Kā iestatīt Bitcoin maku

Bitcoin joprojām ir apkārt – un es esmu pārliecināts, ka tas paliks ilgi. Ja jūs tagad iekāpjat bitcoin vilcienā, jūs, iespējams, vēlēsities iestatīt bitcoin maku. Jā, lai jūs varētu tērēt un turēt bitkīnus vai citas digitālās monētas, jums ir nepieciešams maks.

Šajā rakstā mēs to sadalām jums, veicot bitcoin maka iestatīšanu.

Jūs uzzināsiet, kas ir bitcoin maks, kā tas darbojas, kā to iestatīt, kā tam nosūtīt naudu un pat kā to nostiprināt. Pat ja esat zaļā krāsā digitālajās valūtās, neuztraucieties.

Ļaujiet mums lēkt tieši tajā.

Kas ir bitcoin maks?

Vienkāršāk sakot, Bitcoin maks ir programmatūras programma, kas ļauj jums pārvaldīt savu Bitcoin bilanci kopā ar kriptogrāfiskajām atslēgām, kas saistītas ar jūsu Bitcoin kontu.

Tāpat kā jums ir reāls seifs, kurā glabājas jūsu dolāri vai eiro, arī Bitcoin makā glabājas jūsu digitālās monētas. Seifs atvieglo monētu izsekošanu un iztērēšanu. Mēģināsim to labāk izprast tiem, kas nav pazīstami ar šo digitālo valūtu: Bitcoin.

Jau esam publicjui ierakstu par to, k bitcoin darbojas, un kas jums jāzina par blokķēdes tehnoloģiju – tehnoloģija, kas nodrošina bitcoīnu un citus altkīnus.

Tomēr, lai saprastu, kā darbojas maki, jums jāzina par privātajām atslēgām, publiskajām atslēgām un bitcoin adresēm.

Izpratne par privātajām un publiskajām atslēgām

Tagad, lai iztērētu visas monētas Bitcoin tīklā (t.i., nosūtiet bitcoīnus uz citu kontu), jums jāpierāda, ka esat šī Bitcoin konta likumīgais īpašnieks, nododot īpašumtiesības. Tas ir, ja ideja Publiskās atslēgas kriptogrāfija vai iesaistās asimetriskā kriptogrāfija. Asimetriskajā kriptogrāfijā tiek izmantoti atslēgu pāri – abas atslēgas ir pazīstamas kā privātā atslēga un publiskā atslēga. Vienu atslēgu izmanto datu šifrēšanai, bet otra atslēga atšifrē datus, un otrādi.

Bitcoin izmanto šo pašu koncepciju, lai parakstītu darījumus un pārbaudītu bitcoin adrešu autentiskumu. Ikreiz, kad sākat darījumu ar blokķēdi, jūsu seifs automātiski paraksta izejošo darījumu, lai izveidotu jūsu privāto atslēgu unikāls digitālais pirkstu nospiedums konkrētajam darījumam. Tiks izmantota tikai attiecīgā publiskā atslēga (ikviens to var redzēt) atbloķētu digitāli parakstītā satura saturu datus, un tāpēc pārbaudiet, vai privātās atslēgas turētājs ir atļāvis darījumu.

Jūsu privātā atslēga ir kā jūsu pastkastes slepenā atslēga; publiskā atslēga ir adrese. Turklāt jūs varat ikvienam norādīt savu adresi (publisko atslēgu); jūs esat vienīgā persona, kas var atbloķēt pastkasti, lai redzētu tās saturu, izmantojot jūsu slepeno atslēgu. Privātā atslēga ļauj jums kontrolēt savu bitcoin kontu; tā ir atslēga, kas ļauj iztērēt monētas. Tāpēc tam vajadzētu palikt noslēpumam. Privātā atslēga var attēlot daudzos formātos.

Bitcoin adreses un kā tās darbojas

Bitcoin adrese ir vienkārši identifikators, kas ļauj cilvēkiem blokķēdes tīklā nosūtīt bitcoīnus viens otram. Tas ir kā konts, kuru izmantojat līdzekļu saņemšanai. Adrešu mērķis ir identificēt kam pieder konkrēta BTC summa.

Bitcoin adresē ir ne vairāk kā 35 rakstzīmes, un tā vienmēr sākas ar 1 vai 3. Tas izskatās apmēram šādi:

1B3SoKLu5UFGVKwYgQCZNeNZp5oBMtMnEU

Kad iestatāt Bitcoin maku, tas automātiski ģenerē atslēgu pāri kopā ar saistīto (-ajām) Bitcoin maka adresi (-ēm). Izmantojot Elipsveida līknes digitālā paraksta algoritms (ECDSA), tipisks maks vispirms iegūst privāto atslēgu un pēc tam ģenerē slepeno atslēgu no publiskās atslēgas. Pēc publiskās atslēgas atvasināšanas, maks to sajauc, izmantojot divus algoritmus – vispirms izmantojot SHA-256 algoritms un iegūto rezultātu caur RIPEMD algoritms – galīgā radītā produkcija ir bitcoin adrese.

kā iestatīt Bitcoin makuParasti Bitcoin adreses garums ir 35 rakstzīmes

Gadījumā, ja tas izklausās mulsinoši, varat domāt par savu bitcoin adresi kā savu publisko atslēgu, kas uzrādīta citā formā. Patiesā atšķirība starp abām ir tā, ka adrese ir a hash funkcija publiskās atslēgas. Bija laiks, kad jūs varat nosūtīt bitcoinus uz publisko atslēgu – Pay to Public Key (P2PK). Tomēr tas mainījās, jo bija iespēja starpniekiem uzbrukt, izmantojot publiskās atslēgas, lai nozagtu līdzekļus. Tādēļ bitkoina protokols tika jaunināts uz Pay to Public Key Hash (P2PKH); tas parasti nozīmē, ka jūs sūtāt bitcoinus uz “publiskās atslēgas jaucējkrānu”.

