Svarstyklės 2.0: ar „Facebook“ kriptovaliuta prarado savo sielą?

facebook libra novi

„Facebook“ siūloma „blockchain“ pagrindu sukurta mokėjimo sistema, Svarstyklės, dar kartą susilaukė didelio dėmesio, kai jos skaitmeninė piniginė buvo pakeista iš „Calibra“ į „Novi“ 2020 m. gegužės 27 d. oficialus pranešimas, pavadinimas „Novi“ kilo iš lotyniškų žodžių „novus“ įkvėpimo žodžiui „naujas“ ir „via“ – „būdas“.

„Novi“ yra dar nepateikta skaitmeninė piniginė, skirta palengvinti tarpvalstybinį pinigų pervedimą naudojant atskirą programą „Facebook Messenger“ ir „WhatsApp“. Anot „Facebook“, visi „Novi“ vartotojai turi būti patikrinti pateikus vyriausybės išduotą asmens tapatybės dokumentą.

Kai „Facebook“ pradėjo savo veiklą pirmasis Svarstyklių baltasis popierius 2019 m. birželio 18 d. kai kurie iš „blockchain“ ir kriptovaliutų bendruomenės narių manė, kad Svarstyklės bus perspektyviausias projektas, įvedantis pagrindinį skaitmeninių valiutų priėmimą. Kiti kritikavo projektą, nurodydami susirūpinimą dėl centralizavimo ir privatumo. Praėjus beveik metams po pirminio baltojo popieriaus išleidimo, Svarstyklės vis dar nepaleido ir komanda ją atnaujino baltas popierius į antrą versiją.

„OKEx Insights“ gilinasi į dvi baltąsias knygas ir pabrėžia reikšmingus valiutų ir atitikties procedūrų skirtumus, aprašytus abiejose versijose. Mes taip pat nagrinėjame Svarstyklių viziją pasiekti "bankinis" ir naujausia mokėjimo sistemos organizacijos – Svarstyklių asociacijos – būklė.

Svarstyklės, pirmoji versija: susirūpinimas piniginiu suverenumu

Pirmajame Svarstyklių baltame dokumente, "Svarstyklių moneta" buvo apibūdinta kaip stabili skaitmeninė kriptovaliuta. Baltojoje knygoje teigiama, kad Svarstyklės buvo remiamos mažo kintamumo turto krepšeliu, pavyzdžiui, banko indėliais ir trumpalaikiais vyriausybės vertybiniais popieriais valiutomis iš patikimų centrinių bankų. Tai reiškė, kad Svarstyklės nebuvo susietos su viena valiuta. Judant pagrindinio turto vertei, vienos Svarstyklių monetos vertė kitomis valiutomis taip pat svyruotų.

Kaip teigiama baltojoje knygoje, Svarstyklių monetos vertę turintį turtą turėjo laikyti Svarstyklių rezervas, kurį laikė pasaulinis saugotojų tinklas, turintis investicinio lygio kredito reitingus. Tačiau Svarstyklių rezervo turto sudėtis nebuvo nurodyta.

Svarstyklių valiutos koncepcijos atsiradimas nedelsiant pateko į reguliavimo akiratį, ypač JAV. Reguliavimo institucijos pabrėžė jos potencialą kelti grėsmę įvairių tautų pinigų suverenitetui.

Nobelio premijos laureatas ekonomistas Friedrichas Hayekas knygoje „Pinigų denacionalizavimo“ koncepciją pasiūlėPinigų denacionalizavimas: argumentas išgrynintasŠi koncepcija pasisakė už viziją, kad pinigų emisiją kontroliuoja ne tik vyriausybė ir centriniai bankai. Vietoj to, privačios įstaigos yra skatinamos diegti naujoves ir leisti savo valiutas, todėl pinigų emisijos procesas yra denacionalizuotas.

Didžiulė „Facebook“ klientų bazė daro Svarstykles perspektyvia kandidate, siekiančia pinigų denacionalizavimo. Nuo 2020 m. Pirmojo ketvirčio „Facebook“ kas mėnesį turi 2,6 milijardo aktyvių vartotojų, kurių dauguma ateina iš Azijos ir Ramiojo vandenyno bei viso pasaulio, pavyzdžiui, Afrikos ir Pietų Amerikos. „Facebook“ dukterinės įmonės „WhatsApp“ ir „Instagram“ turi 1,5 milijardo ir vienas milijardas vartotojų.

„facebook“ mėnesio aktyvūs vartotojaiKas mėnesį aktyvūs „Facebook“ vartotojai. Šaltinis: „Facebook 2020“ Q1 uždarbio ataskaita

Įvairūs lyderiai visame pasaulyje išreiškė susirūpinimą dėl Svarstyklių poveikio kaip fiat valiutų pakeitimo.

