Ieguldījumi Ethereum (ETH) – viss, kas jums jāzina

Ethereum ir atvērtā koda izplatīts blokķēdes tīkls, kas vienkāršo viedo līgumu skriptu izveidi. Svarīgi, ka platforma ļauj izstrādātājiem pilnveidot decentralizētas lietojumprogrammas, kas darbojas blokķēdēs. Tādējādi platforma ir iepazīstinājusi pasauli ar daudzām funkcionalitātēm un lietojumprogrammām.

Ir gandrīz neiespējami iesaistīties kriptogrāfijas tirgū, nedzirdot par Ethereum. Šis unikālais marķieris palīdzēja būtiski mainīt kriptotelpu. ETH pastāvīgi ierindojas otrajā vietā populārākajā kriptovalūtā, pamatojoties uz tirgus ierobežojumu. Īpaši faktoru kombinācija ir novedusi pie ETH popularitātes kriptogrāfiskajā telpā

Populārākās kriptovalūtas - CoinMarketCap

Populārākās kriptovalūtas – CoinMarketCap

Dapps ir nākamās paaudzes programmas, kas īpaši paredzētas darbībai decentralizētajos tīklos. Šie tīkli var ietvert Tor, Distributed Ledgers un blockchain. Dapps sniedz pasaulei daudz jaunu iespēju. Līdz ar to Dapps joprojām ir viena no visstraujāk augošajām jomām blokķēdes nozarē.

Kā darbojas Ethereum (ETH)?

Ethereum aizņemas dažas galvenās iezīmes no Bitcoin, kaut arī ar nelielām izmaiņām, piemēram, PoW vienprātības mehānismu. Tāpat Ethereum izmanto dažas no BitTorrent izmantotajām stratēģijām, lai izveidotu patiesi decentralizētu operētājsistēmu Dapp programmētājiem, uz kurām balstīties.

Ethereum bieži sauc par kriptonauda. Šī atsauce nav pareiza. Ethereum ir platforma, kurā darbojas kriptovalūta Ēteris. Šajā ekosistēmā Ētera galvenā loma ir kompensēt kalnračiem par EVM aprēķinu veikšanu.

EVM – Ethereum virtuālā mašīna

EVM ir virtuāli skursteņi, kas iestrādāti katrā pilnā Ethereum mezglā. EVM vienkāršo decentralizētu lietojumprogrammu veidošanas procesu. Līdz ar to šie protokoli ir kritiski svarīgi Ethereum veiktspējai, jo tie izpilda līguma baitkodu.

Būtiski ir tas, ka visos Ethereum tīkla mezglos darbojas EVM instance. Šī stratēģija ļauj viņiem vienoties par to pašu instrukciju izpildi bez cilvēka iejaukšanās. Turklāt tas nodrošina līdzekļus, kur ikviens var izpildīt kodu neuzticamā ekosistēmā.

Svarīgi, ka EVM baitkods ir pilnīga sistēma. Turinga attiecas uz protokolu iespējām. Sagatavojot pilnīgus protokolus, piemēram, JavaScript, var veikt ļoti dažādas kritiskās skaitļošanas funkcijas.

Vairākas valodas

Viens no unikālākajiem un spēcīgākajiem EVM aspektiem ir tā spēja izmantot vairākas kodēšanas valodas. Līdz šim EVM ir veiksmīgi izvietoti, izmantojot C ++, Java, JavaScript, Python, Ruby un citus. Interesanti, ka Ethereum pat ieviesa savu objektorientētu, augsta līmeņa valodu viedo līgumu ieviešanai ar nosaukumu Solidity. Izstrādātāji var programmēt, izmantojot jebkuru no iepriekš uzskaitītajām augstākā līmeņa valodām, un pēc tam kods tiek pārveidots uz leju EVM Bytecode.

Kas ir GĀZE?

