Liza Aizupiete, Fintelum – Interviju sērijas rīkotājdirektore

Liza Aizupiete ir Fintelum, kas ir Eiropā balstītas marķieru palaišanas (ICO un STO) platformas rīkotājdirektore. Lizai ir liela pieredze tradicionālo fondu pārvaldībā, kā arī viņa ir pieredzējusi uzņēmēja bloku ķēdē, veiksmīgi uzsākot un piesaistot kapitālu (ICO) Globitex, kur viņa bija līdzdibinātāja un rīkotājdirektore.

RS: Jūs nesen esat izveidojis uzņēmumu ar nosaukumu Fintelum, vai varat pastāstīt mazliet vairāk par to, ko Fintelum dara un kādus tirgus tas apkalpo.

LA: Fintelum pakalpojumus var apkopot šādi:

– Primārā žetona izsniegšana

– KYC / AML atbilstība

– Viedie līgumi (lietderības un drošības žetoni)

– Kripto finansē kopbildību

– Žetonu pārsūtīšanas aģentūra

– Korporatīvās darbības

– Sekundārā marķiera ārpusbiržas apmaiņas galds

Uzņēmumā Fintelum mēs izveidojām žetonu palaišanas platformu, lai rūpētos par žetonu izsniedzējiem, veicot tehniski pamatotu un atbilstošu ICO / STO žetonu pārdošanu. Fintelum ir pielāgots pakalpojumu sniegšanai uz Eiropas zemes pasaules klientiem. Galvenie pakalpojumi ir atbilstība, kriptogrāfijas fondu kopbildība un viedie līgumi. Drošības marķieru nozarei Fintelum kalpo kā žetonu īpašumtiesību nodošanas aģents, nodrošinot sekundāro tirgu ar marķieru ārpusbiržas galdiņu un sniedz pastāvīgus uz blokķēdi balstītus korporatīvās darbības pakalpojumus, piemēram, balsošanu, dividendes un paziņojumus.

RS: Ar ko Fintelum atšķiras no citiem žetonu emitēšanas uzņēmumiem?

LA: Fintelum unikālie pārdošanas punkti ir:

– Integrēti kriptogrāfijas daudzpakāpju seifa pakalpojumi un līdzekļu kopēja glabāšana

– Žetonu pārsūtīšanas aģentūra un ārpusbiržas birža

– Visaptveroša ziņošana par pieprasījumu

Fintelum tika dibināts 2018. gadā, un pēc tam Igaunijas FIU to licencēja, lai sniegtu pakalpojumus kriptogrāfijas nozarei saskaņā ar ES AML likumiem. Galvenie atšķirīgie faktori ir Fintelum klientu ieguvumi no ilggadējas komandas ar pieredzi finanšu jomā un mūsu pašu regulētas kriptovalūtas apmaiņas izveidē un vadīšanā..

Pirmkārt, Fintelum piedāvā vairāku valūtu aukstā / karstā maka pārvaldības sistēmu ar kopēju aizbildnību, lai nodrošinātu lielāku uzticamību. Emitentus var mierināt, ka viss tehniskais, blokķēdes un atbilstības nodrošināšanas darbs tiks veikts ar vislielāko rūpību. Tam mēs esam izveidojuši visaptverošu biroju, kur emitenti var droši orientēties un kontrolēt savu līdzekļu piesaisti. Sākot no kampaņu un programmu veidošanas līdz ieguldītāju datu un saistīto uzņēmumu pārvaldībai.

Vēl viens atšķirīgais ir mūsu Ethereum balstītais drošības marķiera STO ieviešana un turpmākā ārpusbiržas galds. Fintelum spēj darboties kā marķiera pārsūtīšanas aģents, uzturot uz blockchain balstītas kapitalizācijas tabulas vai akcionāru reģistru uzņēmumiem vai citiem tokenizētiem aktīviem. Mēs izveidojam bezprecedenta pieejamību atbilstošiem (baltajā sarakstā iekļautajiem) vienaudžiem, lai apmainītos gan ar drošības, gan ar utilītu.