Tik po to, kai pernai buvo išleista pirmoji baltoji knyga, JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė kad „Facebook“ Svarstyklės turi mažai patikimumo ir kad socialinės žiniasklaidos milžinas, norėdamas paleisti Svarstykles, privalo laikytis galiojančių bankų taisyklių. Maždaug tuo pačiu metu Maxine Waters, Europos Komisijos pirmininkė Namo finansinių paslaugų komitetas ir „Facebook“ Svarstyklių skeptikas, kritikavo savo ambicijas sukurti naują pasaulinę finansų sistemą, kuri turėtų pakenkti JAV doleriui.

https://twitter.com/realdonaldtrump/status/1149472284702208000?lang=en

JAV vyriausybė ne viena pabrėžia galimą grėsmę pinigų suverenitetui, kurią kelia „Facebook“ svarstyklės. Pradėjus teikti pirmąją Svarstyklių baltąją knygą, Wang Xin, Kinijos Liaudies banko (PBoC) tyrimų vadovas, išreikštas įvykio metu vykusiame renginyje Pekino universiteto Skaitmeninių finansų institutas. Xinas paklausė:

“Jei Svarstyklės yra plačiai naudojamos atliekant tarpvalstybinius mokėjimus, ar jos galėtų veikti kaip pinigai ir turėti didelę įtaką pinigų politikai, finansiniam stabilumui ir tarptautinei pinigų sistemai?”

Plačiai manoma, kad „Facebook“ svarstyklės paspartino Kinijos skaitmeninės valiutos elektroninio mokėjimo (DCEP) ir centrinių bankų skaitmeninių valiutų (CBDC) plėtrą. Ekspertai taip pat nurodo spartų CBDC vystymąsi, kurį skatina Svarstyklės, kaip vieną iš priežasčių, skatinančių institucinius interesus kriptovaliutomis. Henri Arslanianas, „PwC Global Crypto Leader“, pasidalijo su „OKEx Insights“ savo prognozėmis apie institucinį susidomėjimą kriptovaliutomis:

„Tikiuosi, kad ateinančiais mėnesiais padidės institucinis susidomėjimas kriptografiniu turtu. Taip yra ne tik dėl makroekonomikos pokyčių, pradedant CBDC, baigiant Svarstyklėmis, bet ir svarbiomis aplinkybėmis, tokiomis kaip reguliavimo aiškumas ir geriausios praktikos pritaikymas “.

Vėlgi, pradinėje „Svarstyklių“ baltojoje knygoje buvo pasiūlyta viena skaitmeninė kriptovaliuta, paremta mažo kintamumo turto krepšeliu. Tai sukėlė reguliavimo institucijų susirūpinimą dėl pinigų suvereniteto, taip pat dėl ​​galimo neteisėto naudojimo, pavyzdžiui, pinigų plovimo.

Siekdama patenkinti reguliavimo problemas, 2020 m. Balandžio viduryje Svarstyklių komanda išleido naują baltosios knygos versiją, keisdama sistemos dizainą ir atitikties praktiką..

Svarstyklės, antroji versija: vienos valiutos stabilūs pinigai

Antroji Svarstyklių baltojo popieriaus versija apibūdina projektą kaip „visuotinę mokėjimo sistemą“, kurioje abi valiutos monetos yra kelių valiutų Svarstyklių moneta.

Baltojoje knygoje pripažįstama, kad „pagrindinis bendras rūpestis buvo kelių valiutų Svarstyklių moneta (≋LBR) galimybė kištis į pinigų suverenitetą ir pinigų politiką, jei tinklas pasieks reikšmingą mastą ir bus atlikta didelė vidaus mokėjimų suma ≋ LBR. “

Todėl Svarstyklių komanda pasiūlė be ≋LBR įtraukti ir vienos valiutos stablino. Stabili pinigai iš pradžių būtų žymimi USD, EUR, GBP ir SGD. Be to, ≋LBR siūlomas ne kaip atskiras skaitmeninis turtas nuo vienos valiutos stablecino. Greičiau tai yra skaitmeninis kai kurių vienos valiutos stablecino, kurį galima rasti Svarstyklių tinkle, sudėtinė dalis.

Siekiant palengvinti susirūpinimą grėsmingu pinigų suverenitetu, naujausioje baltojoje knygoje taip pat pripažinta BĮKP plėtra ir pabrėžta, kad jas galima tiesiogiai integruoti į Svarstyklių tinklą. Jei centriniai bankai sukuria CBDC, pažymėtą USD, EUR arba GBP, baltojoje knygoje pažymima, kad CBDC galėtų pakeisti Svarstyklių atitinkamą vienos valiutos stablecoiną. Be to, Svarstyklių rezervo turto sudėtis pagal valiutas atitiks likusių vienos valiutos stabiliųjų monetų sudėtį. Tikimasi, kad tai atitiks Šveicarijos finansų rinkos priežiūros tarnyba (FINMA) mokėjimo sistemos licencija, mažinanti palūkanų normą ir kredito riziką.