Tā kā adreses ir kā bankas konti, tās darbojas tāpat. Ja vēlaties saņemt bitkoīnus no kāda cita, viss, kas jums nepieciešams, ir kopīgot ar viņu savu adresi; viņi nosūtīs bitcoīnus tieši no sava konta uz jūsu kontu.

Interesanti: labākais anonīmais Bitcoin maks

Kā iestatīt Bitcoin maku

Ir pienācis laiks iestatīt Bitcoin maku, lai jūs parādītu visas pieejamās iespējas. Maki ir dažāda veida: nedeterministiski, determiniski, hierarhiski deterministiski, smadzeņu maki, papīra maki, tiešsaistes maki, mobilie maki un aparatūras maki. Mēs arī varam klasificēt seifus kā karstus vai aukstus; karsts maks izveido savienojumu ar internetu, bet pēdējais to nedara. Šī iemesla dēļ saldētavas tiek uzskatītas par vieniem no drošākajiem Bitcoin makiem, salīdzinot ar karstajām.

Bitcoin papīra maki un aparatūras maki ietilpst saldētavu kategorijā. Pat ja tā, tīmekļa maki, darbvirsmas maki un mobilie maki ir karsti krātuves. Jūsu seifa izvēle būs atkarīga no jūsu vajadzībām. Piesardzīgi jums vajadzētu doties uz saldētavu, ja plānojat tikt galā ar lielu daudzumu BTC (no 500 USD). Tāpat ir jēga doties uz saldētavu, ja veicat minimālus darījumus. Karsts maks ir dzīvotspējīgs, ja plānojat veikt regulārus darījumus.

Lasīt: tiešsaistes maki pret aparatūras makiem – kas ir labākais jums?

Tiešsaistes maka iestatīšana

Tīmekļa maks var būt ērts tiem, kas vēlas pārbaudīt ūdeņus. Tomēr, tā kā esat izveidojis savienojumu ar internetu, tā ir karstā atmiņa. Nekad neatstājiet lielu daļu naudas tiešsaistes makā.

Blockchain.info ir viens no tiešsaistes makiem, ko iesaku. To ir vienkārši lietot, un jūsu konts būs gatavs dažu minūšu laikā. Ja jums nav konta, dodieties uz vietni un izveidojiet to vietnē https://blockchain.info/wallet/#/.

Pārliecinieties, ka esat apmeklējis oficiālo vietni, kā norādīts zemāk esošajā bultiņā.

bitcoin maku https drošības protokolsPārliecinās, vai vietni nodrošina https protokols

Kad esat iesniedzis e-pastu un derīgu paroli, blockchain.info iestatīs bitcoin maku un novirzīs jūs uz informācijas paneli.

Noklikšķiniet uz Pieprasīt, lai saņemtu savu bitcoin adresi, vai Pieprasiet maksājumu no kāda.

Klikšķiniet uz Pieprasījums lai iegtu savu bitcoin adresi vai Pieprasījums maksājums no kāda.

sūtot Bitcoin ar savu makuKā alternatīvu, lai Bitcoin sūtītu uz citu maku, izmantojiet cilni Sūtīt.

Alternatīvi, lai nosūtītu bitcoin uz citu maku, izmantojiet Nosūtīt cilni.

Darbvirsmas maki

Galda maki ir ērti lietojami. Tā kā programmatūra izveido savienojumu ar internetu, arī tās ir karstas krātuves. Ja jums ir nepieciešams darbvirsmas maks, šeit ir daudz dažādu. Populārākās ir Bitcoin Core, Electrum, GreenAddress, MultiBit, Copay, Armory un Exodus.

Electrum Desktop maks

Man personīgi patika Electrum, jo ​​tas ir vienkārši lietojams un viegls. Būt SPV seifam (vienkārša maksājuma pārbaude), jums nav jālejupielādē visa bloķēšanas ķēdes programmatūra – pašlaik ir nepieciešams vismaz 130 GB. Tomēr, ja vēlaties uzzināt, kas notiek blokķēdes tīklā, iespējams, tāpēc, ka darīsit milzīgu daudzumu bitcoin vai vēlaties lielāku privātumu, palaidiet pilnu mezglu, piemēram, Bitcoin Core klientu.

Darba sākšana vietnē Electrum.

Lejupielādējiet lietojumprogrammu no: https://electrum.org/#download

Electrum maksPalaidiet lietojumprogrammas instalēšanas programmu. Instalēšanas procedūras pabeigšana prasa mazāk nekā piecas minūtes.

