Kas yra „Stablecoins“?

„Stablecoins“ naudoja tą pačią „blockchain“ technologiją kaip ir įprasta kriptovaliuta – kurios kitaip vadinamos skaitmeniniu turtu. Stablecoins yra tiesiogiai susietos įprastos valiutos, tokios kaip USD arba EUR.

Stablecoins privalumai?

Skaidrumas – Kadangi šis turtas yra pagrįstas „blockchain“, kiekvienas gali peržiūrėti operacijų istoriją, nes šie duomenys saugomi viešosiose knygose. Tokią vidinę išvaizdą galima gauti naudojant įvairius „blokų tyrinėtojus“.

Efektyvumas – Nors FIAT pervedimai yra bankų malonė ir jų patvirtinimas dažnai užima daug laiko, stabiliems pinigams naudinga tai, kad trūksta vidutinių vyrų. Dideles ir mažas konfesijas galima tiesiogiai perduoti tarp dviejų partijų. Laikymo laikotarpių nėra.

Įperkamumas – Remiantis aukščiau išdėstytu teiginiu, vidutinių vyrų trūkumas sandoryje yra geras dalykas. Tai yra viena burna mažiau, kurią reikia maitinti. To rezultatas – mažesni operacijų mokesčiai, nes nereikia mokėti bankui sumažinimo.

Nepastovumas – Tai neabejotinai yra daugeliui didžiausias patrauklumas stablecoins. Visas idėjos, kuria jie grindžiami, pagrindas yra suteikti jų turėtojui finansinį stabilumą. Tai leidžiama „susieti“ stablecoiną su tradiciškai nepastoviu turtu. Tai dažniausiai reiškia nacionalines valiutas, tokias kaip USD, CAD, FRANC, EUR ir kt. Nors yra įvairių atvejų, kai stablecoins yra susietos su tokiomis prekėmis kaip klevų sirupas, auksas ir kt..

Šios savybės taip pat yra patrauklios tiems, kurie užsiima skaitmeniniais vertybiniais popieriais, todėl investuotojai mato abiejų patrauklumą. Skaitmeniniai vertybiniai popieriai yra priemonė dalyvauti „blockchain“ pasaulyje, tuo pačiu užtikrinant, kad būtų laikomasi taisyklių. Rezultatai yra investavimo galimybės, kurios yra labiau nuspėjamos ir paremtos realaus pasaulio turtu – abu bruožai, kuriuos siūlo stablecoins.

Pririšimo ginčai

Vienas neseniai vykęs ginčas buvo susijęs su pramonės titanu „Tether“, kai buvo paskelbta, kad jie nesugebėjo savo banko sąskaitose išlaikyti JAV dolerių rezervo 1: 1..

Nors tai jau seniai įtarė daugelis kriptovaliutų pasaulyje dalyvaujančių asmenų, tai tik dabar buvo patvirtinta pažyma, kurią pasirašė advokatas, dirbantis su „Tether“. Tai yra a trumpa šio naujausio pareiškimo ištrauka.

„Tether“ grynieji pinigai ir pinigų ekvivalentai (trumpalaikiai vertybiniai popieriai) siekia apie 2,1 mlrd. USD, tai yra maždaug 74 proc. Dabartinių neapmokėtų pinigų.

„StableCoins“ istorija

Niujorko generalinis prokuroras, norėdamas išsamiau apibūdinti klampią situaciją, kurioje atsidūrė „Tether“, neseniai paskelbė pareiškimą, kuriame smerkė bendrovės praktiką. Šiuose pareiškimuose buvo pasakyta, kad „Tether“ atsargas naudojo seserinė įmonė, „BitFinex“, investuotojų lėšų nuostoliams padengti – maždaug 900 mln. USD. Manoma, kad šie veiksmai ne tik vyko, bet ir buvo tyčia slepiami nuo visuomenės.

Per kelias dienas po šių pareiškimų „BitFinex“ paneigė bet kokį neteisingą elgesį ir nurodo, kad jie neprarado lėšų. Jie nesugebėjo įrodyti savo nuosavybės, juos užrakino jų mokėjimo procesorius, Panamoje įsikūręs „Crypto Capital“..

Didinant supratimą apie šią istoriją esmė yra ta, kad „Tether“ laikomos stabilios monetos statusas geriausiu atveju yra menkas. Dabar yra laikas, kai visi pretendentai pasistengia ir uzurpuoja „Tether“, siekdami dominavimo; dominavimas, kuris gali būti pasiektas jaukinantis skaitmeninių vertybinių popierių pasaulį.

Tęsiant tyrimą, padėtis ir toliau klostosi toliau.

Sutapimas?

