Baksters Hainss, grāmatas “Digitālās finanses: drošības žetoni un blokķēdes atbloķēšana” autors – interviju sērija

Baxter Hines, CFA, ir Honeycomb Digital Investments vadošais partneris. Viņš ir uzņēmuma dibinātājs 2020. gadā, lai klientiem sniegtu ienākumu gūšanas risinājumus. Viņa firma pārvalda portfeļus, kas sastāv no tradicionālajiem aktīviem, drošības žetoniem un digitālajiem aktīviem.

Viņa jaunā grāmata “Digitālo finanšu grāmata: drošības žetoni un Blockchain reālā potenciāla atbrīvošana“, Šobrīd ir iespējams iepriekš pasūtīt pie visiem lielākajiem tiešsaistes mazumtirgotājiem visā pasaulē, un veikalos tas būs pieejams 2020. gada 17. novembrī.

Kas jūs sākotnēji piesaistīja blokķēdei un digitālajiem aktīviem?

Sākotnēji es pavadīju daudz laika, izpētot kriptovalūtas, jo man bija tik interese par to, kas ir buzz, un pēc iespējas vairāk uzzinājis par Bitcoin un kriptogrāfijām, es centos iegūt dziļāku izpratni par pamatā esošo tehnoloģiju, tās iespējām un reālās pasaules lietojumprogrammas. Šajā brīdī es sapratu, ka blokķēde ir daudz vairāk nekā vienkārši Bitcoin. Man kļuva acīmredzams, ka šis jauninājums ietekmēs tādu aktīvu kā krājumi, nekustamais īpašums, obligācijas, privāti vērtspapīri, intelektuālais īpašums un daudz ko citu. Reālu aktīvu izvietošana blokķēdē var samazināt kapitāla izmaksas, un šī funkcija vien izraisīs plašu pieņemšanu. Kad šī ideja iegrima, es zināju, ka vēlos uzzināt pēc iespējas vairāk par blokķēdi un digitālajiem aktīviem.

Jūs esat vadošais partneris ieguldījumu sabiedrībā Honeycomb Digital Investments, kas pārvalda portfeļus, kas sastāv no tradicionālajiem aktīviem, drošības žetoniem un digitālajiem aktīviem. Kādas ir lietas, kuras meklējat, pārskatot investīciju iespējas?

Es pavadīju divpadsmit gadus kā portfeļa pārvaldnieks uzņēmumā NFJ Investments (Allianz Global Investors meitasuzņēmums), galvenokārt koncentrējoties uz akcijām, uzsvaru liekot uz dividendēm. Es šo domāšanas veidu ienesu digitālo aktīvu telpā, jo es meklēju investīciju iespējas, kuras, pēc manām domām, aptvers ieguvumus no gaidāmās blokķēdes tehnoloģijas un tās pamatā esošās ekosistēmas izaugsmes. Konkrēti, Honeycomb plāno ieguldīt uzņēmumos, kas būvē platformas un infrastruktūru, lai atbalstītu blokķēdes megatrend un tās kriptovalūtas un projektus, kas arī būs pamatā esošās ekosistēmas daļa.

Kā jūs personīgi raksturotu, kas ir drošības žetoni?

Vienkārši sakot, drošības marķieri ir digitālā reālā īpašuma piederība uz aktīvu – vairumā gadījumu viens marķieris ir līdzvērtīgs vienai aktīva daļai. Drošības žetoni ir digitalizēts finanšu instrumenta nosaukums apvienojumā ar blokķēdes veiklību un ātrumu. Vērtspapīra žetonu īpašniekiem ir tiesības uz noteiktām pamataktīva tiesībām un privilēģijām tāpat kā viņiem būtu, ja viņiem īpašums piederētu tieši.

