Ethereum 2.0 tiek palaists kā gads. Finanses apvienošanos un Oracle ekspluatācija sāp Compound

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus ātri atguvās no pagājušās ceturtdienas krituma. Vairāki nozares žetoni šonedēļ sasniedza jaunus augstākos līmeņus. Kopumā DeFi produktu bloķētā vērtība nedēļā palielinājās par 15% līdz 14,44 miljardiem ASV dolāru. Maker dominēja ar 19% no kopējās tirgus kapitalizācijas.

Nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms samazinājās par 10%, kas daļēji bija saistīts ar lielu apjoma kritumu pēc Oracle izmantošanas DeFi Protocol Compound. Uniswap tirdzniecības apjoma pārsvars samazinājās par 3% līdz 36%, jo konkurents SushiSwap piedzīvoja atsitienu gan tās kopējās vērtības bloķēšanas, gan simboliskās cenas dēļ pēc ziņas par apvienošanos ar ilgoties.finansēt.

Kopējā DeFi sfērā fiksētā vērtība šonedēļ pieauga līdz ar ātru simbolisko cenu atgūšanos. Avots: DeFi pulss un DeBank

Ethereum 2.0 veiksmīgi palaiž Beacon ķēdi

Decembra pirmajā dienā ilgi gaidītais Ethereum 2.0 mērogošanas jauninājums beidzot sāka darboties, uzsākot Bākas ķēde. Jauninājums ievieš Ethereum ekosistēmas likmju pierādījumus un izveido šķembu ķēdes, lai palielinātu tīkla jaudu un uzlabotu darījumu ātrumu.

Saskaņā ar BitInfoCharts datiem ikdienas darījumu apjoms Ethereum ilgāku laiku saglabājās virs 1 miljona laika pēc jūlijā notikušās likviditātes palielināšanas buma. Tas 17. septembrī sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 1,4 miljonus darījumu. 

Kad lietotāju aktivitātes Ethereum strauji pieauga, tīklā radās vājās vietas. Gāzes maksas pieauga, izraisot darījumu maksu pieaugumu, pārsniedzot USD 14 par darījumu, veicot vienkāršu pārskaitījumu – samazinot DeFi pieejamību plašākai sabiedrībai. Tādējādi Ethereum 2.0 ir izšķiroša nozīme tīkla jaudas paplašināšanā.

Dienas darījumu skaits Ethereum piecus mēnešus ir saglabājies virs 1 miljona. Avots: BitInfoCharts

Yearn.finance paziņo par piekto apvienošanos ar SushiSwap

Decembra pirmajā dienā yearn.finance dibinātājs Andrē Kronje paziņoja, ka viņa komanda ir apvienojusies ar SushiSwap, lai apvienotu savus attīstības resursus. Turklāt Sushiswap palīdzēs yearn.finance uzsākt savu gaidāmo projektu Deriswap, kurā mijmaiņas darījumi, opcijas un aizdevumi būtu apvienoti vienā platformā..

Yearn.finance nesen paziņoja par četrām citām apvienošanām vai partnerībām – ar Pickle Finance, Cream Finance, Cover Protocol un Akropolis.

Yearn paziņoja par piecām partnerattiecībām un apvienošanos vienas nedēļas laikā. Avots: TradingView, OKEx

Pēc šo apvienošanās pabeigšanas, yearn.finance būs iespēja veidot sarežģītākus produktus DeFi pasaulē, izmantojot vairākas automatizētas ieguldījumu stratēģijas, SushiSwap automatizēto tirgus veidotāju, Cream Finance aizdevumu un aizņēmumu sistēmu un Cover Protocol apdrošināšanas produktus.

Šķiet, ka tirgus pērk Andrē agresīvās kustības, par ko liecina saistīto žetonu cenu rādītāji. Vairāki no tiem sasniedza jaunus augstākos līmeņus, kas nav redzēti kopš oktobra, jo YFI atkal sasniedza cenas ap USD 30 000.

Žetonu cenas rāda, ka tirgus ir pozitīvi noskaņots par finansējuma agresīvo partnerattiecību virzību. Avots: MonētaGecko

Savienojums saskārās ar orākula ekspluatāciju

DeBank dati rāda, ka Compound, DeFi kreditēšanas līderis, likvidēti gandrīz 9 miljoni ASV dolāru 26. novembrī milzīgo likvidāciju faktiski izraisīja ārkārtas DAI, USD piesaistīta stabilā monēta, cenas svārstības Coinbase Pro. DAI cena tajā rītā sāka pieaugt ap plkst. 8:30 pēc UTC un sasniedza maksimumu ap USD 1.30. Tā rezultātā tika ietekmēta DAI cena par savienojumu, kas noveda pie likvidācijas, jo protokola orākuls DAI cenu citēja tieši no Coinbase Pro.

DAI cena uz īsu brīdi strauji svārstījās Coinbase Pro. Avots: Coinbase Pro

Īslaicīgu cenu manipulāciju var panākt, iejaucoties orākula informācijas avotos un maldinot cenu ķēdē. Stablecoin lielās cenu svārstības izraisīja nodrošinājuma koeficienta būtisku kritumu. Pēc tam tas izraisīja klīringa procesu. Minimālais DAI nodrošinājuma koeficients savienojumā parasti ir 75%.

Compound klīringa mehānismā ir īpašs starpnieks, ko sauc par likvidatoru, un ikviens var kļūt par likvidatoru. Ikreiz, kad likvidators konstatē, ka nodrošinājuma likme ir pārāk zema, var tikt uzsākts likvidācijas process. Tad likvidators var ņemt aizņēmēja nodrošinājuma aktīvus ar atlaidi, nomaksājot aizdevumu platformai.

Šajā gadījumā likvidatoru vai uzbrucēju stimulēja 5% atlaide nodrošināto aktīvu vērtībai, kas ir Compound mehānisms, lai motivētu cilvēkus kļūt par likvidatoriem.

Oracle izmantošanas dēļ Compound lietotāji redzēja likvidāciju kopumā aptuveni 90 miljonu ASV dolāru apmērā. Avots: DeBank

Cenu orākulu jautājumos joprojām pastāv uzticēšanās problēma. Compound gadījumā likvidāciju iemesls varētu būt bijis tas, ka jebkura atsevišķa centralizēta datu avota kā cenu orākula izmantošana ir riskanta – lai gan Uniswap izgudrotājs Heidens Adamss, tā nedomā.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

7f9 c86 285 831 ea3 dd7 6fc