Be vienkartinės valiutos, naujojoje baltojoje knygoje taip pat bandoma suteikti daugiau aiškumo apie „LBR“ dizainą. ≋LBR bus apibrėžtas fiksuotais nominaliaisiais svoriais, tokiais kaip specialiosios skolinimosi teisės (SDR), Tarptautinis valiutos fondas (TVF). Svarstyklių rezervo turtui paskutinėje baltojoje knygoje teigiama, kad atsargoje bus laikoma mažiausiai 80 proc. Labai trumpalaikių vyriausybės vertybinių popierių, o likę 20 proc. Bus laikoma grynaisiais – per naktį bus investuojama į pinigų rinkos fondus, kurie investuoja trumpalaikiais vyriausybės vertybiniais popieriais.

Svarstyklių komanda taip pat pareiškė, kad džiaugiasi centrinių bankų ir tarptautinių organizacijų vykdoma krepšelio sudėties priežiūra ir kontrole vadovaujant FINMA.

Tačiau atrodo, kad klausimai liko paskelbus antrąją Svarstyklių baltąją knygą. Kongreso atstovė Sylvia Garcia išleistas tą pačią dieną, balandžio 16 d., paskelbtą pareiškimą, kuriame teigiama, kad Svarstyklių komanda vis dar nesprendė savo ketinimo sukurti kriptovaliutą ir susirūpinimą dėl galimo Svarstyklių poveikio pasaulio ekonomikai..

2019 m. Rudenį Garcia parėmė sąskaitą:H.R.5197 – valdomi „Stablecoins“ yra 2019 m. Vertybinių popierių įstatymas“, Kuriame teigiama, kad stambūs pinigai turėtų būti priskiriami vertybiniams popieriams ir todėl jiems turėtų būti taikomi dabartiniai vertybinių popierių įstatymai JAV vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC). Jei jis bus priimtas, vekselis galėtų būti taikomas Svarstyklių siūlomiems vienos valiutos stalviršiams.

Pažymėtina, kad antroji Svarstyklių baltosios knygos versija prarado pirminę bendros pasaulinės valiutos viziją. Straipsnyje pabrėžiama, kad Svarstyklių moneta yra pagyrimas, bet ne pakeitimas, fiat valiutomis – akivaizdžiai bandant palengvinti reguliavimo problemas. Vienos valiutos stablecoinų priėmimas priklausys nuo to, kaip reguliuotojai klasifikuos stablecoins įvairiose jurisdikcijose.

Be svarstyklių dizaino, patobulintos „pažink savo klientą“ (KYC) procedūros, išdėstytos antrojoje baltojoje knygoje, taip pat išskiria ją iš originalaus baltojo popieriaus..

Svarstyklės KYC

Pradiniame „Svarstyklių“ baltojoje knygoje pristatyta Svarstyklių asociacija – tai vadinama „nepriklausoma, ne pelno siekiančia narystės organizacija“, kuri „valdys“ Svarstyklių bloką ir Svarstyklių rezervą. Asociacija taip pat buvo apibūdinta kaip atsakinga už politikos ir procedūrų nustatymą dėl Svarstyklių turto krepšelio sudėties pakeitimo. Tačiau pirmojoje baltojoje knygoje nebuvo parašyta jokių konkrečių atitikties procedūrų. Tai sukėlė platų reguliuotojų susirūpinimą, kad Svarstyklių moneta per iš pradžių pavadintą „Calibra“ piniginę gali būti naudojama kaip pinigų plovimo ar teroristų finansavimo priemonė..

Antrojoje Svarstyklių baltojoje knygoje žengtas didžiulis žingsnis siekiant atitikties, atsižvelgiant į galiojančius įstatymus ir kitus teisės aktus. Antrojoje baltojoje knygoje pateiktas išsamus pasiūlymas dėl atitikties ir saugos programų, pagrįstų tarpvyriausybinės pinigų plovimo ir teroristų finansavimo reguliavimo institucijos nustatytais standartais Finansinių veiksmų darbo grupė (FATF). Naujausioje baltojoje knygoje pateiktame pasiūlyme pateikiamos gairės keturioms Svarstyklių tinklo dalyvių kategorijoms:

  • Paskirti prekiautojai
  • Reguliuojami virtualaus turto paslaugų teikėjai (VASP)
  • Sertifikuoti VASP
  • Neapsaugota piniginė

FATF pagrįstas atitikimas

Kaip teigiama antrojoje Svarstyklių baltojoje knygoje, siūlomoje atitikties programoje išvardyti ir bendrieji, ir specialieji reikalavimai, keliami VASP, kad jie atitiktų FATF standartus. Siūloma FATF pagrįsta atitikties programa buvo išplėsta reglamentuojamiems ir sertifikuotiems VASP.

Reguliuojami VASP

Kaip teigiama FATF gairės, VASP apima skaitmeninio turto mainus, piniginių tiekėjus ir finansinių paslaugų teikėjus, susijusius su virtualaus turto išleidimu, siūlymu ar pardavimu..

"Reguliuojami VASP" nurodyti tuos, kurie yra registruoti arba licencijuoti kaip VASP FATF narių jurisdikcijoje.

