ETH Core un Infrastructure Devs par ETH 2.0 plānu, izaicinājumiem un cerībām: atkārtojums

ETH 2.0 attēls

Līdz ar horizonta palaišanu Ethereum (ETH) 2.0, OKEx 17. jūnijā kopīgi rīkoja sesiju “vaicājiet man jebko” (AMA), uzaicinot piecus ETH kopienas vadītājus un celtniekus un žurnālistu paneli, lai apspriestu izmaiņas un cerības apkārt gaidāmo jauninājumu.

Viesu vidū bija ETH 2.0 galvenais izstrādātājs un Prysmatic Labs līdzdibinātājs Rauls Džordans, ETH2 daudzklientu testnetu pionieris, Afri Schoedon, Loopring CTO Steve Guo, EthFans.org redaktors A Jian un Unitimes kopienas partneris Jason.

Citu dalībnieku vidū bija žurnālisti no Jinse, Cointelegraph, Chainnews un O’Daily kopā ar Gattina no OKEx Pool un Esther no Ethereum.cn (ECN).

Viesu ievadi

Rauls Džordans: Mani sauc Rauls Džordans, ķīniešu vārds 麥 文 龍, un es esmu līdzdibinātājs vienai no komandām, kas īsteno eth2, ar nosaukumu Prysmatic Labs. Esmu sākotnēji no Hondurasas, nabadzīgas valsts ar milzīgu nevienlīdzību un sistēmiskām problēmām. Man bija paveicies pamest savu mazo pilsētu, lai apmeklētu Hārvardas universitāti, kur studēju datorzinātnes ar mērķi panākt pārmaiņas, taču nebiju apmierināta ar status quo, pie kā strādāt, līdz es dažus gadus saņēmu Thiel stipendiju, kad es atklāju Ethereum. pirms.

Es palīdzēju izveidot programmatūras inženieru komandu, kas vēlas mainīt Ethereum mērogojamību, un tagad mēs vadām lielu publisku eth2 testēšanas tīklu ceļā uz mainnet palaišanu. Brīvajā laikā daudz mācību veltīju seno ķīniešu kaligrāfijai language un valodu mācībai 粵語.

Afri Schedon: Es esmu programmatūras inženieris ar septiņu gadu pieredzi blokķēdes tehnoloģijā. Sākotnēji no Berlīnes esmu specializējies programmatūras projektu pārvaldībā, laidienu pārvaldībā, krātuves organizēšanā, problēmu šķirošanā, ceļu kartēšanā, tehniskajā dokumentācijā, lietotāju atbalstā un izstrādātāju attiecībās..

Iepriekš es biju līdzdibinātājs Görli Testnet iniciatīvai, kas pazīstama ar savu Görli Ethereum Testnet, kas tika atklāta tiešraidē GörliCon-0 Berlīnē. Pašlaik viņš koordinē Ethereum 2.0 daudzklientu testēšanas centienus, tostarp Schlesi un Witti daudzklientu testnetu palaišanu..

Stīvs Guo: Sveiki visiem! Es esmu Stīvs, Loopring CTO. Loopring protokols, kas tika palaists kā blokķēdes projekts 2017. gada augustā, pieņem zkRollup balstītu tehnoloģiju, kas ļauj izstrādātājiem Ethereum veidot lielu darījumu caurlaidspēju, zemu izmaksu, ar brīvības atņemšanu nesaistītu un pasūtījumu grāmatā balstītu decentralizētu apmaiņu. Loopring Exchange (Loopring.io) ir pirmais DEX, kas izveidots, pamatojoties uz Loopring protokolu 3.0.

Vēl vairāk – mēs arī uzsācām Loopring Pay, ko atbalsta arī zkRollup, panākot tūlītēju pārskaitījumu bez maksas, tāpēc sastrēgumi un augsta darījuma maksa ir izslēgta no galda. Loopring tagad ir ne tikai augstas veiktspējas decentralizētas apmaiņas protokols, bet arī ļoti efektīvs decentralizēts maksājumu protokols.

Jian: Es esmu A Jian. Es strādāju par redaktoru un tulkotāju vietnē EthFan.org. Sākot ar 2015. gadu EthFan.org bija viena no senākajām Ķīnas Ethereum kopienām, kas publicēja rakstus, lai popularizētu Ethereum tehnoloģiju un iepazīstinātu ar jaunākajiem jautājumiem par Ethereum tehnoloģiju un ekosistēmu..

