Kā iegūt Vācijas regulatoru apstiprinātu STO – domu līderi

Pēc tam, kad Vācijas regulatoram BaFin tika iesniegti vairāk nekā 130 drošības marķieru prospekti, tieši Bitbond STO tika piešķirts pirmais apstiprinājums.

2016. gadā Bitbond kļuva par pirmo blokķēdes biznesu, kuru Vācijā regulēja kā finanšu iestādi. Nākamais loģiskais solis bija mūsu izaugsmes kopīgs finansējums – atbilstoši – ar obligāciju, kas emitēta par blokķēdes tehnoloģiju.

Kā pirmajiem mums nebija vadlīniju, kas jāievēro, bet mēs daudz uzzinājām sekojošajā procesā. Tā vietā, lai saglabātu šos ieskatus sev, mēs vēlamies ar tiem dalīties, lai palielinātu visu nozari un veicinātu adopciju.

Kas padara STO par pievilcīgu iespēju?

Institucionāla nepareiza naudas pārvaldība, kas izraisīja 2008. gada globālo finanšu krīzi, ir dziļi ietekmējusi investoru vēlmi pēc alternatīviem produktiem. Pieaug kolektīvais finansējums un mikrokreditēšana, kas ļāva izveidot jaunu robežu: decentralizētus finanšu produktus.

Paļaujoties uz nevienu banku vai centralizētu iestādi, decentralizētā finansēšana aptver kriptovalūtas un ar blokķēdi darbināmus finanšu produktus, kas ir decentralizēti, paļaujoties uz mazāk starpniekiem vai starpniekiem..

Drošības žetonu piedāvājumi (STO) – kur uzņēmums izveido digitālu aktīvu, kas atspoguļo tirgojamu daļu vai aktīvu, ko tas pārdod ieguldītājiem apmaiņā pret kapitālu, ir likumsakarīgs progress no 2009. gadā Kickstarter uzsāktā kolektīvās finansēšanas uzplaukuma un iniciētās pūļa kustības. autori Topa un LendingClub.

Vērtspapīra digitalizētas versijas pārdošana STO ir kļuvusi par iebraukšanas punktu investoriem, kas nav kriptogrāfiski, lai uzzinātu par digitālajiem aktīviem. Tajā pašā laikā STO ir lētāks un efektīvāks rīks, lai uzņēmumi varētu piesaistīt līdzekļus, un papildu priekšrocība ir atbilstīgas struktūras ievērošana..

Tātad, kas nepieciešams, lai palaistu regulētu STO?

Pirmais solis: sakārtojiet savu biznesu un stāstu

Iegūt normatīvu apstiprinājumu jebkuram finanšu produktam nav viegli. Tā tam nevajadzētu būt. Izmantojot tādu jaunu tehnoloģiju kā STO, barjeras kļūst vēl stāvākas.

Pirms uzsākt regulēšanas ceļu, jums jāprecizē sava biznesa motivācija. Kas padara STO par visefektīvāko līdzekļu vākšanas metodi jūsu mērķu sasniegšanai? Kā daudzveidīgs starptautisko investoru pulks piedāvās lielāku vērtību jūsu biznesam nekā mazāks izsmalcinātu investoru vai pieredzējušu riska kapitālu fonds?

Attiecībā uz Bitbond bija jēga uzsākt sabiedrībai STO, jo pamatprodukts ir par piekļuves nodrošināšanu finansējumam nepietiekami apkalpotiem demogrāfiskiem datiem atbilstošā veidā.

Tāpat, kad Blockstack, decentralizēta skaitļošanas ekosistēma, centās piesaistīt naudu decentralizētā un pieejamā veidā, viņiem bija jēga izmantot SEC kolektīvās finansēšanas regulu, Reg-A+.

Kad bizness ir balstīts uz decentralizācijas ideju, loģisks ceļš ir līdzekļu vākšanas metodes izmantošana, kas veicina plašāku dalību un piekļuvi..

Otrais solis: runājiet un klausieties regulatorus

Vācijā regulatori ir noteikuši kriptovalūtas un citus blokķēdes nodrošinātus marķierus kā norēķinu vienības, tāpēc tie ir jāuzskata par finanšu instrumentiem. Tas nozīmē, ka jebkura veida pakalpojumiem trešajām personām saistībā ar kriptovalūtām vai kriptogrāfijas marķieriem jābūt BaFin atļaujai.

Kamēr viņi vērtē katru gadījumu atsevišķi, jebkuram marķierim vai kriptovalūtas projektam, kura mērķis ir atvieglot žetonu izsniegšanu, apmaiņu vai citus pakalpojumus, ir jāpiedalās BaFin.

Kad BaFin tiek uzrādīts prospekts, viņiem jāsniedz atsauksmes 20 dienu laikā, kas ir īss laiks, pat tad, kad viņi novērtē produktu, kuru viņi jau zina.

Izmantojot jaunās tehnoloģijas, ir nepieciešama cita taktika: bloku ķēdes nozarei jārunā ar regulatoriem ne tikai par produktiem, kurus mēs veidojam, bet arī par ekosistēmu kopumā.

2018. gada aprīlī Bitbond sazinājās ar BaFin, lai iepazīstinātu ar Bitbond STO tiesisko regulējumu. Atklājot sarunu ar kaut ko taustāmu, no kā veidot, mēs varētu pielāgot savu prospektu viņu bažām.

