Tā kā SushiSwap pamati uzlabojas apvienojoties ar yearn.finance, to var nepietiekami novērtēt

1. decembrī decentralizēta finanšu platforma ilgojas pēc finanses paziņoja apvienošanās ar decentralizētu biržu SushiSwap. Partnerība – jaunākā no piecām – apvienos abu projektu attīstības resursus, vienlaikus koncentrējoties uz to automatizētās tirgus veidotāju ekosistēmas paplašināšanu. Turklāt SushiSwap pabeigs un palaidīs Deriswap sadarbībā ar yearn.finance.

Šīs apvienošanās rezultātā SUSHI cena darbojās ļoti spēcīgi – līdz 7. decembrim paziņojuma dienā tā pieauga no 1,60 USD līdz 2,50 USD.

OKEx Insights padziļināti aplūko, ko šī apvienošanās varētu nozīmēt SUSHI cenām, veicot fundamentālu analīzi.

Īsa SushiSwap vēsture

SushiSwap sākās kā Uniswap, vadošās decentralizētās apmaiņas, kopija augustā. Tajā laikā tas piesaistīja daudz likviditātes, nodrošinot likviditātes iegūšanas stimulus SUSHI formā – kas ir pazīstams kā pirmais SushiSwap vampīru uzbrukums Uniswap.

SushiSwap izveide vairāk vai mazāk piespieda Uniswap palaist savu pārvaldības marķieri UNI un sākt likviditātes iegūšanas atlīdzības programmu – kas noveda pie SushiSwap likviditātes ievērojama krituma līdz septembra vidum..

Tomēr Uniswap pretuzbrukums nenovērsa SushiSwap. Pēdējie veica vairākus pārvaldības uzlabojumus, kas nodrošināja pamatus atveseļošanai. 20. septembrī SushiSwap grūti nosegts tā kopējais piegādes apjoms ir 250 miljoni žetonu un sešu mēnešu bloķēšanas periods divām trešdaļām ieguves atlīdzību, cenšoties samazināt īstermiņa pārdošanas spiedienu. Turklāt SushiSwap ieviesa Uniswap mērķa uzņēmējdarbības modeli – proti, sestās daļas no tā ņemšanas maksas jeb 0,05% no kopējā tirdzniecības apjoma sadali xSUSHI ieinteresētajām personām (t.i., SushiSwap likviditātes baseina SushiBar akciju marķieris).

16. novembrī Uniswap stimuli beidzās. Tajā pašā laikā SushiSwap veica otro vampīru uzbrukumu, nodrošinot tieši tādus pašus likviditātes portfeļus kā Uniswap – tikai ar paaugstinātu atlīdzību. Tā rezultātā SUSHI pēc ilgstošas ​​lejupslīdes atguva savu bullish. Pusmēneša laikā līdz 9. novembrim cenas trīskāršojās.

Pēc tam, kad decembrī tika paziņots par apvienošanos, SUSHI cena atkal pieauga līdz 2,50 ASV dolāriem – atgriežoties augstākajā punktā kopš septembra vidus, tieši pirms UNISWAP pārlidoja UNI žetonus un sāka likviditātes ieguves programmu.

SUSHI cena ir piedzīvojusi dažādus kāpumus un kritumus, un tagad tā ir atgriezusies tur, kur tā bija septembra vidū. Avots: starpbloks

SushiSwap TVL pieaug, bet dominē Uniswap apjoms

Šodien SushiSwap likviditāte un tirdzniecības apjomi nav tik lieli kā Uniswap, taču tas joprojām ir viens no vadošajiem spēlētājiem decentralizētās apmaiņas sektorā. Tās kopējā bloķētā vērtība ir sasniegusi 967 miljonus ASV dolāru – līdzīgi kā lielākajā biržas likviditātes fonda līknē -, taču tā joprojām ir 430 miljonu ASV dolāru attālumā no Uniswap TVL.

