Kas ir Bitcoin ETF?

Jūs, iespējams, pēdējo gadu laikā esat dzirdējis terminu Bitcoin ETF vairākkārt apspriests. Šie unikālie biržā tirgotie fondi (ETF) nodrošina ieguldītājiem lielāku elastību, aizsardzību un drošību nekā tradicionālie ieguldījumi. ETF ir fonds, kas izseko kāda aktīva vai aktīvu grupas darbību. Tādējādi ETF var būt lielisks veids, kā palielināt peļņu un mazināt riskus.

Kas ir ETF?

ETF ir ieguldījumu rīks, kas ietver vērtspapīru grozu. ETF ir ļoti populāri tirgū. Pašlaik tos izmanto neskaitāmām dažādām ieguldījumu stratēģijām. Šīs stratēģijas ietver ienākumu gūšanu, spekulācijas, cenu paaugstināšanu un riska kompensēšanu ieguldītāja portfelī.

Svarīgi, ka ETF var ietvert visu veidu ieguldījumus. Parasti ir redzams ETF, kas piedāvā akciju, preču vai obligāciju izvēli. Tādā veidā ETF ir ļoti līdzīgi kopfondiem. Daudzos gadījumos ETF saturēs dažādu uzņēmumu krājumus, kas visi ir saistīti ar noteiktu nozari, piemēram, banku vai aizsardzības nozari.

Tirgus spekulācijas par Bitcoin ETF apstiprināšanu - Woobull

Tirgus spekulācijas par Bitcoin ETF apstiprināšanu – Woobull

Ir arī ETF, kas ir daudz iekļaujošāki. Šajos ieguldījumos varētu būt simtiem vai tūkstošiem dažādu nozaru krājumu. Turklāt tie var ietvert gan ASV, gan starptautiskus uzņēmumus atkarībā no ETF specifikas. Līdz ar to ETF ir ļoti populāri visā pasaulē.

Atšķirībā no kopfondiem, ETF tiek tirgoti katru dienu. Tādējādi viņu nosaukums ir “Biržas tirgotie fondi”. Šīm investīcijām ir cenu svārstības atkarībā no to sastāva un tirgus aktivitātes. To cenu svārstības var būt smalkākas, jo fonds ir visu tajā esošo ieguldījumu vidējais rādītājs.

Viena no galvenajām ETF priekšrocībām ir tā, ka tā ļauj ieguldītājiem ietaupīt daudz laika uz brokeru maksām un izdevumu attiecībām. Turklāt jūsu vidējais ETF ir daudz likvīdāks nekā kopfondi vai citi ieguldījumu instrumenti tirgū. Šī pievienotā likviditāte ir vienāda ar vairākām iespējām šo fondu ieguldītājiem.

ETF veidi

  • Obligāciju ETF
  • Nozares ETF
  • Preču ETF
  • Valūta ETF
  • Apgrieztais ETF

Kas ir Bitcoin ETF?

Bitcoin ETF koncepcija ir ilgi gaidīta nozarē. Konkrēti, pagājušajā gadā pieprasījumus SEC iesniedza vairākas firmas. Diemžēl neviens vēl nav saņēmis apstiprinājumu. Līdz šim SEC vilcinās atļaut parādīties ETF, kas koncentrējas uz kriptovalūtām. Nesen, WisdomTree atklāja jaunāko SEC ierakstu garajā rindā

Bitcoin ETF jau sen ir bijusi interesanta perspektīva tirgū, un tam ir iemesls. Bitcoin ETF, kas ietekmē Bitcoin cenu, ļautu investoriem gūt peļņu no Bitcoins svārstībām bez tiešas iedarbības uz kriptogrāfijas tirgu. Tādā veidā lielākie investori varētu izvairīties no joprojām veidojošā tiesiskā regulējuma, kas saistīts ar ieguldījumiem kriptonauda.

Bitcoin ETF – drošība

Vienlaikus Bitcoin ETF ļauj investoriem pirkt un pārdot no tradicionālajām biržām, salīdzinot ar jaunizveidotajām kriptogrāfijas tirdzniecības platformām. Šī spēja ir milzīga priekšrocība lielākajām finanšu institūcijām, kuras nespēj piedalīties tirgū pašreizējā neregulētajā statusā. Līdz ar to daudzi uzskata, ka SEC apstiprinājums ļautu kriptotirgu vērtībai virzīties uz priekšu.

