SEC kriptovalūtu paziņojumu un lēmumu laika skala

The Vērtspapīru un biržas komisija tika izveidota 1929. gadā kā pirmā vērtspapīru tirgus federālā regulatīvā iestāde, kuras uzdevums bija “aizsargāt investorus, uzturēt godīgus, sakārtotus un efektīvus tirgus un atvieglot kapitāla veidošanos”.

Tie galvenokārt koncentrējas uz vērtspapīru piedāvājumu un pārdošanas darījumu regulēšanu, biržu regulēšanu, kurās tie tiek tirgoti, nodrošinot, ka uzņēmumi neatklāj maldinošu informāciju par savu darbību vai nākotnes perspektīvām un ka ieguldītāji ir pasargāti no krāpšanām..

SEC

Avots: wikipedia.org

Redzot, ka pēdējos gados digitālie žetoni ir kļuvuši arvien izplatītāki un populārāki, šķiet, ka SEC darbības ir ietekmējušas digitālo valūtu cenas. SEC ir kļuvusi par regulāru tēmu, kas tiek parādīta ikdienas kriptogrāfisko ziņu ciklā.

Neatkarīgi no tā, vai tas nosaka digitālo valūtu statusu, regulē attiecībā uz jauniem produktiem vai apmaiņu, SEC lēmumi ir izdarījuši ievērojamu ietekmi uz to, kā darbojas kriptogrāfiskā telpa.

Šodienas rakstā mēs aplūkosim dažus no svarīgākajiem nesenajiem SEC kriptovalūtas lēmumiem un darbībām attiecībā uz kriptovalūtu tirgu.

Ēteris un Bitcoin nav vērtspapīri

Aprīļa uzklausīšanā, ko Māja Apropriāciju komiteja rīkoja, SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons paskaidroja komisijas nostāju attiecībā uz Bitcoin.

“Tā ir sarežģīta joma. Jo, kā jūs teicāt, ir dažādi kriptogrāfijas komplektu veidi. Ļaujiet man mēģināt tos sadalīt divās jomās. Tīrs apmaiņas līdzeklis, kas visbiežāk tiek minēts, ir Bitcoin. Kā valūtas aizstājēju lielākā daļa cilvēku ir noteikusi, ka tas nav vērtspapīrs.

Tad ir žetoni, kurus izmanto projektu finansēšanai. Esmu bijis ierakstā, sakot, ka to ir ļoti maz, nav neviena, ko es būtu redzējis, žetoni, kas nav vērtspapīri. Ciktāl kaut kas ir vērtspapīrs, mums tas jāregulē kā vērtspapīrs, un mūsu vērtspapīru noteikumi ir balstīti uz informācijas atklāšanu, un cilvēkiem ir jāievēro tie un jāsniedz mums vajadzīgā informācija. “

Pēc viņa paziņojuma ir skaidrs, ka Bitcoin vēl netiek uzskatīts par vērtspapīru.

Jūnijā Vērtspapīru un biržu komisija oficiāli pasludināja pasaules otro populārāko kriptovalūtu par investīciju līdzekli. To paziņoja aģentūras korporatīvo finanšu nodaļas direktors Viljams Hinmans Ēteris– žetons, caur kuru darbojas Ethereum platforma, netiks regulēts tāpat kā akcijas un obligācijas.

DAO žetoni kā nelegāli vērtspapīri

2017. gada jūlijā SEC paziņoja, ka DAO žetoni, kas tika piedāvāti ICO kas 2016. gadā ieguva vairāk nekā 150 miljonus ASV dolāru, turpmāk tiks uzskatīta par vērtspapīriem. Pēc tam šim paziņojumam sekoja uzklausīšana, kas februārī notika Senātā, kur SEC priekšsēdētājs Džejs Kleitons sacīja: “Es uzskatu, ka katrs ICO, ko esmu redzējis, ir drošība.”

Sākotnējais monētu piedāvājums bija pretrunā ar likumu, jo šie marķieri pirms žetonu pārdošanas nebija reģistrēti SEC. Šis lēmums ne tikai ietekmēja DAO; šī lēmuma sekas norādīja, ka daudziem ICO nākotnē varētu būt arī juridiski jautājumi.

SEC lēmuma pieņemšanas laikā nepieprasīja nekādas apsūdzības, taču tas faktiski mainīja to, kā notiek ICO aina, kurai līdz tam bija atļauts daudzus mēnešus darboties bez jebkāda regulējuma..

