Stabila ekonomika un PoS konsenss

Nesen kripto telpā staking ir kļuvis par jaunu vārdu. Lai gan šī koncepcija ir pastāvējusi jau sen, kopš tiek ieviesta vienprātības pierādīšana (PoS) vienprātība, tā nenonāca sabiedrības uzmanības centrā, līdz pēdējā laikā likme kļuva par vienu no ienesīgākajām metodēm. Šajā rakstā mēs apspriedīsim likmes jēdzienu, tā korelāciju ar PoS un punktus, kas jāņem vērā, kad tirgotāji iesaistās spēlē.

Kas ir Staking

Stack ir jauna tendence kriptogrāfijas nozarē. PoS vienprātības mehānismā aktīvu turētāji piedalās bloku jaukšanā un ekoloģijas pārvaldībā, ieķīlājot, balsojot, deleģējot, pilnvarojot un bloķējot, lai iegūtu peļņu bloku atlīdzību, vadības balsošanas atlīdzību un tirdzniecības maksu veidā. uc Saimnieciskās darbības, kas saistītas ar mietu, tiek uzskatītas par mietu ekonomiku.

Likmes laikā mezgliem ir jānoslēdz marķieri kā “likme”, Lai būtu validatora mezgli. Sistēma ievēlēs katra bloka veidotājus, pamatojoties uz noteiktu algoritmu, un šie apstiprinātāji tiks apbalvoti ar fiksētu bloka atlīdzību. Ja apstiprinātāji pieļaus kļūdu, viņi tiks sodīti un netiks apbalvoti ar likmes piemaksu vai pat zaudēs savu likmi. Šo soda mehānismu sauc parslīpsvītra”PoS.

Staking Market lielums

Pēc StakingRewards, uz 2019. gada 1. augustu ir 47 nozīmīgi projekti, kuru kopējais tirgus ierobežojums ir USD 16,24 miljardi, kas veido 5,9% no visu digitālo aktīvu kopējā tirgus ierobežojuma, kas ir USD 274,26 miljardi. Kopējā vērtība, kas bloķēta likmē, ir USD 6,17 miljardi, ar vidējo likmes koeficientu – 38% un vidējo likmes ienesīgumu – 12,92%.

No iepriekš minētajiem datiem mēs varam redzēt, ka akciju tirgus uzplaukst. Ekonomisko faktoru stimulēšanas rezultātā šis tirgus turpinās pieaugt, pieaugot projektu skaitam un kapitāla aktīviem.

Saskaņā ar 1. grafiku kopējā bloķētā vērtība bija saglabājusies aptuveni USD 1,8 miljardi, pirms tā sāka samazināties 2018. gada novembrī. Decembrī vērtība samazinājās līdz 600 miljoniem. Pēc tam 2019. gada janvāra vidū tas pieauga līdz aptuveni 1,2 miljardiem USD un svārstījās ap šo diapazonu līdz marta vidum, kam sekoja pakāpeniska augšupejoša tendence.

2. un 3. diagrammā parādīta vērtība, kas bloķēta aktīvu likšanā. Pieci galvenie projekti ir EOS, Algorand, Tezos, Cosmos un Dash.

1. diagramma. Kopējā vērtība, kas bloķēta 2. diagramma. Vērtība ir bloķēta vērtībā pēc aktīviem 3. diagramma – pašreizējā vērtība, kas bloķēta pēc ieguldījuma pēc aktīviem

Staking Economy

Stacking ekonomikā ir divas svarīgas lomas – validators un žetona turētājs.

