Kas yra „Stellar“ (XLM)? Viskas, ką reikia apie tai žinoti

Įvadas

Šiame vadove mes analizuosime, kas yra Žvaigždžių (XLM), kaip jis veikia, kokie jo bruožai ir kas slypi už šio įdomaus projekto kriptovaliutų rinkoje. Tiems, kurie to nežino, „Stellar“ yra tarp dešimties geriausių kriptovaliutų tinklų rinkoje ir jis veikia maždaug trejus metus nuo 2019 m. Rugpjūčio mėn.. 

Kas yra žvaigždė?

„Stellar“ yra kriptovaliutų blokų grandinė, sukurta Jedas McCalebas ir Joyce Kim dar 2014 m. Projektas gimė po to, kai McCalebas įkūrė „Ripple“ ir kriptovaliutų biržą „Mt.“. Gox. 

„Stellar“ yra platforma, jungianti bankus, mokėjimų sistemas ir žmones. Pagrindinis tikslas yra sugebėti pasiūlyti pigius ir greitus pervedimus tiek individualiems vartotojams, tiek įmonėms, kurios naudojasi „blockchain“ technologija

Technologijos leido greitai ir lengvai dalytis informacija visame pasaulyje, padedant įmonėms pagerinti jų rezultatus ir gerokai efektyvinant visuomenę. Tačiau sunku buvo perkelti lėšas iš vienos šalies į kitą, iš tikrųjų tai brangu ir lėta. 

„McCaleb“ stengėsi pagerinti vartotojų prieigą prie kriptovaliutų pasaulio ir kaip elgtis su skaitmeniniu turtu. Jis sukūrė Mt. Gox, pirmoji didžiulė pasaulyje kriptografijos birža, jis įkūrė pagrindinį „Stellar“ konkurentą „Ripple“ ir įkūrė „Stellar“. 

„Stellar“ yra projektas, turintis decentralizuotą ir atvirą duomenų bazę, leidžiančią šalims siųsti ir gauti lėšas, kurių patvirtinimo laikas yra nuo 3 iki 5 sekundžių. Tinklas taip pat gali palaikyti tūkstančius operacijų per sekundę, daug daugiau nei kiti šifravimo tinklai, tokie kaip „Bitcoin“ (BTC) ar „Ethereum“ (ETH). 

Norint pervesti lėšas iš vienos valstybės į kitą, „Stellar“ tinklą valdo „Lumens“ – 10-oji pagal dydį kriptovaliuta rinkoje, kuri yra XLM. Bankai prisijungia per šį tinklą, leidžiantys vartotojams greitai ir lengvai siųsti lėšas, integruojant kriptovaliutas ir „blockchain“ technologijas į tradicinę bankų sistemą.. 

Jei bankas nori siųsti lėšas iš vienos šalies į kitą, tai galima padaryti vietine valiuta ir gaunant vietinę valiutą kitoje šalyje. Viską galima atlikti naudojant „XLM“ skaitmeninį turtą ar bet kurią kitą monetą, pagrįstą „Stellar“ tinklu. 

Kaip minėta anksčiau, „Stellar“ yra decentralizuota sistema, tai reiškia, kad ji neturi centrinės institucijos, kontroliuojančios sandorius. Naudojant „blockchain“ technologiją, visą informaciją apie išsiųstus ir gautus XLM galima saugiai saugoti. Šios operacijos tinkle patikrinamos naudojant Žvaigždžių sutarimo protokolas.

„Stellar“ tinklo inkarai leidžia dalyviams turėti kreditus, kai tik jiems to reikia. Šie inkarai laiko indėlį, kurį įmonė ar asmuo padaro ir išduoda jiems kreditą. Su šiais inkarais taip pat galima siųsti operaciją naudojant vieną valiutą, o kita šalis gauna lėšas kita valiuta. 

Tinklas turi vadinamąjį mechanizmą konversijos grandinė tai leidžia sandorį tarp dviejų nelikvidžių valiutų. Pavyzdžiui, sandoris tarp MXN ir INR. MXN lėšas galima iškeisti į USD, tada USD galima iškeisti į BTC, BTC į XLM ir XLM už INR. 

