BTC cenu kritums: izpakojot Bitcoin pirmo lielāko 2021. gada atgūšanu

Pārskats par to, kas izraisīja Bitcoin pirmdienas, 4. janvāra, kritumu 7000 ASV dolāru apmērā, un mācības, kas jāmācās no cenu korekcijas

Pirmo gada korekciju Bitcoin piedzīvoja pirmdien, 4. janvārī, kad tā cena noslīdēja no svētdienas augstākā līmeņa USD 34 793, atbilstoši OKEx BTC indeksa cenai, līdz zemākajam punktam – 27 793 ASV dolāriem ap plkst. 10:00 pēc UTC – par 20% kritums . Nejaušība ir tāda, ka 12 stundu laikā pēc tās atvēršanas kritums aizpildīja CME grupas visu laiku lielāko BTC nākotnes līgumu plaisu.

Saskaņā ar TradingView datiem CME Bitcoin nākotnes darījumi pagājušajā piektdienā tika slēgti pie 29 220 USD un svētdienas vakarā UTC tika atvērti pie USD 33 405, kas bija radījis 4,185 USD plaisu. Šīs tirdzniecības nepilnības veidojas tāpēc, ka CME grupa, būdama tradicionāla finanšu iestāde, darbojas tikai no pirmdienas līdz piektdienai un nedēļas nogalēs nevar atspoguļot Bitcoin kāpumus vai kritumus.

Lai gan CME Bitcoin nākotnes līgumu nepilnības, kas tiek piepildītas ar cenu kritumu, ir interesants novērojums, Bitcoin gada pirmais lielais trūkums pamatā bija mazumtirdzniecības tirgus "bailes palaist garām" un viņu ilgtermiņa sviras.

CME Bitcoin nākotnes starpība tika aizpildīta pirmdienas krituma laikā, taču joprojām ir dažas nepilnības no novembra. Avots: TradingView

Kopš decembra vidus Bitcoin nepārtraukti uzstādot jaunus rekordus, tirgus bija satracināts, un pirmdienas kritums to smagi skāra. Apkopotā atklātā interese par Bitcoin nākotnes darījumiem svētdien bija sasniegusi visu laiku augstāko līmeni – 10,7 miljardus ASV dolāru, taču pirmdien veiktā milzīgā korekcija biržās likvidēja satriecošus USD 2 miljardus. Pēdējo reizi, kad mēs redzējām tik lielu likvidāciju, vienas dienas atvilkums bija 3200 ASV dolāri 2020. gada 25. novembrī, kad Bitcoin darbojās zem 20 000 USD.

Pirmdienas ilgais spiediens smagi nodarīja tirgus dalībniekiem, kuri nedēļas nogalē bija papildinājuši savas garās pozīcijas. Tomēr tik ātri un spēcīgi vēršu vēršu tirgos patiesībā nav tik reti.

Gandrīz 2 miljardu ASV dolāru vērtās pozīcijas biržās tika likvidētas no 4. janvāra plkst. 20:00 pēc UTC. Avots: bybt

Atskatoties uz OKEx ceturkšņa nākotnes diagrammu 2017. gada buļļu tirgū, ir bijuši daudzi 25% vai vairāk atkāpšanās gadījumi, ieskaitot vienas dienas svārstības 36% un korekcijas vairāk nekā 50% divu nedēļu laikā. Tomēr tiem neizdevās apturēt Bitcoin ilgtermiņa augšupejošo tendenci.

Buļļu tirgi neturpinās vienmērīgi, jo gandrīz visām straujajām augšupejas fāzēm seko cenu korekcijas. Tas nozīmē, ka salīdzinājumā ar 2017. gada atsaukumu lielumu pašreizējais buļļu tirgus ir daudz savaldīgs. Pašreizējā scenārijā pārmērīgi liela ietekme un FOMO noskaņojums ir galvenie vaininieki, kā mēs to apspriežam tālāk.

Pullbacks 2017. gada buļļu tirgū bija nozīmīgāki. Avots: Tradingview

OKEx dati par pēdējām septiņām dienām atklāj ārkārtēju sviras pieaugumu. Laika posmā no svētdienas līdz pirmdienas rītam BTC garā / īsā attiecība strauji pieauga no 0,92 līdz 1,55, savukārt BTC maržinālo aizdevumu rādītājs uz vietas esošajā aizņemto līdzekļu tirgū tajā pašā laika posmā pieauga no 14 līdz 25.

Tikmēr arī BTC mūžīgo mijmaiņas darījumu finansēšanas likmes ik pēc astoņām stundām sasniedza šokējošu 0,25% vai vairāk. Kad privātie ieguldītāji papildināja savas garās pozīcijas un maksāja tik augstas maksas, bija gaidāms turpmākais kritiens, kad cena sāka kristies un bija jāsteidzas iziet – t.i., ilgs spiediens.

OKEx dati rāda, ka mazumtirgotāji turpināja palielināt savas garās pozīcijas, pievienojot sviras. Avots: OKEx

Tehniskie rādītāji arī liecināja par atgriešanos pēc svētdienas rallija. Zemāk redzamajā vienas stundas OKEx BTC / USDT diagrammā mēs skaidri redzam RSI rādītāja lāču atšķirības pēc svētdienas rīta spiediena. OKEx cena sasniedza jaunu maksimumu – 34 786 USD, taču RSI rādītājs vairs nevarēja iet tālāk. Turklāt redzams arī apjoma samazinājums, kas norāda, ka mazumtirdzniecības pirkumi ir izsmelti.

Stundu atšķirības attiecībā uz RSI rādītāju stundas diagrammā, ko papildina apjoma samazināšanās. Avots: TradingView

Tikmēr FOMO noskaņojums privāto ieguldītāju vidū, kas izraisīja lielu aizņemto līdzekļu īpatsvaru, ir redzams neizmantoto darījumu izlaides vecuma diagrammā zemāk.

UTXO Age rādītājs parāda jaunu naudas ienākšanu tirgū pagājušajā nedēļā. Avots: IntoTheBlock

UTXO vecuma rādītājs mēra izveidoto darījumu apjomu un klasificē tos pēc laika periodiem. Īstermiņa UTXO pieaugums norāda uz lielu skaitu jaunu darījumu. Konkrēti, vienas dienas līdz vienas nedēļas UTXOs nesen pieauga par 22.63%, kas norāda uz vairāk jaunas naudas ienākšanu tirgū salīdzinājumā ar iepriekšējiem laika periodiem.

Apkopojot, mazumtirgotāji, kuri ilgi izmantoja lielu kredītplecu, šajā zaudējumā zaudēja visvairāk. Pirmdienas cenu darbība kalpo kā atgādinājums visiem, ka korekcijas buļļu tirgu laikā mēdz būt nežēlīgākas, liekot samazināt kredītplecu. No šī brīža mēs, visticamāk, sagaidīsim, ka Bitcoin stāsies īstermiņa konsolidācijas fāzē, jo mazumtirgotājiem ir vajadzīgs laiks, lai atgūtuos no zaudējumiem, taču lielais jautājums ir, vai šis laiks tiešām atšķiras?

Vai neesat OKEx tirgotājs? Uzziniet, kā sākt tirdzniecību!

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me