Kaip teigiama naujausioje Svarstyklių baltojoje knygoje, subjektai, kurie sieks būti „reguliuojama VASP“ Svarstyklių tinkle, turės pateikti Svarstyklių asociacijai FATF registracijos įrodymą ir įrodyti rizika pagrįstas reguliavimo atitikties programas..

Po sėkmingo patikrinimo reguliuojamiems VASP leidžiama vykdyti operacijas tinkle be operacijų ir adresų balanso apribojimų. Straipsnyje taip pat teigiama, kad reguliuojamų VASP statusą reikia kasmet patvirtinti iš naujo.

Sertifikuoti VASP

Baltojoje knygoje teigiama, kad „sertifikuotas VASP“ reiškia VASP, kuris neatitinka reguliuojamos VASP, tačiau yra sertifikuotas pagal Svarstyklių asociacijos nustatytus standartus. Tikimasi, kad aukščiausias sertifikuotų VASP lygis atitiks tiek Svarstyklių asociacijos, tiek FATF gairių reikalavimus.

Sertifikuotiems VASP, kaip ir reguliuojamiems VASPS, leidžiama atlikti sandorius Svarstyklių tinkle be operacijų ir adresų balanso apribojimų. Be to, jiems, kaip ir reguliuojamiems VASP, reikalinga kasmetinė atestacija.

Ne blokų grandinės kelionės taisyklės

Asociacija „Svarstyklės“ savo antrame dokumente pareiškė, kad ji sukurs ne blokų grandinės protokolą, kad būtų lengviau laikytis reguliuojamų ir sertifikuotų VASP. Šis protokolas palengvins VASP keitimąsi informacija, kad atitiktų kelionės taisykles ir apskaitos reikalavimus.

Asociacija „Svarstyklės“ teigia, kad ji taip pat palaikys viešą reguliuojamų ir sertifikuotų VASP katalogą, skirtą būsenai stebėti.

Matthewas Ungeris, atitikties valdymo įmonės generalinis direktorius „iComply“, „OKEx Insights“ teigė, kad reguliuojamų ir sertifikuotų VASP vaidmuo siūlomoje Svarstyklių atitikties programoje iš tikrųjų gali patenkinti FATF kelionės taisyklių reikalavimus:

„Pirmajame Svarstyklių etape, dabar„ Novi [sic], nustebčiau, jei jiems kiltų kokių nors problemų dėl FATF kelionių taisyklės. „Novi“ struktūra yra viena finansų įstaiga, valdanti tinklą, kuriuo dalijasi veikiantys fondo nariai.

Pagrindinis kelionės taisyklės komponentas yra lėšų pervedimas iš vieno VASP į kitą VASP klientų vardu. „Novi“ atveju yra tik viena VASP ir visos lėšos visada lieka tame tinkle. Šiuo metu atrodo, kad reguliuojami mokėjimų tvarkytojai yra vienintelė priemonė gauti lėšų į tinklą ar iš jo. “

Ne FATF pagrįstas atitikimas

Naujausioje „Svarstyklių“ baltojoje knygoje taip pat išvardyti atitikties kriterijai, kurie nėra pagrįsti FATF gairėmis. Kiti kriterijai taikomi paskirtiems pardavėjams ir neapsaugotoms piniginėms.

Paskirti prekiautojai

Remiantis naujausia „Svarstyklių“ baltąja knyga, paskirti prekiautojai yra subjektai, turintys teisę pirkti ar parduoti Svarstyklių monetas Svarstyklių tinkle. Jie gali atlikti sandorius Svarstyklių tinkle be operacijų ir adresuoti balanso limitus, jei jie atitinka Svarstyklių asociacijos nustatytą įėjimo standartą.

Asociacija „Svarstyklės“ teigia atliksianti sankcijų patikrinimus, tikrinanti tikruosius savininkus ir paprastai atlikusi išsamų patikrinimą paskirtiems prekybininkams Svarstyklių mokėjimo sistemoje..

Remiantis naujausiu Svarstyklių baltuoju dokumentu, vieninteliai kanalai platina Svarstyklių monetas, kurias kaldina Svarstyklių tinklas. Kaip aprašyta, paskirti prekiautojai bus subjektai, kurie perka ir parduoda Svarstyklių monetas mainams ir be recepto. stalų, kad galutiniams vartotojams būtų lengviau likviduoti Svarstyklių monetas.

Neapsaugotos piniginės

Asociacija Svarstyklės ne kartą pripažįsta finansinės įtraukties svarbą naujausioje baltojoje knygoje. Taigi projektas sukūrė būdą visiems kitiems vartotojams, kurie neatitinka aukščiau aprašytų kategorijų, naudotis Svarstyklių tinklu. Asmenys ir subjektai gali naudotis Svarstyklių tinklu per vadinamąsias neapsaugotas pinigines.