Palaidiet lietojumprogrammas instalēšanas programmu. Instalēšanas procedūras pabeigšana prasa mazāk nekā piecas minūtes.

Electrum dod iespēju iestatīt bitcoin maku ar papildu drošības slāņiem. Jūs varat izvēlēties izveidot standarta maku, seifu ar 2FA, vairāku parakstu seifu (tādu, kura darījuma autorizācijai nepieciešamas divas vai vairākas personas), un jūs varat importēt Bitcoin adreses vai privātās atslēgas no cita maka..

Electrum maksIzvēlieties opciju Standarta maks.

Izvēlies Standarta maks opcija.

Neveiciet adreses un privāto atslēgu importēšanu, ja neesat to visu pārzinājis. Kad tas tiks instalēts, mēs iestatīsim seifa paroli.

Nākamajā solī Electrum lūgs izveidot jaunu sēklu vai izmantot jau esošu. Ja jums ir sēkla, kuru vēlaties izmantot, izvēlieties pirmo iespēju, lai izveidotu jaunu sēklu.

bitcoin maka paaudzes sēklasJūsu sēkla ģenerē privātās atslēgas – atslēgu, kas paraksta bitcoin darījumus.

Jūsu sēkla ģenerē privātās atslēgas – atslēgu, kas paraksta bitcoin darījumus.

Svarīgs: Nezaudē savu sēklu; pretējā gadījumā jūs nekad neatgūsit savus līdzekļus. Zīmogs to uz tērauda plāksnes, ja jums ir darīšana ar daudz naudas.

Pēc tam Electrum lūgs izveidot šifrēšanas paroli. Iestatiet paroli, kuru varat viegli atcerēties, lai nepiederošie lietotāji nevarētu piekļūt jūsu makam.

Jūsu Electrum maka vēsture

Uz ‘Saņemt’ cilni, varat apskatīt savu saņemšanas adresi kopā ar atbilstošo QR kodu. Ja vēlaties redzēt vairāk adreses, noklikšķiniet uz Skats>Rādīt adreses.

Saņemt Electrum seifa cilni

Bitcoins nosūtīšana uz citu adresi, izmantojot electrum, ir vienlīdz vienkārša. Noklikšķiniet uz ‘SūtītUn ielīmējiet uztvērēja bitcoin adresi, summu, kuru vēlaties nosūtīt, un maksas līmeni.

Nosūtīt Electrum seifa cilni

Lai dublētu galveno sēklu, noklikšķiniet uz Maks > Informācija: jums vajadzētu redzēt savu sēklu; pierakstiet to kaut kur.

Skatiet, kā sākt darbu ar Electrum šajā video:

GreenAddress darbvirsmas maks

GreenAdress ir vēl viens ērts un vienkāršs darbvirsmas maks, ko var izmantot. Vēl svarīgāk ir tas, ka tas ļauj lietotājiem kontrolēt taustiņus. Šī iemesla dēļ nekad nezaudējiet mnemotisko ieejas frāzi, pat GreenAdress nevar palīdzēt jums atgūt līdzekļus.

Lai iestatītu savu GreenAdress maku, apmeklējiet vietni https://greenaddress.it/en/ un virzieties uz Izveidojiet savu maku cilni.

Tiks parādīts šāds logs, piemēram, zemāk redzamais, un jūs prasīsit pierakstīt savu atmiņas paroli.

Pierakstiet savu mnemonisko ieejas frāzi

Varat arī noklikšķināt uz lodziņa ar atzīmi Rādīt QRKods fotografēt kodu ar viedtālruni, lai vieglāk piekļūtu.

Noteikti uzrakstiet savu ieejas frāzi uz papīra vai, ja nepieciešams, ierakstiet vārdus uz tērauda plāksnes. Kad esat apstiprinājis, ka esat pierakstījis savu mnemotisko ieejas frāzi un sapratis pakalpojumu sniegšanas noteikumus, atzīmējot rūtiņu apakšdaļā, seifs jūs aizvedīs uz nākamo soli: lai pārbaudītu, vai esat pareizi dublējis mnemotisko ieejas frāzi..

GreenAddress Bitcoin maku pārbaudeIevadiet vārdus, kā tie ir sakārtoti, un noklikšķiniet uz Pārbaudīt.

Ievadiet vārdus, kā tie ir sakārtoti, un noklikšķiniet uz Pārbaudīt.

Kad esat pārbaudījis mnemotisko ieejas frāzi, GreenAdress sniegs jums iespēju iestatīt 2FA pa e-pastu, Google Authenticator un tālruni.

2fa autentifikācijaNeaizmirstiet iestatīt 2FA autentifikāciju

Trešais un pēdējais posms ir 4-15 ciparu PIN iestatīšana. Lai gan tas nav obligāts, tas ir papildu drošības slānis.

