Jay Hao: Kripto mainų likvidavimo variklių palyginimas

Per pastaruosius dvejus metus mes nukreipėme savo pastangas tobulinti rizikos valdymo variklį ateities rinkai ir dar užfiksavome BTC grąžinimus maždaug pusantrų metų. Ši sistema buvo sukurta tam, kad mūsų draudimo fonde būtų išlaikyta nedidelė naudotojų lėšų dalis, kad galėtume išgyventi >Nepastovumo metu rinkoje sumažėjo 30%. Man labai aišku, kad aklai padidinti priežiūros maržos koeficientą yra žala mūsų vartotojams.

Per pastaruosius 6 mėnesius OKEx kelis kartus viešai pripažino mūsų bendraamžių, tokių kaip FTX ir Deribit, vadovai. Iki kovo 13 dienos mes niekada neturėjome galimybės iš tikrųjų pamatyti, kaip viskas susiklostys, nei leisti rinkai išbandyti mūsų rizikos valdymo sistemą. Nenorime šio penktadienio 13-osios katastrofos vadinti juodosios gulbės įvykiu, nes jau numatėme, kad tokia diena gali atsitikti kuriant savo sistemas. Mes tam buvome gerai pasirengę.

Šaltinis: https://twitter.com/SBF_Alameda/status/1237569751460671491 Šaltinis: https://blog.deribit.com/insights/crypto-deratives-exchanges-liquidation-pioneers/

Būdamas „OKEx“ generaliniu direktoriumi, vienas iš mano pasididžiavimų buvo tas momentas, kai Huobi (mūsų „doppelgänger“) likus kelioms dienoms iki rinkos nuosmukio nukopijavo ir pradėjo tą pačią rizikos valdymo sistemos sistemą, kaip ir mūsų. Jie teigė, kad imitacija buvo nuoširdžiausia meilikavimo forma – norėčiau manyti, kad Huobi sugebėjo atlaikyti šį rinkos nepastovumą sekdamas mūsų pėdomis, o tai yra vienas iš mūsų „ypatingų“ indėlių į kriptografinę ekosistemą. Mes nenustosime diegti naujovių. Mes siekiame tapti „Nikola Tesla“ „blockchain“ pramonėje, kurdami pagrindinę „blockchain“ infrastruktūrą ir atverdami dirvą visų sėkmei. Tikiuosi, kad artimiausi draugai, kurie naudojosi mūsų naujovėmis, ir toliau džiaugsis mūsų vaisiais, netrukus tobulindami savo apsikeitimo sandorių ir linijinių išvestinių finansinių priemonių dizainą..

Šaltinis: https://huobiglobal.zendesk.com/hc/en-us/articles/900000297826-Huobi-DM-Huobi-Futures-Releases-Partial-Liquidation

Kaip ir dauguma išvestinių finansinių priemonių biržų, kovo 12–13 dienomis turėjome savo žagsėjimą, kai mūsų apsikeitimo produktai ketvirtadienio vakarą kelioms minutėms sumažėjo iki didelio kritimo. Mūsų technologijų komanda per trumpą laiką sugebėjo išplėsti operacijas ir grąžinti sistemą į internetą. Tuomet „OKEx“ komanda visą naktį budėjo budriai ir jokios kitos didelės avarijos biržai neįvyko. Nuo tada mūsų išvestinių finansinių priemonių rinkose plaukė gana sklandžiai ir mes nepatyrėme jokių kliūčių.

Palyginti su kitais pramonės lyderiais, „Deribit“ patyrė draudimo išeikvojimą, tačiau jie pasielgė greitai ir, norėdami apsaugoti prekybininkus, suleido 500 BTC nuosavo kapitalo. Tamsiausiomis penktadienio ryto valandomis, panašiai kaip S&P500 grandinės pertraukiklis įsijungia, kai rinka smarkiai nukrenta, „BitMEX“ atsisakė priežiūros ir sustabdė visos pramonės likvidavimą..

Sklido gandai, kad techninė priežiūra buvo rankinis žingsnis, siekiant sustabdyti „BitMEX“ likvidavimo variklio kaskadinį likvidavimą visiems vartotojams, kol jų likvidumas buvo mažas. Jei „BitMEX“ nesumažėtų, dėl atvirkštinio jų ateities pobūdžio likvidavimas galėjo lengvai ir toliau mažinti „Bitcoin“ kainas iki trijų skaitmenų lygio..

Tačiau aš nemanau, kad tai buvo tyčia, ir pramonė turėtų būti dėkinga už tai, kaip ji išsiskleidė. Jei rinka neatsikvėptų, ji tikrai būtų patekusi į juodo gulbės lygio renginį. Vėliau buvo manoma, kad labai tikėtina, kad „BitMEX“ patyrė DDoS ataką iš savo konkurentų, kaip ir tai, kas nutiko „OKEx“.

Šaltinis: https://blog.bitmex.com/site_announcement/system-status-update-13-march-2020/ Šaltinis: https://twitter.com/DeribitExchange/status/1238426708895830018

Blogiausia padėtis atrodė Binance’ui, kuris patyrė maždaug. 50% jų draudimo fondo lėšų išeikvojimas. Jų draudimo fondas veikia gana įdomiai. Daugelyje biržų, išskyrus atvejus, kai draudimo fondas yra visiškai išeikvotas, biržoje nebus vykdomi jokie grąžinimai ar automatinis skolų mažinimas; bet bėgant žemyn, „Binance“ prarado apie 6,5 mln. Net jei liko 6 milijonai dolerių, jie atsivertė prekybininko pozicijas automatiškai mažindami skolą (ADL), sukeldami „Twitter“ pasipiktinimą, kaip tikėtasi. Buvo neaišku, ar sistema buvo sąžininga, ar dalyvavo privilegijuoti rinkos formuotojai, neprivalantys atlikti šio automatinio skolų mažinimo. Šiomis aplinkybėmis ADL prekybininkams yra niokojantis, jei vartotojas naudodamas ateities sandorius apsidraudė kita pozicija, jis būtų praradęs nemažą sumą ant kitos kojos. Pavyzdžiui, kai penktadienio rytą rinka krito nuo 6000 iki 5000 ir, jei jūsų skolos sumažėjo, beveik neabejojote, kad patirsite 20% nuostolių. Nors „OKEx“ visi žaidžia pagal tas pačias taisykles, pinigų grąžinimas taikomas tik tada, kai draudimo fondas yra išeikvotas.

Šaltinis: https://www.binance.com/en/futures/funding-history/1 Šaltinis: https://twitter.com/cz_binance/status/1238070877289353217 Šaltinis: https://twitter.com/Fat_macedonian/status/1238080834982346753 Šaltinis: https://twitter.com/lionel_tlse/status/1238074058664804352 Šaltinis: https://twitter.com/skewdotcom/status/1238428787865460736

Kai nusėdo visos dulkės, „OKEx“ sistema atlaikė nepastovumą, o mūsų apyvarta ir likvidumas kritinėje 24 valandoje buvo pirmaujantys. Galbūt nesame tobuli ir dar yra kur tobulėti, tačiau pažadame, kad ir toliau nenustygstysime užkulisiuose, siekdami apsaugoti vartotojų turtą.

Sekite „OKEx“:

Steemitas: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

940 43b beb 026 082 08b 9a6