Iesācēja pilnīgs ceļvedis EOS

Ievads

Tirgū ir daudz dažādu blockchain platformu, viena no tām ir EOS. Šajā rakstā mēs paskaidrosim, kas ir EOS un kā šis projekts mēģina revolucionizēt koncepciju par to, kā blokķēdes tīkli tiek pārvaldīti bloku ķēdes telpā.

EOS ir platforma, kas izmanto sadalītās virsgrāmatas tehnoloģiju, lai mitinātu decentralizētas lietojumprogrammas (Dapps)

EOS ir Dan Larimer ideja, kas ir arī Steemit un Bitshares līdzdibinātāji. Dens meklēja palīdzību block.one, privātu firmu, kas atrodas Kaimanu salās, lai izstrādātu blockchain platformu.

Gan BitShares, gan Steemit kļuva par populāriem blokķēdes tīkliem tirgū, taču EOS ilgu laiku varēja sasniegt un palikt starp desmit lielākajām kriptovalūtām. Tīkls varēja sasniegt šo pozīciju, piedāvājot uzņēmumiem, investoriem un privātpersonām iespēju izvietot dApps virs EOS blokķēdes.

EOS sākums

EOS pirmo reizi tika palaists Ethereum platformā kā ERC-20 marķieris. Tomēr platforma nebija ideāla ātruma ierobežojumu dēļ. Pēc tam EOS veica viena gada ICO no 2017. gada jūnija līdz 2018. gada jūnijam audzis vairāk nekā 4 miljardi USD.

EOS bloku ķēdes komanda apgalvo, ka platforma var ērti apstrādāt miljonu darījumu sekundē. Šis ātrums ir virsskaņas signāls, salīdzinot ar Ethereum 25 darījumiem sekundē.

EOS mērķis ir konkurēt ar citiem blokķēdes projektiem, cita starpā, ar Raiden un Lightning Network. Abas platformas, kas izstrādātas kā sānu ķēdes.

Mērķis ir spēt mērogot, palikt decentralizēts un atšķirīga pieeja blokķēdes tīkla pārvaldībai. Salīdzinot ar Bitcoin (BTC) un Ethereum, EOS ir daudz efektīvāks darījumu apstrādes veids, neskatoties uz to, ka tā ir vairāk centralizēta nekā šie divi tīkli.

Atšķirība starp EOS un EOS.IO

Kopējā EOS ekosistēmā ir divi savstarpēji saistīti komponenti, EOS un EOS.IO, kas darbojas kopā, lai to atšķirtu no citiem blokķēdes projektiem.

Piemēram, padomājiet par EOS.IO kā datora operētājsistēmu un EOS kā lietojumprogrammu, kas tajā darbojas. EOS.IO nosaka, kā viss uz tā balstītais mijiedarbosies savā starpā un ar ārpasauli.

Šī pieeja ļauj EOS dApps mērogot horizontāli vai vertikāli. EOS dzimtā monēta tiek saukta par EOS monētu.

EOS.IO spēj darboties maksimāli, negatīvi neietekmējot tā veiktspēju. Tas ir iespējams, izmantojot asinhronos sakarus un paralēlās izpildes kritērijus. Turklāt atsevišķi procesi tiek vadīti atsevišķi.

Konsensa algoritms un tā funkcionalitāte

EOS platforma izmanto a Likmes pierādīšanas konsenss algoritmu un pievieno lomām paredzētas atļaujas. Šī pieeja ļauj veikt atcelšanu, kļūdu labošanu un citus lēmumus visātrākajā laikā. Jaunu bloku pievienošanu un apstiprināšanu veic bloku ražotāji. Šīs personas nopelna EOS žetonus par katru pievienoto bloku.

EOS.IO jau ir definējis datu bāzes shēmas, tīmekļa rīkkopu, kā arī citus rīkus, kuru mērķis ir padarīt dApps izstrādi EOS platformā vieglu.

EOS platforma darbojas kā vienas pieturas aģentūra decentralizētām lietojumprogrammām, kas nodrošina serveru mitināšanu, autentifikāciju un mākoņpakalpojumus. Šīs funkcijas ļauj datus uzglabāt ārpus galvenās ķēdes vietējā mašīnā.

Atšķirībā no citām bloku ķēdes platformām, EOS platformai nav fiksētas darījumu maksas. Tā vietā platformā izveidotā lietotne nosaka, kā tās lietotāji rūpējas par darījumu maksu.

Jau tagad EOS platformā ir vairāk nekā 100 decentralizētu lietojumprogrammu, un vadošā lietojumprogramma katru dienu mijiedarbojas ar sešiem tūkstošiem lietotāju.

Proof-of-Work (PoW) algoritms, ka Bitcoin un citas kriptovalūtas, piemēram, Litecoin (LTC), ir daudz neefektīvākas nekā konsensa algoritmi Pro-of-Stake (PoS). Izmantojot PoW, kalnračiem ir jāapstiprina darījumi, izmantojot skaitļošanas jaudu. Daudziem blokķēdes tīkliem, piemēram, Bitcoin vai Litecoin, šo darbību veikšanai ir nepieciešami specializēti kalnrači. 