Lietderības marķierim Fintelum atšķiras ar mūsu sistemātisko pieeju KYC / AML atbilstībā. Pēc veiksmīgas līdzekļu piesaistes emitenti var paļauties uz visaptverošu pārskatu sistēmu. Visus savāktos un pārbaudītos datus var padarīt pieejamus bankām un citām finanšu iestādēm, kuras citādi nespētu apkalpot neatbilstošu uzņēmumu. Faktiski mums ir vairākas bankas un maksājumu pakalpojumu sniedzēji, kas var piedāvāt Fiatel pakalpojumus Fintelum klientiem.

Kopumā Fintelum pakalpojumi ietver dažas no vissvarīgākajām funkcijām, lai veiksmīgi uzsāktu kriptogrāfijas līdzekļu vākšanu. Emitentiem joprojām būs jābūt savam vietējam juridiskajam padomniekam un skaidri jāsaprot sava mārketinga stratēģija, savukārt pārējo darīs Fintelum. Var droši teikt, ka Fintelum pakalpojumu pakete ir visplašākā pieejamā tirgū.

RS: Jums ir plaša pieredze fintech un fondu jomā. Kādus iemeslus jūs izvēlējāties izveidot žetonu izsniegšanas uzņēmumu, nevis cita veida kriptogrāfijas pakalpojumu vai uzņēmējdarbību?

LA: Īsāk sakot:

– Uzņēmumi meklēja mūsu zinātību

– Izpratne par nozari un tehnoloģijām

– Paredzēt globālās izmaiņas kapitāla tirgos

Pēc veiksmīgas ICO līdzekļu piesaistīšanas EUR 10 miljonu apmērā mūsu bijušajam uzņēmumam vairāki projekti vērsās pie mums, lai uzzinātu, kā darbojas kriptogrāfijas kolektīvais finansējums. Tā kā atbilstība un AML bija prioritāte pār anonīmiem kriptogrāfijas ziedojumiem, mēs uzskatījām par dabisku paplašināt savu pieredzi un institucionālo izpratni par to, kā kapitāla tirgi, iespējams, attīstīsies. SIO vai lietderības žetoni jau ir vēsturiski iezīmējušies kapitāla tirgus nozarē. Tāpat STO vai drošības žetoni turpinās pārveidot kapitāla tirgus, un mēs esam priecīgi izsaukt šīs izmaiņas ar savu jauno biznesu.

RS: Iepriekš jūs veicāt ICO ar savu bijušo uzņēmumu Globitex, ko jūs uzzinājāt no šī ICO, kas var palīdzēt marķieru emitentiem Fintelum platformā?

LA: Mūsu padoms:

– Atrodiet īstos partnerus

– Darbs ar profesionāļiem

– Paaugstiniet savu sabiedrību

Mūsu galvenie ICO vadīšanas paņēmieni bija tas, ka ir ļoti svarīgi, kādā stadijā ir jūsu uzņēmums, kādi akcionāri un partneri jums ir un kādus pakalpojumu sniedzējus izvēlaties līdzekļu vākšanai. Jums var būt brīnišķīga ideja, tehniski nevainojams produkts. Bet jums ir nepieciešami profesionāli pakalpojumu sniedzēji, kas darīs visu pārējo, lai jūsu līdzekļu vākšana patiešām notiktu.

Mums ļoti paveicās ar mūsējiem. Mums izdevās piesaistīt EUR 10 miljonus un 24 stundu laikā noslēdzām savu publisko tirdzniecību. Nenoliedzot laiku, kad mēs rīkojām savu kampaņu, ir svarīgi arī skaidri saprast, uz ko vēlaties orientēties kā savus investorus un / vai produktu lietotājus – savu kopienu. Tā kā ICO, kā arī STO kampaņa netīšām darbojas kā jūsu pašreizējā vai nākotnes produkta vai pakalpojuma mārketinga kampaņa. Un jums jāiegulda laiks un pūles, lai sazinātos ar savu kopienu, lai parādītu pasaulei, ka jūsu produkts pastāv un ir vērts ieguldīt tajā.

