Bitcoin reklāmas parādās Honkongā, jo PBoC iezīmē DCEP ietekmi

Nedēļas pārskats par blokķēdes un kriptovalūtas jaunumiem no Ķīnas un Honkongas.

Tā ir bijusi aizņemta nedēļa Ķīnas un Honkongas blokķēdes sfērās. Ķīnas Tautas bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks publicēja rakstu par DCEP ietekmi uz Ķīnas naudas piedāvājumu. Turklāt Honkongā tiek izplatītas Bitcoin reklāmas.

Lūk, viss, ko, iespējams, esat palaidis garām saistībā ar šiem stāstiem un vēl vairāk – šīs nedēļas izdevumā OKEx Insights China Market Watch.

PBoC gubernatora vietnieks izklāsta piecas DCEP ietekmes uz Ķīnas naudas piedāvājumu

Nesen Ķīnas Tautas bankas prezidenta vietnieks Fans Jifei publicēts raksts par Ķīnas digitālās valūtas DCEP ietekmi uz tās M0 naudas piedāvājumu. Piecas vissvarīgākās lietas, kas jāņem vērā, ir:

 1. DCEP ir daļa no Ķīnas M0, tas nozīmē, ka tā ir daļa no papīra banknošu un monētu piegādes – t.i., fiziskas skaidras naudas.
 2. DCEP ir centralizēta valūta, un to pārvalda PBoC.
 3. DCEP izdošanai un apritei jāatbilst spēkā esošajiem likumiem un noteikumiem, kas saistīti ar skaidras naudas pārvaldību.
 4. DCEP ir sabiedrisks labums, ko nodrošina PBoC. Ķīnas centrālā banka neuzliek procentus vai nodevas par sabiedrības digitālās valūtas izmantošanu.
 5. Komercbankas Ķīnā ir atbildīgas par DCEP un fiat RMB pārveidošanas veicināšanu plašākai sabiedrībai.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • DCEP ieviešana ir svarīgs pavērsiens Ķīnas naudas apgādes sistēmas digitalizācijā. Pēc Fana teiktā, pieprasījums pēc šāda soļa izriet no mobilo un elektronisko maksājumu straujās attīstības Ķīnā.
 • Uz DCEP emisiju un apgrozību, tāpat kā fiat valūtām, attiecas arī naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas apkarošanas noteikumi..

Blockchain Service Network atzinīgi vērtē oficiālo programmēšanas valodu

Red Date Technology – izstrādātājs aiz Ķīnas valsts mēroga blokķēdes projekta Blockchain Service Network – ieviests Digitālo aktīvu modelēšanas valoda kā vienota viedlīguma programmēšanas valoda BSN. Atvērtā koda un blockchain-agnostic programmēšanas valodu izstrādā amerikāņu blockchain startēšanas Digital Asset Holdings, un tā būs pieejama BSN izstrādātājiem 2021. gadā.

Pēc uzņēmuma izpilddirektora He Yifana teiktā, Digital Asset Modeling Language būs ekskluzīvs standarts decentralizētu lietojumprogrammu izstrādei Blockchain Service Network. Vienotās viedo līgumu programmēšanas valodas pieņemšanas mērķis ir uzlabot BSN sadarbspēju, jo izstrādātājiem nav jāpārraksta viedie līgumi katru reizi, kad tajā izvieto lietojumprogrammu..

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Paredzams, ka digitālā aktīvu modelēšanas valoda savu pirmo izmēģinājuma versiju pabeigs 2020. gada novembrī un darbosies gan ar IBM Hyperledger Fabric, gan WeBank FISCO BCOS.
 • BSN turpina integrēt vairāk publisku blokķēžu, paredzams, ka drīzumā tiks izveidots savienojums ar Algorand, ShareRing un Solana.

Bitcoin izglītības kampaņas parādās Honkongā

Pēc Bitcoin reklāmas publicēšanas Honkongas tabloīdu laikrakstā Apple Daily Honkongā ir noticis vēl viens reklāmas vilnis uz tramvajiem un reklāmas stendiem..

Honkongas Bitcoin asociācijas izveidotās reklāmas mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par kriptovalūtām kā alternatīvu tradicionālajām finansēm. Pēc paziņojums, strauji mainīgajā pasaules ekonomikā ir pieci reklāmas stendu ziņojumi, kas apspriež Bitcoin priekšrocības un riskus.

Galvenās līdzņemšanas iespējas

 • Reklāmās tiek uzsvērti Bitcoin ekonomiskie ieguvumi kā alternatīva tradicionālajām finansēm. Piemēram, ierobežotais kopējais BTC piedāvājums ļauj izvairīties no plaši izplatītas inflācijas problēmas, ko izraisa nepārtraukta fiat valūtu drukāšana.
 • Bitcoin reklāmas ar saukli "Esi pati sava banka" ir izvietotas galveno Honkongas banku, piemēram, HSBC un Standard Chartered, galvenās mītnes priekšā – rosinot diskusiju par finanšu iekļaušanu reģionā.

#Bitcoin reklāmas ir tieši priekšā #HSBC galvenā mītne #Honkonga – vai tas ir izaicinājums vai vēl viens solis uz priekšu finanšu iekļaušanai? pic.twitter.com/ywPXY3x7wV– Džejs Hao @OKEx (@JayHao8) 2020. gada 11. septembris

Mazumtirdzniecības apjomi Ķīnā pirmo reizi pieauga 2020. gadā

Akciju tirgus gan Ķīnā, gan Honkongā šonedēļ nedaudz atjaunojās. Šanhajas SE Composite un CSI 300 cena preses laikā pašlaik ir 3 284 un 4657, un nedēļas pieaugums ir attiecīgi 0,90% un 1,58%. Honkongā Hang Seng indekss šonedēļ pieauga par 0,92% un šobrīd ir 24 694.

Ķīnas un Honkongas tirgus indeksi ir nedaudz atjaunojušies. Avots: Trading Economics, Investing.com

Ķīnas akciju tirgus nelielo atsitienu ir veicinājis mazumtirdzniecības pieaugums augustā. Saskaņā ar Nacionālā statistikas biroja datiem Ķīnas mazumtirdzniecība pieauga augustā par 0,5% – pirmais pieaugums mazumtirdzniecības nozarē šogad. Mazumtirdzniecības izaugsme atbilst Ķīnas ekonomikas atveseļošanai COVID-19.

Galvenais līdzņemšana

 • Neskatoties uz augusta neseno pieaugumu, mazumtirdzniecības apjomi joprojām ir vājākajā Ķīnas ekonomikas atveseļošanās zonā. Salīdzinājumam – rūpniecības izaugsme uzrādīja spēcīgākas atveseļošanās pazīmes, jo tā augustā salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 5,6% – pārspējot 5,1% aplēses.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

070 ad9 24c 0c5 d78 985 08f