ETH 2.0 pret ETH 1.0

Jautājums: Vai jūs varētu vienkāršiem vārdiem izskaidrot, kā izskatās Ethereum 2.0? Ar ko tas atšķiras no pašreizējās eth1 galvenās ķēdes?

Rauls: Man eth2 ir pilnīga Ethereum blokķēdes pārveidošana, lai vienlaikus palielinātu decentralizāciju, pretestību cenzūrai un mērogojamību. Lai sasniegtu sākotnējo mērķi – kļūt par “pasaules datoru”, ir vajadzīgi visi ieņēmumi, kas mums bijuši pēdējo gadu laikā, un tie tiek pārvērsti par daudz ilgtspējīgāku pieeju..

Denijs Raiens sacīja, ka eth2.0 ir veidots Ethereum, un, visbeidzot, tas kļūs par pašu Ethereum. Ethereum 2.0 ir jāveido nākamās paaudzes Ethereum blokķēdes ekosistēmas pamatslānis. Eth2 atšķiras no pašreizējā Ethereum divos aspektos: 1) izmanto PoS (Proof-of-Stake) algoritmu, lai darbinātu blokķēdes darbības; 2) uzlabo mērogojamību ar "bākas ķēde + vairāku skaidiņu ķēde" arhitektūra.

Vienkāršiem vārdiem sakot, blokus eth2 neražo PoW kalnrači, bet tos apstiprina un pabeidz ieinteresētās personas, kuras deponē savu ETH. Turklāt, "bākas ķēde + vairāku skaidiņu ķēde" arhitektūra atdala stāvokli PoS iekšienē un darījumus. Tā vietā, lai veiktu darījumus, bākas ķēde veiks galīgo apstrādi un sazināsies ar lauskas. Lauķus varētu uzskatīt par sarežģītiem blokķēdēm, kas līdzinās pašreizējai eth1 ķēdei, kas veic darījumus.

ETH 2.0 ceļvedis

Jautājums: Ir pagājuši gadi, kopš tika uzsākts Ethereum 2.0 plāns. Kopienā ir daudz viedokļu un neprātīgu minējumu par tās oficiālo palaišanas laiku. Vai jūs varētu padalīties ar mums par Ethereum 2.0 pašreizējo attīstību? Kādas ir galvenās problēmas, kas jāatrisina? Kad jūs sagaidāt, kad Ethereum 2.0 sāk darboties?

Afri: Varētu teikt, ka tas ir 3. janvāris vai 30. jūlijs. Bet patiesība ir tāda, ka tas nebūs neviens no datumiem. Mēs nevaram pateikt, kad notiks mainnet ģenēze. Tas ir tāpēc, ka ir tik daudz kustīgu daļu.

Bet es varu sniegt reālistisku skatījumu uz atklātajiem jautājumiem un pagrieziena punktiem. Vispirms visiem klientiem ir jāievieš specifikācijas galīgā versija v0.12.1. Pašlaik tikai vienam klientam ir izlaidums, un pārējie četri klienti joprojām strādā pie stabilas laidiena. Pirmā vairāku klientu testnets ar pēdējo v0.12.1 specifikāciju tiks palaists potenciāli šī mēneša beigās.

Ja tas izdosies, mēs jūlija sākumā varēsim sagatavot publisko vairāku klientu testneta palaišanu mainnet apstākļos. Tas ir ilgi gaidītais pavērsiens, ko dažreiz kļūdaini dēvē "ierēdnis" vairāku klientu testnet. Bet, ja tas izdosies, galīgo publisko testēšanu mēs varam veikt jūlijā.

Sānos varētu būt pāris mazāki izstrādātāju testneti, taču galvenā uzmanība jāpievērš publiskajam. Ja publiskais vairāku klientu testnets divu vai trīs mēnešu laikā izrādīsies stabils, mēs varam sākt strādāt pie reāla mainnet palaišanas.

Pirmkārt, tam nepieciešams depozīta līgums. Jārīko ceremonija līguma noteikšanai, kas tiks izmantots kā vienīgais tilts uz ETH2 noguldījumiem. Kā tas izskatīsies, vēl nav pilnībā noteikts. Es zinu, ka Karls to gatavo. Drīz mums viņam jājautā. Es ceru, ka pēc iespējas ātrāk datums šādai ceremonijai būtu augusta beigas vai drīzāk septembra vidus.