Tačiau šiems vartotojams taikomi tam tikri apribojimai: Svarstyklių protokolas kiekvienam neapsaugotam piniginės adresui nustatys operacijų limitą ir maksimalų adreso balansą. Jei jos norės atlikti sandorį viršijant nustatytas ribas, nereikėtų saugoti piniginių su reguliuojamomis ar sertifikuotomis VASP.

Kas dėl apmokestinimo?

Nepaisant vienos valiutos stablecoinų įvedimo ir patobulintų KYC procedūrų, antroji Svarstyklių baltoji knyga nesistengia spręsti mokesčių klausimus arba spręsti Svarstyklių tinklo privatumo problemas.

Jei vienos valiutos stekino monetos, pvz., „LibraGBP“, vertė svyruoja GBP, tai sukels papildomą sudėtingumą nustatant apmokestinamojo kapitalo prieaugio ir nuostolių potencialą, o tai gali trukdyti plačiai pritaikyti „LibraGBP“..

Viskas gali būti dar sudėtingiau, kai įmonės ir klientai vykdo sandorius su svarstyklėmis, kurios skiriasi nuo jų gimtosios šalies valiutos. Robertas Sharpe’as advokatų kontoros Clifford Chance pakomentavo „OKEx Insights“ apie mokesčių sandorį klientams ir įmonėms, kurios vykdo sandorius "ne vietinis" Svarstyklės:

„Vartotojams ir įmonėms, vykdančioms sandorius su nevietiniais LBR stablecinais (pvz., JK vartotojai sandorius vykdo EURLibra), taip pat tenka mokestiniai įsipareigojimai ir mokesčių ataskaitų teikimo įpareigojimai. Kiekvieną kartą, kai jie naudojasi ne vietine LBR, vartotojas ar verslas turės apskaičiuoti savo kapitalo prieaugį / nuostolį, išreikštą savo šalies valiuta..

Apskritai reikės apskaičiuoti šio vartotojo bendrą pelną / nuostolį ir pranešti apie tai savo namų mokesčių institucijai, o jei yra pelnas, vartotojas dažnai turės sumokėti mokestį. Tai dažnai bus blogesnė mokestinė išeitis nei tuo atveju, jei vartotojas tiesiog būtų tiesiogiai operavęsis užsienio valiuta, nes daugelio šalių kapitalo prieaugio mokesčio taisyklėse yra atleidimas nuo pelno užsienio valiuta (tačiau kriptovaliutų prieaugiui retai taikoma išimtis).

Kalbant apie RLBR, kadangi laikui bėgant ≋LBR vertė svyruos nuo bet kurios bendros valiutos, kiekvienas transactionLBR sandoris patiria kapitalo prieaugį ar nuostolius – tai taip pat taikoma Bitcoin ir kitoms kriptokursinėms įmonėms, jau esančioms kai kuriose jurisdikcijose, pavyzdžiui, JAV „Sharpe“. išsiaiškino mokestinius įsipareigojimus sandoriams ≋LBR:

„Pagrindinė mokesčių problema vartotojams yra ta, kad kelių valiutų LBR vertė svyruos nuo vartotojo namų valiutos, o tai reiškia, kad juos naudojant dažnai atsiras kapitalo prieaugis ar nuostolis. Jei JK vartotojas perka kelių valiutų LBR už 10 GBP, bet kai išleidžia LBR po kelių savaičių, kelių valiutų LBR vertė yra 12 GBP, tada vartotojas galimai apmokestino 2 GBP kapitalo prieaugį.

Vartotojai turės sekti savo kapitalo prieaugį / nuostolius dėl kiekvieno atlikto sandorio, o tai blogiausiu atveju reiškia galimas mokesčių išlaidas ir mažiausiai galvos skausmą dėl reikalavimų laikymosi.."

Privatumo problemos išlieka

Be Svarstyklių mokesčių įsipareigojimų neaiškumo, pagarsėję praeities „Facebook“ privatumo skandalai yra dar vienas iššūkis prieš pradedant veikti Svarstyklių tinklą.

Nors antrojoje „Svarstyklių“ baltojoje knygoje paaiškinamas siūlomos valiutos ir tinklo dalyvių vaidmuo, „iComply“ „Unger“ mano, kad projektui reikia spręsti kitas esamas reguliavimo problemas, susijusias su privatumu:

„Projektas turi kitų reguliavimo uždavinių – visų pirma,„ Facebook “įrašai apie vartotojo atpažinimą ir tvirtą kliento autentiškumą yra baisūs.

Vienas vertinimas rodo, kad iki 25 proc. „Facebook“ paskyrų yra padirbtos, o tai yra siaubingas pagrindas, kuris tarnauja kaip reguliuojamas finansinių paslaugų teikėjas. Nors „Facebook“ per pastaruosius 4 metus įsigijo daugybę tapatybės ir KYC teikėjų – visas šias įmones ribojo vienos jurisdikcijos darbo eigos.

Kol „Facebook“ neras būdo pagerinti vartotojų privatumą, saugumą ir tapatybę – tikėtina, kad šiame projekte ir toliau bus rodoma daugiau PR antraščių nei naujų vartotojų įsigijimo “.