Normālos apstākļos PoS blokķēžu darbībās ir 6 pamata darbības: mezglu operators > kļūst par validatoru (kalnraču) > izvēlēties bloka ģenerēšanas mezglu > apstiprināt darījumu > apraides darījums > apstiprināt ar validatoru. Saskaņā ar PoS mehānismu kalnračiem ir jābūt atbildīgiem gan par bloku ģenerēšanu, gan par mezglu validāciju. Pirms kļūšanas par bloku ģenerēšanas mezglu marķiera turētājam ir jāpalaiž programmatūra, lai kļūtu par mezglu, kas ir izplatītā blokķēdes tīkla ieejas punkts. Mezgls, kas atbilst sistēmas prasībām, kļūs par validatoru (vēl viens kalnraču). Sistēma izvēlēsies bloka ģenerēšanas mezglu no validatoriem katram blokam ar uzlabotu algoritmu. Staking var saprast arī kā procesu, kā kļūt par validatoru.

Izņemot jaunus blokus, validatori ir atbildīgi arī par ķēdes pārvaldību. Bloku ģenerēšana var pārliecināties, ka blokķēde paliek aktīva. Kamēr ķēdes vadība izlemj parametru iestatījumus visai blokķēdes sistēmai, un šie parametri nosaka tīkla virzienu.

Lai kļūtu par kvalificētu validatoru, lietotājam jāatbilst gan aparatūras prasībām, gan žetonu ķīlas summai. Tajā pašā laikā viņiem ir arī jāgarantē, ka viņi būs tiešsaistē visu diennakti, lai novērstu sodu. Daudziem žetonu īpašniekiem viņiem nav laika, pūļu un zināšanu, lai būtu validators. Viņiem ir arī ļoti grūti izpildīt žetonu turēšanas prasību. Tāpēc daudzi žetonu turētāji uztic trešajām pusēm vadīt mezglus viņu labā, lai gūtu peļņu.

Mezglu operatoru veidi

Žetonu īpašniekiem ir īpašumtiesības un pilnvaras. Spiešanas mezglu operatorus var diferencēt par centralizētiem un decentralizētiem operatoriem. To izlemj, vai mietošanas pilnvaru laikā viņi zaudēs kontroli pār žetoniem.

Decentralizētie operatori

Decentralizētie operatori nodrošina, ka īpašnieki saglabā īpašumtiesības. Tomēr operatoriem ir kontrole pār marķieriem. Turēšanās pie mezgla ir tikai uzticēšana. Faktiski marķieri joprojām tiek glabāti turētāju adresēs. Vienīgais mainītais ir PoS kalnrūpniecības jaudas nodošana. Operators saņem lielu peļņu un sadala to atpakaļ turētājam.

Daudzi no decentralizētajiem operatoriem nodrošina decentralizētus makus. Īpašniekiem ir jāglabā tikai savas privātās atslēgas. Decentralizētos seifus var arī iedalīt vietnes makā un programmatūras makā. Vietnes seifs palīdzēs saglabāt privāto atslēgu tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņā parakstiem, savukārt programmatūras maks privāto atslēgu glabā lietotāja ierīcēs. Salīdzinot abus, programmatūras maki ir drošāki, jo arī vietnes maks ir neaizsargāts pret pikšķerēšanas uzbrukumiem.

Centralizētie operatori

Centralizētie operatori pieprasa, lai īpašnieki nodotu gan žetonu īpašumtiesības, gan kontroli. Tie nepalīdzēs īpašniekiem izveidot personīgo seifa adresi. Tā vietā visiem īpašniekiem būs viena adrese. Mezgla gūtā peļņa tiks proporcionāli sadalīta īpašniekiem. Piemēri: biržas, centralizēti maki, kalnrūpniecības baseini.

Kas jums jāzina pirms likšanas

Kaut arī monētu likšana var dot jums labumu, ir dažādi faktori, kas var ietekmēt jūsu ienesīgumu (likmju atlīdzība). Šie ir galvenie faktori, kas jums jāņem vērā pirms spēles sākuma:

1. Inflācijas ātrums

Lielākā daļa PoS projektu piedāvā žetonus kā likmju atlīdzību. Tā kā šim nolūkam tiek kalti jauni žetoni, tas var izraisīt inflāciju kopējā ekonomikas sistēmā.

