Olivers Siāls, Fraxtor Capital – Interviju sērijas izpilddirektors

Jums ir interesants un daudzveidīgs dzīvesstāsts, jo 17 gadus esat pavadījis civildienestā kā Singapūras Republikas gaisa spēku virsnieks un pilots. Kā jūs pārejāt no šādas karjeras uz sava pirmā nekustamā īpašuma ieguldījumu uzņēmuma Hanson Court Pte Ltd dibināšanu?

Man auga divas kaislības. Viens no tiem bija aviācija, bet otrs – ieguldījumi nekustamajā īpašumā. Es biju pilots Gaisa spēkos, kad man bija 19 gadu, un man tika piedāvāta valdības stipendija, lai turpinātu studijas Austrālijā. Būdams 21 gadus vecs, es nopirku savu pirmo komerciālo nekustamo īpašumu, kas bija mazumtirdzniecības vienība tirdzniecības centrā Singapūrā. Līdz brīdim, kad es beidzu 23 gadu vecumu, es biju pārdevis mazumtirdzniecības vienību par apmēram divkāršu pirkuma cenu, ieskaitot man vairāk nekā 10x pašu kapitāla atdevi. Mani tas tik ļoti ieintriģēja, ka es nevarēju vien sagaidīt, kad nopirku savu nākamo īpašumu – šoreiz Singapūras dzīvojamo māju. Pārdevu šo ierīci sešus gadus vēlāk par vairāk nekā divkāršu pirkuma cenu.

Es zināju, ka esmu pie kaut kā. Tāpēc es izveidoju savu ģimenes ieguldījumu transportlīdzekli Hanson Court Pte Ltd (nosaukts pēc pirmā iegūtā īpašuma), pabeidzot pilotu apmācību Gaisa spēkos 2009. gadā (finanšu krīzes laikā). Mēs turpinājām nopirkt desmit komerciālas un rūpnieciskas vienības Singapūrā ar stratēģiju palielināt aktīvu vērtību, uzlabojot aktīvus. To darot, mums izdevās ievērojami palielināt nomas ienākumus un piecus gadus vēlāk pārdodam vienības, sasniedzot vairāk nekā 40% IRR (p.a.).

Pēc 17 gadu kalpošanas 2018. gadā es pametu Gaisa spēkus, lai koncentrētos uz savu starta uzņēmumu Fraxtor.

Lai labāk iepazīstinātu mūsu lasītājus, vai jūs varētu dalīties ar mums, ko dara Hanson Court Pte Ltd?

Hanson Court Pte Ltd tika izveidota kā īpašuma ieguldījumu sabiedrība Singapūrā. Finanšu krīzes laikā 8. septembrī mēs ieguvām daudzus komerciālos un rūpnieciskos aktīvus zemākai vērtēšanai un turējām tos līdz tirgus atkopšanai, nopelnot mums vairāk nekā 40% IRR. Šobrīd mēs joprojām esam ieguldīti komerciālajās vienībās Singapūrā un esam attīstījušies īpašumus arī ārzemēs uz Ķīnu.

Vai bija kaut kas tāds, ko redzēja vai pieredzēja Hanson Court darbība, kas jūs iedvesmoja uzsākt Fraxtor, uzņēmumu, kas specializējas simbolizētu un kopīgi finansētu nekustamo īpašumu piedāvājumā?

Izmantojot savu pieredzi ieguldījumos īpašumā, es sapratu, ka dažus sāpju punktus var novērst, izmantojot tokenizāciju. Pirmkārt, īpašuma pirkšanai ir nepieciešami lieli kapitāla izdevumi, kas investoriem apgrūtina portfeļa diversifikāciju. Otrkārt, tas bija ieguldījuma likviditātes trūkums, kas padara to pārmērīgu cilvēkiem, kuri vēlas ieguldīt īstermiņā. Treškārt, tā ieguva piekļuvi pasaules nekustamā īpašuma tirgum. Zināšanas, kas nepieciešamas, lai veiktu pienācīgu īpašuma pārbaudi un pat strukturētu ieguldījumu, apgrūtina indivīdu ieguldījumus ārzemēs.