Bitcoin maka tapu drošībaPIN iestatīšana ir vēl viens drošības slānis

Ievadiet savu PIN un noklikšķiniet uz Turpināt, lai iestatītu bitcoin maku un sāktu to lietot. Ir cilne darījumiem, bitkoinu saņemšanai un bitkoinu sūtīšanai. Virzieties uz Saņemt cilni un noklikšķiniet Parādīt URI un adresi lai redzētu savu saņemšanas adresi vai Nosūtīt cilni, lai nosūtītu naudu.

maka publiskā uzrunaTagad jūs varēsiet piekļūt savai publiskajai adresei

Lasīt: 9 Bitcoin maki, kuriem varat uzticēties

Mobilie maki

Tā kā mobilie maki var izveidot savienojumu ar internetu, tie ir arī karsti krātuves. Turklāt mobilie maki aizņem mazāk vietas, jo tie ir SPV klienti. Visbiežāk izmantotie mobilie maks ir Breadwallet, Mycelium, GreenAddress, Electrum, Copay, Airbitz un Greenbits,

Ņemiet vērā, ka daži trešo pušu maki, piemēram, micēlijs, lietotājiem nedod iespēju kontrolēt taustiņus. Drīzāk jūsu privātās atslēgas tiek glabātas viņu serveros; tomēr privātās atslēgas tiek šifrētas ar jūsu paroli.

Es mīlu maku, kas man ļauj kontrolēt privātās atslēgas. Nav tas, ka es esmu pesimists – man patīk pieņemt sliktāko scenāriju, un tas dod man mieru, zinot, ka es pilnībā kontrolēju savu sēklu. Pieņemot, ka jums nepieder privātās atslēgas, krāpšanās dēļ ir iespēja zaudēt savus bitkoīnus. Piemēram, kāds, kam ir administratora privilēģijas, varētu mēģināt atšifrēt jūsu paroles un savukārt iegūt jūsu sākotnējo versiju.

Breadwallet mobilā maka iestatīšana

Iesācējam Breadwallet šķiet laba izvēle; pat iPhone lietotājiem tas patīk: to ir vienkārši lietot; jūs kontrolējat privātās atslēgas; tas izmanto BIP39 atkopšana; tas piedāvā veidu, kā pirkt un pārdot bitcoīnus; un ir versijas gan Android, gan iOS ierīcēm. Neskatoties uz to, tam ir arī daži mīnusi: tas vēl neatbalsta SegWit un piedāvā tikai divas maksas iespējas, sūtot bitkīnus uz citu adresi.

Pozitīvi ir tas, ka, tā kā Breadwallet atbalsta BIP39 atkopšanas frāzes funkciju, jūs vienmēr varat atgūt naudu citā makā, kas atbalsta šo funkciju, ja uzņēmums maģiski pazūd vai ja jums gadās pazaudēt ierīci.

Atgūšanas frāze no maizes maka darbojas tikai ar dažiem seifiem. Tas ir tāpēc, ka maizes kaste izmanto citu mehānismu, lai no galvenās sēklas iegūtu gan privātās atslēgas, gan adreses.

Lejupielādējiet lietotni no App Store. Android lietotāji to var iegūt Google Play veikalā; iOs lietotāji to var iegūt Apple Play veikalā. Varat arī lejupielādēt lietotni tieši no oficiālās Breadwallet vietnes (https://breadwallet.com) vai lejupielādējiet pirmkodu vietnē Github, ja vēlaties tiešu instalēšanu – tā ir labākā metode, lai izvairītos no ļaunprātīgām lietotnēm.

Kad lietotne ir instalēta, noklikšķiniet uz Izveidojiet Maka. Seifs dos jums iespēju ģenerēt atkopšanas frāzi.

atkopšanas frāzeNoklikšķiniet uz ģenerēt atkopšanas frāzi.

Klikšķis ģenerēt atkopšanas frāzi.

Pirms novirzīšanas uz atkopšanas frāzes logu Breadwallet sniegs piesardzības ziņojumu. Klikšķiniet uz šovs lai turpinātu. Kad parādās ekrāns ar atkopšanas frāzi, pierakstiet to uz papīra un veiciet piesardzības pasākumus, lai to nostiprinātu.

Pieskarieties pie Atgādināt vēlāk, lai pārietu uz nākamo soli: 4 ciparu PIN iestatīšana

Pieskarieties Atgādini man vēlāk lai pārietu uz nākamo soli: 4 ciparu PIN iestatīšana

Šis kods jums būs nepieciešams, lai izmantotu savu Breadwallet: tas ir, pārbaudiet atlikumu, pārskatiet darījumus vai nosūtiet bitkīnus.

Kad esat apstiprinājis PIN, esat gatavs izmantot savu mobilo maku.

Kad esat apstiprinājis PIN, esat gatavs izmantot savu mobilo maku.

Jums vajadzētu redzēt Nosūtīt un Saņemt galvenajā ekrānā.

Galvenais Breadwallet ekrāns sniegs jums šīs divas iespējas

Šeit ir demonstrācijas video, kurā paskaidrotas šīs darbības:

Papīra maki

Ja jūs nevarat atļauties aparatūras maku vai neesat gatavs ieguldīt tajā, ceļš ejams no papīra. Pozitīvi ir tas, ka tā ir saldētava; tas nozīmē, ka jūsu bitkoini ir pasargāti no zādzībām, izmantojot ļaunprātīgas lietotnes, pikšķerēšana vai aparatūras kļūme. Izmantojot papīra makus, jūs varat zaudēt savus ieguldījumus tikai tad, ja atmaskojat privātās atslēgas / pamatsēklas vai ja pazaudējat sava papīra maka dublējumu un jums nav iespējas to atgūt..

