Kas ir stop orderis un kā tas darbojas?

Ievads un ceļvedis par optimizētiem stop orderiem OKEx.

Lai gan kriptovalūtu tirdzniecība biržā parasti ietver pircējus un pārdevējus, kas veic tirgus pasūtījumus, sarežģītākiem tirgotājiem ir nepieciešami modernāki rīki, piemēram, stop order.

Kas ir apstāšanās rīkojums?

Stop orderis ir nosacīta tirdzniecības funkcija, kas ļauj tirgotājiem pirkt vai pārdot bāzes aktīvu, tiklīdz tā cena sasniedz noteiktu punktu, ko sauc par sprūda cenu, kuru viņi iepriekš noteica. Kad tirgus cena sasniedz šo iepriekš noteikto sprūda cenu, pirkšanas vai pārdošanas komanda tiek izpildīta automātiski par iepriekš noteiktu pasūtījuma cenu (ne vienmēr ir tāda pati kā sprūda cena) vai tirgus cenu tajā laikā.

Tas praksē nozīmē, ka tirgotājam, kurš vēlas pārdot Bitcoin (BTC), ir divas galvenās izvēles iespējas, kā to pārdot, izmantojot stop orderi: vai nu viņi var pārdot par augstāku cenu (lai nodrošinātu peļņu), izmantojot take-profit vai TP pasūtījums; vai arī tie var novērst zaudējumus, nosakot zemāko cenu pārdošanai, izmantojot stop-loss jeb SL pasūtījumu.

Tas pats attiecas arī uz tirgotāju, kurš vēlas iegādāties Bitcoin – atkarībā no tirgus apstākļiem viņi var noteikt konkrētu cenu vai sprūda cenu, par kuru viņi vēlas iegādāties BTC. Šī funkcionalitāte ir īpaši noderīga kriptogrāfijas tirgos, jo tiem ir diennakts režīms, kas ļauj tirgotājiem izveidot algoritmiskus pasūtījumus un atkāpties no tirgiem.

Pārtraukt pasūtījuma piemēru

Piemēram, pieņemsim, ka tirgotājs nopirka Bitcoin par 9000 USD. Viņi var iestatīt apturēšanas rīkojumu, lai ņemtu peļņu, nosakot sprūda cenu USD 10 000 un pasūtījuma cenu USD 9 950 (par 50 USD mazāk, lai nodrošinātu, ka pasūtījums tiek nekavējoties aizpildīts).

Sprūda cena kalpo kā slieksnis, kas tirgum jāsasniedz pirms nosacītā pasūtījuma stāšanās spēkā. Tirgotājs ļoti labi varēja izmantot to pašu vērtību gan sākotnējai cenai, gan pasūtījuma cenai, taču, ņemot vērā kriptogrāfijas tirgu svārstīgo raksturu, tā rezultātā rīkojumi varētu palikt neizpildīti, jo cena varēja strauji pieskarties 10 000 ASV dolāru, pirms strauji pazeminājās..

Nosakot pasūtījuma cenu nedaudz zem sprūda cenas, uzlabojas pasūtījuma izpildes iespējas, pat ja tirgus ilgi nepaliek pie 10 000 USD.

Tas nozīmē, ka, ja tirgus paliks zem 10 000 USD, nekas nenotiks, bet, tiklīdz tirgus cena pieskaras 10 000 USD, tiks aktivizēta un vēlāk izpildīta šī 9 950 USD pasūtījuma cena.

Līdzīgi tirgotājs, kurš nopirka BTC par 9000 USD, var novērst zaudējumus ar stop-loss rīkojumu, nosakot sprūda cenu, teiksim, 8500 USD un, piemēram, 8450 USD pasūtījuma cenu, lai izietu no pozīcijas viņu pieņemamajā rezervē par zaudējumu.

Alternatīvi, tirgotājs var arī noteikt aktivizēšanas un pasūtīšanas cenas, lai nopirktu Bitcoin noteiktos līmeņos (kā parādīts zemāk) rentabliem ierakstiem (bullish vai bullish) utt..

Kopumā stop orderis ļauj tirgotājiem noteikt trigera un ordera cenas, lai atvērtu vai aizvērtu garās un īsās pozīcijas atkarībā no tirgus virziena.

OKEx apturēšanas pasūtījuma optimizācija

OKEx nesen uzsāka vairākas jaunas Stop-order funkcijas optimizācijas, kas tirgotājiem pieejamas gan OKEx darbvirsmas, gan mobilo lietotņu versijās. Šie stop orderu jauninājumi lietotājiem nodrošina lielāku elastību un brīvību stratēģiski tirgot digitālos aktīvus OKEx platformā.

Viens atceļ otru

Pirmkārt, mēs esam ieviesuši funkciju Viens atceļ citu. Izmantojot OCO rīkojumu, tirgotājs var vienlaikus iestatīt gan stop-loss, gan take-profit nosacījumu, un tas, kurš rīkojums tiek izpildīts pirmais – pamatojoties uz lietotāja iestatīto trigeri un pasūtījumu cenām, nederēs citu.

Piemēram, tirgotājs, kura rīcībā ir 9 000 ASV dolāru, vienlaikus var noteikt nosacījumus abiem – t.i., peļņas ņemšanai un zaudējumu apturēšanai -, izmantojot OCO funkciju. Tas nozīmē, ka Bitcoin cena var mainīties jebkurā veidā un aktivizēt vienu no nosacījumiem, padarot otru nederīgu.