Veidojot virs bloka ķēdes, drošības žetoni piedāvā iespējas, funkcijas un jauninājumus, kas nekad nebūtu bijuši iespējami papīra sertifikātu pasaulē. Mēs patiesi esam finanšu jaunā digitālā laikmeta rītausmā! Daži no spilgtākajiem mūsdienu finanšu, tehnoloģiskajiem un juridiskajiem prātiem drudžaini strādā, lai attīstītu šīs uzticamās, konsekventās, drošās un patērētājiem draudzīgās uzņēmējdarbības metodes potenciālu. Šo tehnoloģiju nākotnes potenciāls ir milzīgs, un izaugsme notiks daudzus, daudzus gadus.

Viens faktors, kas atšķir drošības žetonus no kriptovalūtām, ir tas, ka tie ir vairāk regulēti instrumenti. Žetonus var atbrīvot tikai pēc stingru juridisko un atbilstības šķēršļu novēršanas, nodrošinot ieguldītājiem noteiktu aizsardzību. Blokķēdes programmējamā rakstura dēļ drošības žetonos var būt funkcijas, kas automatizē apkalpošanu, iestrādā atbilstību un izpilda līgumsaistības.

Drošības žetonos ir ne tikai normatīvie aizsardzības pasākumi; bet arī nodrošina investoriem divas galvenās papildu funkcijas: izmaksu ietaupīšanas efektivitāti un potenciālu uzlabot likviditāti. Procesu automatizācija, ko nodrošina blokķēde, ļaus drošības žetoniem nodrošināt lielāku funkcionalitāti, zemākas izmaksas, lielāku ātrumu un lielāku pārredzamību finanšu tirgos. Šie aspekti galu galā novedīs pie drošības žetonu ar zemākām kapitāla izmaksām nekā to tradicionālās papīra alternatīvas.

Drošības žetonu pacelšanās ir bijusi nedaudz lēnāka, nekā vairums no mums gaidīja, jūsuprāt, kādi ir tā iemesli?

Trīs galvenie faktori kavē drošības marķējumus no plaši izplatītas ieviešanas: regulējuma nenoteiktība, izglītības trūkums un vilcināšanās ar pirmo virzītāju. Digitalizācijas priekšrocības ir ievērojamas, un galu galā projektiem būs jāiet uz blokķēdes, lai tikai saglabātu konkurētspēju. Bet pirms var rasties pieprasījuma pacelšanās, šie trīs jautājumi ir jāatrisina.

Regulatīvā noteiktība ir sākusi parādīties, un tehnoloģija atbilst tai, kas nepieciešama šai digitālajai nākotnei. Jurisdikcijās, piemēram, Singapūrā un Šveicē, ir skaidra pieeja tam, kā viņi vēlas pārvaldīt drošības žetonus, un viņu līderi ir atzīmējuši, ka digitalizācija ir ceļš uz labāku un drošāku finanšu nākotni. Es uzskatu, ka lielākas ekonomikas, piemēram, Amerikas Savienotās Valstis, Eiropas Savienība un Japāna, visticamāk, sekos un vienkārši pilnveidos iepriekš izveidoto sistēmu. Tiklīdz finanšu sabiedrība redzēs digitalizācijas piedāvātos neticamos ieguvumus, citas valstis ātri pieņems digitālai videi draudzīgus likumus, lai gūtu turpmāko labumu.

Otrkārt, lai drošības žetoni augtu un uzplauktu, ir nepieciešams tālāk izglītot tirgu un visus tā komponentus. Drošības žetonu izmantošana būs pieaugoša tendence tirgū; bet, lai pilnībā izmantotu potenciālu, visiem finanšu pakalpojumu nozares dalībniekiem, tostarp mazumtirdzniecībai, jāapzinās noteikti noteikumi, koncepcijas un labāka izpratne par blokķēdes funkcijām un priekšrocībām.

investori, finanšu nozarē nodarbinātie, tirgus regulatori un uzņēmēji, kas mēģina emitēt vērtspapīrus kapitāla piesaistei. Cerams, ka mana grāmata var palīdzēt šajā priekšā!