Ļaujiet mums izveidot savu papīra maku, izmantojot Bitaddress.org.

Dodies uz bitaddress.org. Jums vajadzētu iegūt tādu ekrānu kā zemāk. To var izdarīt ar izslēgtu interneta savienojumu, lai pārliecinātos, ka neviens tevi nespiež.

Šajā ekrānā vietne ģenerēs jūsu bitcoin adresi.

Šajā ekrānā vietne ģenerēs jūsu bitcoin adresi.

Pirmkārt, jums vajadzētu pārvietot peli jebkurā virzienā, lai šai procedūrai pievienotu lielāku nejaušību – procesu, kas pazīstams kā kriptogrāfiskā entropija. Tas notiks, automātiski virzot kursoru uz datora ekrāna.

Kad esat sasniedzis 100%, ģenerējot entropiju, jūs redzēsiet iespējas izveidot savu papīra maku. Klikšķiniet uz ‘Viens maks’ cilni, lai redzētu savu bitcoin adresi un atbilstošo privāto atslēgu.

Viss, kas jums jādara, ir pāriet uz cilni Papīra maks, lai izdrukātu detalizētu informāciju par papīra maku.

Tagad jums atliek tikai pāriet uz Papīra maks cilni, lai izdrukātu papīra maka detaļas.

Kā redzat zemāk, varat izvēlēties ģenerējamo adrešu skaitu kopā ar tām atbilstošajām privātajām atslēgām. Lai nosūtītu BTC uz savu maku, varat izmantot jebkuru no ģenerētajām adresēm.

Ērtības labad vienā lapā izdrukājiet apmēram divas adreses.

Ērtības labad vienā lapā izdrukājiet apmēram divas adreses.

Pārliecinieties, vai visas rakstzīmes ir salasāmas, un QR kodu var skenēt. Atcerieties, ka, ja jūs to pazaudējat, jūsu bitcoīni tiek zaudēti.

Jūs varat šifrēt savas privātās atslēgas ar ieejas frāzi; ja pazaudējat papīra maku, persona, kurai tas ir, nevar iztērēt bitkoīnus. Lai to izdarītu, atzīmējiet izvēles rūtiņu BIP38 Šifrēt. Neizvēlieties nejaušu ieejas frāzi; iestatiet vienu, kuru jūs viegli atceraties.

Apskatiet šo īso videoklipu, lai uzzinātu, kā izveidot papīra maku ar vietni bitaddress.org.

Lasīt: Soli pa solim, kā izveidot papīra maku vietnē bitaddress.org

Aparatūras maki

Līdz šim drošākais veids, kā pasargāt savus bitkoīnus no krāpniekiem un hakeriem, ir aparatūras maks, jo tas neatklāj jūsu privātās atslēgas internetā. Ja jūsu ieguldījumi BTC pārsniedz 100 ASV dolārus, iegūstiet aparatūras maku. Visaugstāk novērtētās tirgū ir Trezor, Ledger Nano S un KeepKey. Lai gan tā sagrābšana maksā ne mazāk kā 99 ASV dolārus, jums būs tāds miers.

Trezor Hardware maka iestatīšana

Turot to ar roku, Trezor jūtas niecīgs, bet tas paveic darbu. Tas ir viens no drošākajiem aparatūras maciņiem, jo ​​jūs nevarat piekļūt Trezor tiešsaistes makam, ja datorā nav pievienots USB dongle..

Salīdzinot ar Ledger Nano S aparatūras maku, Trezor piedāvā uzlabotu atkopšanas iespēju. Trezor atbalsta arī Bitcoin forks, piemēram, Bitcoin Classic un Bitcoin Gold, kā arī papildu altkoīnus, piemēram, Etherium un Litecoin.

Darbības, kas jāievēro, iestatot Trezor

Lai sāktu, pievienojiet ierīci datoram. Kad ierīce ieslēdzas, tās ekrānā tiks parādīta bloķēšanas ikona un ziņojums ar aicinājumu apmeklēt https://trezor.io/start/. Šajā lapā ritiniet uz leju, lai redzētu iespēju izvēlēties ierīces modeli.

Izvēlieties savu modeli

Izvēlieties savu modeli; nākamajā lapā atradīsit iespēju instalēt Trezor Bridge – programmatūru, kas sazinās ar jūsu Trezor aparatūras maku. Alternatīvi, jūs varat izmantot hroma pagarinājuma opciju.

Lai sazinātos ar savu Trezor maku, jums būs jāinstalē Trezor Bridge

Kad aparatūra sazinās ar Trezor Bridge programmatūru, tīmekļa saskarnē saņemsit pieprasījumu atjaunināt ierīces programmaparatūru.

Tālāk jums būs jāinstalē pašreizējā programmaparatūra

Kad programmaparatūras instalēšana ir pabeigta, vienkārši atvienojiet ierīci un pievienojiet to vēlreiz. Virzieties uz https://wallet.trezor.io/ lai piekļūtu savam Trezor tīmekļa interfeisam.

Vispirms iezīmējiet ierīci.

Vispirms iezīmējiet ierīci.