Ir vērts atzīmēt, ka STO ir vairāk juridiskas jēgas, bet daudz mazāk mazumtirdzniecības. Laiki, kad simtiem miljonu tiek piesaistīti baltās grāmatas idejām bez cieta vāciņa, noteikti ir pagājuši. Bet ICO nav miruši. Es joprojām paredzu, ka šajā un nākamajā gadā tiks izlaisti daži galvenie lietderības marķieri. Savukārt STO var lieliski darboties saskaņā ar kolektīvās finansēšanas likuma izņēmumiem līdz EUR 5-8 miljoniem un vairāk – saskaņā ar Prospekta regulu (2019. gada jūlijā, ar ko aizstāj direktīvu) Eiropā.

ICO fondu piesaistes panākumus un popularitāti papildinās fiksēts un garantēts stingrais ierobežojums. Ar STO stingro vāciņu aizstāj skaidras likumīgās tiesības un cerības.

RS: Kādi uzņēmumu veidi, jūsuprāt, ir vispiemērotākie STO uzsākšanai?

LA: Manuprāt:

– Mazie vai vidējie strādājošie uzņēmumi, ideālā gadījumā ar ienākumu plūsmām

– globālas fondu pārvaldes sabiedrības ar esošiem abonentiem (investoriem)

– Nekustamais īpašums vai finansēšanas projekti ar pievilcīgu procentu likmju piedāvājumu

– Alternatīvās enerģijas projekti ar ekoloģisku ietekmi un labu dividenžu perspektīvu

– Spēles un sports ar lielu mazumtirdzniecības sekošanu

Šodien potenciālajam STO pircējam būs jāpārvar apgrūtinošais KYC / AML profilēšanas process, lai tas atbilstu vērtspapīra pārdošanai. Un atkarībā no jurisdikcijas un projekta piedāvājuma sāpju līmenis var atšķirties. Bet ir skaidrs, ka ieguldījumi STO vai ICO šodien ir daudz sarežģītāki, nekā būtu bijis tikai pirms gada, veicinot lietderības marķiera projekta izstrādi. Tāpēc STO ir jābūt pietiekami pievilcīgam piedāvājumam, lai sāpētu ieguldīt. Patiešām, lai iegūtu kapitāla vai parāda žetonus, STO emitentam uz galda jābūt lieliskam piedāvājumam, lai varētu piesaistīt ieguldījumus.

RS: Kāda veida uzņēmumus jūs personīgi vēlaties redzēt uzsākšanu kriptonauda telpā, lai palīdzētu nozarei kopumā sasniegt plašāku pieņemšanu?

LA: Es derētu uz:

– Sports un spēles

– Virtuālā realitāte

– Ēdiens

Fintelum mēs saņemam nesamērīgi vairāk pieprasījumu no uzņēmumiem, kas saistīti ar nekustamo īpašumu, nekā no citām nozarēm. Šobrīd tas tā ir. Un tas var būt saistīts ar faktu, ka nekustamais īpašums ir smags aktīvs. Tāpat kā preces, dārgmetāli, arī nekustamais īpašums ir kaut kas, ko cilvēki saprot. Ieguldījumi sarežģītās kapitāla shēmās var prasīt izsmalcinātību un / vai riska apetīti. Tā kā es personīgi vēlētos, lai lietderības žetoni turpinātu pastāvēt. Mēs esam saskārušies ar vairākām lieliskām idejām. Bet bailes no pašreizējā tirgus rada vadītāju pretestību un nevēlēšanos iedziļināties marķiera palaišanas procesā.

Trīs kategorijas, proti, sports / spēles, VR un pārtikas rūpniecība, ir vispiemērotākās ICO līdzekļu piesaistei, pateicoties lojālajiem mazumtirdzniecības klientu lokiem, kas viņiem visiem ir vai ir potenciāls komandēt. Finanses kā nozare jau ir izdarītas ar atrunām. Tas izraisīja institucionālas intereses un rezultātā nopietnas cenu svārstības. Bet, pieskaroties masu tirgum, izmantojot jebkuru no šīm nozarēm, mēs, iespējams, spēsim uzturēt stabilu un stabilu adopcijas līmeni.