Līdzīgi kā centrālā banka drukā banknotes, pareiza žetonu kalšana veicina ekonomikas uzlabošanos un attīstību. Tomēr, ja tas kļūst pārmērīgs un tiek darīts pārāk ātri, tas var izraisīt kriptonauda vērtības samazināšanos. Izmantojot šo scenāriju PoS marķiera ekosistēmai, līdzīgi atlīdzību iegūšana var nespēt segt nolietojuma zaudējumus, ko izraisa pārmērīga marķiera piegāde.

Tomēr, ja žetonu kalšana neizdosies, tas neizdosies sasniegt kalnraču cerības uz atlīdzību un tādējādi apgrūtinās kalnraču mudināšanu piedalīties bloku apstiprināšanā. Tā rezultātā iespējamais uzbrukumu risks būs daudz lielāks un var izraisīt tīkla palēnināšanos. Mēs varam redzēt, ka PoS projektu, piemēram, Nxt, Blackcoin un SDW, agrīnā stadija neizdevās šī iemesla dēļ. Tāpēc vislabāk ir izvēlēties projektu ar uzticamu ekonomisko mehānismu.

2. Bloķēšanas periods

Lielākā daļa PoS projektu nosaka bloķēšanas periodu likšanai, lai izvairītos no ļaunprātīgiem interesentiem un krāpšanās. Kad dalībnieks vēlas atmest likmi un pārdot žetonus, viņam ir jāgaida, līdz beidzas bloķēšanas periods, pirms viņš var pārsūtīt un tirgot žetonus.

Šis bloķēšanas mehānisms palīdz aizsargāt blokķēdi no ļaunprātīgu uzbrukumu saņemšanas. Tomēr tas samazina kopējo apgrozību un tādējādi tirgus likviditāti.

Katram projektam ir savs bloķēšanas periods, piemēram, 15 dienas Tezos un 30 dienas Cosmos. Investoriem ieteicams pārbaudīt konkrēto informāciju projekta baltajā grāmatā.

3. Paredzamā gada ienesīguma likme

Lietotājiem pirms likšanas ir jānovērtē projekta likmes un ienesīguma rādītāji un jācenšas izvēlēties mezglus ar samērā stabilu ienesīguma likmi, kurā ieguldīt. Mezglu veiktspēja ir vēl viens svarīgs rādītājs, jo zemas veiktspējas mezgli ietekmē ne tikai īpašnieku atlīdzību, bet arī arī rada zaudējumus lietotāju piesaistītajiem marķieriem.

4. Pakalpojuma maksa

Mezglu operatori saņems atlīdzības par blokiem. Pēc tam, kad būs iekasēta noteikta summa pakalpojuma maksas, šīs atlīdzības tiks proporcionāli piesaistītas lietotājiem. Katrs mezglu operators iekasē atšķirīgu pakalpojumu maksu atkarībā no viņu fona un projekta īpašībām. Tirgotājiem ieteicams to ņemt vērā pirms likmju izdarīšanas.

5. Sludinājuma kārtība

Kā minēts iepriekš, spēles laikā lietotāji nezaudēs kontroli pār saviem žetoniem. Kaut arī ir divas galvenās pieejas likšanas mehānikā, proti, decentralizētā un centralizētā pieeja, katrai no tām ir savi plusi un mīnusi. Lietotājiem rūpīgi jāapsver, kuri likmju pasūtīšanas veidi vislabāk atbilst viņu personīgajām vajadzībām.

Secinājums

Ekonomisko faktoru stimulēti investori sāka plūst uz spēles, izraisīt strauju tirgus izaugsmi un gan PoS marķieru, gan vienprātības mehānisma attīstību. Ir paredzams, ka akciju pakete būs nozīmīgs tirgus, kurā palielināsies akciju vērtība un akciju projekti.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me