Žvaigždžių sutarimo algoritmas

Žvaigždės dirbo su sutarimo algoritmu, žinomu kaip Tolerantiškas Bizantijos gedimams (PBFT). Juo galima padėti tinklui veikti net tada, kai veikėjai elgiasi piktybiškai. Nepaisant to, šis sutarimo algoritmas buvo pakeistas kitu. 

„Žvaigždžių“ tinkle buvo iš anksto nustatytas patvirtintojų rinkinys, kurį pasirinko centrinė institucija. Tai visiškai skiriasi nuo to, kaip PW (Darbo įrodymas), kai tikrintojai yra kalnakasiai, suteikiantys reikiamą apdorojimo galią ir jų nėra atrinkti jokios centrinės institucijos. 

„Stellar“ tinkle veikę tikrintojai susitarė dėl įvairių dalykų, įskaitant operacijų patikrinimą. Kad PBFT sistemos veiktų, būtina, kad 66% patvirtintojų pasiektų sutarimą. Tai reiškia, kad kenkėjiški dalyviai neturėtų pasiekti daugiau nei 33% bendro sutarimo, kad tinklas toliau veiktų. 

Žvaigždė žengė į priekį ir priėmė naują konsensuso algoritmo versiją, kuri yra pagrįsta Federacinis Bizantijos susitarimas (FBA) ir tai taip pat žinoma kaip „Žvaigždžių sutarimo protokolas“. 

Pasak „London Blockchain Labs“, „Žvaigždžių sutarimo protokolas“ yra pirmasis FBA įgyvendinimas, kurį 2015 m. Sukūrė profesorius Davidas Mazièresas iš Stanfordo. Ši sistema apibūdina būdą, kaip tinklo mazgai pasiekia susitarimą, kurį galima naudoti blokinėms grandinėms. 

Sistema turi tris pagrindines charakteristikas:

  • Decentralizuotas valdymas: visi tinkle gali būti tikrintojai.
  • Mažas vėlavimas: sutarimą galima pasiekti vos per kelias sekundes. 
  • Lankstus pasitikėjimas: Dalyviai gali laisvai nuspręsti, kokiais kitais mazgais pasitiki, be apribojimų.
  • Asimptotinis saugumas: skaitmeniniai parašai ir maišos šeimos naudojamos tam, kad apsaugotų tinklą.

Sistema veikia per kvorumus, kvorumo dalis ir sankryžas. Kvorumas yra mazgų rinkinys, kurio pakanka susitarti. Kvorumo dalis yra mazgų rinkinys, kurio pakanka įtikinti kitą teiginio pagrįstumą, kuris vadinamas „skiltelėmis“. 

Kvorumo sankirta vyksta, kai du kvorumai turi bendrą mazgą, būtiną susitarimui. Kištis ir kištis į vienas kito vidinį susitarimą. Londono „Blockchain Labs“ paaiškina, kad tai svarbu norint pasiekti tvirtą sutarimo protokolą, nes priešingu atveju tinklas galėtų pasiekti atskirus susitarimus. Štai kodėl kiekvienam kvorumui reikia bent vieno susikirtimo su kitu, kad veiktų sutarimas. 

Lizdai yra knygos atnaujinimai, su kuriais turi sutikti visi mazgai. 

Londono „Blockchain Lab“ rašė apie laiko tarpsnius:

„Lizdai iš tikrųjų yra blokai. Visi „blockchain“ tinklo dalyviai turi susitarti dėl bloko galiojimo ir atnaujinti savo asmenines knygas, kad jie būtų įtraukti, kai tik jis bus paskelbtas. Kai tai bus padaryta, bus pasiektas sutarimas “.

Mazgai gali būti netinkamai ir tinkamai elgiamasi. Blogai elgiamasi mazgais, kurie nesilaiko protokolo taisyklių ir neveikia tinkamiausiems tinklo interesams. Jie nesirenka protingų kvorumo griežinėlių ir gali būti užgriuvę. Tai tik nepavykę mazgai, kuriais negalima pasitikėti tokiu sutarimu. 