RS: Jūs esat bijusi uzņēmēja kriptonauda telpā vairāk nekā trīs gadus, vai varat pastāstīt par jebkādiem ieguvumiem vai izaicinājumiem, ko rada sievietes sievietes laukā, kurā dominē vīrieši?

LA: Esmu dzimusi Latvijā un izglītojusies Šveicē. Saskaņā ar Pasaules Bankas atvērto zināšanu ziņojumu sešas ekonomikas – Beļģija, Dānija, Francija, Luksemburga, Zviedrija un papildināšana ar Latviju – indeksā Sievietes, bizness un likumi ir 100. Rezultāts nozīmē, ka tās sievietēm un vīriešiem piešķir vienādas likumīgas tiesības izmērītajos apgabalos, turpretī Šveices rādītāji ir nedaudz zemāki par 97,50. Faktiski Latvijā ir visaugstākais sieviešu vadītāju īpatsvars visā ES, liecina jaunākā EuroStat aptauja.

Tas parāda, ka sievietēm attīstītajās pasaules valstīs parasti nevajadzētu rasties nekādām atšķirībām vai īpašām problēmām. Un tas neatšķiras topošajā kriptogrāfiskajā telpā. Lai gan nozarē pārsvarā strādā vīrieši, noteikumi abiem dzimumiem ir vienādi. Tāpēc es neesmu izjutusi īpašas grūtības būt uzņēmējai. Patiešām, vienīgās problēmas galvenokārt ir pašu izvirzītas. Tas notiek tāpēc, ka dažu dzimumu aizspriedumu dēļ sievietes mēdz būt kritiskākas, īpaši pret sevi. Tātad, ja kas, problēmas rada pašas un nav pilnīgi saistītas ar ārējiem faktoriem.

RS: Vai jūs varētu īsi aprakstīt, kā, jūsuprāt, nākamie divi gadi izskatās ICO un STO.

LA: Turpmākie gadi būs lēna atveseļošanās pēc SIO pārpilnības, kas vainagojās ar 2017. – 18. Tā būs kriptovalūtu un kriptogrāfijas aktīvu nozares atveseļošanās un nogatavināšana, kur STO būs svarīga vieta, radot precedentus visās jurisdikcijās.

Kopumā gados SIO bija sasniegusi bezprecedenta desmitkārtīgu ieguldījumu atdevi, finansējumu palielinot vairāk nekā USD 20 miljardu apmērā. Kripto līdzekļu vākšana turpināsies, taču tas notiks profesionālāk; likumu ievērošana; cerams, tajā pašā laikā novatorisks.

Būtu žēl, ja likumdevēji nolemtu, ka mums patiesībā nav nepieciešami jauninājumi un ka esošā sistēma ir pietiekami laba, kāda tā ir. Es ceru, ka konkurence palielināsies, un ienākšanas barjeras netiks neproporcionāli paaugstinātas. Tātad jaunajiem dalībniekiem un novatoriem dzīves laikā ir iespēja šo vārdu padarīt labāku.

RS: Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties ar lasītājiem?

LA: Lai atklātu Fintelum pakalpojumu ieviešanu, es aicinu potenciālos žetonu emitentus piedalīties mūsu Lieldienu pasākumā. No 2019. gada 21. marta līdz 21. aprīlim Fintelum piešķirs pusi iekāpšanas maksas visiem atbilstošajiem žetonu emitentiem, kuri ieradīsies šajā laikā.

Sazinieties ar Fintelum šeit sākt atbilstošo ICO vai STO marķieru pārdošanu.

Turklāt enerģiskiem pašiem iesācējiem hashtag #TokeniseYourAssets izmantošana savos sociālajos medijos palīdzēs iegūt praksi un darba iespējas ar Fintelum.

Sazinieties ar Fintelum pa tālr [email protected] lai iegūtu vairāk informācijas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

c61 3fd 00b 172 281 522 1cd