Su ankstesniu „Facebook“ privatumo skandalai, sukurti patikimą skaitmeninės tapatybės sistemą Svarstyklių tinkle gali būti sudėtinga, nes Svarstyklių tinkle dalyvauja skirtingos dalyvių kategorijos. Komentuodamas „OKEx Insights“, Hansas Lombardo, vyriausiasis operacijos vadovas „Blockpass“, pripažino atvirų tapatybės standartų svarbą ir pagrindines reguliavimo sritis, kurias Svarstyklių komanda turėtų žinoti:

„Mes visada tikėjome, kad atviras tapatybės standartas yra svarbus norint pasiekti saugią sąveiką, reikalingą„ Web 3.0 “, kaip matyti iš W3C DID protokolo. Tačiau labai svarbu, kad skaitmeninės tapatybės standartas leistų kontroliuoti tapatybę ir duomenis su vartotoju, artėjant savarankiškumo lygiui ir nulinėms žinių galimybėms..

Kalbant apie reglamentus, yra konfliktas tarp tokių režimų kaip GDPR, kuriam reikalingos duomenų privatumo teisės, ir FATF nurodytų režimų, būtent „kelionių taisyklės“ ir skaidrumo prekiaujant ir perduodant skaitmeninį turtą. Tai vis dar suderinama su į vartotoją orientuotu tapatybės standartu, jei vartotojas turi laisvę pasirinkti prekiauti ir siųsti & gauti turtą “.

Bankininkavimas be banko

Tiek pirmojoje, tiek antrojoje Baltųjų svarstyklių versijoje yra ta pati vizija, kaip pasiekti banką ir palengvinti finansinę įtrauktį. Pastarojoje versijoje Svarstyklių komanda išvardijo du įrankius šiam tikslui pasiekti: ≋LBR ir nepažeistos piniginės.

Kaip teigiama naujausioje Svarstyklių baltojoje knygoje, ≋LBR gali būti neutralus ir mažai kintantis turtas šalims, kurios Svarstyklių tinkle neturi vienos valiutos stableko. Svarstyklių komanda teigia, kad ≋LBR gali būti naudojama kaip atsiskaitymo moneta atliekant tarpvalstybinius sandorius, kur vartotojai gali konvertuoti ≋LBR į savo vietinę valiutą norėdami įsigyti prekių ir paslaugų..

„Svarstyklių“ komanda pristatė neapsaugotas pinigines, kad užtikrintų tiesioginę prieigą prie bankų neturinčių ir bankų neturinčių gyventojų, kurie gali neturėti prieigos prie reguliuojamų ar sertifikuotų VASP..

Šiuo metu jų yra 1,7 mlrd bankų neturinčių asmenų visame pasaulyje. Ne bankų gyventojai nurodo tiems, kurie neturi prieigos prie finansinių paslaugų, kurias teikia finansų įstaiga ar per mobiliųjų pinigų teikėją.

A tyrimas „Oxford Economics“ ir San Franciske įsikūrusio „FinTech“ projekto „Juvo“, paskelbto 2019 m. lapkritį, metu pripažintas potencialus ekonomikos augimas, kurį atneša nebankuoti gyventojai. Tyrimas parodė, kad, nustačius ir išsprendus bankų neturinčių gyventojų poreikius, numatoma, kad pasaulinis bendrasis vidaus produktas (BVP) padidės 250 mlrd. USD, o namų ūkių santaupos pasaulyje gali padidėti 512 mlrd. USD ir vidutiniškai šešiais procentais padidės BVP. vienam gyventojui mažas pajamas gaunančiose šalyse.

nebanks žemėlapisSuaugusių gyventojų, neturinčių galimybės naudotis finansinėmis paslaugomis, dalis. Šaltinis: Oksfordo ekonomika

Nebankuotų gyventojų problema kyla iš to, kad jų yra vienas milijardas žmonių, kurie neturi oficialaus asmens tapatybės įrodymo, nuo 2018 m. Visų pirma, neregistruota populiacija yra stipriai susikaupęs į pietus nuo Sacharos esančioje Afrikoje ir Pietų Azijoje. Toks pasaulinis atpažinimo trūkumas paaiškinamas gerai veikiančių civilinės metrikacijos (CR) sistemų trūkumu daugelyje mažas ir vidutines pajamas gaunančių šalių. Šios blogai veikiančios CR sistemos neturi tinkamų įrašų apie gimimą, mirtį, santuokas ir kitus gyvenimo įvykius.

neregistruotų gyventojųNeregistruota populiacija pagal regionus. Šaltinis: „ID4D“ visuotinis duomenų rinkinys (2018 m.)

Ne bankuose gyvenantys gyventojai teikia milžiniškas augimo galimybes, galimai įsisavindami mobiliuosius telefonus ir internetą. Žmonėms, kurie neturi banko sąskaitos, mobilieji telefonai ir internetas suteikia galimybę naudotis finansinėmis paslaugomis. Statistika iš „Groupe Speciale Mobile“ asociacija (GSMA) pabrėžia, kad į pietus nuo Sacharos esančių Afrikos regionų mobiliųjų telefonų skverbties lygis 2019 m. Yra tik 45 proc., O tai yra daug žemiau nei 67 proc..

