Bitcoin Lighting Network Explained: plusi un mīnusi

Gandrīz ikviens, kurš vēlas aizrautīgi kriptonauda, ​​zina, ka viena no lielākajām bloku ķēdes projektu lielākajām problēmām ir saistīta ar mērogojamības trūkumu. Bitcoin, līdz šim vispopulārākajai un vērtīgākajai kriptovalūtai nav pielāgojamas mērogojamības problēmas, jo tā turpina cīnīties ar milzīgiem ikdienas darījumu apjomiem.

Kādu laiku atpakaļ tika uzskatīts, ka kāda tehnoloģija sauc Segregētais liecinieks (SegWit) spētu atrisināt lielāko daļu mērogojamības problēmu, kas tika veiktas Bitcoin tīklā. Tomēr, kā pierādīja laiks, SegWit bija pārāk ierobežots, lai efektīvi tiktu galā ar šādu mamuta uzdevumu. Tieši tāpēc Zibens tīkls, viedais “otrā slāņa” maksājumu protokols tika palaists 2017. gada 6. decembrī.

Kas ir zibens tīkls?

Vienkārši sakot, The Lightning Network ir viss, kas palīdz Bitcoin palielināt spēju mērogot un apstrādāt lielākus darījumu apjomus, vienlaikus saglabājot savu struktūru nemainītu. Zibens tīkls ļauj cilvēkiem gandrīz uzreiz sūtīt un saņemt maksājumus, vienlaikus saglabājot pēc iespējas zemāku darījumu maksu.

Faktiski zibens tīkls ir nekas cits kā gudra līgumu sistēma. Tas ir veidots virs pamata Bitcoin blokķēdes un ļauj ātri un lēti veikt maksājumus starp divām iesaistītajām pusēm.

Zibens

Kā tas darbojas?

Lai labāk saprastu, kā darbojas zibens tīkls, ir svarīgi atzīmēt, ka sistēma izmanto vairākus soļus, lai sasniegtu uztverto rezultātu.

Lai tā darbotos, ir nepieciešams, lai vismaz viena no iesaistītajām pusēm izveidotu vairāku parakstu maku. Pēc tam seifa adrese tiek saglabāta publiskajā Bitcoin blokķēdē līdzās bilancei. Šī bilance pierāda, cik liela daļa no iekļautā aktīva pieder kādam.

Turpmāk abas puses var veikt neierobežotu darījumu skaitu, nekad nepieprasot blokķēdē saglabāto informāciju. Katrā darījumā abas puses modificē bilanci, lai precīzi parādītu, cik naudas valūtas ir makā un kam tas pieder. Īsāk sakot, sūtītājs un saņēmējs var izvēlēties veikt savus tiešos darījumus.

Tā vietā, lai augšupielādētu bloku ķēdē, abas puses glabā šo atjaunināto bilanci. Ja norēķinu kanāls ir slēgts, abas puses izmanto savstarpēji koriģēto bilanci, lai izmaksātu savu maciņa daļu. Tāpēc lielu darījumu apstrādei tiek izmantots Bitcoin galvenais tīkls, savukārt The Lightning Network ir atbildīgs par mikrotransakciju apstrādi.

Lietotājiem tiek nodrošināta iespēja veikt darījumus ar jebkuru citu lietotāju, kas savienots ar tīklu, izmantojot vairākus apiņus. Lai savienotu visus tīkla dalībniekus, ir nepieciešami tikai daži mezgli.

Zibens2

Zibens tīkla plusi un mīnusi:

Plusi:

Ar Lightning Network palīdzību darījumi notiek ne tikai ātrāk, bet ir iespējami arī sīki maksājumi. Lai arī cik mazi maksājumi, tie tiks nokārtoti uzreiz. Tas vēl vairāk palīdzēs Bitcoin kļūt par vēl populārāku kriptovalūtu un plašāk pieņemtu maksājuma veidu.

Vēl viena liela priekšrocība ir fakts, ka The Lightning Network pazemina maksu. Lai arī šī ir ļoti laba lieta, tā varētu būt arī nedaudz slikta Bitcoin nākotnei. Bitcoin joprojām piedāvā ieguves atlīdzības, taču ar laiku tiks sasniegts brīdis, kad maksa būs vienīgā atlikusī atlīdzība. Varētu apgalvot, ka Bitcoin tīkla ilgtspēja faktiski balstās uz maksām.

Vēl viens liels zibens tīkla ieguvums ir fakts, ka tas uzlabo vispārējo Bitcoin privātumu. Darījumi ir anonīmi un šifrēti, un tie tiek saglabāti blokķēdē tikai pēc tam, kad maksājumu kanāli ir slēgti, un atlikums tiek izmaksāts abām pusēm.

Mīnusi:

Tāpat kā ar visām lietām, Zibens tīkls nav ideāls, tāpēc ir daži ierobežojumi.

Tā kā sistēma ir paredzēta galvenokārt mazu un vidēju darījumu apstrādei, tā nav piemērota lielu maksājumu veikšanai. Vēl viens svarīgs jautājums ir centralizācija. Daži kriptogrāfijas eksperti uzskata, ka šāda veida tīkls faktiski var veicināt centralizāciju maksājumu mezglos, process ir diezgan līdzīgs kalnraču centralizācijai.

Zibens tīkls neatbalsta bezsaistes maksājumus. Līdzīgā situācijā ir arī vienaudžu savienojumi. Ja kāds no vienaudžiem nereaģē, lietotāji, iespējams, būs spiesti vairākas stundas gaidīt, pirms atkal varēs saņemt naudu..

Vēl viens trūkums ir saistīts ar sistēmas draudzīgumu lietotājam. Tādēļ lietotnes, kas darbojas ar Lightning, nav tieši pieejamas iesācējiem. Visbeidzot, tā kā tas joprojām ir diezgan jauns projekts un tīkls nav pārbaudīts visos ikdienas apstākļos, ir jāskatās, cik labi tas tiks galā nākotnē.

Kaut arī darījumu apstrādes ārpus ķēdes jēdziens ir slavējams, acīmredzams trūkums ir fakts, ka šie darījumi netiek izsekoti pa galveno kanālu, kas galu galā varētu izraisīt dažus ar privātumu saistītus jautājumus.

Secinājums

Zibens tīkls, bez šaubām, ir ļoti svarīgs notikums Bitcoin turpmākajā attīstībā. Šķiet, ka tas ir ļoti labvēlīgs risinājums nebeidzamo Bitcoin mērogojamības un sastrēgumu problēmu risināšanai. Tomēr tas neiztikt bez taisnīgas negatīvu daļas.

Protams, nākamajā periodā projektā būs redzami daži uzlabojumi. Ja šī tehnoloģija gada laikā izrādīsies efektīva, tad nav šaubu, ka zibens tīkls varētu pilnībā mainīt veidu, kā Bitcoin lieto indivīdi un svarīgas finanšu iestādes no visas pasaules..

Joprojām ir redzams, vai šis risinājums izrādīsies pietiekami spējīgs Bitcoin, un būs interesanti uzzināt, vai tam būs tāda pati ticība kā Segregated Witness (SegWit) programmai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

63f 12a ca7 0f2 ec1 004 fb9