Visbeidzot, mums ir nepieciešami tradicionālāki finanšu pakalpojumu sniedzēji un emitenti, lai blokķēdē ieviestu augstas kvalitātes projektus. Aktīvu klases ar augstāku berzi ap tirdzniecību ir galvenie kandidāti agrīnai pieņemšanai. Tas ietver fiksēta ienākuma, nekustamā īpašuma un privātā kapitāla ieguldījumus. Mēs jau esam redzējuši vairākus novatoriskus projektus šajās telpās, kas virzās uz blokķēdi. Daudzi citi projekti šodien sēž malā, gaidot, lai redzētu, kā klājas pirmajiem virzītājiem, kuri izmanto blokķēdi. Tā kā šie sākotnējie projekti, kas jau ir digitalizēti, pierāda sevi kā drošu un atbilstošu likumībai, iesaistīsies jauna sekotāju grupa. Tāpat kā vecais teiciens “Neviens nevēlas būt pirmais partijā, bet neviens negrib būt pēdējais!”.

Vai ir kādi pašreizējie drošības marķieri (digitālie vērtspapīri), par kuriem esat vērojams?

Neiedziļinoties specifikā, man jāsaka, ka varu teikt, ka esmu vērīgs pret drošības žetonu priekšrocībām finanšu pakalpojumu nozarei kopumā – it īpaši ieguvumiem, ko šī tehnoloģija dos pamatā esošajiem investoriem, un šādu investoru spēju labāk gūt piekļuve likviditātei, kad runa ir par noteiktām aktīvu klasēm.

Jūs nesen uzrakstījāt grāmatu par drošības žetoniem un digitālajiem vērtspapīriem ar nosaukumu “Digital Finance”, kuru paredzēts publicēt 2020. gada novembrī. Kas jūs iedvesmoja rakstīt šo grāmatu?

Pēc tam, kad esmu plaši pētījis blokķēdi un tās “labāku, ātrāku un lētāku” raksturu, es sapratu, ka mūsu finanšu sistēma ir uz masveida transformācijas robežas. Blockchain tehnoloģija ir risinājums, lai virzītu nākamās paaudzes finanšu tirgus infrastruktūru, un blockchain var būt vissvarīgākais jauninājums kopš interneta.

Lai gan lielākā daļa cilvēku zina par Bitcoin un citām kriptovalūtām, maz kurš saprot daudz lielāku blokķēdes potenciālu. Blockchain jau ir pierādījis sevi kā neticamu vērtību un informācijas apmaiņas līdzekli – taču ir vēl daudz ko piedāvāt! Mana grāmata pēta, kā šī spēcīgā tehnoloģija var pārveidot mūsu pašreizējo finanšu infrastruktūru tā, lai palielinātu efektivitāti, pārredzamību un drošību.

Es gribēju publicēt netehnisku, viegli saprotamu primāru par blokķēdi un drošības žetoniem, kas būtu salīdzināms un praktisks tiem, kas darbojas finanšu nozarē. Džons Vilijs & Dēli šķita ideāls izdevniecības partneris, kas palīdzēja īstenot manu mērķi izveidot skaidru un kodolīgu pamatu tam, kā domāt par ieguldījumiem digitālajā telpā. Mans mērķis ar grāmatu ir palīdzēt lasītājiem viegli saprotamā un netehniskā veidā atklāt, kā bloku ķēde un izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija traucē finanšu nozari..

Savā grāmatā jūs apspriedīsit gadījumu izpēti, vēsturiskās perspektīvas un jaunākās tendences. Kādi ir apspriesto gadījumu pētījumi?