Ar tādu platformu kā Fraxtor, mēs varam ļaut ieguldītājiem ieguldīt kopā ar mums, sākot no USD 10 000, un izbaudīt bezrūpīgu ieguldījumu pieredzi.

Vai jūs varētu paskaidrot, kā Fraxtor iegūst, kurā īpašumā ieguldīt?

Pašlaik mēs koncentrējamies uz oportūnistiskiem un pievienotās vērtības projektiem tādos nogatavojušos tirgos kā Austrālija, Japāna, Singapūra un Eiropa (ieskaitot Lielbritāniju). Tie ir tirgi, kuru pieredze ir arī mūsu komandai.

Pirmkārt, mēs aplūkojam divus galvenos faktorus: atrašanās vietu un potenciālu. Atrašanās vietu mēs nevaram mainīt. Tāpēc ir svarīgi atlasīt projektus, pamatojoties uz aktīvu atrašanās vietas pieejamību un vēlamību. Potenciāls ir tas, ko mēs varam izmantot īpašumā, veicot pārbūves vai aktīvu uzlabošanas iniciatīvas. Tas, mūsuprāt, ļaus mums palielināt īpašuma vērtību.

Tālāk mēs aplūkojam aktīva finanšu strukturēšanu. Mēs meklējam labāko veidu, kā strukturēt ieguldījuma kapitāla kaudzi, lai maksimāli palielinātu ieguldītāja atdevi. Pašreizējā tirgus situācijā mēs aplūkojam 10 + IRR pievienotās vērtības projektiem un 15 +% IRR oportūnistiskiem projektiem.

Projekti, kas atbilst mūsu kritērijiem, tiks iesniegti mūsu investīciju komitejai atlasei.

Cik ilgi īpašumi tiek turēti? Vai mērķis ir tos nomāt vai apvērst, lai iegūtu kapitāla pieaugumu?

Turēšanas perioda ilgums ir atkarīgs no īpašuma veida un mūsu izmantotās stratēģijas. Savu attīstības projektu mērķis ir pēc iespējas ātrāk pārdot aktīvus, lai iegūtu peļņu mūsu investoriem. Tas, iespējams, prasītu no 1,5 līdz 3 gadiem. Mūsu investīciju projektu mērķis ir palielināt aktīvu vērtību, izmantojot uzlabošanas iniciatīvas, palielināt tīros pamatdarbības ienākumus un pēc tam tos pārdot kapitāla pieauguma nolūkā. Tas prasītu no 3 līdz 5 gadiem.

Vai ieguldītājiem tiek izsniegti mēneša vai ceturkšņa atjauninājumi? Kāda veida informācija viņiem ir pieejama?

Investori tiek atjaunināti, kad īpašumā tiek veikti atjauninājumi. Investori var piekļūt īpašuma informācijas memorandam, kā arī finanšu priekšizpētei, ko mēs veicām projekta īstenošanai.

Kur Fraxtor ir reglamentēts un kādas licences tam ir?

Fraxtor pašlaik ir atbrīvots no licencēšanas Singapūrā, jo mēs strādājam tikai ar akreditētiem investoriem.

Vai jūs varētu pastāstīt mums par dažiem jūsu piedāvātajiem pašreizējiem ieguldījumiem, piemēram, atrašanās vietu un īpašuma veidu?

Mūsu pašreizējais projekts ir pārveidot dzīvojamo zemes gabalu Singapūrā. Īpašums atrodas Adelphi Park Estate gar Upper Thomson Road. Mēs plānojam nojaukt esošo īpašumu un uz zemes uzbūvēt divas atsevišķas vienības.

Vai ir vēl kaut kas, ko vēlaties dalīties ar mūsu lasītājiem?

Drīz Fraxtor paplašinās savu darbību Austrālijā, un mēs pašlaik gatavojamies saņemt Austrālijas finanšu pakalpojumu licenci.

Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet Fraxtor Capital.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me