Gerai elgiantis mazgai laikosi protokolo ir geriausios praktikos. Jie taip pat yra geranoriški ir įvairiomis priemonėmis užtikrina tinklo saugumą. 

Per federacinį balsavimą galima užtikrinti, kad tinklo sutarimas lieka nepakenktas, nepaisant mazgų gedimo, SCP pristato federalinį balsavimą, kuris taip pat naudojamas su kvorimais ir griežinėliais, leidžiančiais tinklui pasiekti sutarimą nereikalaujant visų tinklo mazgų. 

Ši sistema turi tam tikrų apribojimų. Joje nėra numatyta skaitmeninių monetų kaldinimo sistema ar skatinimo sistema, skatinanti gerą mazgų elgesį. Daugeliu atvejų mazgai taip pat gali pasirinkti blogo kvorumo dalis ir pakenkti sutarimui. 

Nors protokolas yra labai naudingas „Stellar“ tinklui, jis gali būti naudojamas programoms, kurios peržengia „blockchain“ technologijos ribas. 

Kas yra Lumensas?

„Lumens“ arba „XLM“ yra skaitmeninė valiuta, valdanti „Stellar“ blokų grandinę. Pagal Žvaigždžių oficiali svetainė, liumenai yra įmontuoti į tinklą ir tai gali būti laikoma skaitmeninės valiutos vienetu, pavyzdžiui, „Bitcoin“. 

Virtuali valiuta buvo paleista 2014 m. Su „Stellar“ tinklu ir išleista 100 milijardų liumenų. Tuo metu XLM buvo žinomas kaip žvaigždžių bet vardas pasikeitė į liumenų 2015 m. 

Liumenai turi du skirtingus tikslus. Pirmasis yra tas, kad jie gali atlikti nedidelį anti-spam vaidmenį, nes liumenai naudojami mokant operacijų mokesčius ir laikant minimalius likučius sąskaitose „Stellar“ tinkle. Tai neleistų žmonėms užvaldyti tinklo ir padėti nustatyti prioritetus. 

Sandorių mokesčiai „Stellar“ tinkle yra lygūs 0,00001 liumenui. Taikant šį mokestį, galima sumažinti kenkėjiškus vartotojų ketinimus užlieti tinklą, kas vadinama DoS ataka, dar vadinamas „Denial-of-Service“ ataka. 

Antrasis tikslas yra liumenai palengvinti sandorius keliomis valiutomis. Liumenai palengvina prekybą tarp valiutų porų tarp didelės tiesioginės rinkos, kuri veikia kaip tiltas. Verta pabrėžti, kad tarp liumenų ir kiekvienos iš susijusių valiutų turi būti skysta rinka. 

Kaip minėta anksčiau, išleidus tinklą buvo sukurta 100 milijardų liumenų. Kaip praneša „Stellar“, kiekvienais metais yra 1% infliacijos lygis ir niekas negali savavališkai generuoti naujų liumenų. 

Mažai tikėtina, kad mazgai, kurie veikia decentralizuotai, sutiks ir nepatvirtins „Lumen“ kūrimo taisyklių pakeitimo. Tuo pačiu metu, jei jie nuspręstų pakeisti šią funkciją, žmonės tikrai prarastų pasitikėjimą „Stellar.org“ ir tai labai paveiktų visą projektą.. 

Norint suprasti mokesčio schemą, reikia atsižvelgti į dvi specialias vertes: bazinį mokestį, kuris yra 0,00001 XLM, ir bazinį rezervą, artimą 0,5 XLM. 

Sandorio mokestis apskaičiuojamas taip:

  • Operacijos mokestis = (operacijų skaičius x bazinis mokestis)

Tai galiausiai yra labai prieinama sandoriams visame pasaulyje. Tik su 1 USD būtų galima padengti apie 400 000 sandorių. „Stellar“ pateikti duomenys yra nuo 2018 m. Balandžio mėn., O tai reiškia, kad per tą laiką viskas galėjo pasikeisti. 