EOS izmanto Delegated Proof-of-Stake (DPoS) algoritmu, atšķirīgu PoS versiju, kuras mērķis ir atrisināt dažas problēmas, ar kurām Ethereum šobrīd saskaras. DPoS ir tehnoloģijas ieviešana, kas ļauj balsošanas un vēlēšanu procesus noteiktā decentralizētā blokķēdes tīklā. 

DPoS izstrādāja Dens Larimers, lai piedāvātu lielāku efektivitāti savam blokķēdes projektam BitShares, kas tagad tiek piemērots EOS un Steem. Aktīvie lietotāji DPoS tīklā balso par “lieciniekiem” un “delegātiem”, ievietojot žetonus uz sava kandidāta vārda.

EOS strādā ar bloku ražotājiem, un lietotāji var balsot par šiem bloku ražotājiem, kuri strādās šajā tīklā. Šie bloku ražotāji ir atbildīgi par bloku izveidi un apstiprināšanu tīklā, nopelnot atlīdzību par viņu pūlēm. 

Tādā veidā šie delegāti var pārvaldīt sistēmu. Lai gan viņiem nav jāapstiprina darījumi, viņi pārrauga darījumu maksu, bloku lielumu, liecinieku atalgojumu un citu. Turklāt bloku ražotāju vēlēšanas ir nepārtraukts process, ko veic personas tīklā. 

DPoS sistēma ļauj lielam skaitam personu – patiesi visi EOS īpašnieki var balsot – izvēlēties kandidātus, kuri būs nākamie bloku ražotāji. Šī DPoS sistēma ir ļoti pozitīva mazākiem lietotājiem, kuri nevar piedalīties citās PoS vai PoW blokķēdēs, jo viņiem nepieder nepieciešamais finansējums, lai piedalītos. 

Tādējādi DPoS sistēmām ir daudz priekšrocību. Tā kā tīkla darbināšanai nav nepieciešams liels skaitļošanas jaudas daudzums, tie ir daudz mērogojamāki nekā citi blokķēdes. Turklāt šīs DPoS sistēmas mēdz būt ātrākas nekā tradicionālie PoS un PoW konsensa algoritmi. 

Turklāt DPoS sistēmas ļauj mazākiem lietotājiem ar pārstāvju starpniecību piedalīties visa tīkla lēmumos. 

Lai gan EOS lietotājiem ir iespēja piedalīties tīklā, tas nenozīmē, ka viņi to darītu. Ja tīklā nepiedalās vairāki lietotāji, tā priekšrocības tiek mazinātas, ļaujot mazām frakcijām ar īpašu interesi pārņemt tīklu ar viņu aktīvu līdzdalību. 

Visbeidzot, ir vairāki eksperti, kuri uzskata, ka DPoS sistēmas ir vairāk centralizētas, jo varu beidzot pārstāv tikai daži liecinieki. Visbeidzot, lietotāji ar nelielu monētu skaitu netiktu stimulēti piedalīties, ja viņi uzskata, ka viņu balss nav svarīga.

EOS kriptonauda

EOS tīklā tiek izmantots EOS digitālais aktīvs, kas ļauj privātpersonām un uzņēmumiem izmantot dažādas blokķēdes funkcijas. EOS īpašnieki ir arī tīkla daļu īpašnieki. Tas nozīmē, ka, ja ir lietotājs, kuram pieder 1% no EOS piegādes, viņam piederētu arī 1% no nepieciešamās skaitļošanas jaudas, lai apstrādātu darījumus. 

Tajā pašā laikā EOS monētas var izmantot dažādos dApps, kas tika izvietoti EOS tīkla augšpusē. 

EOS kriptonauda tirgū bija ļoti bedrains ceļš kā digitāls aktīvs. Virtuālā valūta sasniedza visu laiku augstāko līmeni 2018. gada 29. aprīlī. Digitālais aktīvs tajā laikā pārsniedza 22 USD, un pēc tam 2018. gada beigās tas nokritās līdz 1,57 USD. 29. aprīļa cenu pieaugums bija saistīts ar EOS oficiālo uzsākšanu mainnet. Tikmēr digitālo aktīvu apakšējo daļu izraisīja lāču tirgus, kas ietekmēja lielāko daļu digitālo valūtu kosmosā. 

Runājot par BTC. digitālā valūta augstāko cenu ir sasniegusi arī 29. aprīlī, kad tā tika tirgota tuvu 0,0023 BTC par monētu. Pēc bāru tirgus 2018. gadā un laba sākuma Bitcoin 2019. gadā zemākais punkts BTC izteiksmē bija 9. augustā, kad digitālās valūtas cena nokrita līdz 0.003311 BTC par monētu. 

