Spoguļa protokols mēģina padarīt ASV akcijas pieejamas DeFi pasaulei

OKEx Insights DeFi Digest ir iknedēļas pārbaude par decentralizēto finanšu nozari.

DeFi tirgus momentuzņēmums

Decentralizētais finanšu tirgus šonedēļ nedaudz samazinājās, jo kopējā DeFi produktu bloķētā vērtība samazinājās no 14,44 miljardiem līdz 14,12 miljardiem dolāru.

Maker turpināja savu vadību DeFi jomā ar 18% tirgus dominējošo līmeni. Tikmēr Compound saglabāja savu dominējošo stāvokli kreditēšanas jomā ar 54% daļu.

Nedēļas vidējais decentralizēto biržu tirdzniecības apjoms pieauga par 2%, Uniswap paplašinot sava tirdzniecības apjoma pārsvaru līdz 49%. Tikmēr līkne joprojām bija lielākais likviditātes fonds šonedēļ ar $ 0.79 miljardiem (rakstīšanas laikā).

Kopējā vērtība, kas fiksēta DeFi sfērā, šonedēļ nedaudz samazinājās. Avots: DeFi Pulse un DeBank

DeFi un akciju savienošana Amerikas Savienotajās Valstīs

Ar pērienu Tirgus kapitalizācija 36,3 triljonu ASV dolāru apmērā, ASV akcijas ir viena no vispievilcīgākajām aktīvu klasēm pasaules investoriem. Tā kā ASV uzņēmumos nepieder pilsonības prasības, ārvalstu investori bieži piekļūst kapitālam, izmantojot vietējās bankas un starptautiskās brokeru firmas. Tomēr šīs finanšu iestādes ierobežo ieguldītājus ārpus savas darbības jurisdikcijas un saviem klientiem nosaka papildu atbilstības prasības, piemēram, bankas konta datus. Šīs prasības padara 1,7 miljardus banku bez piekļuves ASV akciju tirgum.

Decentralizēto kriptovalūtu parādīšanās ļauj ieguldītājiem iegūt lielāku ieguldījumu ASV akcijās. Piemēram, Abra platformas lietotāji varētu slēgt līgumus, kas nodrošina sintētisku iedarbību uz ASV akciju cenu izmaiņām. Tomēr Abra piedāvājumi neizdevās lai izpildītu ASV vērtspapīru likumus, un Vērtspapīru un biržu komisija 2020. gada jūlijā uzlika Abra pārtraukšanas rīkojumu. Abras lietotāji vairs nevar iegādāties ASV akcijas, izmantojot kriptovalūtas..

Papildus Abrai kriptovalūtu biržas un tirdzniecības platformas – piemēram, Currency.com, Bittrex un FTX – nodrošināja arī marķētu akciju tirdzniecību. Tomēr šīs platformas ir centralizētas un nevar sniegt pakalpojumus ārpus viņu jurisdikcijas.

Terraform Labs, Stablecoin LUNA veidotājs, paziņoja Spoguļa protokola ieviešana 4. decembrī. DeFi protokols ļauj sintētiskajiem aktīviem nodrošināt ķēdes cenu riska darījumus ar reālās pasaules aktīviem, tostarp akcijām, precēm un biržā tirgotajiem fondiem Amerikas Savienotajās Valstīs.

Kā decentralizēts protokols Mirror Protocol piedāvā vārti uz ASV akcijām globālajiem lietotājiem. Lai to izdarītu, Spoguļprotokols ļauj lietotājiem nokalt Mirror aktīvu jeb mAsset – marķieri, kas izseko ASV balstītu akciju, piemēram, Apple un Tesla, cenu. Spoguļu protokols pieņem Band Protocol cenu orākulu, lai ik pēc sešām sekundēm izsekotu ASV balstītu akciju cenai. Tomēr cenu orākuls neatjaunina mAsset cenu ārpus ASV akciju tirgu darba laika.

Lietotājiem ir jāiemaksā līdzekļi kā nodrošinājums sintētiskā ASV kapitāla kalšanai Mirror Protocol. Lai iegūtu šo pašu kapitālu, lietotājiem 150% no nodrošinājuma vērtības ir jāuzņemas LUNA stablecoins vai 200% no nodrošinājuma vērtības jāiegūst mAssets. Spoguļa protokolā nepieciešamais nodrošinājuma koeficients ir daudz zemāks nekā citās sintētiskajās biržās. Piemēram, sintētikai SNX marķierī ir nepieciešama 750% nodrošinājuma attiecība.

Arrington XRP Capital nesen publicēts pētījuma ziņojumu un minēja divus Mirror Protocol prasītās zemās nodrošinājuma vērtības cēloņus – proti, nodrošinājuma zemo cenu svārstīgumu un to, ka nodrošinājumu var tirgot likvīdos tirgos. Kopš 2019. gada vidus stablecoins cenām ir zema cenu svārstība ar standartnovirzi 0,006. Stablecoins cenu stabilitāte ļauj arī samazināt kalumu nodrošinājumu. Turklāt mAsset tiek kotēts un tirgots Terraswap un Uniswap.

Galvenās atšķirības no akciju tirgus daļu iegādes

Ir svarīgi atzīmēt atšķirības starp ASV akciju pirkšanu akciju tirgū un sintētisko ASV kapitāla līgumu iegādi Mirror Protocol. Investoriem ir tiesības uz biržas sarakstā iekļauto uzņēmumu īpašumtiesībām uz akcijām, kuras viņi nopirka akciju tirgū. Tas neattiecas uz spoguļa protokola sintētiskajiem aktīviem. Turklāt spoguļa protokola ieguldītājiem nav tiesību saņemt dividendes.

Spoguļa protokols tomēr piedāvā iedzīvotājiem, kuriem nav banku, pakļautību ASV akcijām. Arī ieguldītāji var noslēgt sintētiskus ASV akciju līgumus daļās, kas uzlabo ieguldījumu elastību.

OKEx Insights piedāvā tirgus analīzi, padziļinātas funkcijas, oriģinālus pētījumus & kurētas ziņas no kriptogrāfijas profesionāļiem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me