Kā redzams attēlā iepriekš, tirgotāji, kas izmanto OCO pasūtījuma veidu, var noteikt četrus nosacījumus. Ja viņi vēlas iziet no tirdzniecības ar peļņu, kad cena pārsniedz 10 000 USD, viņi var noteikt šo cenu kā savu "TP trigera cena" un "TP pasūtījuma cena." Viņi var iziet no tās pašas tirdzniecības, lai apturētu zaudējumus, iestatot "SL trigera cena" un "SL Pasūtījuma cena" vēlamajā līmenī (USD 9000 šajā piemērā).

Atkal šis pasūtījumu veids ir unikāli piemērots kriptogrāfijas tirgiem, kas ir ārkārtīgi svārstīgi un var dažu stundu laikā pārvietoties jebkurā virzienā, optimālai tirdzniecībai nepieciešami šādi daudznosacījumu pasūtījumi..

Turklāt šī optimizācija atrisina jautājumus, kas neļauj izpildīt rīkojumu, kad lietotājs vienlaikus nosaka ierobežotu rīkojumu (t.i., pirkt vai pārdot pamatā esošo aktīvu par noteiktu vai labāku cenu) TP un apturēšanas rīkojumu SL. Izmantojot OCO pasūtījuma veidu, lietotāji tagad var droši un elastīgi tirgoties.

Tikmēr tirgotāji var arī turpināt izmantot nosacīto uzdevumu funkciju kā parasti, lai atvērtu vai aizvērtu pozīcijas, pamatojoties uz viņu tirdzniecības stratēģiju.

Aktivizēt rīkojumu

Otra optimizācija, ko mēs uzsākam, ir vēl viens jauns pasūtījumu veids, ko sauc par sprūda pasūtījumu. Aktivizējošais rīkojums darbojas tāpat kā nosacīts apstāšanās rīkojums, izņemot to, ka tas nesasaldē lietotāja piemales vai pozīcijas. Tas nozīmē, ka tirgotāji, kuri nevēlas nostiprināties savā pozīcijā un vēlas pakļaut cenu pieaugumu vai kritumu, to var izdarīt, norādot sprūda cenu un scenāriju, kā parādīts zemāk redzamajā diagrammā.

Apturēšanas pasūtījuma iestatījumi un aktivizēšanas kārtulas. Avots: OKEx

Iepriekš minētie noteikumi norāda pasūtījumu nosacījumus, kas tirgotājiem jāievēro dažādos scenārijos, atkarībā no tā, vai viņi atver vai aizver pozīciju (t.i., pērk vai pārdod). Daži no noteikumiem ir diezgan acīmredzami, piemēram, lai slēgtu garo pozīciju peļņas nolūkos, sprūda cena būtu jānosaka augstāka par pēdējo tirgus cenu. Tāpat pozīcijas slēgšanai, lai apturētu zaudējumus, sprūda cenai būtu jābūt mazākai par pēdējo cenu. Atbilstoši noteikumi tiek piemēroti jaunu pozīciju atvēršanai atkarībā no tā, vai tirgotājs ir bullish (vai vēlas atgriezties) vai lācīgs.

Tomēr, ņemot vērā to, ka starpības un pozīcijas nav iesaldētas, ierosinātāji var neizdoties dažādu faktoru dēļ, piemēram, pozīcijas ierobežojuma, cenu limita un tā tālāk.

Novietojiet apstāšanās kārtību

Trešā optimizācija atbalsta noteiktas pozīcijas apstāšanās rīkojuma iestatīšanu, ko sauc par pozīcijas apstāšanās kārtību. Izmantojot šo pasūtījuma veidu, tiek sasaldēta konkrētā attiecīgā pozīcija, un tās TP un SL iestatījumus var apskatīt un atcelt vietnē "Atveriet pasūtījumus" lappuse. Tas nozīmē, ka tirgotājs varēja noteikt nosacītu pasūtījumu 1 BTC no kopējā 10 BTC.

Noteikumi par pozīcijas apstāšanās kārtības izmantošanu ir parādīti zemāk redzamajā diagrammā.

Stop-order iestatījumi un aktivizēšanas noteikumi pozīcijas stop orderiem. Avots: OKEx

Pasūtiet ar TP / SL

Jaunākā optimizācija ļauj lietotājiem noteikt stop rīkojumus līdzās jebkuram tirgum vai ierobežot pasūtījumu. Kā parādīts zemāk redzamajā ekrānuzņēmumā, lietotājiem ir iespēja aktivizēt vienu vai abas stop ordera (take-profit vai / un stop-loss) funkcijas, veicot tirgus rīkojumu.

Izmantojot šo jauno optimizāciju ar ierobežotu pasūtījumu, lietotāji saņem pievienoto iespēju noteikt aktivizēšanas cenu un pasūtījuma cenu vienai vai abām apturēšanas pasūtījuma funkcijām. Tas ļauj lietotājiem noteikt pasūtījumu cenas zem vai virs sprūda cenām, lai nodrošinātu lielāku elastību.

Atlasītās funkcijas būs aktīvas, tiklīdz būs izpildīts faktiskais pasūtījums (limits vai tirgus), un tās varēs apskatīt zem "Atveriet pasūtījumus" cilni. Kamēr lietotāji var rediģēt savus limita pasūtījumus, pirms tie ir izpildīti, stop order funkcijas tiks atceltas, ja tās neatbilst mainītajiem parametriem.

Pārtraukt pasūtījuma ierobežojumus

Visbeidzot, OKEx stop-order funkcijas lietotājiem jāņem vērā dažādi ierobežojumi, kas noteikti atsevišķiem pasūtījumiem, kā parādīts zemāk. Šie ierobežojumi mainās atkarībā no tirgus apstākļiem.

Apturēšanas rīkojumu augšējie ierobežojumi. Avots: OKEx

Izpildiet OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me