Kai kurie pastebėjo, kad egzistuoja bendras vardiklis tiek besikeičiančioje „Tether“ situacijoje, tiek ir įsitraukusių Kanados biržoje „QuadrigaCX“; tai būtų mokėjimo procesorius „Crypto Capital“.

Didžioji dalis tiek „Tether“, tiek „QuadrigaCX“ patirtų bėdų kyla dėl to, kad kiekviena iš jų „užrakino“ reikšmingas pinigų sumas. Laikui bėgant tyrėjai tikisi daugiau sužinoti, kaip kiekviena iš šių bendrovių atsidūrė atitinkamose situacijose ir ar „Crypto Capital“ suvaidino vaidmenį žlugus kiekvienai.

„StableCoin“ rinkos lyderiai

Toliau pateikiamos bendrovės, siūlančios „Tether“ alternatyvas.

„TrueUSD“ (TUSD) | TrueGBP (TGBP) | TrueAUD (TAUD) | „TrueCAD“ (TCAD)

Kiekvienas iš šių keturių stablecino yra pagrindinės bendrovės „TrustToken“ produktai. Visi šie žetonai yra 1: 1 remiami atitinkama FIAT valiuta. Ypač „TrueUSD“ buvo perimtas ir juo galima aktyviai prekiauti įvairiose biržose, tokiose kaip Bittrex, Binansas, „UpBit“ ir dar daugiau.

„TrustToken“ yra perspektyvi įmonė, kuri specializuojasi realaus pasaulio turto ženklinime. Nors „TrustToken“ gali būti naudojamas tokiems ištekliams kaip nekilnojamasis turtas, menas ir dar daugiau, daugelio dėmesio sulaukė būtent jų įgyvendinimas, susijęs su įvairiomis FIAT valiutomis susietais stabiliais pinigais..

„TrueUSD“ naudojimas buvo išskirtinis neseniai įvykusiame STO, kurį vedė „Blockport“.

Dvynių doleris (GUSD)

„Gemini“ mainų produktas „Gemini Dollar“ (GUSD) yra dar vienas ženklas, užtikrinamas santykiu 1: 1 USD. Šio „Stablecoin“ tikslas yra suteikti investuotojams turto, kuris elgiasi nuspėjamai, pavyzdžiui, USD, tačiau nauda sudaro būdingąsias „blockchain“ savybes. Šis „stablecoin“ yra pagrįstas ERC-20 standartu, tai reiškia, kad jis veikia „Ethereum“ blokų grandinėje.

Šis konkretus stablecoinas reklamuojamas kaip pirmasis tokio pobūdžio reglamentuojamas. Šis reglamentas yra apskaitos firmų kas mėnesį atliekamas auditas, „State Street Bank“ ir „Trust Company“ teikiama globa ir Niujorko valstijos „Gemini“ suteikiama licencija..

Iki šiol priėmus GUSD buvo prekiaujama įvairiuose biržose, be to, užmegzta partnerystė su tokenizuojančiomis platformomis, tokiomis kaip Harbour.

USD moneta (USDC)

„Circle“ yra Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusi įmonė, per pastaruosius dvejus metus pasirodžiusi antraštėse, įsigijusi Poloniex, ir vieši pareiškimai, nurodantys galimą skaitmeninių vertybinių popierių grobį. Kartu „Circle“ pastebėjo, kad tiek skaitmeniniai vertybiniai popieriai, tiek popieriniai popieriai yra augančios tendencijos, ir stengėsi dalyvauti. Dėl to buvo sukurta USD moneta (USDC).

Kaip rodo jo pavadinimas, šis „Ethereum“ pagrįstas turtas yra susietas su JAV doleriu santykiu 1: 1. Tikslas yra suteikti jos turėtojams priemones nuolatinei perkamajai galiai išlaikyti pramonėje, žinomoje dėl nepastovumo.

Neseniai priėmus „Securitize“ paskelbė apie savo palaikymą USDC per savo pramonės lyderiaujančias tokenizavimo paslaugas.

Svarbu prisiminti, kad tai tik trys perspektyviausios „Tether“ alternatyvos. Kiekvieną dieną pasirodo daugiau pasiūlymų, ir nė vienas nėra pasiekęs 1-ojo statuso ar dominavimo. Kai susiklosto situacija su „Tether“, atidžiai stebėkite, kaip rinkos reaguoja ir pradeda kreiptis į konkurentus.

Plėtojantis skaitmeninių vertybinių popierių klestėjimui ir dangaus viršutinėms riboms šiam sektoriui, ko gero, geriausias rodiklis, kuris stablecoinas paveldi „Tether“ karūną, mato labiausiai įsisavinamas augančiame sektoriuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me