Kad ceremonija ir pabeigta un līgums ir ieviests, ir oficiāli sākusies skriešanās uz ETH2. Pat bez oficiāla palaišanas datuma cilvēki varētu sākt veikt pirmos apstiprinātāja depozītus ETH1 ķēdē, jo tas ir pilnīgi bez atļaujas.

Es ieteiktu ieplānot bākas ķēdes mainnet minimālo ģenēzes laiku precīzi 90 dienas pēc oficiālā vairāku klientu testa tīkla ģenēzes laika. Tas dotu mums 8 nedēļu testēšanu un 4 nedēļas bufera laiku, ja mums kaut kas būtu jānovērš.

Neatkarīgi no izvietotā depozīta līguma, ja nepieciešams, mēs vienmēr varam atcelt ģenerāllaika ģenerēšanas laiku. Bet, ņemot vērā iepriekš izklāstītās darbības, agrākais iespējamais mainnet ģenēzes laiks būtu kaut kur oktobrī. Tas neņem vērā to, ka mums ir nepieciešami vismaz 16 tūkstoši noguldījumu, pirms redzam mainnet ģenēzes notikumu. Tas varētu arī aizņemt dažas nedēļas, lai uz augšu.

Tātad, rezumējot … novembris, ja viss izdosies. Oktobris, ja mēs esam ļoti optimistiski un uzstājīgi attiecībā uz datumu. Pesimistiski runājot, tas būtu 2021. gads, ja kaut kas būtu jālāpo specifikācijā un jāpielāgo visiem klientiem … Es nedomāju, ka mēs to sāksim decembrī.

ETH 2.0 savietojamība

Jautājums: Savietojamība ir bijusi viena no Ethereum priekšrocībām. Es joprojām atcerējos "Interop Lock-in" pagājušajā septembrī, un es priecājos redzēt, kā eth2 klienti savstarpēji sazinās un sinhronizējas. Raulam ir jautājums, vai ap klientu sadarbspēju notiek vēl kaut kas? Kāpēc klienta sadarbspēja ir tik svarīga eth2?

Rauls: Klientu savietojamībai ir tik liela nozīme, jo tieši tādā veidā mēs varam vienā vietā ieviest kritiskas kļūdas. Piemēram, ja viss eth2 tiktu palaists, izmantojot mūsu Prysm ieviešanu, mēs nekad neatrastu kritisku problēmu saistībā ar validatoru atlīdzībām un sodiem, kurus esam atraduši, pateicoties klientu sadarbspējai.

Vairāku klientu testa tīkla mērķi

Jautājums: Daudzu klientu testnet tiek uzskatīts par galveno šķērsli, pirms mēs redzam īstu eth2. Kā Eth2 vairāku klientu testnets Schlesi un Witti iniciators, Afri varētu dalīties ar mums par galveno klientu galvenajiem mērķiem un Witti pašreizējo darbības stāvokli?

Afri: Ethereum 2.0 pirmā fāze, 0 fāze, ir bākas ķēde. Vecie ETH1 klienti nevarēs vadīt bākas ķēdi. Pirmo reizi dažādi nesen ieviesti klienti strādās kopā ar pavisam jaunu blokķēdi ar jaunu, unikālu pieeju tīklošanai un vienprātību.

Pirms šāda mainnet palaišanas mums ir nepieciešami testa tīkli, kas pēc iespējas labāk atdarina mainnet apstākļus. Tas prasa, lai mums būtu izveidoti un darbojas stabili, ilgstoši un pastāvīgi testneti, kurus atbalsta ne tikai viens klients, bet vairāki klienti, ideālā gadījumā visi klienti. Schlesi testnet bija viens no daudzajiem soļiem šajā virzienā, Witti testnet ir vēl viens, un drīz mēs palaidīsim Altona.

Vitija darbojas diezgan stabili. Šobrīd tā ir redzējusi aptuveni 150 000 slotu un labu dzīvīgumu. Validatoru dalības līmenis ir 71%.