Pēc likviditātes ieguves stimulu beigām Uniswap piedzīvoja ievērojamu likviditātes kritumu, savukārt SushiSwap saglabāja savu augšupejošo tendenci TVL. Avots: starpbloks

Uniswap joprojām dominē decentralizēto biržu tirdzniecības apjomā. Tas ir saistīts ar tā garo asti pieprasījumu no maziem marķieriem un izveidoto lietotāju bāzi. Saskaņā ar Dune Analytics datiem septiņu dienu Uniswap tirdzniecības apjoms ir sasniedzis 2,4 miljardus ASV dolāru un veido 60,8% no kopējā apjoma..

Savukārt SushiSwap pēdējās septiņās dienās piesaistīja 566 miljonus ASV dolāru – ierindojoties otrajā vietā.

Uniswap joprojām dominē tirdzniecības apjomā starp DEX, bet SushiSwap ir ieņēmusi otro vietu. Avots: Dune Analytics

Lai gan, salīdzinot abus DEX, joprojām pastāv liela plaisa tirdzniecības apjomā, SushiSwap likviditāte noteiktos portfeļos ir pārsniegusi Uniswap likviditāti. Piemēram, SushiSwap WBTC-ETH fondā pašlaik ir 243 miljoni ASV dolāru likviditātes – šis rādītājs ir par 30% lielāks nekā Uniswap. Likviditātes uzlabošanās varētu samazināt tirdzniecības starpību. Tas savukārt varētu palielināt tirdzniecības apjomu.

SushiSwap jau ir priekšrocības attiecībā uz likviditāti noteiktos portfeļos. Avots: starpbloks

SushiSwap parāda būtiskus uzlabojumus

Ķēdē esošo SUSHI turētāju skaits sasniedza jaunu visu laiku rekordu – 217 000. Ienākot decembrī, šī skaitļa pieauguma temps ir parādījis paātrinājuma pazīmes. Šī plašākā SUSHI pieņemšana liecina par tirgus uzticību.

Kopš septembra vidus SUSHI adrešu skaits palielinās, kas norāda uz plašāku pieņemšanu. Avots: starpbloks

SUSHI cena pirms oktobra ievērojami samazinājās. Tomēr pēc novembra cena četrkāršojās. Aplūkojot ienesīgo adrešu skaitu, redzam, ka daudzi no pašreizējiem SUSHI īpašniekiem iepriekšējā mēnesī to iegādājās par zemām cenām. Pēdējo reizi cena tirgojās netālu no 2,30 USD, kas bija septembra vidū, tikai aptuveni 8% no adresēm atradās peļņas pozīcijās. Kopš tā laika šis skaitlis ir dramatiski pieaudzis līdz 45%. Šis naudas pelnīšanas efekts var piesaistīt vairāk mazumtirgotāju SUSHI.

Ienākošo SUSHI adrešu skaits ir dramatiski pieaudzis. Avots: starpbloks

Novembra sākumā notika lielas SUSHI aizplūšanas no apmaiņas – zīme, ka turētāji ir stingri. Tas ir pretējs septembra sākumam, kad milzīgas ieplūdes biržās ātri pavilka cenu.

Pēc novembra aizplūšana nozīmē, ka īpašnieki ir vērojami pret SUSHI nākotni. Avots: starpbloks

Tomēr, aplūkojot simboliskos atlikumus, DEX tirgotāju skaits ievērojami atšķiras no tirgotāju skaita centralizētajās biržās – tas nozīmē, ka spēja noteikt SUSHI cenu paliek pēdējiem.

SUSHI kopējais biržas piedāvājums ir 53%. Avots: Nansens

SushiSwap tirgū joprojām dominē vaļi

Pagaidām SushiSwap lielākais trūkums varētu būt mazumtirdzniecības lietotāju trūkums. Uniswap joprojām nav konkurentu, kas piesaistītu ilgtermiņa projektus un lietotājus. Tajā ir vairāk nekā 20 reizes lielāks tirgotāju skaits nekā SushiSwap.

No otras puses, SushiSwap ir uzlabojies. Salīdzinot ar datiem no 14. novembra, SushiSwap pieaug daudz straujāk nekā Uniswap. Tomēr gaidāmais Uniswap V3 ieviešana, visticamāk, padarīs pieredzi lietotājam draudzīgāku – tādējādi turpinot piesaistīt mazumtirgotājus un garo asti projektus.

