USD 1 miljards nozagtajā Bitcoin, kas saistīts ar ‘Silk Road’, ko konfiscēja DOJ

Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu ministrijai (DOJ) ir paziņoja lielākā konfiskācija tās vēsturē, iesaistot kriptovalūtas, domājams, ir ieņēmumi no nederīgā tumšā tīmekļa tirgus “Silk Road”.

  • 69 370 Bitcoin
  • 69 370 Bitcoin Cash
  • 69 370 Bitcoin zelta
  • 370 Bitcoin SV

Tikai konfiscētais Bitcoin vien ir aptuveni 1 miljards USD. Tas kopā ar dažādām dakšām padara sagrābšanu par nozīmīgu DOJ sasniegumu.

DOJ aiz priekškara

Investori, kas cenšas izprast un gūt peļņu no Bitcoin tirgiem, bieži vēros notikumus, kas var ietekmēt cenas. Kā tādi ir tādi, kas pastāvīgi uzrauga aktīvu kustību ievērojamos Bitcoin makos. Maks, kas pārskaita lielu daudzumu Bitcoin uz apmaiņu, var norādīt uz nodomu pārdot, savukārt reverss var norādīt uz nodomu turēt.

Atzīstot to, viens darījums investoru acīs iekrita šīs nedēļas sākumā, kad aptuveni 1 miljarda USD vērtībā Bitcoin tika pārskaitīts no ilgi neaktīva maka. Spekulācijas gāja vaļā, jo investori mēģināja noteikt, kurš atrodas aiz priekškara un ir atbildīgs par šādu soli.

Ātri uz priekšu līdz 6. novembrim, un tagad mums ir atbilde – Amerikas Savienoto Valstu Tieslietu departaments (DOJ).

Kas bija Zīda ceļš?

Zīda ceļš bija Ross Ulbricht organizētā tumšā tīmekļa tirgus laukuma nosaukums, kas 2011. gadā ieguva ievērību – galvenokārt darbojoties kā “eBay” nelegālām precēm un pakalpojumiem. Diemžēl Silk Road neapšaubāmi ir galvenais iemesls, kāpēc Bitcoin joprojām ir saistīts ar nelegālu darbību līdz šai dienai. Tajā laikā Bitcoin darbojās kā ideāls līdzeklis šādām darbībām.

Kā galvenais orķestra vadītājs Zīda ceļā Ross Ulbrihts 2015. gadā tika atzīts par vainīgu dažādos noziegumos – sazvērestībā narkotisko vielu narkotiku apkarošanā, naudas atmazgāšanā utt. Šo pārliecību rezultātā Ulbricht tagad izcieš vairākus mūža ieslodzījumus cietumā.

Kā viņi to izdarīja?

Zīda ceļš ir pagājis kopš 2013. gada, un tas rada jautājumu – kā šos līdzekļus tikai tagad iegūst DOJ?

Laika gaitā tādu regulatoru un iestāžu kā DOJ iespējas ir kļuvušas daudz sarežģītākas. Tā kā kriptovalūtu pasaule turpina augt bezprecedenta ātrumā, šādas iespējas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu nelikumīgu darbību kontroli. Ar lielāku izpratni par kriptovalūtām un jauniem darījumu izsekošanas veidiem DOJ varēja to izdarīt.

“Lai analizētu Silk Road veiktos Bitcoin darījumus, 2020. gadā likumsargi izmantoja trešo personu bitkoinu attiecināšanas uzņēmumu. Šajā pārskatā viņi novēroja 54 darījumus, kas tika nosūtīti no Silk Road kontrolētām Bitcoin adresēm uz divām Bitcoin adresēm. ”

Tomēr lietas kļūst vēl interesantākas – DOJ ir atzīmējis, ka, lai gan tā uzskata, ka šie līdzekļi ir Zīda ceļa darbības ienākumi, tie faktiski tika nozagti no tirgus.

“… Šie 54 darījumi zīda ceļa datu bāzē netika atzīmēti kā pārdevēja izņemšana vai zīda ceļa darbinieku izņemšana, un tāpēc šķiet, ka tie pārstāv Bitcoin, kas tika nozagts no Zīda ceļa.”

Vēl vairāk nostiprinot savu pārliecību, ka līdzekļi tika nozagti, fakts, ka DOJ spēja identificēt personu, kas saistīta ar sākotnējo darījumu, kurš pārvietoja līdzekļus no Zīda ceļa.

“Saskaņā ar izmeklēšanu indivīds X varēja uzlauzt zīda ceļu un iegūt neatļautu un nelikumīgu piekļuvi zīda ceļam un tādējādi nozagt nelegālo kriptovalūtu no zīda ceļa un pārvietot to maciņos, kurus persona X kontrolēja. Saskaņā ar izmeklēšanu Ulbricht uzzināja par X indivīda tiešsaistes identitāti un draudēja X personai par kriptovalūtas atgriešanu Ulbricht. Persona X neatgrieza kriptonauda, ​​bet to glabāja un neiztērēja … 2020. gada 3. novembrī persona X parakstīja piekrišanu un līgumu par konfiskāciju ar ASV advokātu biroju Kalifornijas ziemeļu apgabalā. Šajā līgumā indivīds X piekrita atbildētāja īpašuma atsavināšanai Amerikas Savienoto Valstu valdībai. ”

Joprojām Limbo

Jāatzīmē, ka, lai gan DOJ ir izdevies izmantot šos līdzekļus, tie oficiāli vēl nav valdības īpašums. Kamēr līdzekļi tagad ir DOJ rīcībā, topošā lieta tagad ir jāpierāda tiesā.

Pamatojoties uz pagātnes notikumiem, būtu pamats uzskatīt, ka, ja / kad notiks oficiāla līdzekļu atsavināšana, DOJ galu galā sāks kriptovalūtas izsolē – process, kas pagātnē ir noticis vairākkārt.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me