Viens no grāmatas mērķiem ir pārliecināties, vai lasītājs var patiesi sazināties ar priekšmetu, un rezultātā darbā ir daudz gadījumu izpētes, vēsturiskas perspektīvas un jaunākās tendences, lai iepazīstinātu ar galvenajiem jēdzieniem. “Digitālās finanses” koncentrējas uz trim galvenajām digitālo aktīvu jomām: kriptovalūtām, stabilajiem naudas vienumiem (piemēram, Centrālās bankas digitālajām valūtām vai citiem naudas digitālajiem attēliem, piemēram, ASV dolāru vai eiro) un drošības žetoniem. Ir svarīgi, lai lasītājs pierastu pie reālās pasaules ilustrācijām no visām trim šīm jomām. Grāmata aptver gadījumus, piemēram, Facebook Libra projektu, kas veido globālu uz blokķēdēm balstītu kriptovalūtu platformu, un Lielbritānijas Karalisko naudas kaltuvi, kas izveido digitalizētu veidu, kā glabāt zeltu. Tā kā drošības žetoni ir grāmatas galvenā tēma, lielākā daļa piemēru koncentrējas uz to, kā blokķēde var ietekmēt akcijas, obligācijas, privātā kapitāla un citas alternatīvu aktīvu klases. Rezultātā sīki tiek aplūkoti tādi piemēri kā Pasaules Bankas Bond-i, viesnīcas Aspen St. Regis žetons un NBA spēlētāja Spensera Dinvidija profesionālā sportista ieguldījumu marķējums (PAInT). Ievērojama uzmanība tiek pievērsta arī projektiem, kurus lielas izveidotas korporācijas, piemēram, IBM, HSBC, Goldman Sachs un Singapūras birža, apņemas būvēt jaunu uz bloku ķēdes balstītu infrastruktūru, kas nākamajos gados vadīs mūsu finanšu tirgus..

Grāmatā ir arī daudzi vēstures piemēri, kas sniedz pamatu tam, kā domāt par gaidāmo digitālo risinājumu pieaugumu. Veicot savus pētījumus, esmu pamanījis pārsteidzošu līdzību starp 1990. gadu interneta laikmetu un blokķēdes pieņemšanu. Aplūkojot interneta izaugsmi no vēsturiskās perspektīvas, var gūt ieskatu tajā, kas notiks, jo blokķēde kļūst par lielāku graujošu spēku.

Kas, jūsuprāt, jānotiek, lai paātrinātu digitālo vērtspapīru ieviešanas tempu?

Pāreja uz finanšu bloku ķēdē balstītu finanšu sistēmu pavērsies vienā solī vienlaikus, lai arī ātri, vispirms izstrādājot visvienkāršākos finanšu līmeņus. Tā rezultātā nākamajos gados maksājumu sistēmas būs digitalizācijas priekšgalā, un digitālās valūtas būs spēcīgs spēks, kas vēlāk palīdzēs digitālo vērtspapīru izaugsmē. Galvenie iemesli, kāpēc digitālajiem vērtspapīriem tiek pievērsta alternatīva uz papīra, galvenokārt ir divi: zemākas izmaksas un paaugstināta likviditāte. Ja vispirms nebūs ieviests digitālais norēķinu mehānisms, drošības žetoni nespēs pilnībā izmantot šīs priekšrocības.

Kriptovalūta un stabili valūtas, kas pārstāv tādu nacionālo valūtu kā ASV dolārs, ir bijuši tipiski vārti, ko cilvēki izmanto, lai vispirms iepazītos ar digitāliem finanšu produktiem. Šodien mēs redzam, kā daudzas valstis uzpeld ideju par blokķēdes nacionālo valūtu; sarakstā ir iekļautas tādas pasaules lielākās ekonomikas kā Ķīna, Brazīlija, Francija, Kanāda un Amerikas Savienotās Valstis, lai tikai nosaukt dažus. Ja valdības struktūras visā pasaulē sāktu izstrādāt tiesību aktus, kas ļautu valūtām kļūt digitālām, ievērojot likumīgi, tas būtu milzīgi attiecībā uz digitālajiem aktīviem. Šis solis noteikti mudinātu cilvēkus turpināt izpētīt digitālo finanšu produktu izmantošanu un sniegtu pārsteidzošu komfortu, to darot.