Uniswap ir plašāka lietotāju bāze nekā SushiSwap. Avots: Avots: DeBank

SushiSwap potenciāls pievienoties gadskārtējai finansēšanai

SushiSwap likviditāte un tirdzniecības apjoms ir ārkārtīgi svarīgi. Sadarbība ar yearn.finance var nodrošināt vairāk abu.

Tuvākajā nākotnē YFI, yearn.finance pārvaldības marķiera, apmaiņā tiks izmantots SushiSwap. Yearn.finance palīdzēs izveidot xSushi glabātavas, kā rezultātā SUSHI ieinteresētajām personām būs augstāka raža. Tikmēr keep3r.network nodrošinās SashiSwap darījumu nomaiņu bez gāzes, izmantojot Metawallet.

Turklāt SushiSwap plāno uzsākt kreditēšanas / aizņēmumu tirgu ar nosaukumu BentoBox. Šāda veida pakalpojumi kā nodrošinājumu parasti izmanto ETH, USDT, USDC vai WBTC; tomēr nākotnē SushiSwap kreditēšanas tirgus var izmantot savus līdzekļus ieguves baseinos kā nodrošinājumu vai integrēties ar Cream Finance, lai sniegtu kreditēšanas pakalpojumus dažādiem marķieriem. Cover Protokols arī pievienos iespēju par SushiSwap likviditātes rezervju apdrošināšanu.

BentoBox ir integrējis vairākas jaunas funkcijas. Avots: Twitter / @AndreCronjeTech

Šīs iniciatīvas var piešķirt SushiSwap lielāku funkcionalitāti. Tādējādi yearn.finance integrācija potenciāli palielina SushiSwap tirgus kapitalizāciju.

SushiSwap novērtējums

Pēc MonētaGecko, SushiSwap tirgus kapitalizācija ir aptuveni 280 miljoni USD. Tā kā kopējais žetonu skaits ir sasniedzis 250 miljonus, tā pilnībā atšķaidītā tirgus kapitalizācija ieņem 18. vietu – 540 miljonus ASV dolāru.

Salīdzinājumam – Uniswap tirgus ierobežojums ir aptuveni 730 miljoni USD, bet FDV – 3,4 miljardi USD. Līknes tirgus ierobežojums ir 10 miljoni USD, bet tā FDV pārsniedz 2 miljardus USD. Balancer ir tirgus ierobežojums 130 miljoni USD ar FDV 1,3 miljardi USD. No ilgtermiņa viedokļa SUSHI ir pakļauts minimālam spiedienam no jauno marķieru izdošanas, kas ir pozitīvi žetonu īpašniekiem.

SushiSwap gada ieņēmumos guva aptuveni USD 83 miljonus, no kuriem piecas sestās daļas jeb aptuveni USD 70 miljoni tika piešķirti likviditātes nodrošinātājiem. Pārējo sesto daļu jeb 14 miljonus ASV dolāru piešķīra xSUSHI ieinteresētajām personām.

Pašlaik SushiSwap gada ieņēmumi ir 83 miljoni ASV dolāru, un sestā daļa tiek sadalīta xSUSHI ieinteresētajām personām. Avots: Žetonu termināls

Sadalot savus 83 miljonu ASV dolāru ieņēmumus ar 165,5 miljoniem ASV dolāru (t.i., SUSHI pašreizējo apgrozības piegādi), peļņas par akciju vērtība ir 0,50 USD. Dalot pašreizējo cenu par vienu simbolu 2,30 USD ar cenu par akciju, cenas un peļņas attiecība ir 4,6.

Ja vienādojumā ieskaitīsim xSUSHI ieinteresētajām personām sadalītos ieņēmumus 14 miljonu ASV dolāru vērtībā, mēs saņemsim cenas un peļņas attiecību 27. Ja pilnībā atšķaidīto simbolisko summu ievietosim vienādojumā, cenas un peļņas attiecība būtu 41 Šī cenas un peļņas attiecība ir objektīvi izcila, ņemot vērā tās pieauguma tempu un potenciālu.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me