Jūs, iespējams, esat dzirdējuši terminu “gāze”, kas izmesta apkārt, kad cilvēki apspriež Ethereum. Gāze ir iekšējais cenu noteikšanas mehānisms, kas ļauj Ethereum nodrošināt sava tīkla kodēšanas kvalitāti. Katru Ethereum tīkla darījumu var izmērīt pēc tā gāzes patēriņa. Tāpēc katram EVM ir noteikts gāzes ierobežojums un gāzes cena, kas saistīta ar tā izpildi.

Dedzīgi ieviešot gāzi tīklā, koda kvalitāte tīklā joprojām ir augsta. Šī stratēģija palīdz aizsargāt mezglus no ļaunprātīgas kodēšanas ieviešanas. Tas arī neļauj tīklam pārsniegt apakšparaugu kodēšanu.

Gāzes cenu noteikšana

Gāzes ierobežojums ir kopējās skaitļošanas jaudas daudzums, ko Ethereum tīkls izmantos. Jo ilgāki un sarežģītāki ir jūsu viedie līgumi, jo lielāks būs jūsu kopējais gāzes limits. Gāzes cena ir summa, ko lietotājs ir gatavs maksāt, lai pilnībā izpildītu funkciju. Ja jūs iestatīsit pārāk zemu gāzes cenu, kalnrači vienkārši ignorēs jūsu pieprasījumu. Turklāt, ja jūsu gāzes cena pilnībā nesedz jūsu EVM, kalnrači saglabās starpību.

Abu šo faktoru kombinācija dod jums Ethereum darījuma izmaksas. Svarīgi ir tas, ka funkcionalitāte un apstrādes maksa tiek aprēķināta gāzē, bet maksa tiek maksāta ēterā. Šī stratēģija ir ļoti interesanta, jo tā ļauj tīklam pašam noteikt izmaksas. Tādā veidā Ethereum visos iekšējos biznesa procesos darbojas decentralizēti.

Ethereum (ETH) vēsture

Ethereum vēsture sākas kriptogrāfijas tirgus pirmajās dienās. 2013. gadā intuitīvs programmētājs un ilgs laiks Bitcoiner, Vitāliks Buterins publicēja dokumentu, kurā aprakstīts Ethereum koncepcijas tehniskais dizains un iespējas. Šajā dokumentā Buterins apraksta decentralizētu, globālu datoru, kas varētu darboties ar blokķēdi, kas līdzīga Bitcoin.

Ethereum dibinātājs Vitaliks Buterins

Ethereum dibinātājs Vitaliks Buterins

Līdz 2014. gadam Buterins bija pabeidzis pašu pirmo Ethereum versiju. Svarīgi, ka viņam bija kāda palīdzība no Šveices attīstības firmas GmbH. Šī programmatūras agrīnā versija palīdzēja popularizēt projekta ICO. ETH ICO bija milzīgs panākums. Projekts piesaistīja 18 miljonus USD no dažādiem investoriem. Paralēli tas izveidoja pirmo ETH kalnraču un akcionāru tīklu.

Ethereum uzsāk beta versiju

2015. gadā Buterins izlaida pirmo Ethereum beta versiju. Protokols saņēma nosaukumu Frontier. Izlaidums palīdzēja Ethereum vērtību līdz 2015. gada 21. oktobrim paaugstināt līdz 0,420897 USD. 2016. gadā protokols saņēma vēl vienu nozīmīgu jauninājumu – Homestead. Šajā laikā decentralizēto autonomo organizāciju (DAO) koncepcija pirmo reizi kļuva arī par sabiedrību.

DAO ienāk tirgū

DAO pārņem korporāciju funkcionalitāti un visus aspektus pārvērš viedajos līgumos. Jūs varat domāt par DAO kā organizāciju, kuru izveidojuši izstrādātāji, lai automatizētu lēmumus un atvieglotu kriptonauda darījumus. Šo nākamās paaudzes protokolu mērķis bija kodificēt organizācijas noteikumus un lēmumu pieņemšanas procesus. Tādā veidā jūs varētu novērst nepieciešamību pēc dokumentiem un cilvēkiem pārvaldībā.