Pēc tam nospiediet turpināt, jūs saņemsiet iespēju izveidot unikālu piespraudi. Tagad jums jāsaskaņo ierīces ekrānā redzamie numuri ar tīmekļa saskarnē esošajiem numuriem, ievērojot to pašu secību. Neaizmirstiet šo PIN; bez tā jūs nevarat piekļūt savam trezor maciņam. Tomēr, pat ja jūs pazaudējat PIN, bet jums ir pamats, jūs varat atgūt savu naudu.

Piemēram, ja jūsu PIN ir 654321, jūs sekotu ierīces Trezor paraugam, lai ievadītu ciparus tīmekļa saskarnē tāpat kā tas ir zemāk esošajā drukas ekrānā.

Sākotnējā PIN iestatīšana

Ja jūs joprojām to nesaņemat, varat noskatieties šo video, lai uzzinātu, kā ievadīt un pārbaudīt PIN.

Pēc tam, kad esat apstiprinājis savu piespraudi, nākamais solis ir pierakstīt savu sēklu, 24 vārdu virkni. Trezor ģenerēs atkopšanas sēklas vārdu pa vārdam. Pierakstiet 24 vārdus brošūrā, kas pievienota jūsu ierīcei. Izmantojot šo sākotnējo frāzi, jūs vienmēr varat atgūt naudu citā ierīcē, ja pazaudējat pašreizējo ierīci vai ja tā darbojas nepareizi.

Atkal, lai nodrošinātu mieru, sēklas spiediet uz tērauda plāksnes un nekad nedublējiet sēklas tiešsaistē vai digitālā ierīcē.

ATCERIES: Ikvienam, kam ir jūsu atkopšanas frāze, pieder jūsu seifs ”- pieņemsim, ka kādam citam ir jūsu atkopšanas frāzes kopija – viņiem atliek tikai atgūt līdzekļus citā viņiem piederošā ierīcē.

Nešaujiet ieejas frāzi un neglabājiet tiešsaistē!

Pēc tam, kad esat apstiprinājis atveseļošanās procesu, atgriezieties pie https://wallet.trezor.io/ un ievadiet savu piespraudi. Jums vajadzētu redzēt tādu saskarni kā zemāk. Tagad esat gatavs sākt izmantot savu Trezor kontu.

Tagad viss, kas jums jādara, ir iegūt savu bitcoin adresi, un jūs esat gatavs saņemt maksājumus. Virzieties uz Konts Nr. 1 > Saņemt. Jūs redzēsiet savu bitcoin adresi.

Pirms koplietojat adresi ar kādu citu vai nosūtiet uz to adresi bitcoin, apstipriniet, ka tā ir pareizā adrese. To var izdarīt, noklikšķinot uz ‘Acu ikona’ adreses tālākajā galā; apstipriniet, ka tā ir tā pati virkne, kas parādīta jūsu Trezor ierīcē.

Piekļuve publiskajai uzrunai vietnē Trezor

Pārbaudiet šo video par to, kā iestatīt Trezor aparatūras maku:

Ledger Nano S iestatīšana

Ledger Nano S ir vēl viens aparatūras maks, kuram varat uzticēties ar savām Bitcoin privātajām atslēgām, jo ​​tie paliek bezsaistē. Tāpat kā Trezor, to ir viegli iestatīt. Šajā vietnē varat iegādāties Ledger Nano S.

Pievienojiet ierīci USB portam.

Kad grāmata ieslēgsies, jūs redzēsiet Laipni lūdzam ekrāns kopā ar dažām instrukcijām, kā pārvietoties dažādās opcijās.

Šis ir Ledger Nano iekšējais ekrāns, kad to pievienojat

Pēc tam Ledger dos jums nākamo iespēju: konfigurēt ierīci. Atlasiet parakstieties, lai konfigurētu jaunu ierīci; otra iespēja ir atkopšanas nolūkos.

Nospiediet labo pogu, lai apstiprinātu, ka vēlaties “konfigurēt kā jaunu ierīci”.

Nospiediet labo pogu, lai apstiprinātu, ka vēlaties “konfigurēt kā jaunu ierīci”.

Pēc tam ierīce lūgs iestatīt 8 ciparu PIN. Šis PIN būs nepieciešams katru reizi, kad vēlaties piekļūt aparatūras seifam – iestatiet PIN, kuru viegli atceraties.

Ja kādreiz esat aizmirsis PIN, varat izmantot sākotnējo frāzi, lai atgūtu līdzekļus.

Ja kādreiz esat aizmirsis PIN, varat izmantot sākotnējo frāzi, lai atgūtu līdzekļus.

Kad esat apstiprinājis PIN, trešais solis ir atkopšanas sēklas dublēšana – 24 vārdu virkne. Ierīcei ir pievienots buklets atkopšanas sēklu pierakstīšanai. Ja kādreiz esat pazaudējis savu virsgrāmatas ierīci vai ja tā darbojas nepareizi, jūs izmantosiet šo atkopšanas frāzi, lai atjaunotu savus līdzekļus. Ja jūs to pazaudējat, jūsu bitkoini vairs nebūs, uz visiem laikiem. Piemēram, jūs varat atgūt līdzekļus, izmantojot Mycelium mobilo maku, izmantojot savu unikālo 24 vārdu sēkli, ja pazaudējat savu virsgrāmatu.

Pēc atkopšanas frāzes apstiprināšanas ierīce būs gatava lietošanai.