Tikimasi, kad iki 2025 m. Šis rodiklis padidės iki 50,2 proc. Tikimasi, kad 4G ryšiai bus pagrindinis ekonomikos augimo šaltinis Afrikos Sarahane nuo 10 proc. 2019 m. Iki prognozuojamų 27 proc. 2025 m., Sakoma GSMA ataskaitoje..

interneto skverbtisUnikalių mobiliojo ryšio abonentų skverbties lygis 2019 m. Šaltinis: GSMA

Kalbant apie interneto skvarbą, GSMA tikisi, kad į pietus nuo Sacharos esantis Afrikos regionas augs nuo 26 proc. 2019 m. Iki 39 proc. 2025 m. Tikimasi, kad mobiliojo interneto vartotojai į pietus nuo Sacharos esančiame Afrikos regione pasiekti Tikimasi, kad Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos (MENA) regione interneto skvarba padidės nuo 41 proc. 2019 m. Iki 50 proc. 2025 m..

Turint milžinišką mobilumo ir interneto skvarbos augimo potencialą kartu su 63 proc. Suaugusiųjų, kurie neturi bankų, atrodo, kad Afrika į pietus nuo Sacharos yra pagrindinis Svarstyklių regionas, „pasiekiantis banką“.

interneto skverbtisInterneto vartotojų skvarba pagal regionus. Šaltinis: GSMA

Svarstyklės taip pat skirtos „Facebook“

Be to, kad Svarstyklės turi didžiulį potencialą pasiekti banką, Svarstyklių moneta gali būti vertinama kaip priemonė skatinti didžiulį „Facebook“ skelbimų verslą. Kasmetiniame „Facebook“ akcininkų susirinkime, vykusiame 2020 m. Gegužės 27 d., „Facebook“ generalinis direktorius Markas Zuckerbergas, sakė kad Svarstyklės yra nepaprastai svarbios užtikrinant greitą ir sklandų mokėjimą „Facebook“ el. prekybos ekosistemoje.

Šių metų pirmojo ketvirčio pajamos iš reklamos sąskaitos 98 procentai visų „Facebook“ pajamų – todėl tai yra interneto milžinės verslo modelio pagrindas.

Skelbimų verslas yra aukciono modelis, pagal kurį įmonės gali siūlyti skelbimus už jų tikslinę kainą. Tai reiškia, kad „Facebook“ gali pasiūlyti mažiausią įmanomą kainą verslui dalyvauti „Facebook“ skelbimų aukcione.

Paleidus Svarstykles, paaiškino generalinis direktorius, vartotojai gali spustelėti skelbimą „Facebook“ ir tiesiogiai įsigyti susijusių prekių ir paslaugų naudodami „Libra Coin“. Zuckerbergas taip pat teigė tikintis, kad Svarstyklių integracija sumažins valiutos keitimo išlaidas ir paskatins verslą skelbimuose teikti didesnes kainas, o tai savo ruožtu padidina „Facebook“ pajamas..

Svarstyklių paleidimas gali padidinti socialinės žiniasklaidos milžinės pajamas iš reklamos „nebankiniuose regionuose“, pavyzdžiui, Afrikoje į pietus nuo Sacharos. Dabartinės „Facebook“ reklamos pajamos iš „likusio pasaulio“ (už JAV ir Kanados, Europos ir Azijos ir Ramiojo vandenyno ribų) vartotojų sudaro tik devynis procentus visų „Facebook“ vartotojų gautų reklamos pajamų pagal geografiją, nuo 2020 m. Pirmojo ketvirčio..

Atsižvelgiant į „Facebook“ teiginį, kad „Svarstyklių monetos“ paleidimas gali atverti finansinę prieigą prie bankų neturinčių gyventojų Afrikoje ir Pietų Azijoje, svarstyklės gali sumažinti JAV, Kanados ir Europos pajamų dalies dominavimą reklamoje..

„Facebook“ uždarbis 2020 mReklamos pajamos pagal „Facebook“ vartotojų geografiją, nuo 2020 m. Pirmojo ketvirčio. Šaltinis: „Facebook 2020“ Q1 uždarbio ataskaita

Svarstyklių asociacijos kelias į priekį

Nuo įsteigimo 2019 m. Birželio mėn. Svarstyklių asociacija patyrė keletą pagrindinių savo narystės sudėties pokyčių. Po pirmojo oficialaus „PayPal“ pasitraukimo 2019 m. Spalio mėn., „Mastercard“, „Visa“, „Mercado Pago“, „Booking Holdings“, „eBay“ ir „Stripe“ pasekė paskui. Praradus šiuos mokėjimus ir elektroninės prekybos milžinus, tik 21 įmonė pasirašė Svarstyklių asociacijos chartiją.