Pirmais Ethereum DAO oficiāli tika palaists 2016. gada 30. aprīlī. DAO palaišana Ethereum palīdzēja nodrošināt 150 miljonus ASV dolāru, izmantojot publisku ICO. Tajā laikā DAO bija lielākais uz blockchain balstīts pūļa finansēšanas notikums vēsturē. Konkrēti, pasākums nodrošināja vairāk nekā 150 miljonus ASV dolāru. Varbūt vēl iespaidīgāk, ka pasākumā piedalījās vairāk nekā 11 000 investoru visā pasaulē.

DOA Hack

Diemžēl satraukums bija īslaicīgs. Hakeri ātri atrada un izmantoja lielu programmēšanas kļūdu un uzbruka vektoriem ar DAO. Diemžēl izstrādātāji jau strādāja pie kļūdu novēršanas, taču pirms uzbrukuma nepabeidza darbu. Vissliktākais, ka tajā laikā DOA notika 15% no visiem ETH.

Hakeri izmantoja kopētu DOA sistēmu, lai iztukšotu līdzekļus. Hakeriem bija vajadzīgs tikai 18. jūnijs, lai no ICO izsūknētu 3,6 miljonus ETH. Ziņas par uzbrukumu samazināja ETH vērtību no 20 USD līdz nedaudz zem 13 USD.

Izstrādātāji pamanīja, ka līdzekļi tiek iztukšoti, taču viņiem pietrūka laika, lai iegūtu pietiekami daudz balsu, lai atsauktu viņu. Turklāt, tā kā DOA piesaistīja daudz vairāk līdzekļu, nekā gaidīja ETH, viņi nepareizi pārvaldīja nepieciešamo drošības līmeni. Vēlāk tika atklāts, ka izstrādātāji visu finansējumu glabāja vienā maka adresē.

Kontroles atgūšana

Galu galā ETH izstrādātāji precīzi saprata, kas notiek, un viņi sāka drudžaini strādāt, lai apturētu uzbrukumu. Kad ETH turpināja aizplūst, izstrādātāji sāka domāt par ārzemnieciskāku pieeju hakera apturēšanai.

Kā tika uzlauzts Ethereum

Svarīgi ir tas, ka hakeris sistēmas mānīšanai izmantoja DOA dublikātu. Tā kā tas bija dublikāts, tajā bija iekļauti galvenie protokoli, kas sākotnēji bija ieprogrammēti oriģinālā. Viens no šiem protokoliem bija 28 dienu izstāšanās nosacījums. Būtībā hakeris gandrīz mēnesi nevarēja piekļūt viņu līdzekļiem. Šis logs deva Ethereum kādu laiku, lai mēģinātu ietaupīt līdzekļus.

Prāta vētru sesiju laikā tika iesniegti daudzi priekšlikumi. Galu galā izstrādātāji nolēma, ka viņiem kaut kā jānoliedz ēteris hakeru DOA. Sākumā tika ieteikta mīksta dakša kā līdzeklis šī uzdevuma izpildei.

Mīksta dakša pret cieto dakšiņu

Kriptogrāfijas valūtā bloku ķēdes var saņemt divu veidu galvenos programmatūras atjauninājumus. Mīksta dakša ir būtisks jauninājums, kas ļauj kalnračiem turpināt iegūt to pašu blokķēdi. Un otrādi – cietā dakša ievieš jaunus protokolus, kas prasa, lai kalnrači atjauninātu programmatūru, pirms viņi var iegūt jaunu darījumu ķēdi. Kritiski sakot, cietais dakša rada jaunu kriptovalūtu.

Kas izraisīja cietu dakšiņu?

