Pēc pirmdienas tirgus katastrofas vairākas kriptovalūtas pārspēja Bitcoin

Pēc Bitcoin cenu krituma sekoja atveseļošanās, taču dažas kriptovalūtas, daudzas no tām – DeFi žetoni, pārspēj Bitcoin atgriešanos – Market Update

Kriptovalūtu tirgū pagājušajā nedēļā notika ievērojamas svārstības. Pirmkārt, Bitcoin no ceturtdienas līdz piektdienai, 7. – 8. Janvārim, pieauga no aptuveni 36 000 līdz 42 000 ASV dolāru. Bet pēc tam vadošā kriptonauda ieguva degunu un turpināja kristies četras dienas pēc kārtas, sasniedzot zemāko līmeni tuvu 30 298 ASV dolāriem – gandrīz 28% kritumam atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai.

Tikmēr kriptovalūtu kopējā tirgus kapitalizācija ievērojami samazinājās, samazinoties no 1,1 triljona USD līdz 850 miljardiem USD. Tomēr ar spēcīgu atsitienu trešdien, 13. janvārī, galvenokārt izraisīja ziņas, ka pelēktoņi atjaunoja savu ieguldījumu uzticību – Bitcoin tagad ir atguvis gandrīz 70% no zaudējumiem.

Tajā pašā laika posmā mēs novērojām, ka dažādu nozaru kriptonauda pārspēja Bitcoin un pēc tirgus izpārdošanas publicēja ātru, V formas maiņu, lai sasniegtu jaunus nedēļas maksimumus. Šajā tirgus komentārā mēs pārbaudām šo spēcīgo sniegumu cēloņus.

Triju sektoru kriptovalūtas pārspēja Bitcoin pēc pēdējās retracement. Avots: QKL123

Polkadot redz V formas maiņu gaidāmās laika nišu izsoles dēļ

Ātrākais atsitiens pēc nesenās retracementas tika novērots Polkadot (DOT) ekosistēmā, kur DOT un Kusama (KSM) veido attiecīgi 87% un 6% no indeksa. 11. janvārī Polkadot sasniedza izšķirošu pagrieziena punktu tās attīstībā, kad atvēra izpletņlēcēju reģistrāciju Rococo V1 testnet.

Izpletņlēces laika nišām ir izšķiroša nozīme Polkadot tīklā, un to ierobežotā skaita dēļ tās tiks izsolītas. Katrs Polkadot ekosistēmas projekts var pretendēt uz laika nišu, uzliekot DOT, un uzvarētāji saņem iespēju pieslēgties Polkadot caur tiltu, kā arī citas priekšrocības. Tikmēr OKEx vakar paziņoja arī par atbalstu Polkadot izpletņlēcu spēļu automātu izsolei.

Šie notikumi īstermiņā nepārprotami palielināja pieprasījumu pēc DOT, kas noveda pie ātras V formas cenas maiņas. Šodien plkst. 8:00 pēc UTC pēdējās divās dienās DOT ir palielinājies no aptuveni 7,20 USD līmeņa par aptuveni 70% un ir saglabājis strauju impulsu savu laika nišu izsoles pasākumu virzienā.

Polkadot piedzīvo pieaugošu ekosistēmu, izstrādājot 109 uz substrātiem balstītus projektus. Avots: PolkaProject

Pelēktoņu atbalsts uzturēja dažas privātuma monētas virs ūdens

10. janvārī Barry Silbert, Grayscale dibinātājs un bijušais izpilddirektors, paaugstināts divas privātas valūtas – Zcash (ZEC) un Horizen (ZEN) – savā čivināt. Laiks sakrita ar Bitcoin jaunāko retracementu, kas lika privātuma valūtas sektoram šajā korekcijā samazināties daudz mazāk. Abi marķieri ir palielinājušies par aptuveni 80% pēdējo septiņu tirdzniecības dienu laikā, sākot no pulksten 14:00 pēc UTC 14. janvārī, ievērojami pārspējot pārējo tirgu. 

Tā kā šīs divas privātās valūtas ietilpst pelēktoņu viena aktīva produktos, tās var turpināt piesaistīt institucionālo kapitālu. Citi altkoīni ar privātuma funkcijām ietver Monero (XMR) un DASH.