Nacionālās digitālās valūtas ne tikai atvieglos ieviešanu, bet arī atbrīvos no šķēršļiem turpmākai regulējuma reformai. Pēc digitālās valūtas izveides valdības struktūrām jau būs bijušas diskusijas par blokķēdi, tās drošību un infrastruktūru, kas nepieciešama, lai uzplauktu. Pēc tam vadītāji, visticamāk, apspriedīs citas iniciatīvas, piemēram, vērtspapīru, piemēram, akciju vai obligāciju, digitalizēšanu.

Likviditāte ap digitālo drošību vai drošības marķieri ir daudz vienkāršāka, kad ir ieviesta digitālā valūta. Ikreiz, kad tiek iegādāts vai pārdots drošības marķieris, tirdzniecības otrā pusē tam jābūt digitālai valūtai, lai pilnībā samazinātu berzes un ļautu veikt tūlītēju norēķinu. Ja šajā procesā tiek izmantotas mūsdienu naudas sistēmas, drošības žetonu tirdzniecības aspekti joprojām būs daudz lēnāki, nekā tie var būt. Tā rezultātā valdības struktūrām vispirms būs jākoncentrējas uz maksājumiem un centrālo banku emitētajām digitālajām valūtām, lai digitālo vērtspapīru ieviešanas temps patiešām nostiprinātos.

Vai vēlaties vēl dalīties ar grāmatu “Digitālās finanses”?

Es domāju, ka ir svarīgi, lai cilvēkiem būtu perspektīva par to, cik liels būs šis marķēšanas vilnis. Digitālie aktīvi un drošības žetoni būs galvenais faktors kapitāla tirgu nākotnē, un tie būs pirmā jaunā aktīvu struktūra aptuveni 30 gadu laikā! Pēdējais jaunais produkts ar pat attālināti tādu pašu mērogu un efektu bija ETF. Šis gaidāmais blokķēdes sasniegums dziļi ietekmēs veidu, kā mēs tirgojam vērtspapīrus, kā akcijas tiek uzturētas visā to dzīves ciklā un pat ietekmē veidus, kā mēs ieguldām savu naudu. Šis novatoriskais process paver iespēju atbrīvot triljonus dolāru aktīvu jauniem ieguldījumiem!

Arvien vairāk pazīmju liecina, ka digitalizācija palīdzēs pārveidot tradicionālo mūsdienu investīciju biznesa modeli par modernu, godīgu, pārredzamu un sadalītu tirgu. Šī jaunā paradigma savienos investorus un projektus, kuros viņi iegulda, tieši ar platformām, kas balstītas uz blokķēdi. Pavisam nesen tirgū nonāca pirmie regulētās drošības marķieri. Mēs esam brīdī, kad ir sasniegta lielāka regulatīvā noteiktība un tiek attīstīta tehnoloģija, kas atbilst šai digitālajai nākotnei. Ikvienam finanšu nozares darbiniekam būs nepieciešama plaša izpratne par to, kā tehnoloģija darbojas, ko tā var ietekmēt un kādas sekas tas varētu būt uzņēmējdarbībai.

Šīs nozares attīstības temps ir ievērojams. Gandrīz katru dienu es redzu vēl vienu novatorisku stāstu, kas mani sajūsmina. Tā rezultātā esmu izveidojis Twitter kontu grāmatai, kurā uzsvērti raksti par dienas karstākajām tēmām. Šīs lapas mērķis ir apkopot vissvarīgākos stāstus noteiktā laikā un ievietot tos vienas pieturas vietā, lai cilvēki redzētu neticamos pagrieziena punktus, kurus skar digitalizācija! Noteikti sekojiet mums Twitter par vissvarīgākajām ziņām!

Paldies par fantastisko interviju, man patika uzzināt par jūsu viedokli par digitālajiem vērtspapīriem un nozares nākotni.

Lasītājiem, kuri vēlas uzzināt vairāk, būtu jāzina, ka grāmata pašlaik ir pieejama iepriekšpārdošanā visos lielākajos tiešsaistes mazumtirgotājos visā pasaulē un būs pieejama veikalos 2020. gada 17. novembrī..

Grāmatas vietne

Grāmata vietnē Amazon

Sekojiet grāmatai Twitter: @digifinancebook

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me