Ko procentu likmes gandrīz nulle nozīmē stabilizēniem un kāpēc tas netraucēs tās izaugsmi

Pārskats

Ārkārtas pasākumi ārkārtas gadījumiem, un tas varētu nozīmēt arī ārkārtas seku novedšanu. Lai gan mēs esam redzējuši, ka aktīvu tirgi sākotnēji ir atguvušies no koronavīrusa pārdošanas, pandēmija vēl nebūt nav beigusies, un bailes no globālas recesijas ir pieaugušas.

Ūdens, kas nes laivu, ir tas pats, kas to norij. Globālo centrālo banku un politikas veidotāju pieņemtie īpaši atvieglojošie pasākumi var kaut kā ierobežot ekonomisko kaitējumu, taču tas var radīt arī citas problēmas.

Gan tradicionālais, gan kriptogrāfijas tirgus acīmredzami palielina bažas par negatīvām likmēm ASV, un nesen politikas veidotāju vidū bija daudz vairāk sarunu par šo tēmu. Ja mēs redzam negatīvas procentu likmes ASV, kā šis ārkārtējais pasākums ietekmēs stablecoin tirgu un tā biznesa modeli, kā arī kriptovalūtu tirgu kopumā?

Pandēmija nosūta ātrumu gandrīz nullei

ASV federālās rezerves un citas centrālās bankas ir veikušas drosmīgus pasākumus, lai mazinātu koronavīrusa ietekmi uz pasaules ekonomiku un finanšu tirgiem. Pēc diviem pārsteiguma likmes samazinājumiem 3. marts un 15. marts, federālo fondu likme tagad ir samazināta līdz 0–0,25%, tādu līmeni, kādu tirgi nav redzējuši kopš pasaules finanšu krīzes. Turklāt uz 23. marts, Fed paziņoja par kvantitatīvās atvieglošanas atsākšanu bez ierobežojumiem, paverot durvis tādu aktīvu iegādei, kas “vajadzīgi, lai atbalstītu vienmērīgu tirgus darbību."

1. attēls: ASV federālo fondu mērķis ir augšējais un apakšējais diapazons (avots: Federālo rezervju sistēmas vadītāju plašā daļa; St Louis Fed.)

Valsts kases tirgu reakcijas ir piesaistījušas analītiķu uzmanību. ASV 1 mēneša un 3 mēnešu ienesīgums ir krities negatīvajā zonā. Kritums notika neilgi pēc tam, kad Fed to izdarīja "QE bezgalība" paziņojums. Lai gan viņi abi ir nedaudz atguvušies no krituma, tomēr tirgi nav pilnībā izslēguši, ka ienesīgums varētu atkal kļūt negatīvs.

2. attēls: ASV 1M un 3M ienesīgums kļuva negatīvs (Avots: Tradingview)

Negatīvas procentu likmes ASV reāli?

Pēc tam arvien pieaug diskusijas par to, ka ienākumu fondu likme kļūst negatīva, tirgi un politikas veidotāji ir pauduši ļoti atšķirīgus viedokļus.

Preses konferencē 15. martā Fed priekšsēdētājs Džeroms Pauels brīdināja ka ASV ekonomiskā izaugsme, visticamāk, būs "vājš" 2. ceturksnī. Tomēr centrālā banka “neizmantos negatīvas procentu likmes, lai apkarotu koronavīrusa pandēmiju”. Pauels piebilda, ka “mēs neuzskatām, ka negatīvās politikas likmes varētu būt piemērota politikas reakcija šeit, ASV,”

Šķiet, ka dažas citas Fed amatpersonas šajā jautājumā ir izrādījušas maigāku nostāju. Neels Kaškari, Mineapolisas federālo rezervju prezidents, teica negatīvas procentu likmes ir maz ticams, kaut arī neiespējams.

Tikmēr prezidents Donalds Tramps drīzāk šķiet negatīvu likmju politikas atbalstītājs. Atpakaļ pasaules ekonomikas forumā, Tramp teica, “Mēs esam spiesti konkurēt ar valstīm, kuras saņem negatīvas likmes, kaut ko ļoti jaunu, kas nozīmē, ka viņiem maksā par naudas aizņemšanos, pie kā es varētu ļoti ātri pierast. Mīlu to."

Nesen Sentluisas Ekonomisko pētījumu federālā rezervju banka izlaida a pētījums par centrālajām bankām, kurām ir negatīvas likmes, un ASV Fed iespējas ir negatīvas.

Tātad, vai ASV kļūs negatīva? Šķiet, ka uz to nav īsu atbildi, vismaz īstermiņā, taču pašreizējā situācijā nekas nav īsts. Lai gan, kā reaģēs uz USD vērsts stablecoin tirgus, kad ASV parādīsies negatīva likmju vide?

Procentu likmes, dolārs un stabils monēts

Dolārs jau sen tiek uzskatīts par drošas patvēruma valūtu stresa apstākļos, un nesenais COVID vadītais tirgus satricinājums ir klasisks piemērs. Vīrusa problēmas dēļ dolāra indekss no 94 augšējiem rokturiem izpārdošanas pīķa laikā pakāpās uz 102 apgabalu..

Stablecoin ir līdzīgs jēdziens, kad USD ir piesaistīti stablecoīni, piemēram, USDT un USDC, tika uzskatīti par drošākiem kriptogrāfijas aktīviem salīdzinājumā ar citām kriptovalūtām, kad tirgus kritās.