Pelēktoņu palielinātās daļas 2021. gadā ir izraisījušas ātrāku cenu pieaugumu ZEC un ZEN. Avots: bybt

Neskatoties uz labojumiem, DeFi sektors turpina pastāvēt

DeFi Pulse dati rāda, ka kopējā vērtība, kas bloķēta DeFi protokolos, pagājušajā nedēļā vispirms palielinājās no 21,1 miljarda līdz 23,1 miljardam. Tam pievienojās Bitcoin cenu kāpums no 36 000 USD līdz visu laiku augstākajam līmenim, kā arī Ētera (ETH) cenas pieaugums no 1200 līdz 1350 USD. Tomēr sekojošajā avārijā likviditātes nodrošinātāji izstājās no kalnrūpniecības baseiniem, kā rezultātā TVL 13. janvārī nokritās tik zemu kā 20,5 miljardi ASV dolāru, pirms atkal sasniedza pašreizējo līmeni 22,4 miljardi USD.

TVL ietekmēja tirgus lejupslīde, taču tā ātri atjaunojās. Avots: DeFi pulss

DeFi sektors kopumā diezgan strauji atguva straujo impulsu, tomēr īpaši aizdevuma protokola marķieris AAVE un sintētisko aktīvu protokols Synthetix (SNX). Daļa no šīs atgūšanas iemesla bija tas, ka tika publicēts Amerikas Savienoto Valstu Valūtas kontroliera birojs raksts apspriest "pašpiedziņas bankas" balstīts uz DeFi protokoliem.

Pēdējo pāris stundu laikā AAVE un SNX cena sasniedza jaunus augstākos līmeņus. AAVE ir LEND pārvaldības marķiera pārdēvēšana. 2020. gada sākumā LEND cena bija aptuveni 0,01 USD. 3. oktobrī LEND tika pārveidots par AAVE proporcijā 100: 1. Tagad AAVE cena ir 143 USD, kas nedaudz vairāk nekā gada laikā dod vairāk nekā 140x lielu ieguldījumu atdevi. Līdzīgi, SNX cena 2020. gada sākumā bija 1,20 USD, un tā pašreizējā cena ir 16 reizes lielāka par USD 16.

DeFi pulss dati rāda, ka Aave un Synthetix šobrīd TVL ziņā ir 2. un 5. vietā, un abiem ir vairāk nekā 2,70 miljardi USD. Turklāt, aplūkojot 30 dienu ieņēmumu izmaiņas, abi protokoli aug ļoti ātri un ar pamatīgiem pamatiem.

Aave un Synthetix ieņēmumu un TVL ziņā aug ārkārtīgi strauji. Avots: Žetonu termināls

Aplūkojot kopējo atdevi pēdējo septiņu dienu laikā, sākot no 14. janvāra plkst. 8:00 pēc UTC, SushiSwap (SUSHI) un yearn.finance (YFI) DeFi sektoru papildināja ar aptuveni 40% atdevi, arī ievērojami pārspējot Bitcoin 10 % pieaugums tajā pašā laika posmā. Šķiet, ka šo divu protokolu apvienošana viņiem dod priekšroku. Tomēr jāatzīmē, ka avārijas laikā, kad LP mēģināja steigties ārā pa durvīm, Ethereum gāzes maksa gāja caur jumtu.

Ethereum augstās gāzes maksas dramatisku tirgus svārstību laikā padara 2. slāņa risinājumus pievilcīgus. Avots: Glassnode

Lai gan Bitcoin ir tirgus līderis, mēs atkal un atkal esam redzējuši, ka altkoīni ar pietiekami stabiliem pamatiem dažādos buļļu tirgus posmos mēdz pārspēt BTC, it īpaši tāpēc, ka BTC vai nu stagnē, vai saskaras ar īslaicīgām korekcijām. Tas nozīmē, ka lielākā daļa altkoīnu, kā redzams "Kripto ziema" no 2018. gada rada arī ievērojami augstākus negatīvos riskus, salīdzinot ar Bitcoin, kad plūdmaiņa kļūst lācīga.

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

c82 6ce 96b 3a4 a88 c39 966