Pašalinimo banga tęsėsi 2020 m., Kai „Vodafone“ paskelbė apie pasitraukimą iš Svarstyklių asociacijos sausio mėnesį, motyvuodamas ketinimu sutelkti dėmesį į savo mobiliųjų mokėjimų platformą. Asociacija „Svarstyklės“ nuo to laiko laive skaitmeninės komercijos platforma „Shopify“ 2020 m. vasario mėn. „Heifer International“ ir „Checkout.com“ prisijungė prie asociacijos 2020 m. balandžio mėn. „Temasek“, „Paradigm“ ir „Slow Ventures“ yra naujausi Svarstyklių papildymai 2020 m. gegužės mėn. 27 nariai iki šiol.

Svarstyklių asociacija taip pat neseniai paskirtas Stuart Levey kaip jos generalinis direktorius. Levey buvo JAV iždo departamento pareigūnas ir nuo 2012 m. Dirbo „HSBC Holdings Plc“ vyriausiuoju teisininku.

Tą pačią dieną, kai buvo išleistas naujas baltasis popierius, Svarstyklių asociacija taip pat paskelbė, kad tai padarė pradėtas mokėjimo sistemos licencijos paraiška su FINMA.

Svarstyklės: alternatyvūs arba tradiciniai finansai?

Antrasis Svarstyklių dokumentas atnešė žymių aukų dėl pirminio Svarstyklių užmojo: paprastos pasaulinės valiutos. Nerimaudama dėl pinigų suvereniteto ir finansinio stabilumo, Svarstyklių komanda ketina Svarstyklių tinkle išleisti keletą vienos valiutos stabilių monetų..

Kaip teigiama antrojoje baltosios knygos versijoje, „Svarstyklių tinklas sukurtas kaip visuotinai prieinama ir pigių mokėjimų sistema, papildanti, o ne pakeičianti vidaus valiutas“.

Tai taip pat reiškia, kad jei Svarstyklės nori išlikti, jos turi būti tarptautinės finansų sistemos dalis, o ne būti alternatyva. Francesas Coppola, „CoinDesk“ apžvalgininkas, pasidalino jos mintys neseniai paskelbtame nuomonės straipsnyje, kurioje teigiama, kad Svarstyklėms gali pasisekti tik tada, jei jos taps beveik vyriausybiniu projektu:

„Baigėsi Babelio bokšto projektas. Svarstyklės vykdys viską, ko reikalauja vyriausybės, ir mainais į ją įsisavins esamą tarptautinę finansų sistemą.

Svarstyklių kapituliacijos pamoka yra ta, kad jei tikrai norite mesti vyriausybės valdžią, nepririšate savęs prie esamos sistemos. Jūs nustatote jai alternatyvą ir ginate ją iki galo “.

Po to, kai buvo paskelbta naujausia „Svarstyklių“ baltoji knyga, balandžio mėnesį Davidas Gerardas, 50 pėdų blokų grandinės puolimo autorius, told media kad pirminės „Facebook Libra“ vizijos negalima paversti realybe:

„Pradinė Svarstyklių vizija buvo tokia, kad svajojo apie laukinius kriptografinius sapnus apie privačius pinigus, be reguliavimo. Tai niekada neketino skristi. „Facebook“ yra tikra, paliečiama įmonė. Galite piktnaudžiauti asmenine žmonių informacija, tačiau vyriausybės į pinigus žiūri labai rimtai “.

Tačiau, nepaisant nuolaidų, padarytų naujajame Svarstyklių dokumente, Svarstyklių projekto tikslas „pasiekti masinį įsivaikinimą“ kol kas vis dar gyvas. Vienas iš Svarstyklių asociacijos narių, „Bison Trails“ generalinis direktorius Joe Lallouzas, tiki kad antroji Svarstyklių baltosios knygos versija yra „vienu žingsniu arčiau“ Svarstyklių tikslams:

„Svarbiausias dalykas norint pasiekti masinio priėmimo tikslą yra patekti pro duris ir į žmonių, kuriems to labiausiai reikia, rankas.“

Neseniai birželio 1 dieną paskelbtame interviu „Bloomberg“ Katie Haun, „Andreessen Horowitz“ generalinė partnerė, pretenzijos kad „Facebook“ Svarstyklės reiškia naują interneto pinigų erą ir jos atvejis gali būti precedentas kitiems panašiems projektams sekti:

„Mes vis dar esame ankstyvoje interneto pinigų kategorijoje. Itin ankstyvi padavimai. Pagalvokite apie tas ankstyvojo interneto skambučio dienas. „Facebook Svarstyklės“ turėjo puikų technologinį proveržį, tačiau jis dar nėra pasirengęs geriausiu laiku, tačiau jis vis pasiekia. Ir jūs negalite jo atiduoti į visuomenės rankas, kol jis nebus paruoštas ir pasirodys “.

„OKEx Insights“ pateikia rinkos analizę, išsamią funkciją ir kuruojamas naujienas iš šifravimo profesionalų.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me