Visi klienti joprojām saskaras ar kļūdām un ievieš jaunas optimizācijas. Man ir aizdomas, ka mums joprojām ir jāveic daudz vairāk klientu pārbaude.

Jautājums: Ir teikts, ka gala vairāku klientu testnet ir jāpaliek stabilam vismaz 2 mēnešus pirms bākas ķēdes izlaišanas, tad kādi ir stabilitātes mērīšanas rādītāji? Kad ir paredzēts, ka publiskais vairāku klientu testēšanas tīkls tiks palaists?

Afri: Stabilitātes rādītāji ir "nav vienprātības jautājumu" un "nav pastāvīgu dakšu" acīmredzot visiem klientiem vajadzētu vienoties par pareizo ķēdi. Turklāt mums ir jāpabeidz pareiza tīkla izveide, starp dažādiem klientiem ir daudz neapstrādātu malu un žagas. Es ceru, ka mēs varam aizliegt ENR klientu aizmugurē pirms palaišanas, un mums ir pareizs vairāku adrešu formāts vadu mezgliem.

Citi rādītāji ir apliecinājumi un validētāja darbība. Ja mēs uzturam virs 80-90% aktivitāti un ķēde paliek perfektā dzīvīgumā ar augstu galīgumu, mums vajadzētu būt labam.

Kā jau iepriekš minēju, ātrākais iespējamais publiskā vairāku klientu testneta palaišanas datums būtu jūlija vidus.

1. un 2. slāņa mērogojamības risinājumi

Jautājums: Pilnā sparā attīstoties eth2, mēs redzam, kā Layer2 risinājumi sasniedz "pamata" panākumi tāpat. Pēc oficiālās eth2 palaišanas Ethereum ar Layer1 risinājumu, piemēram, PoS un sharding atbalstu, dodas jaunā mērogojamības laikmetā. Apkopošanas metožu ieviešana veicina darījumu ātrumu, vienlaikus ievērojami samazinot darījumu maksas, sniedzot lietotājiem daudz labāku pieredzi.

Kā Loopring CTO, pirmais un vienmēr decentralizētais protokols ar strādājošu ZK-apkopojumu, vai jūs varētu aprakstīt, kā ZK-apkopojums ir paredzēts, lai optimizētu mūsu lietotāja pieredzi?

Stīvs: ZK ZK apkopojumā nozīmē nulles zināšanas; Apkopošanu varētu uzskatīt par komplekso darījumu apstrādi. Loopring izvēlējās zkSnark kā savu zk proof sistēmu (ZCash pārbaudīja gadus), līdz šim mazākais verificējot datu lielumu, kas nozīmē zemākās ķēdes izmaksas. Un zkSnark nav nepieciešami daudzi ārpusķēdes skaitļošanas resursi, lai ģenerētu pierādījumus.

ZK-Rollup ir pārkārtotāju sistēma. Pirmkārt, pārzinis sakārtos visu konta informāciju ārpus ķēdes Merkles kokā, kur hashes tiek aprēķinātas pa pāriem, līdz iegūstam Merkle saknes hash. Ņemot vērā to, ka jebkuras patvaļīgas lapas vērtības izmaiņas rezultātā atšķiras sakņu jaucējkrāns, saknes jaukšana būs vienīgais visa koka pašreizējā stāvokļa attēlojums.

Tad relaksētājs savāks darījumu kopu (pārskaitījums vai pirkšana & pārdot) ārpus ķēdes un ģenerēt zk pierādījumus šiem darījumiem.

Pierādījumu ģenerēšanas process: pēdējā saglabātā saknes jaucēja R1; katru darījumu paraksta lietotāji; atjaunināt Merkles koku atbilstoši šiem darījumiem un pārbaudīt izmaiņas; iegūt atjaunināto saknes hash R2;

Visbeidzot, pārkārtotājs blokķēdē iesniedz kritiskos datus (piemēram, bilanci), zk proof un atjaunināto saknes jaucējkomandu R2. Iepriekš izvietotais viedais līgums pārbaudīs, vai pierādījums ir derīgs, pamatojoties uz ierakstīto saknes jaucēju R1 un darījumu datu ievadi. Ja tas ir derīgs, saknes jaucējkomandu R2 var atjaunināt, jo relay ir veicis godīgas izmaiņas ārpus ķēdes Merkle kokā.