Lai gan kriptovalūtu kopiena patiešām izrādīja negatīvu reakciju uz paziņojumu, vispārējā ietekme uz tirgu bija nenozīmīga. Saskaņā ar avotiem, piecas labākās monētas paziņojuma dienā piedzīvoja cenu kritumu, bet pēc tam tās diezgan ātri atlēca.

Winklevoss ETF noraidīts

2018. gada jūlijā SEC noliedza brāļu Winklevoss otro mēģinājumu uzsākt bitcoin ETF. 26. jūlijā SEC nolēma, ka brāļu apgalvojums, ka bitcoīnu tirgi “pēc būtības ir izturīgi pret manipulācijām”, nebija precīzs, mudinot viņus šī un citu iemeslu dēļ noraidīt viņu ETF priekšlikumus.

Tas lika kriptovalūtu tirgiem ātri reaģēt un negatīvā veidā. BTC zaudēja vairāk nekā USD 400 tikai 3 stundu laikā. Un, kā parasti, ja Bitcoin nokrīt, citas monētas arī seko tendencei. Tomēr kriptovalūta numur viens pēc tirgus ierobežojuma savu vērtību atjaunoja 24 stundu laikā.

7. augustā ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) paziņoja, ka atliek lēmuma pieņemšanu attiecībā uz ierosināto noteikumu izmaiņu apstiprināšanu vai noraidīšanu, kas ļautu Cboe BZX birža uzskaitiet Bitcoin biržā tirgoto fondu (ETF).

Tajā pašā laika posmā aģentūra trīs atsevišķos pasūtījumos noraidīja visus deviņus Bitcoin ETF priekšlikumus, kurus ProShares, Direxion un GraniteShares iesniedza.

Tagad nākamais ETF apstiprināšanas termiņš atkal tika pārvietots, tuvojoties decembra beigām, lai gan galu galā visi sagaida, ka lēmums notiks 2019. gadā.

Winklevoss

Avots: forbes.com

VanEck SolidX ETF ir noraidīts

Atpakaļ 2018. gada jūnijā, VanEck un SolidX pieteicās, lai fiziski nodrošināts Bitcoin ETF tiktu iekļauts CBOE BZX akciju biržā, un gaidīja lēmuma pieņemšanu augustā. Tāpat kā ar citiem ETF, arī SEC atlika paziņošanu par VanEck un SolidX ETF priekšlikumiem.

Kā mēs jau minējām iepriekš, SEC lēmums dziļi ietekmē tirgu, Ripple zaudējot vairāk nekā 20% no savas vērtības.

Interesanti, ka šī ziņa nebija ne pozitīva, ne negatīva. Atšķirībā no Winklevoss ETF gadījuma tas nebija viņu produkta noraidījums. Tā vietā tā tikai paziņoja, ka lēmuma pieņemšana tiks atlikta. Tomēr tas izraisīja spēcīgu tirgus reakciju.

SEC un CFTC kopīgi atzīst kriptovalūtas

Lai gan šķiet, ka lielākā daļa SEC darbību noved pie kriptogrāfijas cenu krituma, ir piemērs, kas neatbilst tendencei. 2018. gada februārī notika SEC un Commodities and Future Trading Commission (CFTC) kopīga uzklausīšana, kurā tika apskatīts jautājums par kriptovalūtām, ICO un blockchain.

Pārstāvji atzina, ka šai jaunajai nozarei ir liela nozīme, uzsverot, ka, lai nodrošinātu tās panākumus ilgtermiņā, ir nepieciešami taisnīgi tiesiskie regulējumi. Regulatori arī norādīja, ka “ja nebūtu bitcoin, nebūtu blokķēdes.”

Tirgus reakcija uz šo paziņojumu izpaudās spēcīgā bullish tendencē. Paziņojumam bija lielisks laiks, jo Ķīna un Indija mobilizējās, lai ierobežotu kriptonauda, ​​un tirgi gāja lejupejošā trajektorijā. Gan BTC, gan ETH guva gandrīz 20% pieaugumu dienās, kas sekoja dzirdei.

Secinājums

Ir acīmredzams, ka SEC ir nozīmīga administratīvā loma kriptogrāfijas nozarē, un to izdotajiem noteikumiem un paziņojumiem ir tūlītēja ietekme, kas pārsniedz ASV robežas un visā pasaules kriptogrāfijas tirgū.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

450 1d6 de6 729 37b ac9 b4a