Pēc atkopšanas frāzes apstiprināšanas ierīce būs gatava lietošanai.

Šajā brīdī maku var savienot ar lietotnēm, kas atbalsta Ledger, lai ērti pārvaldītu līdzekļus.

Pēc tam no Chrome veikala būs jāinstalē Ledger wallet manager.

Pēc tam no Chrome veikala būs jāinstalē Ledger wallet manager.

Šī lietotne dos jums iespēju lejupielādēt bitcoin lietotni – vieglu programmatūru, kuru izmantosiet, lai pārvaldītu savu virsgrāmatas aparatūras maku. Kad Ledger ir konfigurēts un ir instalēta bitcoin lietotne, ir viegli paķert savu adresi un kopīgot to ar visiem, lai saņemtu naudu savā virsgrāmatā. Šajā rakstā ir paskaidrots, kā sākt darbu ar Ledger pēc tā konfigurēšanas.

Lasīt: 5 soļi, lai izveidotu koplietojamu Bitcoin maku

Kā nosūtīt naudu uz Bitcoin maku

Tagad, kad jūs zināt, kā iegūt Bitcoin maku, nākamais solis, iespējams, ir iegūt dažus bitcoīnus jūsu izvēlētajā makā.

Bitkoīnu pirkšana kādreiz bija sarežģīta procedūra – vairs nav.

Šodien jūs varat iegādāties bitcoīnus vairākos veidos: bankas pārskaitījumi, debetkartes / kredītkartes, brokeri, bitcoin bankomāti vai pirkšana tieši no dažiem maciņiem. Dažiem makiem, piemēram, Breadwallet, Airbitz un Mycelium, ir iespēja iegādāties no lietotnes. Skatiet mūsu rakstu par kā nopirkt bitcoins.

Lai nosūtītu bitkīnus uz savu maku, viss, kas jums jādara, ir jāpiesakās platformā ar saviem bitkoiniem un monētas jānosūta uz kādu no jūsu adresēm. Coinbase un Kraken ir daži no favorītiem; jūs varat pārbaudīt šo citu apmaiņas sarakstu.

Vieglāks veids ir iegādāties bitcoīnus no Coinbase un Transfer uz vēlamo maku: tas var būt Breadwallet, Trezor vai Paper wallet. Tomēr, sūtot bitkīnus uz savu maku, jums jāmaksā darījumu maksa. Šajās dienās sūtīšanas maksa ir liela pat nelielām summām. Lai izvairītos no augstajām nodevām, varat izmantot tirdzniecības platformu ar nosaukumu Gdax, kas pieder Coinbase. Protams, šī metode nav vienkārša; priekšrocība ir tā, ka tā var brīvi pārvietot bitkoīnus.

Padoms: Mazāku BTC summu nosūtīšana ir dārgāka, salīdzinot ar lielu summu pārvietošanu.

Zemāk esošajā video ir paskaidrots, kā iegādāties BTC vietnē Coinbase un nosūtīt uz izvēlēto bitcoin adresi, nemaksājot nekādas maksas.

Kā nodrošināt savu Bitcoin maku

Neskatoties uz to, ka blokķēdes tīkls nav drošs pret hacku, bitcoin pazušanas gadījumi ir izplatīti. Ir daudzi veidi, kā jūs varat zaudēt savus bitkoinus hakeriem un krāpniekiem. Ransomware var šifrēt jūsu cieto disku, kuram ir jūsu privātās atslēgas vai sēkla; ļaunprātīga programma var nozagt jūsu privātus no cietā diska, ja tie tiek glabāti nešifrēti; hakeris var ierakstīt jūsu tastatūras triecienus (līdz keylogging), lai nozagtu savas paroles; jūs varētu pazaudēt savu klēpjdatoru vai tālruni ar instalētu nešifrētu maku.

Tomēr lielākajai daļai upuru, kuri zaudējuši savus bitkoīnus, problēma ir nepareiza sēklas vai paroles pārvaldība. Uztveriet to nopietni, jo daudziem upuriem ir grūtības, jo viņi aizmirst atkopšanas paroli vai paroli.

Piemēram:

Uzturēt labu praksi; tādā veidā jūs neatmasksit sava maka sēklu un neaizmirsīsit paroli, kas atbloķē jūsu maku. Šeit ir daži svarīgi punkti, kas jāatceras, lai nodrošinātu savu Bitcoin maku:

Nekad neaizmirstiet savu sēklu

Ja esat aizmirsis atveseļošanās procesu, jūsu līdzekļi vairs nebūs, uz visiem laikiem. Ja nepieciešams, dublējiet šīs sēklas uz tērauda vai zelta plāksnes, it īpaši, ja jums ir darīšana ar milzīgas vērtības monētām. Jūs varat likt sēklām ierakstīt tērauda plāksni, kas var izturēt pat augstu temperatūru tādu katastrofu gadījumā kā uguns. Atcerieties arī to turēt kaut kur drošā vietā; atrašanās vietu var iegūt tikai jūs vai ģimenes loceklis, ja ar jums kaut kas notiek.