Buterina komanda vēlējās piedāvāt jaunus programmatūras protokolus, kas padarītu hakeru neiespējamu noņemt nozagto ETH no viņu DOA. Publiskā paziņojumā Buterins paziņoja, ka viņš nepiedāvā pārrakstīt nevienu bloku.

Tā vietā viņš teica, ka vēlas ieviest iezīmi Ethereum pamata kodēšanā, lai neļautu hakerim atsaukt ETH. Slēdzis būtu mīksts dakša, kas ļautu ETH izstrādātājiem ieviest melno sarakstu noteiktām adresēm.

Hakeris atbild

Lūk, kur incidents kļūst vēl trakāks. Kad viņš bija redzējis Buterina ziņu, hakeris atbildēja ar ziņojumu uzņēmumam. Viņš paskaidroja, ka viņš nav izdarījis neko sliktu un ka DOA darījumu apstiprināšana ir atkarīga no viedā līguma. Viņš apgalvoja, ka nekas, kas nav protokolos, nedrīkstētu mainīt viņu lēmumu.

Vienā aspektā hakerim bija derīgs punkts. Viss DOA priekšnoteikums bija tāds, ka tam nebija nepieciešama cilvēka iejaukšanās. Turklāt jebkura blokķēdes viena no galvenajām iezīmēm ir tā paredzamā nemaināmība un nemaināmība. Hakeris pat piedāvāja kalnračiem, kuri nepārveidoja protokolus, milzīgas atlīdzības. Konkrēti, uzbrucējs piedāvāja 1 miljonu ETH un 100 BTC katram mezglam, kurš atteicās no atjaunināšanas.

Cietā dakša priekšlikums

Paredzot, ka hakeram ir pārsvars scenārijā, ETH izstrādātāji sāka izpētīt agresīvākas iespējas. Galu galā ETH kopienas grupa ieteica cieto dakšiņu. Cietā dakša pārcēla visus ETH darījumus sekundēs pirms uzbrukuma.

ETH kopiena sadalās

Šis priekšlikums tika apmierināts ar pārliecību opozīcija. Viss blokķēdes mērķis ir atvieglot nemaināmus un nemainīgus darījumus. Fakts, ka Ethereum izstrādātāji vēlējās atcelt blokķēdes darījumus, lai izvairītos no zaudējumiem, tieši saskārās ar blokķēdes pretcenzūras iezīmēm.

ETH cenu darbības DAO Hack laikā

ETH cenu darbības DAO Hack laikā

Tika apgalvots, ka ETH darbojas tieši tā, kā paredzēts, un atjauninājums nav nepieciešams. Drīzāk DOA bija nepareizi ieprogrammēts, un zaudējumi bija tā rezultāts. Cietā dakša ieviesīs labojumus, ko veikusi centralizēta pārvaldes iestāde ETH ekosistēmā.

Lēmums ir pieņemts

Galu galā jauna Ethereum mainnet versija ienāca tirgū 2016. gada 20. jūlijā. Galu galā cietā dakša izraisīja neregulāras stāvokļa izmaiņas, kas izdzēsa DAO zādzību. Cietā dakša sadalīja Ethereum blokķēdi. Sākotnējā darījumu ķēde tagad ietu ar nosaukumu Ethereum classic, savukārt jaunā kriptogrāfija pieņemtu Ethereum nosaukumu.

Ilgtermiņa efekti

Lēmumam iet cauri cietajai dakšai būtu atbalss visā kriptogrāfijas tirgū. Galu galā tas novedīs pie tā, ka uz ETH balstītas platformas tiek novērstas drošības marķiera telpā. Šo darbību iemesls ir vienkāršs, un lielākās finanšu iestādes nevar riskēt ar vērtspapīru darījumu atcelšanu. Neatkarīgi no tā, ETH joprojām ir galvenā platforma Dapp izstrādei šodien.