Šeit slēpjas šīs shēmas galvenais punkts, tas samazina resursu patēriņu un uzlabo vispārējo blokķēdes veiktspēju, saglabājot datu glabāšanu un zk pārbaudi ķēdē un pārvietojot aprēķinus ārpus ķēdes. Un vēl svarīgāk ir tas, ka aktīvu apstrādes drošību un derīgumu var garantēt ar ķēdes verifikāciju, lai labākai veiktspējai mums nebūtu jākompromitē drošība. Teorētiski Loopring varētu uzņemties 2025 tx / s, maksājot 150 USD par miljonu darījumu ar tādu pašu drošības līmeni kā Ethereum mainnet.

Jautājums: Vai Stīvs un Džeisons varētu dalīties savos ieskatos par to, kā Ethereum ekosistēma gūs labumu no Layer1 + Layer2 mērogojamības kombinācijas? Kādi ir DeFi potenciālie virzītājspēki?

Stīvs: Reālā Layer2 mērogojamības izmantošana ir obligāta Ethereum ekosistēmai. Nesen dažas krāpšanas shēmas noved pie gāzes cenu pieauguma, un tīkls ir palēninājies, kas kaitētu Ethereum masveida pieņemšanai. Piemēram, Reddit jau ir nolēmis izmantot Ethereum kā savu marķiera izplatīšanas platformu. Tā kā milzīgā Reddit lietotāju bāze plūst uz Ethereum, trafika būtu par daudz, lai tīkls varētu to apstrādāt.

Par laimi, Loopring ir ieviesis maksājumu sistēmu Loopring Pay, kuras pamatā ir ZkRollup, kas tika oficiāli uzsākta 7. jūnijā. Tagad tas jau ir atbalstījis 10+ marķieru pārsūtīšanu uz layer2 ar nulles maksu, kas palīdz mazināt tādus jautājumus kā tīkla pārslodze un dārgas maksas. Kaut arī DeFi lietotnēm, ja mēs varam apstrādāt pārsūtīšanu uz layer2, tad layer1 joslas platumu varētu atvieglot.

Sākumā tas ir izvēles jautājums. Pieaugošie 2. līmeņa mērogojamības risinājumi piešķir izstrādātājiem un lietotājiem vairāk izvēles iespēju, vienlaikus izvairoties no potenciālas viena slāņa 2 kļūmes. Piemēram, izmantojiet ZK apkopojuma un optimistiskās apkopojuma shēmas. Skatoties no simboliskiem darījumiem, ZK-apkopojums ir labāka izvēle DEX lietotnēm un lietotājiem ar ātrāku darījumu ātrumu un norēķiniem. Varbūt tāpēc Looprings pieņēma ZK-Rollup. Kaut arī optimistiskais apkopojums ir draudzīgāks ar viedo līgumu loģisku ieviešanu, kas ļauj izstrādātājiem veidot delikātākas DeFi lietotnes. Tātad mēs redzējām Synthetix ar Optimistic Rollup. Jo vairāk izvēles parādīsies, jo pārticīgāka būs ekosistēma.

Otrkārt, augstākā līmenī uzlabojas Ethereum drošība un mērogojamība. Ethereum galvenā ķēde Layer1 kalpo kā datu drošības pamatgarantija. No vienas puses, mērogojams slānis1 uzlabo datu apstrādi ķēdē, vienlaikus samazinot surogātpasta darījumu uzbrukumu iespēju. No otras puses, ar vairākiem risinājumiem, kas izvietoti uz layer2, layer1 var mazināt tā mērogojamības slogu un vairāk koncentrēties uz drošības pusi. Tas ir, Ethereum kļūs uzticamāks, vienlaikus nodrošinot lietotāju pieredzi, kas mudina vairāk lietotāju veidot Ethereum, tostarp DeFi lietotnes, kur drošība ir prioritāte.

Treškārt, es gribētu runāt par vērtību uztveršanu un tīkla efektiem. Slāņa1 + slāņa2 kombinācija ļauj Ethereum apmierināt lielākās daļas finanšu vai citu telpu lietojumu prasības. Izmantojot PoS un strauji augošo DeFi, Ethereum būs vairāk aktīvu, kas galu galā varētu padarīt Ethereum par "norēķinu slānis". Tikmēr lielāki tīkla efekti radīsies kopā ar plaukstošu finansējumu, kas būtu spēcīga pozitīva atgriezeniskā saite, virzot tālāk Ethereum ekosistēmas, tostarp DeFi, attīstību.