Nākamo mēnešu laikā mēs devāmies turp un atpakaļ ar regulatoriem; liela daļa sarunu ir vērsta uz to, kā darbojas blokķēdes darījumi, kādi no tiem izrietošie papildu riski un iespējas, Bitbond piedāvājuma unikālās iezīmes un tas, kā darbojas īpašumtiesību apliecinājums drošībā, ja nav centrālās tīrvērtes.

Mēs atgriezāmies pie pamatiem, runājot ar BaFin, lai nodrošinātu avārijas kursu blokķēdes pamatos. Mēs atbildējām uz daudziem jautājumiem par to, kā darbojas blokķēde, kas ir Ethereum un Stellar un kā darījumi darbojas ar šiem protokoliem.

Tas viņiem deva valodu mūsu projekta nopratināšanai – un palīdzēja mums noteikt galvenās bažas un riskus, kurus BaFin vēlējās redzēt prospektā..

Iemācot viņiem kontekstu, ieskaitot blokķēdes tehnoloģijas pamatpīlārus, un veidu, kā žetoni atvieglo šīs tehnoloģijas izmantošanu, mēs varam palīdzēt regulatoriem pieņemt pamatotākus lēmumus un uzdot labākus jautājumus.

3. solis: sagatavojiet prospektu, kas attiecas uz problēmām un noteikumiem

Tie var radīt administratīvas grūtības, taču regulatoriem ir svarīga loma finanšu ekosistēmā. Viņi liek uzņēmumiem, piemēram, mums, atskaitīties, lai saglabātu finanšu sistēmas stabilitāti un aizsargātu patērētājus.

Bitbond gadījumā STO ideja radās 2018. gada februārī, aprīlī sarunas ar regulatoru sākās, oktobra beigās tika iesniegts prospekts, apstiprinājumu piešķirot 2019. gada janvārī: gandrīz gadu vēlāk.

Tas prasīja ilgāku laiku nekā standarta vērtspapīru pieteikums, taču tas notika tāpēc, ka mūsu piedāvātā koncepcija bija tik jauna – regulatori to neko nevarēja salīdzināt.

Šoreiz ieguldīt bija vērts, jo tagad mums ir pirmais virzītāja ieguvums ar pirmo regulēto STO Vācijā.

Turklāt mums ir privilēģija pavērt ceļu vairākam Vācijas un Eiropas uzņēmumam uzsākt atbilstošus STO.

STO joprojām ir efektīvāks līdzekļu vākšanas veids nekā privāta riska kapitāla fonda vai akreditētu ieguldītāju izmantošana: sagatavošanai ir tikai viens prospekts, nevis jāpielāgo daudzi priekšlikumi atsevišķām iestādēm vai ieguldījumu bankām..

Šajā prospektā jāaptver visi iespējamie riska faktori, kas pastāv investoriem. Tie svārstās no negaidīta darījumu maksu pieauguma, kas samazina obligācijas rentabilitāti, līdz nodokļu riskiem, kas saistīti ar jaunu aktīvu klases turēšanu, uz kuru attiecas juridiskas izmaiņas.

Prognozes ir jāveic un jāpamato. Aktīvi un pasīvi jādeklarē un jāsadala bilancē. Ir jāidentificē un jāapraksta mērķa tirgus.

Jāizklāsta plaša emitenta un tā uzņēmējdarbības vēsture investoriem saprotamā valodā.

Kad visas detaļas ir izklāstītas, starp biznesu un investoriem ir nepieciešams daudz mazāk starpnieku, kas palielināšanas procesu padara ievērojami vienkāršāku, efektīvāku un vieglāk vadāmu.

Izmantojot šos ietaupījumus nākotnē, regulatoru izglītošana ir vērtīgs ieguldījums.

Secinājums: izglītība un atvērta domāšana uzlabos piekļuvi alternatīviem finanšu veidiem

Visu šajā telpā ieinteresēto personu – no regulatoriem līdz uzņēmumiem un klientiem – intereses ir, lai jaunās tehnoloģijas darbotos atbilstošā struktūrā. Mēs jau esam sākuši strādāt ar citiem uzņēmumiem, kuri vēlas iegūt regulatora apstiprinājumu un izmantot mūsu tehnoloģiju emisijas procesā.

Tāpat kā līdzekļu vākšanas metode, STO ir kļuvusi par līdzekli, lai ieguldītājus mācītu par digitālajiem vērtspapīriem.

Ir aizraujoši, ka prospekta apstiprināšanas process var kļūt par šī izglītības procesa paplašinājumu, kas var darboties kā regulatora iesaistīšanās katalizators.

BaFin vēlme mijiedarboties un mācīties no nozares ir aizraujoša iespēja Vācijai kļūt par novatorisku finanšu pakalpojumu un produktu pasaules līderi.

Ja nozare turpina ieguldīt laiku un resursus, lai izglītotu un strādātu kopā ar regulatoriem, mēs varam izveidot pamatu atbilstīgiem STO, kas savukārt nodrošina viesmīlīgu vidi nākamās paaudzes atbilstošajiem digitālajiem vērtspapīriem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

08b faf 621 673 21e 29e 86c