Neskatoties uz trūkumiem, ETH pēc uzbrukuma izdevās atgūt tirgus uzticību. Līdz 2017. gadam ētera vērtība pieauga par vairāk nekā 15 000%, sasniedzot visu laiku augstāko līmeni 1432,8 USD 2018. gada janvārī. Šodien tā joprojām ir otrā kriptonauda tirgus ierobežojuma ziņā, pat ja ir lielāka konkurence nekā jebkad.

ERC protokoli

Ethereum ievads kriptelpā bija galvenais. Tas pasauli iepazīstināja ar vienkāršotu procesu viedo līgumu izveidei. Tagad ikviens varētu izveidot funkcionējošu un drošu kriptovalūtu ETH tīklā, izmantojot ERC protokolus.

ERC protokoli ir marķieru standarti, kas atbilst Ethereum bloku ķēdes prasībām. Sākotnēji Ethereum plānoja izmantot ERC-20 protokolu, lai vienkāršotu iekšējo marķieru izveidi. Tomēr neilgi pirms viņi saprata, ka pēc vienkāršotas žetonu izveides metodes ir milzīgs pieprasījums.

Šī stratēģija palīdzēja virzīt kriptogrāfijas sektoru uz jaunām virsotnēm. Konkrēti, 2017. gada ICO izlaušanos lielā mērā var attiecināt uz Ethereum blokķēdes un ERC žetonu augšanu. Mūsdienās ERC marķieri ir visvairāk izmantoti telpā. Viens pētījums konstatēja, ka uz 2019. gada 16. aprīli Ethereum galvenajā tīklā bija vairāk nekā 181 000 ar ERC-20 saderīgu marķieru.

Kā nopirkt Ethereum (ETH)

Mūsdienās ir viegli veikt ieguldījumus Ethereum. Katrā lielākajā valūtā ETH tiek tirgota kā viena no galvenajām monētām. Patiesībā lielākajā daļā biržu tagad varat atrast ļoti daudz dažādu ETH tirdzniecības pāru. Lai sāktu ieguldījumus Ethereum, vēlaties pāriet uz drošu un cienījamu biržu, piemēram, Binance, KuCoin, Poloniex, vai Bittrex.

Kad esat ieradies izvēlētajā apmaiņas centrā, veiciet visas nepieciešamās reģistrācijas darbības. Tagad, kad jums ir piekļuve savam kontam, ETH var iegādāties vairākos veidos.

Pirmkārt, jūs varat iegādāties ETH tieši, izmantojot tādu valūtu kā USD vai EUR. Šī stratēģija var aizņemt ilgāku laiku un izmaksāt dārgāk nekā kriptovalūtas maiņa pret Ethereum. Tomēr tas ir viens no labākajiem veidiem, kā iekļūt kriptogrāfijas tirgū.

Otrais veids, kā iegūt ETH, ir tā tirdzniecība ar kādu citu kriptovalūtu. Šodien būtu grūti atrast biržu, kas ar prieku nenomainītu ETH pret gandrīz jebkuru tirgū esošu marķieri. Šī tirgus izplatība ļauj investoriem brīvi izvēlēties platformas, pamatojoties uz viņu nopelniem, nevis tad, ja viņi piedāvā vēlamo žetonu.

Ieguldījumi Ethereum (ETH) - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi Ethereum (ETH) - viss, kas jums jāzina Ieguldījumi Ethereum (ETH) - viss, kas jums jāzina
★★★★★ ★★★★★ Binance pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kraken pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

★★★★★ ★★★★★ Kriptomat pārskats

Securities.io vērtējumus nosaka mūsu redakcijas komanda. Digitālo aktīvu (kriptonauda) brokeru vērtēšanas formulā tiek ņemti vērā vairākiem desmitiem faktoru, tostarp konta maksas un minimumi, tirdzniecības platformas, klientu atbalsts, pārvaldes iestādes un ieguldījumu iespējas.