Ekonomikas perspektīva

Jautājums: Ir zināms, ka tad, kad notiks eth2 0. fāze, Proof-of-Work Ethereum pārvērtīsies par bloku ķēdi, kurā galvenā loma būs likmju ekonomikai. Kādas ir jūsu atziņas par lielāko ekonomiku? Kā dažādas ieinteresētās personas varētu piedalīties eth2 ieguvē, piemēram, vidējie investori, kalnrači, kalnrūpniecības baseini un DeFi pakalpojumi utt.?

Jian: Eth2 staking atšķiras no esošajiem staking modeļiem savu unikālo protokolu dēļ. Lai decentralizētos, protokola slānis uzliek daudzus ierobežojumus spēles mehānismiem, un tieši šeit varētu ienākt pakalpojumu sniedzēji.

Tagad, runājot par Eth2, tas vairāk attiecas uz nākamo 0 fāzi, kas vienlaikus neradīs traucējošas izmaiņas visā ekosistēmā. Tāpēc ir pilnīgi labi turpināt skatīties. Es iesaku – ja vēlaties piedalīties Eth2 izlozē, izpratne par to, kā tiek veidoti tā protokoli, būtu noderīgi jūsu vērtējumam neatkarīgi no tā, vai izvēlaties DIY vai izmantojat trešo personu pakalpojumus.

Džeisons: Tirgus pusē krāpšanās dēļ samazinās ETH tirgus cirkulācija, kas noteikti stimulēs ETH cenas pieaugumu. To vēlētos redzēt visi ETH īpašnieki. Kā neatņemamas Ethereum ekosistēmas sastāvdaļas, lielāko daļu vidējo investoru, kalnraču un baseinu vada ieņēmumi. Galu galā ieinteresētajām personām vispirms ir jātiek galā, un tad viņi var atļauties uzturēt Ethereum izaugsmi.

Tāpēc Ethereum ekosistēmas spēlētāji veidos kopienu ar kopīgām interesēm. Visi sagaida, ka Ethereum spēlēs drošībā, kas potenciāli dod spēku un spiež Ethereum uz priekšu.

Vienkāršāks veids, kā vidusmēra ieguldītājiem piedalīties, ir ETH iegāde vai to uzkrāšana, izmantojot mijmaiņas pakalpojumus vai makus. Ja vēlaties palaist savu PoS mezglu, tas nav tik grūti.

To vēlētos redzēt DeFi serveri, jo daļēju rezervju ieviešana ir mazliet grūts. Viena lieta ir tā, ka sava īpašuma pārvaldīšana, izmantojot DeFi, joprojām ir riskanta. Turklāt citu sabiedrisko ķēžu apjoms ir salīdzinoši mazāks, un dažreiz lielie ienākumi nespēs segt zaudējumus, kad cena pazemināsies. Tomēr, iespējams, DeFi serveri varētu redzēt neto peļņu, savos portfeļos izvietojot papildu aktīvus.

Rauls: Man nozīmīgā ekonomika noteiks Ethereum drošību. Mēs vēlamies atvieglot likšanu lielākajai daļai cilvēku, tostarp hobijiem, kuri vēlas vadīt validatoru mājās. Ja lielākā daļa akciju notiek tikai dažās centralizētās biržās, mēs uzskatām, ka ķēde nebūs tik droša vai neuzticama kā vajadzētu. Lielākā daļa ieinteresēto personu šodien var sākt eksperimentēt ar eth2, pievienojoties kādam no publiskajiem testa tīkliem. Uzņēmumā Prysmatic Labs mēs vadām publisku testnet ar nosaukumu Onyx, kuram varat pievienoties šeit: https://prylabs.net un uzraudzīt šeit: https://beaconcha.in

Stīvs: Personīgi es esmu optimistiski noskaņots, ka Eth2 palielina ETH cenu. Iespējams, ka vairāk nekā 10 miljoni ETH tiks bloķēti. Vidējiem investoriem ir trīs iespējas: turēt ETH; skriešanas mezglu vadīšana; izvēloties stabu baseinu.