Galveno stablecoīnu tirgus kapitalizācija martā ir ievērojami palielinājusies. Novērtējums uzsvēra risku, kas nenotika, kad BTC cenas nedēļas laikā nokritās no USD 9200 līdz USD 3850. Citi rādītāji, piemēram, ķēdes darījumu apjoms un skaits, arī veidoja šo paradīzes pieprasījuma ainu.

3. attēls: Galveno stablecoīnu tirgus ierobežojums līdz 31. martam (Avots: DeFiPrime; Messari)

USD piesaistītie stablecoīni ir jutīgi pret dolāru pieprasījumu tā rakstura dēļ, un, apspriežot USD piesaistītos stablecoins, nav iespējams ignorēt vispārējo tirgus uzskatu par dolāru, Fed procentu likmju nostāju un citiem saistītiem faktoriem..

Tā kā USD un dolāra vērtība ir 1: 1, stablecoin emitenti depozīts savu klientu naudu tradicionālajos bankas kontos, izsniedzot ekvivalentu USD stablecoin summu. Emitenti gūst labumu no šīs naudas radīto procentu iekasēšanas, un tas ir bijis galvenais ieņēmumu avots stablecoin emitentiem.

Tagad mēs esam panākuši, ka Fed ir samazinājis etalona likmes gandrīz līdz nullei, tas nozīmē, ka bankas arī samazinās krājkontu gada procentu likmi, kas atbilst Fed virzībai. Stablecoin emitenti tagad, iespējams, saņem mazāk ienākumu no procentu maksājumiem. Iedomājieties, ja federēto līdzekļu likme nonāktu negatīvā, krājējiem varētu būt pat jāmaksā bankām par naudas glabāšanu, piemēram, Eiropai un Japānai, un stablecoin emitenti no tā nebūs pasargāti.

Stablecoins ir šeit, lai paliktu un kļūtu lielāks

Pašreizējā zemo procentu likmju vide var mudināt stablecoin emitentus meklēt citus ienākumu avotus, piemēram, ievietot klientu naudu ieguldījumu, kas nav nulle riska, savukārt daži citi emitenti var sākt iekasēt maksu no lietotājiem, taču tas nenozīmē, ka stablecoin emitenti drīz izbeigs uzņēmējdarbību. Var jau būt arī citādi.

Institucionālās intereses stablecoin ir uzplaukusi, it īpaši naudas kustībā, maksājumos vērtspapīru darījumu apgabalos. JP Morgan JPM Coin ir lielisks piemērs lielai investīciju bankai, kas vēlējās izmantot blokķēdes tehnoloģiju, lai varētu uzreiz pārskaitīt maksājumus. Tomēr tas notiek tikai starp viņu institucionālajiem klientiem.

Fakts, ka ne tikai banku giganti vēlas izmantot blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības, centrālās bankas ir izrādījuši arī pieaugošu interesi. PBOC ir strādājis pie juaņas digitālās formas, un tiek ziņots, ka tas tuvojas palaišana. Pārskatos arī norādīts, ka centrālā banka digitālo valūtu uzskata par “ērtu nulles un negatīvās procentu likmes instrumentu”. Tikmēr Fed, ECB, BOE un BOJ ir pastiprinājuši centienus šajā jomā.

Lai gan CBDC un stablecoīni var nedarboties vienādi, centrālo banku izpratne par blokķēdi norāda, kā šī traucējošā tehnoloģija varētu mainīt veidu, kā veikt norēķinus, izmantojot praktiskāku pieeju, un tieši tur ienāk stablecoin.

DeFi varētu būt vēl viena spilgta vieta stablecoin. Ņemot vērā neseno parādu USD 4 mljrd burbulis ETH cenu krituma dēļ, kas gandrīz padarīja MakerDAO par ārkārtas izslēgšanu, balss par USD centralizētu nodrošinājumu DeFi sistēmā ir pieaugusi.

Paolo Ardoino, Tether CTO, stāstīja Coindesk to, "Jums nevar būt algoritmiski stablecoīni, kas paļaujas tikai uz pašiem kriptogrāfijas aktīviem," Ardoino piebilda, ka USD centralizētais nodrošinājums varētu nodrošināt a "drošs plecu komplekts" uz DeFi ekosistēmu.

Paredzams, ka DeFi turpinās izaugsmi, un mēs ticam, ka drīzumā šajā jautājumā būs arvien vairāk sarunu, un tas ir kaut kas, ko stablecoin vērotāji nevēlas palaist garām.

Secinājums

Pašreizējā gandrīz nulles procentu likmju vide var likt stablecoin emitentiem nedaudz proaktīvā stāvoklī attiecībā uz to rezervju pārvaldību. Tomēr tas ne vienmēr ir slikts. Lielākā attēlā stablecoin ir bijusi būtiska daļa no plašākas kriptogrāfiskās telpas; tā nozīme ir pieaugusi un turpināsies arī tā. Kā individuāls ieguldītājs, stablecoin varētu nodrošināt patvērumu aptuvenos tirgus apstākļos. Laikā, kad stablecoin tirgus kļūst konkurētspējīgāks, tirgotāji un investori var izpētīt iespējas, kas viņiem ir stablecoin telpā. OKEx nesen top 10 USDC pāru kriptogrāfijas, ieskaitot BTC, LTC, ETH un XRP, izlaišana notika pēc USDC tirgus ierobežojuma pārspēja USD 680 miljoni marta beigās, salīdzinot ar tikai USD 439 miljoniem februārī.

Sekojiet OKEx vietnē:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me