Investavimas į platiną – viskas, ką reikia žinoti

Kodėl verta investuoti į platiną?

Jei ketinate investuoti į tauriuosius metalus, labai tikėtina, kad jau galvojote apie investicijas į auksą ir į sidabrą. Tai yra du geriausiai žinomi ir populiariausi pagal investuotojų, kurie prekiauja šiais dviem, apimtį. Vis dėlto yra ir kitų.

Vienas iš šių „kitų“ tauriųjų metalų, į kurį dažnai neatsižvelgiama, yra platina. Šis taurusis metalas iš tikrųjų dažnai turi aukščiausią kainą iš visų trijų paminėtų. Taip yra dėl to, kad jis yra retesnis už auksą ir sunkiau išgaunamas.

Kaip paklausus pramoninis metalas, tai yra dar vienas puikus pasirinkimas apsvarstyti galimybę pridėti savo brangiųjų metalų investicijų portfelį. Čia mes atidžiau pažvelgsime į tai, kas lemia platinos kainą ir kaip galite įsitraukti į veiksmą.

Kas turi įtakos platinos kainoms?

Panašiai kaip sidabras ir kiti taurieji metalai, kurie dažnai laikomi „pramoniniais metalais“, platina gali veikti daugybę tų pačių veiksnių, kurie gali lemti kainos svyravimus. Nors tai labai brangios vertės taurusis metalas ir gali veikti kaip vertės kaupiklis panašiai kaip auksas, jis yra daug labiau veikiamas pasiūlos ir paklausos dėsnių, nes jie paprastai taikomi.

Automatinė paklausa: Platinum patiria didžiulę automobilių pramonės paklausą. Taip yra dėl to, kad platina yra pagrindinis katalizinių konverterių komponentas, kuris naudojamas siekiant sumažinti transporto priemonių išmetimą visame pasaulyje. Tai reiškia, kad platinos kaina gali didėti kartu su automobilių pramonės paklausa naujoms transporto priemonėms.

Valiutos stiprumas: Šis punktas ypač tinka JAV dolerio kursui, palyginti su Pietų Afrikos randu ir Rusijos rubliu. Taip yra todėl, kad didžioji pasaulio platinos dalis gaunama iš šių dviejų tautų ir už ją mokama JAV doleriais. Todėl silpnesnis doleris paprastai pašalina tam tikrą paskatą iš platinos kasybos. Tai gali sumažinti pasiūlą ir tuo pačiu sukelti aukštesnes kainas.

Politinis stabilumas: Kaip minėta pirmiau, didžioji dauguma, viršijanti 75% platinos atsargų pasaulyje, yra išgaunama Pietų Afrikoje ir Rusijoje. Tai reiškia, kad politinė situacija abiejose tautose ir jų santykiai, ypač su JAV, ir Kinija, kaip dviem iš pagrindinių pasaulio pirkėjų, turi gyvybiškai svarbią reikšmę. Bet kokie geopolitiniai klausimai, tarifai ar prekybos apribojimai gali turėti didelę įtaką platinos kainai.

Investavimas į platiną

Pažvelgus į pagrindinius veiksnius, kurie perkelia vertės pasirinkimą platinos rinkose, jei jus domina investicija, galite tai padaryti keliais gana paprastais būdais:

Fizinė platina: Monetos ir juostų pavidalo platina yra tikrai tiesiausias būdas įsitraukti į rinką. Panašiai kaip ir kituose pasirinkimuose, neabejotinai sunkiau įsigyti platinos, nes sumažėja žinomų tiekėjų skaičius, atsižvelgiant į paties metalo retumą.

Bendrovė, kuriai rekomenduojame pirkti tiesiogiai platiną Bulių skliautas.

Platinos atsargos: Tai yra populiarus investavimo kelias, kuriame vėlgi yra keletas platinos akcijų, bet tikrai ne gausa, į kurias galite investuoti akcijų rinkoje pas savo brokerį. Paprastai tai yra didžiausios platinos kasybos ir gamybos operacijos tiek Pietų Afrikoje, tiek Šiaurės Amerikoje. Kai kurios iš šių kasybos bendrovių taip pat gali būti susijusios su kitais metalais, kurie gali palikti jus pažeidžiamus, net jei platinos kainos auga.

Platinos ETF: Platinos ETF, kaip ir kitose rinkos srityse, teikia didesnę įtaką pramonei. Tai reiškia, kad platinos ETF gali būti investicija į platinos kasybos ir gamybos įmones, taip pat į kitas sritis. Tai paprasčiausias būdas investuoti į „Platinum“, ir nors kiekvienas ETF yra skirtingas, jūsų rizika tam tikra prasme yra apsaugota nuo ETF. Jie taip pat yra skysti, kai reikia patekti arba palikti savo poziciją, jei kaina prieštarauja jums. Daugelis pagrindinių brokerių pasirūpins platinos ETF pasirinkimu.

Taip pat galite įsitraukti į platinos ateities sandorių ir pasirinkimo sandorių, kurie yra labai populiarūs, kai kalbama apie prekybą biržos prekėmis, prekybą, tačiau kaip naujesniam investuotojui pirmesniems tauriųjų metalų prekybos veiksmams rekomenduojami pirmiau nurodyti nestabilūs metodai..

Platinos rizika

Kaip ir naudojant bet kokias kitas investavimo formas, yra ir rinkos nuosmukio rizika. Šiuo tikslu turėtumėte apsiginti patikima rizikos valdymo strategija.

Neabejotina, kad platinos kainos yra žymiai nepastovesnės nei aukso ar net sidabro. Tai gali reikšti, kad jie netinka kiekvienam investuotojui. Tačiau per ilgesnį laikotarpį jie vis dar parodė didelę grąžą.

Per trumpesnį, 3-5 metų laikotarpį, platinos kainos gali labai svyruoti, o šiuo metu jos yra tokios kainos, kuri nėra labai toli nuo žemiausios 10 metų trukmės. Taip yra dėl daugelio veiksnių, ypač dėl transporto paklausos sumažėjimo dėl 2020 m. COVID-19 pandemijos. Daugelis gali tai vertinti kaip tinkamą laiką gauti vertę iš platinos rinkos, turint omenyje, kad aukso vertė ją laikinai pakeitė, kai pastaroji pasiekė visų laikų aukštumas.

Paskutinės mintys

Nors aukso ir sidabro rinkos neabejotinai patenka į antraštes, kai kalbama apie prekybą tauriaisiais metalais, verta prisiminti, kad nors tai padaryti gali būti keliais mažiau būdais, investicija į platiną vis dar yra gana lengva atlikti.

Derinkite tai su dabartiniu kritimu platinos rinkoje, kur ji neįprastai yra mažesnė nei aukso kaina, ir jūs galite turėti idealią galimybę savo portfeliui suteikti naujos įvairovės.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me