Es domāju, ka maz lietotāju vēlētos palaist savus mezglus, jo tas prasa zināmu tehnisko pamatojumu un darbības izmaksas. Pirmais vai trešais variants varētu būt atkarīgs no tā, cik ETH līdz tam būs iesaistīts.

Loopring arī apsver iespēju nodrošināt mūsu akciju kopumu, jo lietotāji negūs pārmērīgu peļņu, atstājot savus aktīvus viedajos līgumos. Bet ar mietu viņi to darīs. Tomēr mēs apsolām, ka ar aktīviem līgumiem lietotāju aktīvi joprojām paliks bez brīvības atņemšanas, kas nozīmē, ka lietotājiem ir tiesības zināt un kontrolēt savus aktīvus.

Izaicinājumi Ethereum kopienas paplašināšanā

Jautājums: Mūsu viesi A Jian un Jason ir pārstāvji no Ķīnas Ethereum kopienām EthFans un Unitimes, kas ir daudz ieguldījuši vietējā Ethereum izglītībā un veicināšanā.

Mēs domājam, kādi ir izaicinājumi kopienas veidotājiem, kas atrodas uz Ethereum 2.0 robežas? Kāda varētu būt labākā prakse, lai iesaistītu kopienas locekļus vai pat vairāk sabiedrības daļu nākamās paaudzes Ethereum?

Jian: Liels izaicinājums ir Eth2 sistēmas sarežģītība un ilgtermiņa ceļvedis, kas prasa lielāku pacietību, lai pastāstītu, kas patiesībā ir svarīgs pašreizējā posmā un kas ir vērtīgs ilgtermiņā. Pretējā gadījumā mums ir atlicis laiks, lai ar smalkākiem centieniem popularizētu sarežģīto Eth2 sistēmu.

Es domāju, ka kopienas veidotājiem vajadzētu labi izprast visu mainīgo ekosistēmu, lai sniegtu interesantu un aizraujošu lietu. Tehnoloģijas varētu būt sausas, taču ap Ethereum ekosistēmu vienmēr notiek brīnumi un jaunumi. Ekosistēma kopumā ir daudzveidīga un aizraujoša.

Džeisons: Lielākais izaicinājums, ar ko saskaras Ethereum kopiena, ir tas, ka šobrīd joprojām nav daudz fanu un līdzautoru blockchain atvērtā koda tehnoloģijai.

No vienas puses, tehniskais slieksnis ir nedaudz augsts, kas nozīmē, ka cilvēkiem vajadzētu labi apgūt dažādas disciplīnas, lai labāk izprastu blokķēdi. No otras puses, šāda tehnoloģija ir pārāk progresīva, lai to popularizētu, un pat daži joprojām ir tendenciozi pret to. Pieņemsim, ka Ethereum ar lielāko un spēcīgāko izstrādātāju kopienu Ķīnas Ethereum kopienas veidošanā vēl ir tāls ceļš ejams.

Viena lieta ir tā, ka pēdējos gados lielākā daļa lietotāju ir kliedējuši peļņas sekundārajā tirgū, turoties ārpus Ethereum ekosistēmas konstrukcijas. Turklāt dažiem potenciālajiem Ethereum izglītojamajiem ir mazliet grūti pārvarēt valodas barjeru, trūkst kopienas brieduma un ātras Ethereum tehnoloģiju atkārtošanas. Eth2 vai Eth1.x varētu būt aptuveni pirms kāds saprot Eth1. Un šajā gadījumā mums joprojām ir jāturpina izglītība par Ethereum un izstrādātāju kopienas veidošanu.

Tagad mums ir EthFans, Unitimes, ECN un EthPlanet, kas strādā kā ķīniešu kopienas līdzstrādnieki. Eth2 ir pavisam jauns sākums, kas ir arī iespēja Ķīnas Ethereum kopienai uzplaukt. Mums joprojām ir daudz darāmā, piemēram, tiešsaistes vai bezsaistes semināru, darbnīcu organizēšana un izglītības resursu attīstīšana.

Sekojiet OKEx vietnē:

Twitter: https://twitter.com/OKEx

Facebook: https://www.facebook.com/okexofficial/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/okex/

Vidējs: https://medium.com/@OKEx

Telegrammu grupa (angļu valodā): https://t.me/OKExOfficial_English

Telegrammu grupa (krievu): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me