Konkurenti – Ethereum, EOS un Tron salīdzinājums

EOS šobrīd ir tuvs konkurents Ethereum (ETH) un arī Tron (TRX). Šie divi tīkli piedāvā līdzīgas īpašības kā EOS, piemēram, iespēja mitināt decentralizētas lietojumprogrammas. 

Runājot par dApp aktivitāti, Everstake izlaida a Ziņot kurā viņi informēja par dAps ikdienas lietošanu katram no šiem tīkliem. 

Saskaņā ar šo ziņojumu EOS reģistrēts 65 000 aktīvo lietotāju dienā (DAU), kam seko Ethereum ar 19 000 DAU un Trons ar 15 000 DAU. Tas parāda, ka dApp izstrādātāji ir pieņēmuši mēģinājumus būvēt uz tīkla, kas spēj izveidot ātras un drošas decentralizētas lietojumprogrammas.. 

Jūnija beigās publicētais ziņojums liecina, ka EOS ir aptuveni 500 dažādu dApps, no kuriem 200 ir aktīvi. Ethereum ir 2500 dApps ar 300 aktīvām decentralizētām lietojumprogrammām. Visbeidzot, Tron ir 450 dApps ar 170 aktīviem. 

Skaidrs, ka Ethereum kopienai ir daudz līdzstrādnieku un izstrādātāju, kas strādā, lai paplašinātu tīklu lietojamību un funkcijas. Tikmēr EOS un Tron ir atbrīvoti pēc Ethereum un mēģina veidot savas kopienas. Tomēr ir vērts pieminēt, ka abi šie tīkli jau ir piesaistījuši daudzu personu un izstrādātāju uzmanību no dažādām valstīm. 

Ziņojums skan šādi:

“Nozares vajadzība pēc īpaši ātras, ļoti jaudīgas un spējīgas bloku ķēdes mudināja izstrādāt jaunas platformas, kas pārsteidzoši strauji uzlabojas savā starpā”

Visbeidzot, šiem trim tīkliem ir vienprātības algoritmi, lai palaistu to blokķēdes. Kaut arī Ethereum strādā ar lēnu darba pierādīšanu, Tron izmanto arī DPoS, kas ir ļoti līdzīgs EOS, kurā ir 27 superpārstāvji (SR). 

Kaut arī Ethereum ir otrais lielākais digitālais aktīvs tirgū ar tirgus kapitalizāciju 22,77 miljardu ASV dolāru apmērā, Tron pašlaik ir 13. lielākais blokķēdes tīkls ar 1,37 miljardiem dolāru, liecina CoinMarketCap sniegtie dati..

EOS kopiena

EOS aiz tā ir ļoti aktīva kopiena, kas vienā laikā paaugstināja cenu līdz 21 USD. Tā bija augstākā cena, kas redzēta kopš projekta uzsākšanas. Pašlaik EOS tirgo 4,45 USD, kas atspoguļo pašreizējo lāču tirgus statusu.

EOS monētas var uzglabāt mobilajos, datora un tīmekļa makos. EOS var iegādāties vadošajās kriptovalūtu biržās, piemēram, Huobi, Bitfinex, Binance. Lielākajā daļā šo apmaiņu EOS tiek savienots pārī ar USDT, ETH vai BTC.

Visbeidzot, ņemot vērā tās spēju mērogot un apmierināt decentralizēto lietojumprogrammu dažādās vajadzības, neapdraudot ātrumu, EOS platforma tuvākajā nākotnē noteikti kļūs par asociācijas spēku. Arī tā unikālā pieeja strīdu risināšanai platformā ir vēl viens pluss EOS blokķēdei.

Secinājums

Tā kā kriptonauda tirgus turpina augt un attīstīties, ir dažādi projekti, kas lietotājiem piedāvā jaunus risinājumus un cenšas tikt galā ar problēmām, ar kurām saskaras vecāki tīkli. Lai gan ir jāpaiet zināmam laikam, pirms uzņēmumi, lietotāji un firmas pieņem EOS, tīkls jau ir izrādījies potenciāls, lai radītu daudzu nozaru revolūciju. 

Uzzināt vairāk

Ja vēlaties uzzināt vairāk par EOS, izlasiet mūsu jaunāko ziņu ziņojumu par virsrakstu par darījumiem sekundē. Labākā vieta, kur iegādāties EOS, ir Binance, soļi, kā to izdarīt, ir atrodami mūsu pilnīgajā ceļvedī. Visbeidzot, ja jūs interesē EOS cena, iepazīstieties ar šo EOS cenu prognozēšanas rakstu.

Bazilikam ir trīs gadu ārštata pieredze, rakstot par graujošām tehnoloģijām. Viņš koncentrējas uz jaunākajām ziņām un izglītojošajiem rakstiem; palīdzot izplatīt Blockchain evaņģēliju. Viņš cer, ka kādu dienu viņam būs savs blokķēdes uzņēmums; palīdzot pasaulei, izmantojot novatorisko virsgrāmatu tehnoloģiju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me