Skirtingos kriptovaliutų biržos investuotojams leistų įsigyti XLM monetas. Daugybė skirtingų prekybos porų padėtų vartotojams įsigyti šią skaitmeninę valiutą. Jei norite sužinoti daugiau, galite perskaityti mūsų vadovą apie tai, kaip įsigyti „Binance“ žvaigždžių liumenų (XLM). 

Oficialioje „Stellar“ svetainėje vartotojams patartina susipažinti su Vartotojų patarimų apžvalga Vartotojų apsaugos finansų valdyba (CPFB) apie galimą riziką, susijusią su skaitmeninėmis valiutomis. 

Lumensas patyrė labai nepastovų kainų veiksmą, kaip ir daugelis kitų skaitmeninių išteklių pasaulyje. Virtualios valiutos kaina 2017 m. Pradžioje buvo mažesnė nei 0,002 USD, o 2019 m. Sausio mėn. Ji smarkiai padidėjo iki 0,93 USD už monetą. Nuo tos akimirkos virtuali valiuta elgėsi labai panašiai kaip „Bitcoin“ meškos tendencijos metu ir vos prieš kelias valandas ji pasiekė žemiausią tašką daugiau nei per metus, kai prekiaujama mažiau nei 0,069 USD už monetą, rodo duomenys. „CoinMarketCap“

Kaip minėta anksčiau, „Stellar“ tinklo infliacija kiekvienais metais yra 1%. Vartotojų mokami mokesčiai perskirstomi infliacijos procese. Tinklas taip pat renka bazinį mokestį už kiekvieną operacijos operaciją. Tada bazinių mokesčių lėšos pridedamos prie infliacijos grupės. Turintys liumenus gali balsuoti, kur nukeliauja lėšos. Liumenai patenka į sąskaitas, kurios gauna 0,05% balsų iš kitų tinklo paskyrų. 

100 milijardų liumenų bus paskirstyta taip:

  • 50% asmenims
  • 25% partneriams
  • 20% bitkoinų ir XRP turėtojams
  • 5% rezervuota „Stellar.org“ veiklos išlaidoms

Sprendimas atiduoti šiuos Lumenus yra dėl jų tikslo pasiekti „įtraukesnę skaitmeninę ekonomiką“. Jų misija yra pasiūlyti vartotojams galimybę prijungti žmones prie nebrangių finansinių paslaugų, palyginti su brangiomis tradicinėmis finansinėmis paslaugomis. 

Žvaigždžių liumenų konkurentai

Skirtingos rinkoje esančios kriptovaliutos šiuo metu konkuruoja su „Stellar“. Pavyzdžiui, vienas iš jų yra „XRP“ ir „Ripple“ kompanija, kurią anksčiau įkūrė McCalebas. 

Pagrindiniai „Stellar“ ir „Ripple“ skirtumai yra susiję su jų tikslais, kiekvienos iš šių organizacijų dydžiu, turimais infliacijos (ir defliacijos) tinklais, bendro sutarimo protokolais ir kaip jie veikia kriptovaliutų rinkoje.. 

„XRP“ ir „XLM“ gali naudoti įmonės ir vartotojai, norėdami greitai ir paprastai siųsti operacijas visame pasaulyje. Tačiau XRP yra daug vertingesnė virtuali valiuta, palyginti su XLM, o su „Ripple“ dirbančių firmų skaičius yra daug didesnis nei firmų, naudojančių „Stellar“ tinklą. 

Kadangi šie du turi skirtingus sutarimo algoritmus, įmonės rinkoje kiekvienoje iš šių kriptovaliutų ir tinklų ras skirtingus sprendimus, atitinkančius jų poreikius.. 

„Ripple“ jau bendradarbiauja su daugiau nei 200 finansų bendrovių visame pasaulyje, kurios jau naudojasi jų sukurtais produktais ir paslaugomis. Tai yra įmonė, turinti biurus visame pasaulyje ir parduodanti „XRP“ rinkai savo veiklai finansuoti. Vietoj to, „Stellar“ turi mažesnę organizaciją ir joms priklauso tik 5% kada nors sukurtų XLM monetų. „Ripple“ priklauso apie 60% viso XRP tiekimo. 

