaists tā pirmā blokshēmas projekts par valdības pakalpojumiem – saskaņā ar to 140 valdības pakalpojumu lietojumprogrammas Ķīnā izmanto blokķēdi, lai ietaupītu izmaksas vidēji par 40%.

Plāns izceļ trīs lietojumprogrammu kategorijas: datu koplietošana un apmaiņa, biznesa sadarbība un elektronisko sertifikātu glabāšana.

Pēdējai kategorijai projekts ilustrē pamatlīdzekļu reģistrācijas gadījumu. Sakarā ar blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu attiecīgā informācija ir pārredzama un izsekojama valdības iestādēm, piemēram, pašvaldības plānošanas komisijai, nodokļu birojam un sabiedriskās drošības birojam.

Blokķēdes plāns atbilst Pekinas nepārtrauktajam blokķēdes virzienam, ievērojot “Pekinas pašvaldības bloku ķēdes inovāciju attīstības rīcības plānu (2020–2022)” izlaists 2. jūlijā. Pekinas valdība noteica četrus pīlārus blokķēdē, lai atbalstītu ekonomisko izaugsmi: inovācijas blokķēdes tehnoloģijā, rūpniecības attīstība, blokķēdes lietošanas gadījumi un talantu audzēšana.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • Pekinas valdība izlaida savu pirmo bloku ķēdes projektu valdības dienestos.
  • Vidēji bloku ķēdes izmantošanas gadījumi valsts dienestos ļauj ietaupīt 40%.
  • Projektā ir trīs piedāvātās kategorijas: datu koplietošana un apmaiņa, biznesa sadarbība un elektronisko sertifikātu glabāšana.

CSRC apstiprināja piecus akciju tirdzniecības centrus blokķēdes pilotam

7. jūlijā Ķīnas Drošības pārvaldes komisija nāca klajā ar paziņojumu, apstiprinot piecu reģionālo kapitāla vērtspapīru tirdzniecības centru blokķēdes izmēģinājumus. Pieci reģioni ir Pekina, Šanhaja, Dzjansu, Džedzjana un Šeņdžena. Šis paziņojums bija pirmais publiskots Pekinas vietējā finanšu uzraudzība un administrācija 21. jūlijā.

Kā teikts paziņojumā, tiek ziņots, ka Pekinas akciju tirdzniecības centrs ir uzbūvējis a "samērā perfekti" infrastruktūra kapitāla reģistrēšanai, glabāšanai un darījumu nodošanai.

Pekinas kapitāla vērtspapīru tirdzniecības centrs ir bijis agrīns blokķēdes tehnoloģiju pētnieks kopš 2017. gada. Centrs partneris ar Šenženas fondu biržu, lai palaistu blokķēdi, lai izsekotu kapitāla tirgus starpnieku kredītreitingus.

Turklāt Pekinas akciju tirdzniecības centrs sadarbosies ar Ķīnas Vērtspapīru depozitāriju un klīringa korporāciju, lai izmēģinātu backend infrastruktūras ieviešanu.

No 30. jūnija Pekinas akciju tirdzniecības centrā bija apcietinājumā 21,07 miljardi RMB (3 miljardi USD). Centrs apkalpo deviņas komercbankas un vairāk nekā 1000 biržas sarakstā neiekļautas akciju sabiedrības.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

  • CSRC apstiprināja akciju tirdzniecības centru Pekinā, Šanhajā, Dzjansu, Džedzjanā un Šeņdženā bloku ķēdes pilotus..
  • 2017. gada novembrī Pekinas akciju tirdzniecības centrs partneris ar Šenženas fondu biržu, lai palaistu blokķēdi, kas izseko kapitāla tirgus starpnieku kredītreferences.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me