Turklāt Bitcoin ETF nodrošinātu investoriem vairāk iespēju. Pašlaik investori nespēj saīsināt Bitcoin, ja uzskata, ka cena kritīsies. Šī jaunā finanšu instrumenta ieviešana nodrošina investoriem visas tradicionālās ETF funkcijas, pie kurām viņi ir pieraduši

Visbeidzot, ETF darbojas jau kādu laiku. Tā kā Bitcoin lielākajai daļai cilvēku joprojām ir samērā jauns jēdziens. Šis izpratnes un pārredzamības trūkums padara tiešu ieguldījumu kriptovalūtās par lielāku risku dažiem. Pretēji tam, ETF ir pastāvējuši gadu desmitiem, un lielākā daļa investoru ir iepazinušies ar viņu iespējām un procesiem.

SEC iebildumi pret Bitcoin ETF

Ņemot vērā visas priekšrocības, kas iegūtas no Bitcoin ETF ieviešanas tirgū, nav pārsteigums, ka vairākas firmas ir mēģinājušas veikt šādu darbību. Pirmais mēģinājums laist tirgū šo jaunā laikmeta finanšu produktu bija diviem nozares milžiem – Kameronam un Taileram Vinkļevosam.

Dvīņi Winklevoss - CNN

Dvīņi Winklevoss – CNN

Dvīņi Winklevoss nav jaunievedumi. Šie Hārvardas absolventi ir vislabāk pazīstami ar viņu tiesas prāvu pret Facebook dibinātāju Marku Cukerbergu, kurā viņi apgalvoja, ka viņš viņiem nozaga Facebook koncepciju. Pavisam nesen pāris ir pazīstams ar savu pro-Bitcoin nostāju. Brāļi bija vieni no pirmajiem Bitcoin miljardieriem pasaulē, un viņi šobrīd apkalpo ļoti populāro Gemini biržu.

2017. gadā dvīņi Winklevoss iesniedza pieteikumu SEC par Winklevoss Bitcoin Trust. Tomēr SEC ātri noraidīja pieteikumu. SEC minēja bažas par Bitcoin neregulēto statusu. Tomēr daudzi nozares pārstāvji norādīja, ka nozarēm, uz kurām neattiecas noteikumi, jau ir vairāki ETF.

SEC komisārs uz kuģa ar Bitcoin ETF

Šī gada sākumā brāļi iesniedza vēl vienu pieteikumu. Atkal SEC noraidīja viņu pieteikumu. Tomēr šoreiz uz kuģa bija daži SEC locekļi ar šo koncepciju. Konkrēti, SEC komisārs Hesters Peirce. Viņa iesniedza domstarpības par valdes lēmumu, atsaucoties uz daudziem gadījumiem, kad Bitcoin ETF tika izdarīts negodīgs spiediens pret citiem finanšu instrumentiem.

2018. gadā cits uzņēmums veica ievērojamu mēģinājumu nodrošināt Bitcoin ETF. Šoreiz bloku ķēdes startēšana VanEck SolidX iesniedza Bitcoin Trust ETF pieteikumu. Firma uzskatīja, ka tai ir lielākas iespējas to apstiprināt, jo fonds ir paredzēts tikai profesionāliem ieguldītājiem. Piemēram, fonds maksā 200 000 USD. Neskatoties uz jauno pieeju, SEC noliedza viņu centienus.

Pēc vairāku pieteikumu noraidīšanas SEC atvēra pieteikumus līdz publiskiem komentāriem. Svarīgi ir tas, ka regulatori lūdza sabiedrībai ieskatu par saviem lēmumiem. Proti, vairums komentāru par pieteikumiem pozitīvi vērtēja šo instrumentu apstiprināšanu.

Kā Bitcoin ETF varētu ietekmēt Bitcoin

Analītiķi jau sen ticēja, ka Bitcoin ETF apstiprināšana katapultēs Bitcoin tirgus vērtību. Šī pārliecība ir acīmredzama, pārbaudot Bitcoin cenu aktivitāti iespējamo ETF lietojumprogrammu apstiprinājumu laikā. Cerams, ka tuvākajos mēnešos regulatori izmantos atvērtāku un taisnīgāku pieeju kriptogrāfijas tirgum. Pagaidām visa blokķēdes kopiena pacietīgi gaida Bitcoin ETF apstiprinājumu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me