Vislabāk

Pieredzējuši lietotāji

Vislabāk

ASV tirgotāji

Vislabāk

Eiropas tirgotāji

Konta minimums

Nav

Konta minimums

1,00 USD

Konta minimums

35 €

Akcijas

10% naudas atmaksa

Atlaides kods: EE59L0QP

Akcijas

Nav

Akcijas

Nav

Kā uzglabāt Ethereum (ETH)

Ja jūs vēlaties veikt ievērojamus ieguldījumus ETH vai ja plānojat HODLing šo kriptogrāfiju uz ilgu laiku, labākais risinājums ir aparatūras seifs. Aparatūras maki saglabā jūsu kriptogrāfiju bezsaistē “saldētavā”. Šī stratēģija neļauj tiešsaistes draudiem piekļūt jūsu īpašumiem. The Virsgrāmata Nano S vai progresīvāki Virsgrāmata Nano X abi atbalsta Ethereum (ETH).

Ieguves rūpniecība Ethereum (ETH)

Ethereum blokķēde izmanto PoW sistēmu, lai nodrošinātu tīkla stāvokli. Tīkla dalībnieki, kas pazīstami kā mezgli vai kalnrači, nepārtraukti pārbauda tīklu. Attiecīgi katrs mezgls mēģina atrisināt sarežģītu matemātisko vienādojumu, lai pierādītu, ka viņi strādā, lai aizsargātu tīklu.

Tāpat kā Bitcoin, jo vairāk kalnraču tīklā, jo grūtāk ir piedalīties. Mezgls, kas pievieno nākamo bloku tīklam, saņem atlīdzību, kas proporcionāla skaitļošanas jaudas apjomam, ko viņi ir ieguldījuši tīklā.

Atšķirībā no Bitcoin, kas ik pēc 10 minūtēm apstiprina jaunus darījumu blokus, Ethereum validē blokus ik pēc 15 sekundēm. Arī kalnračnieks, kurš izveido jaunāko bloku, saņem 3 ETH kā atlīdzību par viņu centieniem. Šī ir vienīgā reize, kad jauns Ethereum ienāk kriptogrāfijas tirgū.

Likmes pierādījums Ethereum

Interesanti, ka Ethereum plāno līdz 2020. gada beigām pārveidot savu tīklu no PoW konsensa mehānisma uz “Proof-of-Stake” (PoS) mehānismu. Pārliecinošie tīkli patērē daudz mazāk elektroenerģijas nekā PoW tīkli. Šie elektriskie ietaupījumi tiek sasniegti, izslēdzot PoW matemātisko vienādojumu.

Tā vietā PoS sistēmas paļaujas uz spēles stratēģiju. “Mietojot” savas monētas, jūs tās turat tīkla makā. Jo vairāk žetonu jūs izmantojat, jo lielāka iespēja, ka jūs būsiet nākamais mezgls, kas apstiprinās darījumu bloku. PoS sistēmā hakerim būtu nepieciešams iegādāties milzīgu daudzumu žetonu, lai iegūtu kontroli pār tīklu.

Galu galā hakeris zaudētu visvairāk. Tādā veidā PoS sistēmas spēj saglabāt savu tīklu derīgumu, neprasot PoW sistēmas papildu skaitļošanas jaudu. Daudzi analītiķi uzskata PoS sistēmas par dabisku kosmosa evolūciju.

Ethereum – pīlārs tirgū

Kad Ethereum izlemj, kādus jauninājumus veikt nākotnē, ir svarīgi atzīt šīs platformas konkrēto pozīciju nozarē. Ir grūti iedomāties kriptogrāfijas tirgu bez Ethereum. Katru mēnesi Ethereum izpilda savus mērķus kā droša Dapp palaišanas platforma. Neviens nevar droši pateikt, kuras kriptovalūtas izturēs laika pārbaudi, taču, ja jums būtu jāizvēlas divas, balvu noteikti iegūs Bitcoin un Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

ac0 233 5f9 745 886 215 a15