Nepierakstiet savu sēklu uz papīra un pēc tam atstājiet to guļot biroja atvilktnes iekšpusē vai grāmatas lappusē – jūs raudāsiet viens pats. Gadījumā, ja jūs šifrējat savu maku ar paroli, izveidojiet tā dublējumu, tāpat kā sēklas. Bez jūsu unikālās ieejas frāzes jūs nevarat piekļūt savam makam.

Padoms. Nekad neievadiet sēklu tīmekļa vietnēs tiešsaistē vai citās elektroniskās ierīcēs.

Regulāri dublējiet maku

Izveidojiet ieradumu bieži dublēt maku un dublējiet visu seifu, jo dažos makos tiek izmantotas slēptās privātās atslēgas. Atcerieties, ka dublējumkopijām jābūt vairākām drošām vietām.

Šifrējiet seifu ar paroli

Tas vienkārši nozīmē iestatīt seifa paroli, kas ir vēl viens veids, kā uzlabot jūsu seifa drošību. Ja jūsu ierīce tiek nozagta, zaglis nevar nokļūt jūsu bitkoinos bez jūsu iegaumētās ieejas frāzes. Iestatiet unikālu paroli, kuru citi nevar izdomāt; tai vajadzētu būt parolei, kuru jūs viegli atceraties. Bitcoin jums ir ierobežotas iespējas atgūt paroli.

Brīdinājums: Ja esat aizmirsis paroli un jums nav dublējuma, tad jūsu līdzekļi tiek zaudēti uz visiem laikiem.

Ja tiek izmantoti karsti maki, rīkojieties ar nelielu daudzumu

Pārvaldiet tikai nelielas summas karstajos maciņos un apmaiņas vietās, kas ir pietiekami, lai veiktu maksājumus vai veiktu darījumus; netur daudz no tā. Nekad neturiet vairāk bitkoinu, nekā esat gatavs zaudēt karstā makā vai valūtas maiņas vietā – vienmēr pārsūtiet monētas uz aukstu maku, kurā pilnībā kontrolējat privātās atslēgas.

Izvairieties no viltotām vietnēm un lietotnēm

Ar tik daudz izkrāpšanu, kas novēloti pagatavoti, pārliecinieties, ka izmantojat oficiālo seifu, vai tas būtu tīmekļa, mobilais vai aparatūras maks. Ja izmantojat tīmekļa maku, apmeklējiet pareizo URL. Krāpnieks var izveidot pikšķerēšanas vietni, kas izskatās tieši tāpat kā jūsu oficiālais maks, lai maldinātu jūs atdot savu sēklu. Vēlu ir bijuši vairāki gadījumi, kad cilvēki zaudē bitcoinus no blockchain.info maka, iespējams, izmantojot pikšķerēšanu.

Labs triks ir izmantot grāmatzīmju pārvaldnieku vai paroļu pārvaldnieka paplašinājumu, lai saglabātu visas izšķirošās saites uz jūsu vietnēm. Tādā veidā jūs varat izvairīties no novirzīšanas uz ļaunprātīgām vai viltotām vietnēm. Neklikšķiniet arī uz saitēm, kas ievietotas sociālajos forumos, piemēram, Reddit un Google reklāmas, kad vēlaties apmeklēt savu maku vai to lejupielādēt..

Esiet īpaši piesardzīgs, instalējot lietotnes no Play veikala, vai tas būtu Apple vai Google.

Esiet īpaši piesardzīgs, instalējot lietotnes no Play veikala, vai tas būtu Apple vai Google.

Pārliecinieties, vai esat instalējis oficiālo lietotni. Izstrādātājs var augšupielādēt viltotu lietotni veikalā, un, ja jūs uzdrīkstētos to izmantot bitcoīnu saņemšanai, viņi slaucīs jūsu kontu. Pirms kāda laika, bija tāds gadījums kā šo kas bija saistīts ar Breadwallet.

Visbeidzot, iegūstiet aparatūras maku pie verificēta pārdevēja. Nekļūdieties, pērkot no izsoles vietnēm, piemēram, E-bay vai trešo personu tālākpārdevējiem. Tas ir īsts; kāds zaudēja visu savu kriptogrāfiju kādreiz, kad viņš to izmantoja Ledger Nano S, kuru viņš iegādājās no E-bay – puisis kriptogrāfijā zaudēja aptuveni 34 000 USD. Esiet modrs, tas nenotiek ar jums.

Pēdējās domas

Kad bitcoin attīstījās, tas nesa sev līdzi brīnišķīgus labumus – jūs esat banka. Izmantojot elektronisko skaidru naudu, jūs tagad varat nosūtīt naudu un maksāt par precēm un pakalpojumiem jebkurai personai, kas atrodas uz zemes, nenokļūstot caur trešo personu, piemēram, banku. Tomēr, tā kā mums, strādājot ar digitālo naudu, vairs nav jāiet cauri bankām, jūsu ATBILDĪBA ir aizsargāt savu maku un praktizēt labus ieradumus, kas neatstāj jūsu seifa detaļas neaizsargātas. Kad arvien vairāk cilvēku pārceļas uz kriptogrāfisko telpu, krāpnieki un hakeri izdomā jaunus veidus, kā nokļūt jūsu grūti nopelnītajā naudā. Tikai jūs varat garantēt sava Bitcoin maka drošību.

Lasiet mūsu rakstu vietnē Kriptovalūtu tumšā puse.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me