Kalbant apie infliaciją, kiekviena operacija sudeginama nedidelė XRP suma. Nors šie sudeginti XRP nėra reikšmingi norint padidinti XRP kainą ilguoju laikotarpiu, jie padeda išvengti šlamšto atakų tinkle. XLM infliacija per metus yra 1%, o ne monetų deginimas. Ši infliacija pakeičia prarastą XLM ir padeda perskirstyti lėšas visame tinkle. 

Galite perskaityti visą mūsų „Ripple“ ir „Stellar“ palyginimą. 

„Ethereum“ (ETH) taip pat yra rinkoje pripažinta kriptovaliuta, kuri ilgainiui gali būti laikoma „Žvaigždžių“ konkurentu. Kodėl? Nes tai taip pat suteikia galimybę siųsti ir gauti greitus pervedimus, pigesnius nei „Bitcoin“, bet taip pat su didesniu likvidumu. 

„Ethereum“ yra antra pagal dydį kriptovaliuta rinkoje po „Bitcoin“, o „Stellar“ šiuo metu yra dešimtoje pozicijoje. Nepaisant to, „Stellar“ yra greitesnis ir pigesnis naudoti nei „Ethereum“, kurio pagrindinis tikslas yra leisti įmonėms, pradiniams monetų aukcionams (ICO) ir įmonėms išleisti savo skaitmenines valiutas savo „blockchain“ tinklo viršuje.. 

„Ethereum“ valdantis sutarimo protokolas yra visiškai kitoks nei tas, kurį šiuo metu naudoja „Stellar“. Iš tiesų, „Ethereum“ naudoja sutarimo dėl darbo įrodymo algoritmą ir nori pereiti prie akcijų įrodymo, kuris leistų išplėsti mastą. 

Nors daugelis entuziastų mano, kad šios skaitmeninės valiutos negali egzistuoti rinkoje, jos rinkoje veikia ilgą laiką. 

Žvaigždžių liumenų partnerystė

„Stellar“ taip pat auga rinkoje su labai svarbiomis partnerystėmis, kurias pasirašė su kitomis pasaulio įmonėmis. 

Vienas svarbiausių projektų, kuriame šiuo metu dirba „Stellar“, yra susijęs su technologijų milžine IBM. Technologijų kompanija bendradarbiavo su daugeliu bankų ir kitų finansinių subjektų pasaulyje, ypač Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Su šia partneryste siekiama popierinius pinigus perkelti į „Stellar“ blokų grandinės tinklą. 

Kita „Stellar“ pasirašyta partnerystė yra su „Veridium“, kuri taip pat dirba su IBM. „Veridium“ yra pasaulinė anglies kreditų rinka. Tikslas yra stengtis įtraukti VERDE žetoną į prekybos platformas, kurios užsiima nafta ir dujomis. 

„Stellar“ dalyvauja ir kitose partnerystėse, įskaitant „Stellar X“, „Open Garden“, „TillBilly“, „Slice“, „Sure Remit“ ir „SmartLands“. Jei norite sužinoti daugiau apie tai, žvaigždžių (XLM) platformoje galite perskaityti kokius 8 įdomius projektus. 

Tarp kitų „Stellar“ partnerių yra „Deloitte“, „Stripe“ ir „Le.com“. 

Išvada

„Stellar“ yra viena populiariausių skaitmeninių valiutų rinkoje. Nors konkurentų yra daug, jis pasižymi daugybe skirtingų savybių, leidžiančių patekti tarp 10 geriausių virtualių valiutų projektų erdvėje. 

Šis tinklas leidžia įmonėms ir privatiems asmenims greitai ir pigiai siųsti ir gauti lėšas. Per „Žvaigždžių“ tinklą taip pat galima padėti įmonėms tobulinti savo paslaugas ir produktus. 

Kalbant apie sutarimo algoritmą, „Stellar“ įdiegė sėkmingą sprendimą, kuris padeda virtualios valiutos ir „blockchain“ tinklui išlikti vienu konkurencingiausių erdvėje.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me